Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 bin tl butce ile motosikler (Kuba dragon, mondial superboy vs)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Ace den uzak durmanı tavsiye ederim.Çinliler bile daha iyi beş para etmez bi motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı pinkcrow7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haojue Da135s der ve kaçarım...
    Motoru begendim hosuma gitti de hicbr bilgi yok bu motosikletle ilgili internette youtube da video falan da bulamadim inceleme ile ilgili
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı mbaysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz suan derdimi anlayacak bir aciklama yaptiniz. Benim motordan bekledigim yuksek hiz degil. Agirligi, saglamligi benim icin ön planda. Bahsettiginiz motorlar da sıkıcı bir hız ile giden motorlar degil bildigim kadariyla. Ben taksit ile motor alacagim cogu kisiye sordum ama net cevap alamadim. Ikinci el motorlari taksit ile satan isletmeler oluyor mu ? Eger oluyor ise honda veya yamaha secimim olacaktir.

Bir sorum daha olacak. Cb125E mi cb125ACE mi ? Sebebi nedir ?
    Taksit konusunu bilmiyorum. Belki satan şahıs esnaftır,ödemeyi karta taksite bölebilir. Düşük ihtimal.

Saydığım motosikletlerden Ybr-Cbf-Tvs'nin 2.elde temizini bulmak biraz mesele,iyi araştırmanız lazım.

Önceliğiniz bu olsun.

Cb 125 E ve Ace 80'den sonra gitmeyen,az yakan son derece basit mekanik yapıya sahip motosikletler.

Nispeten daha yeni ve düşük km'lerde 4,000'e bulunma şansı var.

Cb 125 E,5 vites. Ace ise 4. Birinde ön fren disk,diğerinde ön arka kampana.

İkisi de doğru kullanıldığında,bakımları aksatılmadığı müddetçe 5 çinli eskitecek kadar sağlamdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Hocam bilgi olmaz olurmu. Facebook'ta grubumuz var. Burada açılmış konu var. YBR,Cbf150 den eksiği olmayan ,artısı olan bir motordur. Göstergesi dijitaldir.Kalitesi konusunda en ufak kuşkun olmasın. Yamaha YBR ise Honda CBF ise Haojue de Suzukidir. Çift balansör kullanıldığı için titreşimi olmaz,yakıt tüketimi 2,5 lt civarıdır. Tek eksisi bilinmediği için satarken yaşayabilirsiniz.Ayrica 5 bin TL ye sıfır olarak satılıyor halen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=OwSvVzB7JcY&t=1237s

17.05 den itibaren 19.35 kadar izleyebilirsiniz..

Hocam bilgi olmaz olurmu. Facebook'ta grubumuz var. Burada açılmış konu var. YBR,Cbf150 den eksiği olmayan ,artısı olan bir motordur. Göstergesi dijitaldir.Kalitesi konusunda en ufak kuşkun olmasın. Yamaha YBR ise Honda CBF ise Haojue de Suzukidir. Çift balansör kullanıldığı için titreşimi olmaz,yakıt tüketimi 2,5 lt civarıdır. Tek eksisi bilinmediği için satarken yaşayabilirsiniz.Ayrica 5 bin TL ye sıfır olarak satılıyor halen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=OwSvVzB7JcY&t=1237s

17.05 den itibaren 19.35 kadar izleyebilirsiniz..
    Hocam motoru çok begendim.sıfırını o paraya satıyorlar ve kask falan hediye ediyorlar yanında. Bu kasklar pek kaliteli degildir herhalde ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Kask konusu mühim. Bence de verilen kasklar dandiktir.Eğer iyi kask ise kullanırsınız, yok dandik birşey ise saksı olarak kullanın

Kask konusu mühim. Bence de verilen kasklar dandiktir.Eğer iyi kask ise kullanırsınız, yok dandik birşey ise saksı olarak kullanın
    Bunun 120 lik olanını mı önerdiniz 135 lik mi ?

Lifan em 150l. Haftasonlari biniyorum en fazla 250 km yaptim bir günde artçili. Sıfıri 4270 ikinci eli zayıf bakimdan ve arka canta demirinden baska masraf yapmadim diyebilirim zincir yağı bir de. Ama 3000 km yaptim toplamda bişi sayılmaz. Maks hızı 95 titreşim son hizda var.
    Bir araştır diyeceğim ama pek bilgi de bulamazsın.

Alıntı Birheves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan em 150l. Haftasonlari biniyorum en fazla 250 km yaptim bir günde artçili. Sıfıri 4270 ikinci eli zayıf bakimdan ve arka canta demirinden baska masraf yapmadim diyebilirim zincir yağı bir de. Ama 3000 km yaptim toplamda bişi sayılmaz. Maks hızı 95 titreşim son hizda var.
    Bir araştır diyeceğim ama pek bilgi de bulamazsın.
    Yalnız cok yakısıklı motormuş hocam sagolasin begendim. Yakiti hakkinda bilgi verir misin ? 250 km yaptigin zaman motorda istemedigin bir durum olustu mu ? Bogulma vs.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Arkadaslar ehliyetimi yeni aldim otomobil kullaniyordum onceden. Uzun suredir motosiklet ariyorum bir turlu karar veremedim hergun yenilerini gordukce kafam karisiyor. Guclu bir motosiklet istemiyorum ilk basta ama cok ta yavas gitmesin ki yolda sıkmasın insanı. Sehir icinde kullanacagim arada da kamp yapmak icin 60-100km arasi yol yapacagim beni uzmeyecek bir motor ariyorum. Ekipman haric maksimum 4 bin ayirdim.
    Mg superboy begendim bide kuba dragon 50 ama dragonda sanirim otobana cıkmak yasakmış. Sigortası falan olmadigi icin diye duydum. Sanirim motosiklet tarzimi bu iki motordan anlatabildim. Derdime deva bir motosiklet onerisi abilerimden, kardeşlerimden beklerim. Tesekkur ederim şimdiden hayırlı akşamlar.
    CG150 al yapıştır gitsin. Vursan parça ucuz, bozulsa ustası çok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    135 lik ve 150 lik iki modeli var. ikiside çok güzel. 150lik olan daha yakışıklı ancak 135lik daha seri ve daha rahat. 150 lik olan biraz daha pahalı.

135 lik ve 150 lik iki modeli var. ikiside çok güzel. 150lik olan daha yakışıklı ancak 135lik daha seri ve daha rahat. 150 lik olan biraz daha pahalı.
    135 lik sıfırı mantıklı duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CG150 al yapıştır gitsin. Vursan parça ucuz, bozulsa ustası çok.
    Sıfırı bulunur mu bana sıfır lazim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    135 lik sıfırı mantıklı duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Sıfırı bulunur mu bana sıfır lazim
    Kardeşim sen Da135 olani al,brezilyada ençok tutulan model cidden sağlam motordur,burada hakettigi degeri gormedi malasef.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

2014 model superboy kullanıyorum.Yaklaşık 3 yıl 13000kmdir bir kere bile yolda kalmadım.Orjinali 100 cc iken sadece silindirini değiştirerek önce 125 sonra 150 cc yaptım.Silindir piston seti 90 lira.aralıksız 100 110 km hızlarda bi nevi son gaz diyelim 160km hiç durmadan yol yaptım.Hem de bunu yaklaşık ayda bir kez olacak şekilde.Hiçbir problem yaşamadım bugüne kadar.100cc olarak baygın geliyor motosiklet.125 cc ilk başlarda iyi gibi oluyor ama sonradan oda zayıf geliyor.150 cc ise tam kararında oluyor.Tek kişi ve bir bavul ile yokuşlarda bile en fazla 4üncü vitese düşüyor.2 kişi sabit 90 100 km hızlarda rahat seyredebiliyorsun.Ancak titreşim tabiki var.Ve ek olarak üzerinde gelen lastikler ile kesinlikle binmeni tavsiye etmem.Eğer alırsan öne 2.75x18 arkaya 100/90/18 lastik taktığında konfor ve yol tutuş inanılmaz artıyor.Uzun lafın kısası 150cc silindir ve lastik değişimi ile önerebileceğim vergisiz ve bu fiyat bandında en iyi motordur.
    mbaysal bunu beğendi.

tornado57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial SFC 100 Automatic
    Moto Gusto Ranger 100
    Tavsiye debilirim,
    Beygir olarak Mondial SUperboydan az düşük,
    ön koruma ve arkada turing tipi ayaklık var, kamp vb için daha uygun,
    daha rodajında olduğum için ne kadar basar bilemiyorum, 5 vites ama biraz daha güç ayarında gibi vites aralıkları, kulalnacağın şartlara göre dişli ile ayarlayabilirsin.
    Titreşim var, şimdilik bana rahatsız edici gelmedi, yuvarlak far ve siper lik de artısı,
    netten bi resimlerine bak derim,

