Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik tescile gitmem gerekiyormu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ben motoru noterden devir teslim işlemlerini yaptırdıkdan sonra plaka değişikliği düşünmüyorum Noter işlemlerinden sonra trafik tescile gitmeme gerek varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ruhsat çıkarmak için gitmen gerekecek.

Alıntı PETRICHOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsat çıkarmak için gitmen gerekecek.

Ruhsatı noter işlemlerinden sonra noter gönderiyor diye biliyordum

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Son düzenleme ile noter satışından sonra ruhsatını da noterden alabilirsin. Trafik tescile gitmene gerek yok.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    ruhsatı direkt noterden alacaksın, hatta tek sayfaya düşmüş ruhsat

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    gerek yok ben pazartesi günü sıfır motor için çıkardım sadece noterde her işin hallediliyor sana noterden sıfır araç ise plaka için basım kağıdı veriyorlar istanbul için bana yakın olduğu için de eyüpsultan dan stadın hemen arkasından beş dakikada 17 tl karşılığında plakanı da basıyorlar (tek plaka 17 (çift 34 dü yanılmıyorsam)). evet ruhsat tek sayfa.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Noterde devir işleminin ardından direk sana ruhsatı vericek başka işin kalmıyor.

Sıfır içinse ilk evraklarını bayiden alıyosun daha sonra şasiden sigorta yaptırıyosun daha sonra notere gidip ruhsat çıkartıyosun bide plaka basım kağıdı veriyor onunlada gidip plakanı çıkartıyosun

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben motoru noterden devir teslim işlemlerini yaptırdıkdan sonra plaka değişikliği düşünmüyorum Noter işlemlerinden sonra trafik tescile gitmeme gerek varmı ?
    Plaka ile ilgili bir işlemin yoksa gerek yok. Ruhsatı noterden aldın işin bitti.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    ikinci el motosiklet almış ya da sıfır motosiklet almış olsanızda;plaka aynı kalacak olsada değişecek olsa da tüm işler noterde bitiyor,sadece ikinci el alımında plaka değişikliği varsa noterin verdiği plaka basım makbuzuyla istediğiniz ildeki şoförler odasından yeni plakanızı bastırabilirsiniz,plaka değişikliği istenen taşıtın eski plakasını notere teslim ediyorsunuz,yaklaşık 1 buçuk ay önce plaka değişikliği talep edilen araca 24 saat plakasız kullanım hakkı veriliyordu ancak geçen hafta yaptığımız alım satım esnasında noter plakanızı bastırıp yola çıkmalısınız dedi,bu konudaki durum net değil,

o zaman ruhsatı noterden alıcam ve sadece trafik sigortası yaptırmak kalıyo emniyet veya başka bir yere gitmeme gerek sanırsam plaka değişikliği yapmıcam cünkü doğrumudur ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)