Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Iron 883 Sürenlere hitaben

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Selamlar 👋
    Evet yine bir başlangıç motoru konusu daha ama lütfen sadece süren bilen yazsın teşekkürler 🙏🏻
    Yaşım 25 izmirde yaşıyorum küçüklükten beri motor merakım var para kazanmaya başladığımdan beridirde motor sahibi olmak istiyorum.
    Özel eğitim alıyorum 10 saat mt07 kullandım gayette sorunsuz şehir içi ve trafiğe kapalı alanda kullandım eğitimede devam edicem..
    MT 07 ile başlasam başlarım ama hem tarzım değil hem hata kabul etmiyecek bir motor olduğunun farkındayım.
    Bu yüzden hep sevgiliye bakar gibi baktığım iron 883 var aklımda,
    Başlangıç mororu olabilceğini yada kendimin yapabileceğini düşünüyorum SÜREN arkadaşlar varsa bu düşüncem hakkında olumlu veya olumsuz bana yardımcı, yol gösterici olabilir mi?
    (Parça fiyatı servis maaliyeti ve titreşimi çokta umrumda değil)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Valla o motor zaten pek binmek için değil kafe önüne çekmelik olduğundan bence başlanır. Deri ceketide diktirip üstüne ot çöp raydırs yazdırır 1 tanede gangıster bafını yüzüne sardın mı iş tamam. Motora bile binmeye gerek yok. Park edecek kadar kullansan yeter.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu model değil ama yakın modeller kullandım. Gayet mantıklı düşünüyorsunuz.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Iron alabilecek bütçeniz varsa küçük bir motosikleti bir kaç ay kullanıp ucuza sattığınızda değer kaybetmesini önemsemezsiniz diye düşünüyorum. Hatta ikinci bir motosiklet olarak bulundurabilirsiniz ki ben böyle yapmayı düşünüyorum.

Iron sahibi olmadım fakat test sürüşünde kullandım. Bana kalırsa kullanması çok kolay, 883cc olmasına rağmen rc390 kadar bile atik, agresif gelmedi bana.
    Fakat benim de hayalim irondı. Suan superlight kullanıyorum. Alırken bir yıl içinde iron alırım diyordum, 2-3 yıla erteledim denebilir. Ucuz motosikleti acımadan kullanabiliyorum düştüğünde dert etmeyeceğimi biliyorum, kurcalıyorum bozulursa yaptırması ucuz. En önemlisi de hafif çok kıvrak.

İyiki irondan önce küçük motosiklet almışım diyorum. İlk başlarda çokça kez ağır, güçlü bir motosikletin kabul etmeyeceği hatalarımı kaldırdı. Pahalı motosikletle cesaret edemeyeceğim yerlerde bana çok şey öğretti. Şimdi de iron aldığımda şehir içinde kullanmak için superlight'ı satmayı düşünmüyorum. Malum devletin parası bitti Eskişehirde her yerde polis her yerde egzoz cezası kesiyorlar.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla o motor zaten pek binmek için değil kafe önüne çekmelik olduğundan bence başlanır. Deri ceketide diktirip üstüne ot çöp raydırs yazdırır 1 tanede gangıster bafını yüzüne sardın mı iş tamam. Motora bile binmeye gerek yok. Park edecek kadar kullansan yeter.
    Biraz sert olmuş sanki, nisanın başında iç anadolu soğuğunda uzun yoldayken karşılaştığım iki motosiklet sürücüsünden biri iron kullanıyordu. Süreni de çok var.

1200 roadster kullanıyorum, iron'da bir defa test sürüşü yapmıştım.

hayaliniz bunlarla başlanılabilir ama ben tavsiyem etmem. bunlar çok ağır motorlar ve manevrasıda çok iyi değil. en büyük zorluğu bu olur.

ben yerinde olsam gider ikinci el bi motor alırım en azından 1000 1500km binerim. 1 2 ayda yapılır zaten o km en azından ilk acemiliği atmış olursun. sonrada 883 yerine 1200 serisinden bi motosiklet tercih ederim.

titreşim mevzusuna gelince motor yürürken öyle rahatsız edici bi titreşimi yok rölantide çılgınlar gibi titrer o da sıkıntı değil bence.

son olarak ikinci el alacaksan dolusunu almaya çalıi, sıfır alacaksanda aksesuar parasını hazırla harleye standart binilmez en azından bi filtre egzoz şart.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Aldığın eğitimin aynısını alan biri olarak, sorunsuz MT 07 kullandım/kullanabiliyorum gibi talihsiz açıklamalar gördüm

Sakın ama sakın o eğitimi ve oradaki sürüşü baz alarak yola çıkma. Onun haricinde fikir olarak Iron, bence gayet kullanırsın. Hacim önemli değil o motordaki tek dert olabilecek durum maddiyat bana göre.

