Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

biraz alkol ile motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben de sinirliyken aynı şey oluyor. Kendimi ölümsüz zannediyorum, gazdan elimi çekmeden her bulduğum boşluğa giriyorum.

8 aydır istanbulda günlük ulaşım için motosiklet kullanıyorum. 1 kez bile polis çevirmedi. Geçen cumartesi gecesi kadıköye içmeye gidicez arkadaşlarla, şeytan çok dürttü ama çıkarmadım motoru bindim taksiye efendi efendi gittim
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alkollü ölürsen murt gidersin ha

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sadece gaza basmak ile alakalı değil trafiği daha iyi süzüyorum reflekslerimde ciddi artış oluyor, tabi bu alkol alma sarhoş olucağım boyutlarda değil.
    İnsan bünyesi alkol etkisi altına girdiğinde;

Refleksler otomatik olarak düşer, beyin gerekli sentezleri yapamaz, ve kararlar bu neticede alınır ve uygulanır. Kısaca senin söylediklerinin tam tersi olur, fakat sen bunu ters olarak nitelendirmezsin, her şey daha iyi sanırsın, ama değildir. Tıpkı bir insana " Alkollü müsün ?" denildiğinde, Ne sarhoşu ya ben sarhoş fln değilim demesi gibi düşünülebilir, halbuki sarhoş olmayı ölmek sandığı için kişi, o an konuşulanı duyması onun sarhoş olmadığı kanısında ısrarcı olmasına sebep olur vs.

Uzun lafın kısası, bundan 10-15 sene önce 1 veya 2 kez alkollü araba ve motosiklet kullanmak zorunda kaldığım olmuştu.. Nasıl bir hissiyat ile davranışların geliştiği konusunu oldukça iyi biliyorum. " Ayrıca; oldukça zevklidir, taki başına bir dert açana kadar"

Sen sen ol, cahil olma. Kendini geç, bir başkasının hayatına engel olursan, kendini dipsiz kuyulara atsan nafile..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu sanki, alkollü kişinin karşısındakine sen bir tane bira içtin sarhoş oldun, bak ben bir büyük devirdim hiç bir şey olmadı demesi gibi bir şey.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Biraz alkol zihni açar zaten bu kanıtlanmış bir gerçektir dengeyi bozmaz, tıpkı nikotin gibi.
    sturan2 bunu beğendi.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Bir makalede okumuştum motosiklet sürerken 9 adet korkumuz oluyormuş bu korkusal koşullanma bizi hayatta tutan şeylermiş. Diz değdirme için mesela bu korkulardan bazılarını yenmek gerekiyor ama bunun için tecrübe zaman antreman ve cesaret gerek. Alkol sizi korkusal koşullanmadan çıkartıp cesaretlendiriyor, daha güzel ve daha rahat sürdüğünüzü düşünüyorsunuz. Ama bu çok yanlış çünkü çok rahat olmak daha dikkatsiz daha umursamaz olmanızı sağlar.Yani alkol almanız sizi rahatlatabilir ama unutmayın ki sizi hayatta tutan duyguları (sağdaki araba birazdan önüme kıracak, virajda çıkışa iyi odaklanmalıyım,ilerde sanırım ıslak var,virajı göremiyorum tanımadığım bi viraj ıslak yada mıcır olabilir vb) bir çok şeyi düşünmemenizi sağlar. Ayrıca örneğin 1 kadehten bişey olmuyor 2 alıyım 3 alıyım bana bişey olmaz da dedirtir ve arada yaptırır.En önemlisi de siz diyelim ki harika sürüyorsunuz alkol size hiç ama hiç etki yapmıyor gelir malın biri vurur yüzde 1000 suçsuzken alkollü olduğunuz için maddi manevi herşeyi siz karşılarsınız. Sakatlık vs gibi durumlar da tabiki tazminat vs olmıycağı gibi hayatınız boyunca herkes sizin suçlu olduğunuzu düşünür. Daha birçok şey yazılır aslında ama çokta uzatmaya gerek yok. Özetle "motora yeni başlıyorum 600rr olur mu?" ile bir farkı yok bence bunun. Sevgiler =)

