Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dr.Pulley Baga kullanan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bende bir xmax 250 kullanıcısı olarak merak ediyorum nedir ne değildir diye. Araştırırken n11 sitesinde şu ürünle karşılaştım dr polley in aynısı gibi fiyat uygun ama malzeme kalitesi nedir bilmiyorum. Ürün açıklamasında %100 yerli üretim diyor.
    YAMAHA XMAX 250 VARYATÖR BAGASI 8 Lİ SET ( 11 Gr ) 130,00 TL yerine 65,00 TL
    https://urun.n11.com/yedek-parca/yam...-gr-P333296813

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir xmax 250 kullanıcısı olarak merak ediyorum nedir ne değildir diye. Araştırırken n11 sitesinde şu ürünle karşılaştım dr polley in aynısı gibi fiyat uygun ama malzeme kalitesi nedir bilmiyorum. Ürün açıklamasında %100 yerli üretim diyor.
    YAMAHA XMAX 250 VARYATÖR BAGASI 8 Lİ SET ( 11 Gr ) 130,00 TL yerine 65,00 TL
    https://urun.n11.com/yedek-parca/yam...-gr-P333296813
    bu ürünü arkadaşım aldı malesef memnun kalmadı... yarın ona benim 11 gr pulley leri satıcam kendim 12 gr takıcam...

dr pulley seramik gibi bir malzeme burada gördüğün çinde dolar düşşükken 20-30 tl ye aldığımız ağırlıklar kaliteli ürünler değil önermiyorum

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Peki bagaları aldığımız zaman kaydırıcıları da değiştirmek zorunda mıyız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ürünü arkadaşım aldı malesef memnun kalmadı... yarın ona benim 11 gr pulley leri satıcam kendim 12 gr takıcam...

dr pulley seramik gibi bir malzeme burada gördüğün çinde dolar düşşükken 20-30 tl ye aldığımız ağırlıklar kaliteli ürünler değil önermiyorum
    Arkadaşınız dr pulleyleri monte ettirdi mi acaba? Bir fark gördü mü? Birde ne yönden memnun kalmamıştı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bagaları aldığımız zaman kaydırıcıları da değiştirmek zorunda mıyız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Arkadaşınız dr pulleyleri monte ettirdi mi acaba? Bir fark gördü mü? Birde ne yönden memnun kalmamıştı?
    Geç cevap için kusura bakma cevap yazayım ben de şimdi 12 gr taktım çok memnunum kaydırıcılar kısmına geldiğimizde

eğer kaydırıcılarda boşluk varsa değiştirmek daha iyi olur boşluk varsa şıkır şıkır ses yapar değişnce titreşim azalır