Çünkü başlangıçta olabiliyor, park ederken bile tutamayıp sağa sola hafifçe yatırmak çok görülen bir olay. Iron'da bu tip ufak dokunuşlar bile maddi tat kaçırabilir.

Yerinde olsam acemilik için çok çok daha basit bir chopper/cruiser alır sonra Iron'a geçerdim. He ama maddi durumum müsait, sefasını sürerken maddi cefaya hazırım diyorsan gelsin Harley

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    hep aynı terane... al be kardeşim, kimden onay almak istiyorsun ki...
    4 sene kadar önce ben de aynı muhabbetleri yapmıştım, sonra gittim fz6 fazer aldım. verdiğim en iyi karardı...
    kendine güveniyorsan, trafiği okuyabiliyor ve biliyorsan, saçmalamayacağına eminsen al ve kullanmaya başla. tadını çıkar...

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    düşse de maliyeti sorun etmicem diyosun, titreşim konfor önemli değil diyosun, 10 saat mt07 (:D) kullandım diyosun, bence iron 883 için yeterli. iron dediğin makina basınca gider ama basınca da durur o yüzden hata kaldırır. e ufak tefek yatırmalar için de para var diyosun. al sen al.

Motosikleti
    xsr 900
    yamaha xv950 derim o sinifta

Motosikleti
    N/A
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iron alabilecek bütçeniz varsa küçük bir motosikleti bir kaç ay kullanıp ucuza sattığınızda değer kaybetmesini önemsemezsiniz diye düşünüyorum. Hatta ikinci bir motosiklet olarak bulundurabilirsiniz ki ben böyle yapmayı düşünüyorum.

Iron sahibi olmadım fakat test sürüşünde kullandım. Bana kalırsa kullanması çok kolay, 883cc olmasına rağmen rc390 kadar bile atik, agresif gelmedi bana.
    Fakat benim de hayalim irondı. Suan superlight kullanıyorum. Alırken bir yıl içinde iron alırım diyordum, 2-3 yıla erteledim denebilir. Ucuz motosikleti acımadan kullanabiliyorum düştüğünde dert etmeyeceğimi biliyorum, kurcalıyorum bozulursa yaptırması ucuz. En önemlisi de hafif çok kıvrak.

İyiki irondan önce küçük motosiklet almışım diyorum. İlk başlarda çokça kez ağır, güçlü bir motosikletin kabul etmeyeceği hatalarımı kaldırdı. Pahalı motosikletle cesaret edemeyeceğim yerlerde bana çok şey öğretti. Şimdi de iron aldığımda şehir içinde kullanmak için superlight'ı satmayı düşünmüyorum. Malum devletin parası bitti Eskişehirde her yerde polis her yerde egzoz cezası kesiyorlar.

Biraz sert olmuş sanki, nisanın başında iç anadolu soğuğunda uzun yoldayken karşılaştığım iki motosiklet sürücüsünden biri iron kullanıyordu. Süreni de çok var.
    Görüşünüz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim ☺

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    bence başlanır. gaz tepkileri yumuşak bir motor. hemen zıplamıyor. olur yani..

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne duymak istiyorsun ? Konuya direk buradan başlayalım .
    aokuyumcu bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne duymak istiyorsun ? Konuya direk buradan başlayalım .
    Daha çok benim durumumda olup başlangıç yapan veya acemiliğinde bu motoru sürmüş olanların deneyimlerini öğrenmek istedim.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alternatif olarak Street750 düşünebilirsin.

Harley kullanıcıları pek forumlara girmediğinde direkt kullanıcı deneyimi alman zor.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Merhaba, 37 yasindayim. Kasim da motto akademiye yazildim. Hayatimda Ilk kez motora kursta bindim. Once 150 lik bir motor, sonra 250lik inazuma, sonrasinda da 750lik street ile sinava kadar olan egitimleri tamamladim. Daha sonrasinda ki egitimlere de devam ettim. Bu arada da 2014 model bir iron satin alip, garajda sök taklara başlayip zevkime göre kişiselleştirdim. Başka motorlar hakkinda tecrubem yok ancak beni rahatsiz eden bir titresimi de yok. Düşük hizlarda, eğimli yollarda durup kalkarken dikkat gerektiriyor. Henuz uzun yol deneyimim olmadi. Sadece hafta sonlarinda istanbul da kullaniyorum.
    Tekere gelecek bir gaz tepkimesi yok ancak bastiginda gidiyor, bastiginda da duruyor.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    al al al , al ve aramıza katıl.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)