Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeteneklimiyim ? yoksa şanslı mı ? merak ediyorum bunu gerçekten

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250r
    merhaba arkadaşlar uzun yıllardır motosiklet tepesinde biriyim yaşım 26 .125 250 600 bir çok supersport motosikletim oldu . babam amcamlar abim tüm ailem motor kullandı yıllarca . ve ben cocukluk yıllarımdan beri motorla haşır neşirim . kimine göre iyi kimine göre apaçiyim . ayna ve kafa kontrolu hep yapan biriyim. temkinliyim . yolu okumaya calısıyorum sureklı . yani bir kavşak veya ara yol varsa daha dıkkatlı oluyorum uzun kmler yaprtım şehirler arası km tecrübe oldugunu pek düşünmüyorum ama soylıyeyım 50 60 bin belkide daha fazla tecrubem var belkide 100 bin emişn deılım cocuklugumdan berı kullanıyorum dedıgım gbıı. tek teker yapıorum bazen , yanlıyorum bazen , hızlı kullanıyorum fakat güvenli olduğumu hissettiğim zamanlarda şehir içi mahalle arası hızlı kullanmıyorum . trafikte teker yapmıyorum herneyse eskiden yani 18- 24 yaş arası kendime acayip derecede güven duyuyordum motor üstünde . yani alkollu veya benzeri şekilde motor kullanmak . tehlikeliydi fakat başıma herhangi bir olay gelmedi . bu demek değildirki gelmeyecek . son 2 yıldır yaşımın verdiği olgunluk olsa gerek içimde bir korku oluştu . bu arada ben öle her allahın gunu ay carpıyorum ay ole oluo falan dıe korkulacak durumlarada pek girmiyorum yani trafikte tehlikeli durumlara fazla girmiyorum . şuanda cbr 250 r var ama gittim agv kask alpınestars mont eldıven falan aldım . korku trafıkten keza evde kendi kendime düşünürken oluyor korkularım yani ben iyi olduğumu düşünüyorum fakat bunu düşündüğüm an içimi bi korku sarıyor.acaba tüm bunlar bir şansmıydı dıyorum ? bu biraz içsel bir olay yani . onca profesyonel insanlar öldü gittiler allah rahmet eylesin yakınlarımdan da var . yani kaderin önüne geçemiyoruz . ben düşüyorum ben iyimiyim yoksa gerçekten ecelim gelmediği içinmi yaşıyorum . kimse ölmek için binmiyor bu alete . 600 rr vardı 2014 yılında 260 km hızla giderken ön lastik patladı tank slapper oldu motoru zaptedemiyecek derecede. fren hortumları camurluk granajlar yolda giderken koptu parçalandıı . ama durdum durdum burnum dahi kanamadı . daha önce bir araca çarpmadım . kazam yok çarpma yada düşme olarak, korkuyorum artık . yani bi gün bende feci şekilde can verdi seklinde haberlerde cıkmak ıstemıorum . dediğim gibi kader var bu değişmeyecek birsey ama ne yapacağım yani bunca zamandır başıma birsey gelmemesi iyi olduğum mu ? yoksa şanslı bırı oldugumumu gösteriyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Önce tedbir sonra taktir. Aynı durum bende de var galiba, son yıllarda okuduğum duyduğum, gördüğüm kaza haberleriden herhalde iyice korkmaya başladım. Geçen bir makas atayım dedim, atarken midem yanmaya başladı ah nerde o gençlik yıllarım

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    kader bir yandan istediğin kadar yetenekli ol ecel geldimi yapıcak bişey yok tabiki trafikte doğru davranmak hayatta kalma şansımızı arttırıyor ama başımıza bişey gelmiycek demek değil bu

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Risk azalır, yok olmaz. Azalmasına rağmen bayağı mevcuttur.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Senin şu an pisikolojik durumun iyi değil gibi me geldi. Cekinileçek bir durum yok zaman değişti biraz destek al. Yani bir pisikologa görünsen iyi olur.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin şu an pisikolojik durumun iyi değil gibi me geldi. Cekinileçek bir durum yok zaman değişti biraz destek al. Yani bir pisikologa görünsen iyi olur.
    Bende öyle sezdim,hatta bunu bir alay konusu olarak algılıyorsan ilk olarak kesinlikle görün senin için iyi olacaktır.

Motosikleti
    N/A
    Tam sopalıksın tam konu açacaktım mt07 başlangıç olurmu diye vazgeçirdin 😂 şaka şaka o bendede var hiç motor sürmeden önce şöyle sürerim böyle yaparım diye hevesim vardı can atıyordum ilk motorun üzerine binince anladım o korkuyu buraya kadarmış başlamadan bitti dedim ama yine olmadı ekipmana güvendim motora ve kendime güvendim devam ediyorum

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı oguzhanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle sezdim,hatta bunu bir alay konusu olarak algılıyorsan ilk olarak kesinlikle görün senin için iyi olacaktır.
    ???????????? ne demek istediğini tam olarak anlayamadım.

Motosikleti
    cbr 250r
    ne alaka ?

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    enter tusuna basinca alt satira geciyor.

alt satira gecince yeni bir paragrafa baslayabiliyorsunuz.
    OğuzÖztürk ve Morphin bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Kader kısmet kardeşim kimisi var 10 kere trafik kazası geçirmiş adam hala mermi gibi aklım almıyor kimisi küçük bir kazada vefat ediyor

Yaradanın sevdiği kulusun demekki çok dillendirme ;)
    cansakın bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Korkmak iyidir,defansif sürmek iyidir başımıza bişey gelirsede takdir-i ilahi

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben de korkuyorum
    Viraja giremiyorum

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi kendini imha etmemişsen bu yanlış yerde, yanlış zamanda olmadığın anlamına gelir. Yani şans da diyebilirsin

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Çok şükür daha vakti gelmemiş, ne güzel, aynı şekilde dikkatli ve kontrollü devam
    cansakın bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Kaderde seçme fırsatının olduğu noktalar da seçimlerin doğru mu hatalı mı?

260 km/h hızlara çıkıyorsan korkmalısın. Ama ölüm daha 100 km/h ti geçmeyeni senden öncede bulabilir.

Ama uzun yıllar motosiklete binenlerin çoğu farkında ve dozunda korkuyu kaybetmeyenlerdir.
    cansakın bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)