Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava Filtresi , Titreşim , Performans Düşüşü hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar , pulsar ns 200 motorumda bi önceki bakımında hava filtresini param olmadığından değiştirememiştim. Şuan motor bazen gaz yemekte zorlanıyor ve aşırı fazla titriyor. Sizce bunların hava filtresiyle alakası var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    titreşim olayını bilememde eğer benzinde artış performansta kayıp çekiş düşüklüğü varsa tabiki mümkün.rahat hava alamıyor makina normal.değişmediyse durumu nasıldı kontrol edilmedimi

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim olayını bilememde eğer benzinde artış performansta kayıp çekiş düşüklüğü varsa tabiki mümkün.rahat hava alamıyor makina normal.değişmediyse durumu nasıldı kontrol edilmedimi
    Durumuna pek iyi değil demişlerdi fakat temizlenmişti. O da ne kadar etki eder bilemiyorum. 2. bakım zamanıda yaklaştı açıkçası.

Selected - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS150
    Pulsarlar da ki belli devirlerde gaz yememe durumu vardı kronik bir problem acaba o giderilmiş mi motorda? Burç ile hallediliyordu sanırım.

Alıntı Selected adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarlar da ki belli devirlerde gaz yememe durumu vardı kronik bir problem acaba o giderilmiş mi motorda? Burç ile hallediliyordu sanırım.
    Dediğinizi ilk defa duyuyorum. Diyebileceğim tek şey indiğimde ellerimin uyuşuk olması. Sanırsam kullandığım ucuz zincirlede alası var. :(

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Temizlenince hava tutunca dahada tıkanır yağlı kağıt veya normal kağıt filtreler.
    SlimeDont bunu beğendi.

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Beyler Son Yetkili Servis Duyumlarina Gore Artik 200 ns 200 rs e yeni gostergeler getircekmis fabrika
    SlimeDont bunu beğendi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Filtre hava tutularak temizlenmez. Ülkenin havası malum. Tozumuz toprağımız inşaatımız hiç eksik olmuyor. Geçen günlerde 3. yaşına girmek üzere olan motorumda antifriz değişimi için rezervuarını yuvasından çıkarırken kapalı bir kısımda bu kadar toz kir birikintisi beklemezdim. Dış ortama açık olan hava filtresi bu süre içerisinde değiştirilmemiş olsaydı ne hale gelirdi tahmin bile edemezdim. Dostum makinanın ciğeri düzgün nefes alamıyor şu an. Ülke şartlarını göz önüne alınca yılda bir ya da 10.000 km de bir değiştirmek sağlıklı olacaktır. Hava filtresine veremediğin para, son bakımından beri ekstra yakıt maliyeti olarak çıkıyordur zaten. Hava filtresi önemli.
    SlimeDont bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)