Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete Kulaklık dayandıramıyorum Kulaklık Önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Telefonu telefon tutucuya takılıyorum rüzgardan olsa gerek çokça yıpranıyor.
    Müzik çaları ayrı telefon ayrı tuttum.İpodu cebimdede çok kullandım oradada çabuk bozuluyor.
    aslında düşününce yürümekten daha az hareketli bir aktivite..

5 senede 15-20 kulaklık değiştirdim.Hepte uzun yol arifesinde bozuluyor.
    Ben kullandım şu model iyi diyecekler varmıdır..
    100tl ye kadar sağlam bir kulaklık önerebilirmisiniz.

İnterkom yapmayın bana şimdi nedense sevmiyorum interkomu.
    Konuşcak kimsem yok belki alla alla
    O paralara yazık kaskımı bir üst seviyeyle değiştiririm her şeyim tam mıki buna bu parayı veriyorum diyip kızıyorum kendime.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    https://www.aliexpress.com/store/product/QCY-sets-QY19-bluetooth-headphone-sports-wireless-earphones/2665067_32749745319.html?spm=2114.12010608.0.0.25f 47e75WY7wdy

şöyle kablosuz ürünlere yönelebilirsin.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    ben şunu kullanıyorum. kulak içine giriyor. dolayısıyla kaskı takıp çıkarırken rahatsız etmiyor. ses kalitesi de harika.
    https://www.headphone.com/products/sennheiser-cx-3-00

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuşmayın? Konuşmak zorunda değilsiniz intercom alınca. Aliexpresste oldukça uygun fiyatlı intercomlar var. Prensipte bir bluetooth kulaklıktan farkı yok. İlla hiç konuşmayacağım derseniz mikrofonu kesip atın ama emin olun kaskı takarken kulaklığı falan düşünmeden lönk diye kafaya geçirmek son derece pratik oluyor. Denerseniz bir daha kulaklık kullanamazsınız. Ha yok "audophile" bir insanım, basıydı tiziydi noiseydi kafaya takarım derseniz zaten onu sağlayacak kulaklık 200 dolardan başlar. Ben sert kılıflı telefon tutucuya telefonu koyuyorum, intercomla eşleştiriyorum, üctetsiz spotify kullanıyorum, zamanım olduğunda telefona mp3 playlisti hazırlayıp onu dinliyorum. Tavsiye ederim.

Bu arada küçük bir anı ve program tavsiyesi sıkıştırayım şuraya da gülün biraz. Mp3 dinleyecekseniz android için bs player programını kullanMAyın. Arama geldiği zaman 3 saniye içinde otomatik cevap vermeye ayarlı bende, bs playerdan müzik dinlerken patron aramış, bu salak program da arama gelince müziği kesmedi. Netice olarak bizim patronun ağzına ağzına bağıra bağıra türkü söyledim. Adama sonradan bi açıklama da yapamadım. Ne diyeceksin ki? "Ben değildim" diyesim geldi ama denmez, "o sırada silah zoruyla türkü söylettiler" desem ütopik. Çok uyandım. Neyse Poweramp kullanın o program güzel.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motor kullanırken kulaklıkla müzik dinlemeyi yanlış bulmakla beraber f/p ürünü şu kulaklıkları tavsiye edebilirim. Aliden alırsan cok daha ucuza gelir.
    http://www.dr.com.tr/Elektronik/Awei...=0001728751002

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bende zamanında forumda sordum, tavsiye edilen kulalığı aldım, halen kullanıyorum ve memnunum.
    Benim asıl sorunum kulaklığın kulağıma tam oturmaması sorunuydu.

Yani kaskı takınca arkası büyük olan kulaklıklar kulağımdna kayıyor yada baskı yaparak sıkıntı yapıyordu.

Tavsiye edeceğim hesaplı model şudur: http://www.dr.com.tr/Elektronik/Pana...BoCZv0QAvD_BwE

Arkası küçük ve kulağa güzel oturuyor. Bassları güçlü tizler normal. Tam bir f/p ürünü. Tavsiye ederim.

Kulaklığım çabuk bozulmasın diyorsan özellikle kullandıktan sonra dolayıp cebine koyma, Ufak kulaklık kapları oluyor, onlara koyarsan daha uzun ömürlü olur. Eskiden bende kabloyu dolayıp cebime atardım ve 1 yılda bozulurdu. Artık kulaklık kabına koyarak cebime atıyorum, daha uzun dayanıyor.

Bahsettiğim ürün şunun gibi bir şey:https://urun.n11.com/mikrofonlu-kula...asi-P165067809

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Airpod kullanıyorum.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sennheiser her türlü öneririm ses kalitesi çok üst seviyede. Yine modeline göre değişir. Ancak piyasadaki çoğu cihaza taş çıkartır.
    Ucuz yollu bişey dersen. Şu tarz olabilir. Bluetooth da oluyor bunlarda.
    https://www.hepsiburada.com/qcy-qy19...-HBV000001RJDT
    ama şarjı pek gitmez onu söyleyeyim. En fazla 4 saat.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sennheiser her türlü öneririm ses kalitesi çok üst seviyede. Yine modeline göre değişir. Ancak piyasadaki çoğu cihaza taş çıkartır.
    Ucuz yollu bişey dersen. Şu tarz olabilir. Bluetooth da oluyor bunlarda.
    https://www.hepsiburada.com/qcy-qy19...-HBV000001RJDT
    ama şarjı pek gitmez onu söyleyeyim. En fazla 4 saat.
    Çok üst seviyede ses için bi kaç bin liralık olmak lazım
    Az silindir, çok iş

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok üst seviyede ses için bi kaç bin liralık olmak lazım
    Bana göre çok üst seviye koç. Ucuzluklara göre üst seviyede olduğu aşikar.
    Sesle falan uğraşıyorsan bu konuda iyi olan sen için yeterince üst olmayabilir

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Chi-fi ürünlere yönelin.Popüler markalardan çok daha iyi sesi ucuza alırsınız.