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Konu eski ama yinede daha sonra merak edebilecek arkadaşlar için yorumumu yapmak istedim. Addres 110 motorumda iki gündür kullanıyorum. Kalkış, ara hızlanma ve seste iyi anlamda etki gösterdi.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı KAYFUEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar.benim daelim s3 advance motumda dr pulley in 23 gr baga ları kullanıyorum.önceki motorlarımda orjinal baga lar vardı.ve degerlendirmeyi buna gore sizlere bildiriyorum.
    onceki kullandıgım daelim s3 lerde takometre yani devir sayacı yaklasık 5 bin ile 7.500 cıvarında otomatik vites buyutmeye gecerdi.dr pulley 23 gr lık baga daki motorumda devir degişmesi
    yani otomatik vites atması ortalama 8 bin ile 9 bin arasında olmaya başladı.yani motorum onceki motorlara istinaden daha seri bir hal aldı.sunuda bildireyim 1 adet 2017 model s3 abs li ve
    2014 model s3 baga lı motorum var.daha oncede bunlar haric 4 defa da daelim s 3 motor o aldım ve kullanıp degiştirdim.(denemiş biri olarak yazıyorum)
    Şimdi artilarina bakacak olursak soyledigim gibi devirleri yuksek oldugu için serilik kazandım.ama bunun eksileri olurmu diye düsünürseniz ben gormedim.
    su soru aklınıza gelebilir.yuksek devirlerde yakıtı fazla yakar diye düşünebilirsiniz.cevap:tam tersi yakıt 100 km ortalama 1 litreye yakın azalma oldu
    tekrar ediyorum su anki 2 motorumun ve daha onceki elimden gecen motorlorum la kıyaslıyorum.neye gore degerlendirme yaptım hemen bilgisini vereyim
    Yaklaşık evimle işim arası 22 km.yola cıktıgımda devir en son 9 binden sonra otomatikman 5 bin devire dusuyor ve yaklasık 120 km gosteriyor.daha sonra ortalama 7 bine cıktıgımda
    150 km cıvarında 8 bin devir cıvrında ise 160 biraz geciyor(uzun yollarda cok ekonomik oldugunu gozlemledim)
    s3 abs li motorumda ise 7 bin civarı 120 km 8500 cıvarı ise 145 cıvarı oluyor.
    bu sıra da herhangi bir distarsyon veya titreşim olmadı.gayet sarsıntısız orjinali gibi oldugunu soyleyebilirim s3 ler için
    bu gozlemlerim sizlere yardımcı olacagını dusundugum için yazdım.ancak sunuda bildireyim yaklasık 1500 km cıvarı kullanıyorum
    ilerde bir sorun cıkartırmı bilemem
    birde bu 23gr baga lar 250 cc klasmanında ve daelim s3 advancede yapılmıs testim için gecerlidir.kullanacagı baga lara göre daha düşük cc motorlarda bu kadar iyi bir serilik tahmin etmiyorum.ama tabiki deneyenler bilir
    yinede aklınıza takılan olursa daelim s3 ler için yardımcı olurum
    son olarak 250 cc motorlarda 20 gr 23 gr baga ların kullanabilecegine kanaatim vardır
    sadece bagaları mı değiştirdiniz? tutucu, ayırıcı vs baga haricinde değişen herhangi birşey oldu mu?
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Merhaba,
    Bende 2.000-2.500 km dir forza 250 motorumda bu bagaları kulanıyorum. Motorun hızlanması, gaza tepkisi fark edilir şekilde değişti. Ama 2 gün önce motor kalkışlarda aşırı titretmeye başladı. Mekanik bir arkadaşıma sorduğumda "bagalar açılı olduğundan dönmüş olabilir, kontrol edelim." dedi ve varyatörü açtığımızda gerçekten bir tanesi kasnağın içinde takla atmıştı resmen. Sorunu giderdik, varyatörü temizledik şimdilik. Bakalım bir süre sonra tekrar aynı şey olacak mı merak ediyorum.
    Ben orj bagaları takalım istedim ama arkadaşım "bagalara bir şans daha ver" dedi. Ama bagalardan soğumadım değil yani...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ferhatugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bende 2.000-2.500 km dir forza 250 motorumda bu bagaları kulanıyorum. Motorun hızlanması, gaza tepkisi fark edilir şekilde değişti. Ama 2 gün önce motor kalkışlarda aşırı titretmeye başladı. Mekanik bir arkadaşıma sorduğumda "bagalar açılı olduğundan dönmüş olabilir, kontrol edelim." dedi ve varyatörü açtığımızda gerçekten bir tanesi kasnağın içinde takla atmıştı resmen. Sorunu giderdik, varyatörü temizledik şimdilik. Bakalım bir süre sonra tekrar aynı şey olacak mı merak ediyorum.
    Ben orj bagaları takalım istedim ama arkadaşım "bagalara bir şans daha ver" dedi. Ama bagalardan soğumadım değil yani...
    Kasnaktan disari firlayani gordum

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    ne yaptınız peki?
    ben facebook sayfasına yazmayı düşünüyorum...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler