Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Düşük Bütçeli Cross Önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Hazır gelmişken sizlerin de fikirlerinizi alayım dedim. Dağ bayır olayları çocukluğumdan beri tutkum, motor alırken de cross'la başlayacaktım fek'ât arkadaşlar aklımı çeldiler beraber gezeriz diye. Şimdi ne zamandır kafamda olan işi yapmaya karar verdim; özetle cross motor alacağım. Bütçe düşük, ama çok düşük değil; 6000'i çok geçmezse iyi olacağı kanısındayım. "Bak hacıgülle, bu motor çok iyi" diyeceğiniz modeller varsa bütçede ufak tefek oynamalar yapabilirim, yine de "Az daha koy CRF al" diyecek arkadaşlarla baştan sarılışıp, ayrılalım (bana 6000'e temiz CRF bulmadığınız sürece). Ha, demeyin demiyorum, hobi olarak yine deyin lakin bilemedim, kafanıza göre takılın işte; şurada biz bizeyiz.

Uzun zamandır motor araştırıyorum ama bir modelde karar kılamadım. Forumu da bayağı kurcaladım dolayısıyla, yine de atlamış ve/veya unutmuş olduğum şeylerin olması doğaldır. Cenkito ve saz arkadaşları sağ olsunlar (burdan saygılarımı sunar, selam ederim) X-treme Max'lere sıcak bakıyorum; yine de ne kadar ekmek, o kadar köfte durumları olduğunun farkındayım. X-treme Max'ler sıcak baktığım yegane modeller değil tabii ki, Asya RX 250, Kuba STR 250 / Black Cat 150, Motoran XF 250 gibi birçok modeli araştırdım, kendimce notlar aldım. Mesela size soracaklarımdan biri de 200 GY serisinden herhangi bir motorun hala rahatça parça bulunurluğu vesairesi var mıdır?

189 cm boyunda, uzun vadeye vurduğumuz zaman 80 kilo civarındayım. Vücudu aktif kullandığım için kilo/metresi artabilir, o yüzden ufak oynamaları kafaya takmayın. Cross camiasına tümden yabancı değilim ancak cross motor tecrübem oldukça az, alacağım motor cross için başlangıç motoru olacak sayılır. Yine de ara sıra arazide commuter kullanan biri olarak "birader sana 250 fazla gelir" görüşü olursa katılmayacağımı belirteyim. Aldığım motoru da fiyatına bağlı olarak tahminen parçalayıncaya kadar kullanacağım. İstediğim şey beni öğrenme sürecinde yarı yolda bırakmayacak, whip and scrub yaptırmasa da sağda solda ufak tefek atlama zıplamalara yenik düşmeyecek, zeminle sıcak sahneler yaşadığımda beni fellik fellik yedek parça aratmayacak, eh, gücü ve torku da fena olmayan bir şey önerirseniz; büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim.

Son olarak da lojistik konusu var tabii, Karabük'te olmam münasebetiyle her modele direk erişimim yok; ama "oğlum bu motor tam senlik" konusunda karar kılacağımız bir motor olursa Ankara'ya kadar giderim. Ha, küp şeker lastikle nasıl geri dönerim; orasını ayrıca düşünürüz ama minnettarınız olabilirim.

Beni kırmayıp buraya kadar okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.
    Black cat çok iyi motor haberin olsun. Abimde var ordan biliyorum. Çok güçlü bir motoru var. R125'miş CBR125'miş yalan oluyor. Makine tokatlıyor bildiğiniz. Hemde 5 küsür bin ₺. Öneriyorum ama iyi bakacaksınız. İyi bakmazsanız çöp kutusuna atıp yüzüne bakmazsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cross motoru yolda CBR tokatlamak için almıyorum, onun yerine dayanıklı olmasını tercih ederim. Bu konuda yorumunuz nedir, arazide kullandı mı hiç abiniz? Düşüp kalkmalara gelebiliyor mu motor? İyi bakma konusunda üşenmediğim sürece sıkıntı yok, elimiz alet tutuyor elverdiğince. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Konuyu bir dürtükleyelim yukarı doğru, fikri olan arkadaşlar bizimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Şu an özellikle Yuki İzci ve bahsettiğim dökülmüş WR 125 üzerine konuşabilecek herhangi birini dinlemeyi isterim. İzci başlığı biraz güdük kalmış ne yazık ki, ben de sağdan soldan bilgi edinmeye uğraşıyorum.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Merhaba arkadaşlar,