Rock Zircon,KZ-Ate,Boarseman cx98 vs.
    Boarseman CX98 şiddetle tavsiye ediyorum

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre çok üst seviye koç. Ucuzluklara göre üst seviyede olduğu aşikar.
    Sesle falan uğraşıyorsan bu konuda iyi olan sen için yeterince üst olmayabilir
    Koç mu? Fiyat performans ayrı bir konu. Üst seviye motosiklet diye ybr125 ten bahsedemeyiz heralde değil mi kral kulak böyle namussuz bir şey işte iyisini duydu mu onun kadar iyi olmayanlar göze batıyor
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    JBL'in kablosuz kulakici kulaklık modelleri var hee yok kablolu olsun dersen al bir tane denon dinamic tepe tepe kullan . Hem hafif hem de kulağa giren kısım kısmen ufak olduğu için rahatsız etmez kask içinde . Ses kalitesi de fazlasıyla tatmin eder ama ne tarz müzik dinlersin bu da önemli tabi

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonu telefon tutucuya takılıyorum rüzgardan olsa gerek çokça yıpranıyor.
    Müzik çaları ayrı telefon ayrı tuttum.İpodu cebimdede çok kullandım oradada çabuk bozuluyor.
    aslında düşününce yürümekten daha az hareketli bir aktivite..

5 senede 15-20 kulaklık değiştirdim.Hepte uzun yol arifesinde bozuluyor.
    Ben kullandım şu model iyi diyecekler varmıdır..
    100tl ye kadar sağlam bir kulaklık önerebilirmisiniz.

İnterkom yapmayın bana şimdi nedense sevmiyorum interkomu.
    Konuşcak kimsem yok belki alla alla
    O paralara yazık kaskımı bir üst seviyeyle değiştiririm her şeyim tam mıki buna bu parayı veriyorum diyip kızıyorum kendime.
    Benim Tavsiyem :

https://tr.aliexpress.com/item/ALANG...311.0.0.OQwKyJ

Nedenleri :

1_) Kablosuz olduğundan daha kullanışlı
    2_) Uygulama desteği var
    3_) Bağlantı şekli Bluetooth (merak etme çok şarj gerekmiyor 2 saate fulleniyor ve 8 saat boyunca kullanabiliyorsun.)
    4_) Mikrofonu bulunmakta (sol ve sağ'da) sesleri iyi ama biraz cızırtı veriyor.
    5_) Kulağının etrafını sardığı için kaskı çıkartırken düştü, müştü sorunu yok.
    6_) Yanında kulak pedi geliyor (büyük, orta, küçük) eğer uymazsa diye
    7_) Yağmurlu havaya dayanıklı, aynı fiyata genellikle tere dayanıklı özelliği olanlar var! ama bu waterproof
    8_) 10 metre kapsama alanı var (denendi çok duvar yoksa sıkıntı yok ama var ise arada kesiliyor) . Bu kapsamaya diyelim ki telefon içer de unuttun kulaklık kulağında müzik dinliyorsun tuş ile aramayı açma, kapatma yapabiliyorsun yani çok fonksiyonu var daha ama aklımda olanlar bunlar.
    9_) Çoklu tuş özelliği (müzik dinlerken) : ileri geri, ses açma, kapama (ana ekranda) : son arama gibi gibi gibi

ŞUAN 52 TL, düşmüş kaçırma ben 80'e aldım !
    15 miydi 18 miydi o civarlarda eve geldi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Motosiklette kulaklık kullanmıyorum ama çok fazla kulaklık eskiten biriyim ve şimdiye kadar en iyi dayanan şu oldu efenim = http://www.dr.com.tr/Elektronik/Urba...SABEgLfSfD_BwE

Urbanears markası da ayrıca malının arkasında duran güvenilir bir firmadır. Sadece kulak pedimi kaybettiğim için bana yeni kulaklık gönderdiler, herhangi bir ücret de ödemedim. Öneririm. Diğer modellerine de bakınız

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    iPhone kulaklıkları kullanıyorum dayanıklı bayağı 200'ün üstünde bile net veriyor sesi bana bence bi göz at en iyisi kaskın içinde EarPods kulaklıklar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.aliexpress.com/store/product/QCY-sets-QY19-bluetooth-headphone-sports-wireless-earphones/2665067_32749745319.html?spm=2114.12010608.0.0.25f 47e75WY7wdy

şöyle kablosuz ürünlere yönelebilirsin.
    Aldım, iki çalıştı sustu. O ürünü önermiyorum

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Yazılarınızı dikkate aldım.
    Noname ürünler bi yerde noname kablosuz ürünlere hiç güvenmiyorum her an yolda bırakabilir..
    Philips action Sport Serisi aldım Arkadaşlar.
    Koşu ıvır sallanma olaylarına karşı daha dayanıklı olacağını düşünüyorum.
    https://www.philips.com.tr/c-p/SHQ14...-spor-kulaklik

Kulaklık kılıfı kullanıyorum evet.
    Az çok rahatını gördüm interkomun arkadaşlarımda.
    Ancak çin malı interkomlarada güvenmiyorum bir kaç arkadaşım çöpe attı biraz şans işi gibi..
    İlginize teşekkür ederim selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)