Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125CC Naked Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Merhaba, Motorum Mondial Mh Minör bayiden 0km 13/12/2017 tarihinde aldım şuan 2800KM de.

A1 ehliyetine en uygun bunu buldum , ama motor çok kalıplı değil yani kaslı değil görüntüye çok önem verip hız konusuna hiç önem vermeyen biriyim.

Motorumu satıp cbr 125 almayı düsündüm fakat yerim yok. suan ki motorumu eve koyuyorum kapı dar oldugu icin anca naked, touring motorlar sığıyor. o yüzden cbr125 çok zor :(

o yüzden naked almayı düşündüm 125cc naked önerisi yaparmısınız A1 ehliyetim var.

ve şuan ki motorumu ne kadara satabilirim aldığımda 4750tl ye aldım suan fiyati 4890tl olmus

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    125cc naked varsa da ben bilmiyorum

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    tabi ki var ve çok severek biniyorum, küçük motor takıntınız yoksa Honda Msx 125 tabi ki en sevimli seçenek, 182cm boya kullanıyorum ve güç takıntım yok, tabi ki güçlü motor da seviyorum ama bunun eğlencesi, zaten 80-100 km arasını rahatlıkla görebilen bir makina neye yetmez ki, bunun yanında az yakması (4lt ile minumum 190-200 km, 80 km civarı ortalama ile 243 km gidebilmek), honda kalitesi ve parça fiyat uygunluğuna bakarsan cidden çok güzel bir seçenek. üstüne zilyon aksesuar bulabiliyorum hem buradan hem çinden getirt istediğin yap, 2017 modelden itibaren alabilirsen bir de ABS ve euro4 güzelliği var.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Cb125 r bakın yeni çıktı fiyatı fazla ama

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi ki var ve çok severek biniyorum, küçük motor takıntınız yoksa Honda Msx 125 tabi ki en sevimli seçenek, 182cm boya kullanıyorum ve güç takıntım yok, tabi ki güçlü motor da seviyorum ama bunun eğlencesi, zaten 80-100 km arasını rahatlıkla görebilen bir makina neye yetmez ki, bunun yanında az yakması (4lt ile minumum 190-200 km, 80 km civarı ortalama ile 243 km gidebilmek), honda kalitesi ve parça fiyat uygunluğuna bakarsan cidden çok güzel bir seçenek. üstüne zilyon aksesuar bulabiliyorum hem buradan hem çinden getirt istediğin yap, 2017 modelden itibaren alabilirsen bir de ABS ve euro4 güzelliği var.
    Hocam cidden o kadar düşük mü yakıt tüketimi yani en fazla 2 litre yakıyor 100 km de artçılı binebiliyor musunuz ve çok fark ediyor mu, o motora hep bir sempatim var, denemek istiyorum nasıl bir şey merak ediyorum açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı acestor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc naked varsa da ben bilmiyorum
    Bunu dedin MT 125 e haksızlık ettin, 125 cc naked ların en babalarından biridir kendisi, ama biraz tuzludur cep yakar.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Bugüne kadar mt - 25 için , içim cız etti alamadım diye ama mt -125 i görmezden geldiğimin farkına vardım rs200 düşünüyordum ama kronik sorunlar kafamı karıştırıyordu seçimimi galiba mt 125 ten yana kullanacagım bu giidşle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mt 125 olabilir. Zamanında görüntüsü beni çok cezbetmişti. Keşke yedek parçalarıda etseydi...

Cf 150 NK ya bakabilirsin a1 yetiyor diye biliyorum

Motosikleti
    MT-07
    Bence sen motorunun kıymetini bil. Maddi durumun 10000+tl ye kadar çıkışmıyorsa hiç bulaşma. İkinci ellerde 125cc lerin hepsi yerde yuvarlanır durur. Yok ben gaza geldim illa alacağım die tutturuyorsan da kolay gelsin. Elini çabuk tut. Torba yasa geçip ötv %8'den %22'ye fırladığı anda bide elindeki motorundan da olmuş olursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cf 150 NK ya bakabilirsin a1 yetiyor diye biliyorum
    A1 ehliyet 125cc'ye kadar. Maalesef o motor olmuyor. KTM 125, MT-125, Honda CB125R(18500tl), Suzuki GSXS 125,Benelli BN-125 vs vs vs. Fiyatlar damarlandıkça yelpazede genişliyor tabiki.

CBR125R de o kadar geniş bir motor değil tabi ama elini çabuk tutman gerek.

ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    söylediğiniz motorlar aşırı pahalı 😑 ben en iyisi cbr 125 temiz bulursam bakayım bi sekilde eve sokarım.

peki elimdeki motoru ne kadara satabilirim

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cidden o kadar düşük mü yakıt tüketimi yani en fazla 2 litre yakıyor 100 km de artçılı binebiliyor musunuz ve çok fark ediyor mu, o motora hep bir sempatim var, denemek istiyorum nasıl bir şey merak ediyorum açıkçası.[COLOR="Silver"]
    Evet o kadar düşük, artçılı biniyorsunuz ancak öyle uzun yol falan denerseniz cidden işkence olabilir, şehir içi kısa mesafelerde ben artçılı çok kullandım hiç de önemli bir sorun olmadı, mesela 25-30km kullandım sıkıntı olmadı, 100 km mesafe için idare eder ama üstüne çıktıkça sıkıntı artacaktır, ayrıca iki kişi hızınız düşecek yakıt artacaktır ama çok üzecek bir yakıt düşüşü olmaz, motordan zaten sempati akıyor o konuda içiniz rahat olsun ama beklentiniz çok önemli, ben genelde tek başıma ve şehir trafiğinde oyuncak gibi bir şey olsun istedim. tam da istediğim oldu.
    thepope bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o kadar düşük, artçılı biniyorsunuz ancak öyle uzun yol falan denerseniz cidden işkence olabilir, şehir içi kısa mesafelerde ben artçılı çok kullandım hiç de önemli bir sorun olmadı, mesela 25-30km kullandım sıkıntı olmadı, 100 km mesafe için idare eder ama üstüne çıktıkça sıkıntı artacaktır, ayrıca iki kişi hızınız düşecek yakıt artacaktır ama çok üzecek bir yakıt düşüşü olmaz, motordan zaten sempati akıyor o konuda içiniz rahat olsun ama beklentiniz çok önemli, ben genelde tek başıma ve şehir trafiğinde oyuncak gibi bir şey olsun istedim. tam da istediğim oldu.
    MSX 125 alacaktım Pulsar yerine fakat işte Tırlalrın arkasında kalmamak adına vazgeçtim o işten. Bencede çok güzel ve sempatik motor. Alanlara gıpta ile bakmaktan ödün vermiyorum

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MSX 125 alacaktım Pulsar yerine fakat işte Tırlalrın arkasında kalmamak adına vazgeçtim o işten. Bencede çok güzel ve sempatik motor. Alanlara gıpta ile bakmaktan ödün vermiyorum
    Uzun yol da yaptım Temde de sürdüm, tırların arkasında kalmak falan çok da kafama takmadığım meseleler, hatta tırlar çeksin gitisn ben keyfime bakıyorum, bu motor ile tek başına uzun yol yapılıyor, otobanların sevimsizliğinden uzakta binlerce km yapabileceğiniz bir motor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim motoru daha yeni aldın,bin bakalım 2-3 sezon daha,forumda driftle 80bin km yapan bir arkadaş var,ne güzel 0km almıssın eiindekiyle idare et.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Yazmayayım yazmayayım dedim ama kendimi tutamadım.Piyasada japon diye tabir edilen çin işkenceleri yamaha ys125 şuan itibariyle 12.950 ve Ys modeline alternatif olarak Hondanın piyasaya sunduğu cb125f 10.750.Bu iki motorda arka fren kampana.Dikkat çekmek istediğim nokta burası.Gençlerin büyük çoğunluğu şekil olsun o biçim sesi olsun,racing olsun yarış yapalım modundalar.Motorsiklet aşk olmaktan çıkıyor ve yavaş yavaş hobi olmaya doğru kayıyor.Demek istediğim başlangıç yapmak isteyen kardeşlerimin gözünü korkutuyorlar.Keşke sadece motorsiklet ibaret olsa ama değil sadece kask + deri mont giyince de motorcu oldum zannediyorlar.2 gün önce bir liseli kardeşimiz ucuz kasktan dolayı hayatını kaybetti.Sıfır motorsiklet almak bu saatten sonra hayal gibi birşey olacak.Mümkün olduğu kadar arkadaşlarından veya bayiiden test sürüşü yapmaya çalış derim ben.Kararsız kalmanı istemiyorum.125 cc yi satıp 200 cc ( ktm duke 200 - bajaj pulsar gibi gibi ) alacaksan ve 250 cc ye geçiş yapmak mantıksız olacak.250-600 cm hacme sahip motorsiklete 200 cc den geçebileceğini umuyorum.250-600 cm hacme geçiş yapmak istersen kolay satılan bir marka tercih et bajaj gibi.Ktm de kolay satılır ama elindeki motorun üstüne para koyup temiz ktm bulamazsın en az 30 bin km ktm için çok değil ama her ne kadar kronik sorunları fazla olsa da daha kolay satmak için bajaj al derim ben.Yok ben uzun bir süre cc yükseltmeyi düşünmüyorum dersen 250 cc japon al derim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Harbi harbi motor mt-125 , ktm duke 125 ikinci elleri bile ateş pahası ama o paraya mis gibi ikinci el 200-250cc var var da bir Master of Tork 125 değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)