Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yıllanmış motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    hhkmgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 ABS
    Merhabalar herkese! Kafama takılan bir soru var, bayide 2 yıl beklemiş 0 km motosiklet satın alınır mı? Motosiklette beklemekten dolayı bir problem oluşur mu? Oluşursa nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Şarap mı bu yıllanmışı olsun,eğer öyleyse daha değerlidir

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Depo boş kaldıysa küflenmiş olabilir, depo kapağını açıp içine lamba tut

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı hhkmgl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese! Kafama takılan bir soru var, bayide 2 yıl beklemiş 0 km motosiklet satın alınır mı? Motosiklette beklemekten dolayı bir problem oluşur mu? Oluşursa nedir?
    Fiyatı ucuzsa alınır. Dibinde köşesinde paslanmalar olabilir. Güneşte bırakmışlarsa boyası solmuş, plastikleri parçaları bozulmuş olabilir. İçinde benzinle beklediyse benzin hortumları çürümüş olabilir.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Bir motosiklet var 2016'da üretimi bitmiş ve bayilerde hala sıfırı bulunmakta almayı düşünüyorum fakat tereddütteyim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı hhkmgl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet var 2016'da üretimi bitmiş ve bayilerde hala sıfırı bulunmakta almayı düşünüyorum fakat tereddütteyim.
    Hocam öyle bir yazmışsın ki motosikletin ne marka ne model olduğunu yazsan sanki hükümet peşine düşecek
    MotorKafa, zekeriyaimam ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Hükümet değil de biz almak için önceden koşup stok sıfırlayacağız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben sırf bir tane kaldıysa cinslik için alıp 500 lira zararla geri satarım :D

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet hyosung mu? bayide sıfırı 2 sene satılmayan motoru almayın. Bi şey olacağından değil de satılmıyor demek ki
    mgora bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Sen hiç yıllanmış hp4 gördün mü?
    İyi seyirler...

Malum site ilan no:540742260

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    SYM Wolf olabilir mi?

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Yok motosiklet Mondial Buccaneer, gidip sizde alabilirsiniz. Bir çok bayide var. 2016 modelmiş fakat bayilere 2017'de gelmiş en son diye öğrendim yani 1-1.5 yıl kadar beklemiş bayide. Ne diyorsunuz bir sorun mudur bu kadar süre?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorun yaratacak bir şey yok. Belki amortisör keçeleri biraz yıpranmıştır maksimum o olur

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Saklama koşullarına göre değişir.

Açık hava veya yeterli koruma olmayan bir alanda ise su ve nemden kaynaklı, görünür görünmez yerlerde paslanma ve küflenme olasıdır.

Cam arkasında kapalı alanda dahi kalsa güneş ışınları nedeni ile plastik kısımlarda gevrekleşme, boyada solma olasıdır.

Yakıt hortumları dahil tüm lastik ve kauçuk boru ve hortumlarda, içlerindeki kimyasal etkilerinden dolayı bozulma, çatlama, sertleşme, gevrekleşme olasıdır.

Lastikler takıldığı tarih itibari ile doğrudan ömrünü tamamlamıştır, doğal olarak değiştirilmesi önerilir.

Akü yetersiz şarj ve bakım nedeni ile ya an itibari ile ya da kısa süre sonrasında sorun yaşatmaya başlayacaktır, değiştirilmesi önerilir.

Kısaca; Lastikleri ve aküyü değişeceklerse (veya fiyattan düşecekler ise), plastik kısımlarda gevrekleşme ve motosikletin genelinde küflenme, paslanma, renk bozulması veya solması yok ise, hortumları elinizle kontrol ettiğinizde esnekliklerini koruduklarını görüyor ve çatlak veya sertleşme belirtisi görmüyorsanız, modelden kaynaklı olarak da ilk satış fiyatının altına veriyorlar ise alınabilir.

ÖNEMLİ Fabrikası test amaçlı çalıştırma için kullandıkları benzin , karbüratör tasında ve meme'lerde macun halinde tortu yapıp tıkaya biliyor, bu durum başıma geldi

Bir önceki motorumda aynen bahs edildiği gibi 2 sene sıfır yatmış olarak almış idim , ikinci günü manifoldlar simsiyah olmuştu, görende genç tıfıllar gibi tapagaz kullandığımı/apaçi olduğumu sanıyordu(oysa rodajı ben kadar itina sabırla yapana pek rastlamadım, ihtiyar/kız gibi ilk 6000 km asla redline/devirli sürekli kullanmam) , bir hafta sonra duruma ayıkıp ultrasonik temizleme ile zorda olsa temizlemiş idim,

Bu duruma uğramamak için , mutlaka yakıt sistemine henüz kontak açmadan kontrol/temizlik uygulayın.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Ben 1 yıl beklemiş motor aldim 2 yıldır kullaniyorum. Depodaydi ben gittigimde elektrik aksami baglanmamisti 2 yıldır kullaniyorum beklemeyle alakali bir sorun çıkarmadı.
    Avcilar berk motordan aldim onlar da mondial fln satıyorlar pazarlik yap kesinlikle her bayi farkli fiyat çekebilir. 300 500 neyse koruma demiri lastik fln alırsın

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ben bayide 2 yıl yatmış sym yi aldım. Tepe tepe kullanıyorum. Allah a şükür bir sıkıntı çıkmadı

tornado57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial SFC 100 Automatic
    Avatardaki Ramzey skutırı 2006 modeldi ben 2008 sonunda aldım,
    egzosu delindi garantiden değişti,
    Dize çıka deniz suyundan geçince marş motoru hasar gördü,bir masrafı o oldu bana, bi de arka lastiği değiştirdim,
    5 yılda 23 bin km yaptım, çok sasğlam motordu,ama iyi servisim vardı ki bu çok önemli bir ayrıntı

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Ben 2015 model aldım bir kac ay önce hiç problem yok çok şükür. Ama motor toplanmamış (demonte) haldeydi. Gözümün önünde topladılar. Toplanmış halde duruyorsa solma, pas, kir vb. olabilir. İyice bakmanızda fayda var.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Fiyat uygunsa alınır. Çalışıp yatan araba motor vs alınmaz ama bu daha kullanılmamış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)