Hazır gelmişken sizlerin de fikirlerinizi alayım dedim. Dağ bayır olayları çocukluğumdan beri tutkum, motor alırken de cross'la başlayacaktım fek'ât arkadaşlar aklımı çeldiler beraber gezeriz diye. Şimdi ne zamandır kafamda olan işi yapmaya karar verdim; özetle cross motor alacağım. Bütçe düşük, ama çok düşük değil; 6000'i çok geçmezse iyi olacağı kanısındayım. "Bak hacıgülle, bu motor çok iyi" diyeceğiniz modeller varsa bütçede ufak tefek oynamalar yapabilirim, yine de "Az daha koy CRF al" diyecek arkadaşlarla baştan sarılışıp, ayrılalım (bana 6000'e temiz CRF bulmadığınız sürece). Ha, demeyin demiyorum, hobi olarak yine deyin lakin bilemedim, kafanıza göre takılın işte; şurada biz bizeyiz.

Uzun zamandır motor araştırıyorum ama bir modelde karar kılamadım. Forumu da bayağı kurcaladım dolayısıyla, yine de atlamış ve/veya unutmuş olduğum şeylerin olması doğaldır. Cenkito ve saz arkadaşları sağ olsunlar (burdan saygılarımı sunar, selam ederim) X-treme Max'lere sıcak bakıyorum; yine de ne kadar ekmek, o kadar köfte durumları olduğunun farkındayım. X-treme Max'ler sıcak baktığım yegane modeller değil tabii ki, Asya RX 250, Kuba STR 250 / Black Cat 150, Motoran XF 250 gibi birçok modeli araştırdım, kendimce notlar aldım. Mesela size soracaklarımdan biri de 200 GY serisinden herhangi bir motorun hala rahatça parça bulunurluğu vesairesi var mıdır?

189 cm boyunda, uzun vadeye vurduğumuz zaman 80 kilo civarındayım. Vücudu aktif kullandığım için kilo/metresi artabilir, o yüzden ufak oynamaları kafaya takmayın. Cross camiasına tümden yabancı değilim ancak cross motor tecrübem oldukça az, alacağım motor cross için başlangıç motoru olacak sayılır. Yine de ara sıra arazide commuter kullanan biri olarak "birader sana 250 fazla gelir" görüşü olursa katılmayacağımı belirteyim. Aldığım motoru da fiyatına bağlı olarak tahminen parçalayıncaya kadar kullanacağım. İstediğim şey beni öğrenme sürecinde yarı yolda bırakmayacak, whip and scrub yaptırmasa da sağda solda ufak tefek atlama zıplamalara yenik düşmeyecek, zeminle sıcak sahneler yaşadığımda beni fellik fellik yedek parça aratmayacak, eh, gücü ve torku da fena olmayan bir şey önerirseniz; büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim.

Son olarak da lojistik konusu var tabii, Karabük'te olmam münasebetiyle her modele direk erişimim yok; ama "oğlum bu motor tam senlik" konusunda karar kılacağımız bir motor olursa Ankara'ya kadar giderim. Ha, küp şeker lastikle nasıl geri dönerim; orasını ayrıca düşünürüz ama minnettarınız olabilirim.

Beni kırmayıp buraya kadar okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.
    Motorani gec havada bulut yedek parca unut.
    Str de ayni. Black cat bir nebze yeni ama oda sikintili parca konusunda.hafif iyi guzel ama yatan motor yaramaz parca beklerken.
    Gelelim max a
    Max 150 idare eder modifiye vs ben 6 sene idare ettim. Lakin 300 400 fazlasina 200 u varkende 150 alınmaz.
    Ben 2012 max 150 i modifiye olarak 3kusure verdim. Baktim evdeki hesaba uyan japon yok gene sıfır maxx 200 aldim
    Emsallerine gore az agir ve gücü az ama isletim bedeli ve yedek parcada onlari sollar.
    NOKTA.
    Son karar senin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Izciden de uzak dur.
    Kronik sorunları var ve yedek parçası sikintili

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tamirattan anlar mısın ? Önemli olan soru bu bence.

