Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Avrupa'da motosiklet kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezginmanda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Merhabalar, isvicre'de yaşıyorum ve burada motor ile gitmediğim, gezmediğim yer kalmadı. Gördüğüm o masal gibi yerleri ve nasıl hissettiğimi hep arkadaşlarıma anlatırdım.

Mesela gecen hafta her motorcu için cennet sayılabilcek "furka pass" gittik. Şöyle bi yer; https://ibb.co/dr9oJc

Yıllardır bana kameraya cekmem gerektiğini söylediler ve ben de sonunda bu yıl vakit ayırıp MotoVlog yapmaya karar verdim.

Muhabbet edecek çok fazla konu var, göstermek istediğim çok yer var, her hafta iki video paylaşmayı düşünüyorum umarım beğenirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=0IkhBeIDSN8

https://www.youtube.com/channel/UCZt...FFc0eStu6gsY8w
    Graywolf, infernus, mombohunter ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    S1000RR
    uplamış olalım..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam videosa bahsettiğiniz dueumlar İsviçre'yw özel değil.Mesela Hollandada durum aynı.24 yaşından küçükseniz 1000 cc cc makineye binemezsiniz.Ehliyet alma olayıda yine aynı şekilde.Çok sıkı tutuyorlar.Ama mesela Almanyada Hollandada hız sınırı olmayan yollar var oralar basmak için rahat.Hız sınırı olan yollarda yine basamıyorsunuz.

Motosikleti
    Yok :(
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam videosa bahsettiğiniz dueumlar İsviçre'yw özel değil.Mesela Hollandada durum aynı.24 yaşından küçükseniz 1000 cc cc makineye binemezsiniz.Ehliyet alma olayıda yine aynı şekilde.Çok sıkı tutuyorlar.Ama mesela Almanyada Hollandada hız sınırı olmayan yollar var oralar basmak için rahat.Hız sınırı olan yollarda yine basamıyorsunuz.
    Türkiyede de öyle değil mi hocam ?
    1000 cc için A ehliyet isteniyo oda 24 yaş gerektiriyo

Motosikleti
    S1000RR
    Merhaba, Hollanda'yı bilemiyorum ama Türkiye'de önceden öyle değildi artık o şekil de mi oluyor? isviçre'de 600cc makinalara gücünü düşürterek binebiliyorlar.

R6 yı ele alalım normalde 126PS bi makina ama yaşın tutmuyorsa onu 25KW ya kücülttürüp yani 33PS yapıp biniyorsun. Eğer bunu yapmadan binersen ve polis kontrolünde yakalanırsan, isviçre'de hayatın boyunca bir daha hiç bir taşıt süremiyorsun ve inanılmaz bi para cezası var.

Hız sınırından öte olay verilen cezalarda, isvicre'de inanılmaz yollar var yani yollara aşık olarak motor sürüyorsun ama her yer de mobil radar ve polis kontrolleri var 80lik yolda 12 fazla gidersen 3 ila 6 ay arası ehliyetin alınıyor ve hayvani bi para cezası ödüyorsun.

Almanya'da o kadar fazla sürülcek yer var ki efsane virajlar ve beş yıldır bir kere bile radar veya polis kontrolü olmadı o bakımdan çok rahat Avusturya'da aynı şekilde, polisler görse bile adamların umurlarında bile olmuyor.

ya şöyle düşün isviçre'de teker yaparken seni, polis, sivil polis görse ya da herhangi bi yerden videonu bulsalar ehliyetini tamamen alıyorlar. Seni başka insanların canını tehlikeye sokan bi alet olarak görüyorlar.

amaaan ne yazdım ya ama dediğim gibi inanılmaz kural var ve aşırı derece katı. O yüzden kaza oranları çok minimumda
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı gezginmanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Hollanda'yı bilemiyorum ama Türkiye'de önceden öyle değildi artık o şekil de mi oluyor? isviçre'de 600cc makinalara gücünü düşürterek binebiliyorlar.

R6 yı ele alalım normalde 126PS bi makina ama yaşın tutmuyorsa onu 25KW ya kücülttürüp yani 33PS yapıp biniyorsun. Eğer bunu yapmadan binersen ve polis kontrolünde yakalanırsan, isviçre'de hayatın boyunca bir daha hiç bir taşıt süremiyorsun ve inanılmaz bi para cezası var.

Hız sınırından öte olay verilen cezalarda, isvicre'de inanılmaz yollar var yani yollara aşık olarak motor sürüyorsun ama her yer de mobil radar ve polis kontrolleri var 80lik yolda 12 fazla gidersen 3 ila 6 ay arası ehliyetin alınıyor ve hayvani bi para cezası ödüyorsun.

Almanya'da o kadar fazla sürülcek yer var ki efsane virajlar ve beş yıldır bir kere bile radar veya polis kontrolü olmadı o bakımdan çok rahat Avusturya'da aynı şekilde, polisler görse bile adamların umurlarında bile olmuyor.

ya şöyle düşün isviçre'de teker yaparken seni, polis, sivil polis görse ya da herhangi bi yerden videonu bulsalar ehliyetini tamamen alıyorlar. Seni başka insanların canını tehlikeye sokan bi alet olarak görüyorlar.

amaaan ne yazdım ya ama dediğim gibi inanılmaz kural var ve aşırı derece katı. O yüzden kaza oranları çok minimumda
    Aynı şeylerden bahsediyoruz sanki ne dersin 😂

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hocam hep orada yaşadınız galiba ehliyet almanın zorluğundan ve sınav şartlarından bahsetmişsiniz ama buradada aynı misal 8 çizerken ayağın yere değse kalıyorsun şahit oldum avrupa standartlarına göre yapılan bir sınava bizde tabiyiz

Motosikleti
    S1000RR
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hep orada yaşadınız galiba ehliyet almanın zorluğundan ve sınav şartlarından bahsetmişsiniz ama buradada aynı misal 8 çizerken ayağın yere değse kalıyorsun şahit oldum avrupa standartlarına göre yapılan bir sınava bizde tabiyiz
    Merhaba, yok dostum ben ehliyetimi 8 yıl önce istanbul'dan almıştım. Buraya geldiğimde zorunlu sınavları almak zorunda kalmadan direk ehliyeti cevirmek için sınava girme hakkım olmuştu.

Benim istanbul'da güle oynarak aldığım ehliyeti burada terler akıta, akıta ikinci seferde gecebildim ama artık söylediğin gibi zorlu bi sınava tabi tutuyorlarsa bu çok güzel

Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu arada videonu izlerken sinir krizleri geçirdim😂Simetri hastalığım var videonun sonuna kadar deli oldum 🤣🤣🤣

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Şikayet ettim.Hem S1000RR hem de alplerde...
    Biz burda 250 cc ye kredi çekiyoruz
    GezeGeze bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc. zengin....
    GezeGeze bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    S1000RR
    Bu arada videonu izlerken sinir krizleri geçirdim��Simetri hastalığım var videonun sonuna kadar deli oldum ������
    hahaha pardon ya, tahmin edebiliyorum o durumu hehehe

bu lanet youtube yüklediğim videoları orjinal kalitesinde oynatmıyor çıldırcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu motoru almak için az çalışmadım, burada motor fiyatları çok uygun ama Türkiye'de olsaydım büyük ihtimal alamazdım malum sebebten dolayı

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Önümüzdeki süreçte burada tekrardan ehliyet alıp, iki teker üzerinde yollara düşmek planlarım arasında

Bu sebeple paylaşımlarınızı yakından takip edeceğim. Keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    S1000RR
    Yeni video yükledim ;

ama rahat tüm gündür bununla uğraşıyorum böyle birşey olamaz ya.

Youtube yüklediğim her videonun kalitesi yerle bir oluyor. Renderdan aldığım çıktı çok net ancak yüklediğim videoda bulanıklaşmalar, görüntüde saçma sapan karıncalanmalar söz konusu. Hangi düzenleme programını kullanırsam kullanayım sonuç ne yazık ki hep aynı oldu.