Alıntı ayz0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model superboy kullanıyorum.Yaklaşık 3 yıl 13000kmdir bir kere bile yolda kalmadım.Orjinali 100 cc iken sadece silindirini değiştirerek önce 125 sonra 150 cc yaptım.Silindir piston seti 90 lira.aralıksız 100 110 km hızlarda bi nevi son gaz diyelim 160km hiç durmadan yol yaptım.Hem de bunu yaklaşık ayda bir kez olacak şekilde.Hiçbir problem yaşamadım bugüne kadar.100cc olarak baygın geliyor motosiklet.125 cc ilk başlarda iyi gibi oluyor ama sonradan oda zayıf geliyor.150 cc ise tam kararında oluyor.Tek kişi ve bir bavul ile yokuşlarda bile en fazla 4üncü vitese düşüyor.2 kişi sabit 90 100 km hızlarda rahat seyredebiliyorsun.Ancak titreşim tabiki var.Ve ek olarak üzerinde gelen lastikler ile kesinlikle binmeni tavsiye etmem.Eğer alırsan öne 2.75x18 arkaya 100/90/18 lastik taktığında konfor ve yol tutuş inanılmaz artıyor.Uzun lafın kısası 150cc silindir ve lastik değişimi ile önerebileceğim vergisiz ve bu fiyat bandında en iyi motordur.
    dikkate alacagım tesekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı tornado57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto Gusto Ranger 100
    Tavsiye debilirim,
    Beygir olarak Mondial SUperboydan az düşük,
    ön koruma ve arkada turing tipi ayaklık var, kamp vb için daha uygun,
    daha rodajında olduğum için ne kadar basar bilemiyorum, 5 vites ama biraz daha güç ayarında gibi vites aralıkları, kulalnacağın şartlara göre dişli ile ayarlayabilirsin.
    Titreşim var, şimdilik bana rahatsız edici gelmedi, yuvarlak far ve siper lik de artısı,
    netten bi resimlerine bak derim,
    Hocam 100 luk oldugu icin sıkıntı yasamaz mı uzun yolda ? Ağlamasın motor yolda giderken dur diye. Yoksa goruntu olarak falan gayet iyi

Yok dostum ben artçılı arka canta full gecelik konaklamaya gittim ertesi bir gun kalip geri döndüm hiç bir sorun yasamadim hatta dağ tepe yollarina da girdim.Bogulma yaşamadım cabuk hizlanan bir motor maks 7000 devir çeviriyor kamyon fln sollarken faydasini görüyorsun.
    Yakıtı icin çok birşey diyemeyeceğim hem denemedim hem genelde artçılı oluyorum ama 100 kmde 2.5-3.5 gibi yakıyor sanırım.
    Masraf olarak yalan olmasin alır almaz lastikleri de değiştirmiştim.

Alıntı Birheves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok dostum ben artçılı arka canta full gecelik konaklamaya gittim ertesi bir gun kalip geri döndüm hiç bir sorun yasamadim hatta dağ tepe yollarina da girdim.Bogulma yaşamadım cabuk hizlanan bir motor maks 7000 devir çeviriyor kamyon fln sollarken faydasini görüyorsun.
    Yakıtı icin çok birşey diyemeyeceğim hem denemedim hem genelde artçılı oluyorum ama 100 kmde 2.5-3.5 gibi yakıyor sanırım.
    Moto gusto ranger icin mi yaptiniz bu yorumu?

Yok dostum ben artçılı arka canta full gecelik konaklamaya gittim ertesi gün geri döndüm hiç bir sorun yasamadim hatta dağ tepe yollarina da cikip gezdim . Boğulma yaşamadım cabuk hizlanan bir motor maks 7000 devir çeviriyor kamyon fln sollarken faydasini görüyorsun.
    Ayrica motoru bayiyle pazarlık yapıp daha ucuza alabilirsin.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Moto gusto ranger icin mi yaptiniz bu yorumu?
    Hocam çinlide : Mondial ve KUBA’dan şaşma
    Bu markaların ikinci elleri daha hızlı, parçası daha çok ulaşılabilir, piyasada baydır var.
    O yüzden ;
    Mondial superboy veya RKS RK 125 al gitsin başka adam akıllı yok (Mh drift (minör)) fln var onlarda senin fiyatı geçiyor.

Yerli markalar (KUBA, Mondial fln) 2029’a kadar Euro 3’lü getirip 2021’e kadar satabiliyor. Yani hala Euro 3’leri geliyor, gelecek, stok var, satılacak vb.
    Ama yok Bajaj discover yok haouje falan dı felan dı daha gelmeyecek iyi düşün bunlar 2019’a kadar gelip 2021’e kadar satılabilcek o yüzden dediğim gibi Superboy veya RKS RK 125(yada 150’likleri)iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)