Ah, sevgili Cenkito, aranan kan bulundu sonunda, hoşgeldiniz Siz ve Tolga Can'ı böylesine beklememse şu sebeptendir; X-treme Max'lere merak salmıştım zamanında, paylaşımlarınızdan bayağı bir faydalanmıştım. Benzer kafada olduğumuzu düşünüyorum, eh, etrafınızda durumumda olup da Çinli krosa binen arkadaşlarınızın olduğunu da biliyorum; dolayısıyla bana daha net fikir verirsiniz diye düşündüm.

Erdi hocam ve diğer arkadaşlar da sağ olsunlar çok güzel fikir belirttiler, mesela XT600 ve bir gün denk gelisem 640 ADV beni benden aldı

Max'lerin sıfırı konusunda haklısınız; ben de Max 200 çıktığından beri aralarındaki farka gani gani değeceği düşüncesindeyim. Lakin sıfır almayı planlamıyorum, zaten yerel Mondial bayiiyle de sıkıntılarımız var, belki "Bajaj Karabük yetkili servisi" konusundan hatırlarsınız. Yakınlarımda Max satan yok pek, kıvranıp durmam bu yüzden. Bir tanesini denedim ve dediğim gibi beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı; ne gidiyordu, ne duruyordu. Başka da satan yok, o yüzden İzci'ye yöneldim.

İzci konusuna gelirsek,
    Kronik sorunları okuduğum kadarıyla arka rulmanlar ve ön jantın eğilip bükülmesi. Jantı, mili ve rulmanları daha kaliteli motorlarınkiyle değiştiririm diye düşündüm, eğer başka sorunlar biliyorsanız lütfen paylaşın. Yedek parça olarak da bazılarının bulunmadığının farkındayım, yine de büyük çoğunluğunu buldum diyebilirim. Ama hala mesela gaz teli bulamadım.

Erdi hocam, tamirattan da anlarım; gerekli alet edevat verilirse motoru söküp baştan yapabileceğimi düşünüyorum. Belki kör topal olur ama yaparım Biraz üşengeçlik var sadece, Çinli alınca elbet elin anahtar tutması lazım. Ne kadar az uğraştırırsa o kadar iyidir yine de.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Cross motoru yolda CBR tokatlamak için almıyorum, onun yerine dayanıklı olmasını tercih ederim. Bu konuda yorumunuz nedir, arazide kullandı mı hiç abiniz? Düşüp kalkmalara gelebiliyor mu motor? İyi bakma konusunda üşenmediğim sürece sıkıntı yok, elimiz alet tutuyor elverdiğince. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Konuyu bir dürtükleyelim yukarı doğru, fikri olan arkadaşlar bizimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Şu an özellikle Yuki İzci ve bahsettiğim dökülmüş WR 125 üzerine konuşabilecek herhangi birini dinlemeyi isterim. İzci başlığı biraz güdük kalmış ne yazık ki, ben de sağdan soldan bilgi edinmeye uğraşıyorum.
    Açıkçası abiminki 2000 km ya oldu ya olmadı. Cross'a birkaç kez girdi. Ama motor hiç yatmadı. Ama elektrik konusunda biraz sıkıntılı bir motor. Ampul patlatabiliyor, stop yada plaka lambası yanmayabiliyor.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hazır bilgisayardayken düşüncelerimi uzun uzun yazayım.

640 ADV çok farklı bi makina. Baya tecrübe istiyor diye düşünüyorum. Mesela ani gaz açışımda ön kalkabiliyor. Ön kalkmasın diye depoya yattığımda ise teker sarıyor. Yan veriyor yani. Aşırı bi güç var. Ben şimdi alıştım iyi gidebiliyorum ama başlarda baya zorlanıyordum. Mesela ışıklarda kalkarken gazı çok versem altımdan kaçıyor, az versem stop ediyor.