Youtube yüklediğim aynı videoyu bilgisayardan açıyorum ve çam gibi net, nehirde kurbağın bıraktığı izleri bile görebilirsiniz. Neden youtube yüklediğim videoları bu şekilde yapıyor bilmiyorum! benim amacım sizlere de o güzellikleri net bi şekilde göstere bilmek ama böyle olmuyor youtube amca..
    ahmetunuver bunu beğendi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    4k yüklücen o zaman.Bşzde 4k bi ekran alcaz anca o zaman 😂

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 2 aydır Erasmus için Avrupa’da yaşayan ben; buradaki yolları, motosikletleri, trafik düzenini ve saygıyı görüyor olmama rağmen motosiklet süremiyorum. Araba da süremiyorum. Bisiklet sürüyorum arada Artık rüyalarımda motosiklet sürmeye başladım. O yüzden Türkiye’ye dönmeden izlersem ağlayabilirim. Kalsın şimdilik

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Furka Pass'ın benzeri bizim buralarda da var arkadaşlar, İsviçrelere gidemiyoruz diye yerinmeyin

Tavas D330'dan E87'ye Tavas-Pınarlar-Kızılca-Alaattin ara yolunu o taraflarda oturanlara denemelerini öneririm.

İsviçre çikolatasını da artık yakın bir bakkaldan bulursunuz, netekim

İyi seyahatler gezginmanda kardeş... (nicki farklı mı seçseydin?! ) ...

Not: Motosiklet pantolonu veya dizlik takmadığınız görülüyor... Alplerde binlikle isviçre beyaz çikolatası takılanın çok da tavsiyeye ihtiyacı yoktur gerçi ama yine de belirtmiş olalım

Mızıkacı Çocuk
    Boynuna o yeşil fuları sarma çocuk
    Gece trenlerine binme kaybolursun,
    Sokaklarda mızıka çalma çocuk,
    Vurulursun.
    ...

Atilla İlhan, Mızıkacı Çocuk şiirinden.

Yırtık pantolonla o motora binme; üzülürsün ...
    SRDR KTM 390 ve bursalıali bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Not: Motosiklet pantolonu veya dizlik takmadığınız görülüyor... Alplerde binlikle isviçre beyaz çikolatası takılanın çok da tavsiyeye ihtiyacı yoktur gerçi ama yine de belirtmiş olalım
    adam tulum giymiş ne dizliğinden bahsediyrsun?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    S1000RR
    Furka Pass'ın benzeri bizim buralarda da var arkadaşlar, İsviçrelere gidemiyoruz diye yerinmeyin

Tavas D330'dan E87'ye Tavas-Pınarlar-Kızılca-Alaattin ara yolunu o taraflarda oturanlara denemelerini öneririm.

Mızıkacı Çocuk
    Vurulursun.
    ...

dostum, o videoda anlattığım gibi şehir içi sürüş yapıyordum, sürdüğüm mesafe 15 dakika ve hızımı sanırım videoyu izlediysen görmüşssündür. Futbol macım vardı ve malesef tulum ile maca gidemiyorum, arabam olmadığı için de motorumu, taşıt olarak kullanıyorum.

Gazladığım veya virajlara gittiğim yollarda beni tulumsuz görürsen sana, o çok bahsettiğin en güzel isviçre çikolatasından 10KG getiririm hem de beyazından

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Mızıkacı Çocuk
    Vurulursun.
    ...

Bu arada dikkat etmissindir zaten ama görüldüğü gibi elimde eldiven, ayağımda korumalı motor ayakkabısı ve üzerimde full korumalı çeket var.

Bunları motoru park ettikten sonra yanınızda taşıyabiliyorsunuz şehir içinde. Ama altınıza tulum giydiğiniz de onu şehir içinde elinizde taşımak biraz sorun olabiliyor.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Güvenli sürüşler ve iyi eğlenceler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)