XT600'de benzer ayarda bi motor. Ondada çok deli güç var diye duydum. Yani bu motorlardan birini alırsan başlarda zorlansanda alışınca tadından yenmez. Ben mesela ilk bindiğimde "bunu nası sürecem ben" diye düşünürken şimdi "asla satmam bunu" diye düşünüyorum.

Tabi titreşim mevzusu var. Geçenlerde arkadaş bu motorda titreşim oluyormuş dedi. Orta sehpadayken çalıştırıp gaz verdim. Motor seke seke yürümeye başladı. Öyle bi titreşim var.

Yani XT600 almanı tavsiye ederim. Tamirden anlıyorsan eski model japon alıp bi yandan biner bi yandan toplarsın. Uzun yolda üzmez. Arazide fazla hoplayıp zıplamazsan sorun olmaz. Yani kırılmaz ama büyük motor sonuçta. 2T enduro muamelesi yapamazsın. Zaten o saydığın modellerde arazide hoplamaya zıplamaya gelmez.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-cekme-belgeli-xt-600-e-542996260/detay

Bu model mesela. Stop camı ve ibre bozukmuş. İbreyi 100 liraya alsan 30 lirayada stop camı alıp uydurursun. Orjinal kullanmana gerek yok.

Ben 2000 model KTM aldım. KTM zaten parça bulunması zor ve çok pahalı. Hele benim model baya baya zor. Ama aldım uydura uydura baya topladım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-xt-350-sahibinden-527678611/detay

Bu model hakkında bilgim yok pek. Ama pek tutulan bir model değil sanırım. XT600 kadar tutulmadığını düşünüyorum. Yinede bi gözden geçir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-kara-yilan-542749811/detay

200lük çinli alacağına bunu al. Aynı gücü verir zaten. Enduro model çinlilerde 200lük yazdığına bakma. 100lük gücü veriyor. Enduro modellerde bildiğin üretim hatası var. Yeni modellerde belki düzelmiştir. 150lik cg kalkışta rampada düz yolda vs her türlü geçiyordu beni. Bide ben sıfır motor yapıp sıfır karbüratör takmıştım. Arkadaşım olan bi ustaya sorduğumda çin mallarının yüz karası o endurolar demişti. Max200 gibi yeni modellerde düzeltmiş olabilirler o durumu. Ama sen onlardada parça bulacağını düşünme. Parça sorunu hepsinde var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-akrapovicli-acil-videolu-dusuk-km-honda-nx4-falcon-512342603/detay

Bu modelede bakabilirsin. Bi abimde var baya memnun motordan.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-efsane-nx-250-529589409/detay

Bu motorlarda ayrı bi efsane. Tipide çok hoşuma gidiyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-satilik-honda-526889417/detay

Devrek dairesinden çıkma oluyor bunlar genelde. Alınabilir. Arazide baya işini görür. Eskide olsa Honda sonuçta.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-son-hafta-fiyat-yukselecek-462870782/detay

Bu modellerde çok iyi. Arazide işini görür. Çinli parasına japon.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Hay ağzınıza sağlık Erdi hocam, uzun uzun okumayı çok severim, sağ olun Vaktinizi ayırıp araştırdığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

ADV'ye zaten diyeceğim yok, XT600'le birlikte çılgınlar kategorisindeler. Arkadaşların teknik özelliklerine bakma gafletinde bulundum da, 50'şer, 55'er Nm tork değerleri beni benden aldı, ben şurada 20 bulsam havalara uçacağım :D

Dolayısıyla ben özellikle XT'yi olursa bir sonraki motorum olarak gözüme kestirdim bile; lakin şimdi erişebileceğim bir şey değil. 5500 lira veremeyeceğimden değil, motor Muğla'da olduğundan.

Muğla demişken, bahsettiğiniz ilanların hepsi bana 400-500'er km uzaklıkta hocam, yapmayın, etmeyin Aslında gidince tertemiz, iyi bakılmış motor bulacağımı bilsem gidilmeyecek yollar değil; yine de 500km gidip de hayal kırıklığıyla aynı yolu dönme fikri gece rüyalarıma girmiyor desem yalan olur. Yakınlarımda olsa hakikaten almak isteyebileceğim modeller öneriyorsunuz. Bir de parça sıkıntsı yoksa o zaman çifte kaymaklı kadayıf olurdu. Küçük şehirde bulunmanın sıkıntılarını yaşıyorum. Cidden gözüme kestirdiğim bir şey olursa Ankara'ya giderim lakin.

200'lük Çinlinin güç vermediği konusunda hemfikiriz; yine de uygun fiyata bulursam bu ilk motoru kırıp parçalamak için almaya niyetliyim hocam, bana daha iyileri için (mesela neden XT600 olmasın :D) basamak olsmasını istiyorum. Kırdığımda toparlayabileyim yeter. Japon denk getirebilirsem yedek parça bulduğum sürece kırıp dökme sorunum pek olmayacak, yine de yakınlarda olması lazım dediğim gibi.

Bildiğiniz, tanıdığınız birinin sattığı bu tür bir motor var mı peki, beni yola düşmeye ikna edebilecek? Nasıl kullanıldığını birebir bildiğiniz?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bundan üç sene önce kamyon almaya Aksaray'dan kalkıp İzmir'e gittim. Kamyon döküktü baya. Fotoğraftakiler gibi değildi. Ama ben onca yolu gelmişim. Gözümü kararttım aldım. Bi şekilde toplandı ve şimdi gayet iyi kullanıyorum.

İki sene önce yine kamyon almaya gittim Denizli'ye. Sadece çalıştırdım sesini dinledim. Neyse dedim bunca yol gelmişim. Yol çıkınca farkettim arızalarını. Bi şekilde yapıldı ve kullanılıyor.

KTM'yide öyle aldım. Biçok sıkıntı vardı hepsini çözdüm şükür. Bi tek marş kolundan yağ atması kaldı. Onun içinde blok yarılması lazım. Aciliyeti yok diyip kullanıyorum.

Ben hep böyle gözümü karartıp gidiyorum ama işte motosiklet konusu farklı. Çok dökük motoru toplamasıda ayrı dert. O yüzden sordum tamirattan anlarmısın diye. Xt600'ü söke taka öğrenebilirsin mesela. Hava soğutmalı motor. Yada XL185 XL200'üde öğrenebilirsin.

Ben modeller örnek olsun diye o linkleri verdim. Mesela araştır XL185'in yakında bulabilirsin. Yada Bergama Enduro Garaj var onlara ulaş. Polis çıkmasıydı sanırım XL185'i restore edip veriyorlar. Bütçenede uyar komple elden geçirip veriyorlar. Ellerinde hala varmı bilmiyorum. 3500'e veriyorlardı sanırım. Bi araştır sen onu.

Xt600'ü toplaması daha zor tabi. XL185 bi şekilde toplanır. Başlangıç içinde daha uygun olur.

Baya baya yazdım sana o zaman iki tavsiye vereyim. Sadece arazi diyorsan tip önemli diyorsan XL185 al. Kırılacak grenaj yok zaten. Motoruda o yukarda yazılan çinlilerden daha iyi.

Ama ben şu durumda olsam NX250 alırdım. Uzun yolada gider. Parçası ne durumda bilmiyorum ama ben korkmadan alırdım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-efsane-nx-250-529589409/detay

Korkmadan al diyebileceğim motor KUVVETMİRA'nın motoru. Xt600'e KTM grenajı takmış. Bana söylemişti satayım diye ama ben o sırada KTM'nin pazarlığı bitirip söz vermiştim. Yoksa onun motoru alırdım. Forumdan mesaj atarak ulaştın mı? Fiyatıda senin bütçene uyar bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Arkadaşım bi yerden ihale ile alınmış XL 185 gelecek diyordu. Yarın onada bi sorayım. Varsa öyle bi durum ucuza ayarlayabilirsek kendin toplarsın.

Ben de tam bundan korkuyorum hocam, "buralara kadar geldik, alalım" deyip de sonradan defalarca pişman olmaktan. XL185'lere devlet çıkması demiştiniz, haklısınız; zamanında yanılmıyorsam itfaiye bolca almıştı bunlardan. Hatta satılık değildi ama geçen buralardaki bir tamircide bile gördüm bir tanesini. Bir de, XL185 ve XL200 arasında kalsam başka bir şehre gitmek için; 200'ü seçerim, en azından ön fren disk. 185 komple kampana doğru biliyorsam.

NX konusunda da koca ülkede iki tane ilan var sanırsam, biri de sizin attığınız :D Arkadaşla görüşülüp İstanbul'a gidilebilir belki. Aslında işlerinde güçlerinde olmasalar İstanbul'da gidip motora bakabilecek birkaç tanıdık var aslında ama hepsi meşgul insanlar, ben de "hacı benim için gidip şu motora baksanıza" demek istemiyorum adamlara.

KUVVETMİRA'ya özel mesajla ulaştım aslında da geri dönüş alamadım; meşguldür herhalde. Kendisinin Ankara'da olduğunu şu an öğreniyorum; eğer kendisi de sıcak bakarsa fikrinize gayet görüşebiliriz esasında. Tekrar vakit ayırıp uğraştığınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bugün konuşacakmışsınız o motor olursa iyi olur. Hayırlısı olsun ikiniz içinde.

Çok sağ olun Erdi hocam yardımlarınız ve değerli fikirleriniz için. KUVVETMİRA'yla haberleşebildik, ben de şansa Ankara'ya gideceğim bugün bir aksilik çıkmazsa. Döndükten sonra tekrar bir güncelleme yaparım merak eden arkadaşlar olursa. Tekrar teşekkür ederim, bakalım bu haftasonu ne gösterecek.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan üç sene önce kamyon almaya Aksaray'dan kalkıp İzmir'e gittim. Kamyon döküktü baya. Fotoğraftakiler gibi değildi. Ama ben onca yolu gelmişim. Gözümü kararttım aldım. Bi şekilde toplandı ve şimdi gayet iyi kullanıyorum.

İki sene önce yine kamyon almaya gittim Denizli'ye. Sadece çalıştırdım sesini dinledim. Neyse dedim bunca yol gelmişim. Yol çıkınca farkettim arızalarını. Bi şekilde yapıldı ve kullanılıyor.

KTM'yide öyle aldım. Biçok sıkıntı vardı hepsini çözdüm şükür. Bi tek marş kolundan yağ atması kaldı. Onun içinde blok yarılması lazım. Aciliyeti yok diyip kullanıyorum.

Ben hep böyle gözümü karartıp gidiyorum ama işte motosiklet konusu farklı. Çok dökük motoru toplamasıda ayrı dert. O yüzden sordum tamirattan anlarmısın diye. Xt600'ü söke taka öğrenebilirsin mesela. Hava soğutmalı motor. Yada XL185 XL200'üde öğrenebilirsin.

Ben modeller örnek olsun diye o linkleri verdim. Mesela araştır XL185'in yakında bulabilirsin. Yada Bergama Enduro Garaj var onlara ulaş. Polis çıkmasıydı sanırım XL185'i restore edip veriyorlar. Bütçenede uyar komple elden geçirip veriyorlar. Ellerinde hala varmı bilmiyorum. 3500'e veriyorlardı sanırım. Bi araştır sen onu.

Xt600'ü toplaması daha zor tabi. XL185 bi şekilde toplanır. Başlangıç içinde daha uygun olur.

Baya baya yazdım sana o zaman iki tavsiye vereyim. Sadece arazi diyorsan tip önemli diyorsan XL185 al. Kırılacak grenaj yok zaten. Motoruda o yukarda yazılan çinlilerden daha iyi.

Ama ben şu durumda olsam NX250 alırdım. Uzun yolada gider. Parçası ne durumda bilmiyorum ama ben korkmadan alırdım.

Korkmadan al diyebileceğim motor KUVVETMİRA'nın motoru. Xt600'e KTM grenajı takmış. Bana söylemişti satayım diye ama ben o sırada KTM'nin pazarlığı bitirip söz vermiştim. Yoksa onun motoru alırdım. Forumdan mesaj atarak ulaştın mı? Fiyatıda senin bütçene uyar bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Arkadaşım bi yerden ihale ile alınmış XL 185 gelecek diyordu. Yarın onada bi sorayım. Varsa öyle bi durum ucuza ayarlayabilirsek kendin toplarsın.
    Senin kadar elimizden iş gelse, alacağım ne (yaşlı) motorlar var da işte...

Bu arada konu sahibi arkadaş,arka kampana olayına pek takılma cross vari motorlarda, hatta yeri gelir diskten daha çok fayda sağlar arazide.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin kadar elimizden iş gelse, alacağım ne (yaşlı) motorlar var da işte...

Bu arada konu sahibi arkadaş,arka kampana olayına pek takılma cross vari motorlarda, hatta yeri gelir diskten daha çok fayda sağlar arazide.
    Söke taka öğrendim ben. Zorda kalınca öğreniliyor.

Freelancer motor işini ne yaptın ? Xt600 üstünde fotoğrafını gördüm. :D sonrası ne oldu ?

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Bende de ayni dert vardi. Mondialin 200 cc crosda karar kildim. Bi aksilik olmassa bu hafta alicam insallah. Kredi kartina taksitle 5.500e anlastik. Umarim pisman olmam.

Sorduğunuz için sağ olun Erdi hocam; Fatih hocamın işleri yoğunmuş bu aralar, eh, benim de sınavlar geldi, birkaç hafta erteledik işleri. Bir sıkıntı çıkmazsa alacağım motoru, durumlar böyle. Ne diyorsunuz, yakışmış mı 640 ADV karenajlı XT bana?

Borana hocam, size de hayırlı olsun motorunuz. Başlıkta da anlatmıştım, burada denediğim X-treme Max 200 beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı ama ben sorunun sahibinden kaynaklandığını düşünüyorum. Motoru alırsanız da motorculuğun ilk iki kuralını unutmayın:

1. En iyi motor bindiğin motordur.
    2. Asla kendininkinden iyi motora binme, en azından almaya niyetlenmiyorsan.

Bunlar benim kurallarım, bisiklet zamanlarımızdan kalma Araştırmayı baştan yapıp, sonradan pişman olmaya vakit ayırmamanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sorduğunuz için sağ olun Erdi hocam; Fatih hocamın işleri yoğunmuş bu aralar, eh, benim de sınavlar geldi, birkaç hafta erteledik işleri. Bir sıkıntı çıkmazsa alacağım motoru, durumlar böyle. Ne diyorsunuz, yakışmış mı 640 ADV karenajlı XT bana?

Borana hocam, size de hayırlı olsun motorunuz. Başlıkta da anlatmıştım, burada denediğim X-treme Max 200 beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı ama ben sorunun sahibinden kaynaklandığını düşünüyorum. Motoru alırsanız da motorculuğun ilk iki kuralını unutmayın:

1. En iyi motor bindiğin motordur.
    2. Asla kendininkinden iyi motora binme, en azından almaya niyetlenmiyorsan.

Bunlar benim kurallarım, bisiklet zamanlarımızdan kalma Araştırmayı baştan yapıp, sonradan pişman olmaya vakit ayırmamanızı tavsiye ederim.
    Konuyu hortlatayım. Ne oldu motor işi ? :D

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    çin mali alacaksan lifan xplore 200 ü oneririm keçi gibi motor
    levend84 bunu beğendi.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin mali alacaksan lifan xplore 200 ü oneririm keçi gibi motor
    Yol lastiği taksak,100km'de ne yakar?

Titreşim durumu nasıl?

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Benimki duz yolu bilmemde karisik kullanimda tam 2.9 lt yakiyordu titresim var ama selede cok degil ayak peglerinde en fazla ama ben okadar hic rahatsiz olmadim
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)