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alkollü iken taşıt kullanmak suçtur. Yapma. (kanunen suç olmadığı sürece itirazım yok, ancak taşıt süreceksen içme)
    sturan2 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Beyin zamanla alkole karşı tölerans geliştirir. Sonuçta o alkol bir süre sonra yetmez, aynı etkiyi yaratmak için daha fazla alkole ihtiyacın olur. Ayrıca reflekslerin alkol alınca güçlenmiyor aksine zayıflıyor. Ama cesaretin artıyor. Yapma ! Ölürsün veya sakat kalırsın.Cesaretsizliğini alkolle geçiştiriyorsun. Bunun yolu daha fazla tecrübe kazanmak , daha fazla eğitim almaktır. Daha fazla içmek değil.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Daha iyi daha keskin ve kararlı motosiklet kullanabilmek için alkol almak aklıma niye gelmemiş benim yaaa

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendeniz de bir kere alkollü vaziyette motor sürmek zorunda kalmıştım.

ana yollara hiç girmeden köy yollarından takribi 20-30 km/h hızla sürerek eve varmıştım.

sakın alkollü motor sürmeyin..

https://www.youtube.com/watch?v=SfE3pBXQzxc (How I met your mother, sezon 6, bölüm 22)

alkollü iken algılar açılır fakat refleksler yavaşlar.Bu nedenden dolayı kazayı fark edip önceden süzersinde karşı koyamama ihtimalin çok yüksek olur.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Var mi bisiiiler...

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350

sonun bu olabilir. daha da kötüsü başka birine zarar verebilirsin. kendine gel. eğitim al. o zaman aralardan geçebilirsin belki!
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    ben alkollüyken bu geçemediğim yerden geçiyorum bilmem anlatabildimmi biraz cesaret geliyor
    Alkollü iken araç sürmenin tehlikesi de burada işte. Yoksa üstüne başına kusman, nâralar atmandan kimse zarar görmez.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    KESİNLİKLE YAPMAYIN, YAPTIRMAYIN ARKADAŞLAR. Olay bu kadar nettir... tartışması olmaz bu konunun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    barkın bey bile bir canlı yayınında bir kadeh şarabın refleksleri arttırdığını ve motosiklete daha çok hakim olunduğunu söylemişti.

biraz alkol alınca resmen daha yetenekli hale geliyorum.
    o kadar kötüysen
    biraz değil. hayli, bilgi/deneyim ihtiyacın(eksiğin) var

Motosikleti
    Dyna Wide Glide
    Düzenli olarak alkol alıyorum. Yaşamıma entegre ettim resmen. Sana söyleyeceğim tek şey şu. Alabildiğin alkol miktarının 10'da biriyle motor kullan veya başka birşey yap güzel gözükür. Hoş gelir. Yani en fazla 10 bira içebiliyorsan 1 tane içtikten sonra gerek vereceği plasebo etkisiyle, gerekse rahatlamayla daha iyi olursun/olduğunu hissedersin. Ama alkol bir süre sonra seni ele geçirmeye başlar, düzenli olarak bu miktarlarda alkol alan birisi gün geçtikçe daha fazlasını tolere edeceğinden daha fazla alkolle kullanmaya başlar.

Şimdi burada kendine sorman gereken şey şu. Neden alkol aldığında daha rahatlamış hissediyorsun? Eğer söylediğin kadar az alkol alıyorsan geriye sadece psikolojik etkisi kalıyor. Buda zaten motosiklet kullanmak için hazır değilsin demektir. Alkollü veya alkolsüz motor korkunu veya artık her ne sıkıntın varsa bunu yenmeden trafiğe çıkma. Annen çok haklı. Sadece kendini düşünme. Kaza yaptığında etkileyeceğin insan hayatlarını düşün. Ayrıca araba alma lütfen. Aldığında daha rahat hissedip daha fazla içeceksin anlaşılan ve birinin canına kast edeceksin.

Adli konularda yaşayacağın sıkıntıları söylememe gerek bile olduğunu sanmıyorum ama ufak bir özet geçeyim. Sadece bir arabanın tamponuna sürtsen ve adam kıl çıksa. Trafik polisi çağırsa anında 2 ayrı mahkemeye çıkarsın. Üstelik savunma hakkın olmadan. Çünkü yasal sınırı geçtiğin anda hakim acımaz. İstesede acıyamaz. Ehliyetin elinden 6 ay süreyle alınır. Bir dahakinde 1 sene. Birdahakinde ise kalıcı olarak kaybedersin. Eğer kendini bir motorcu olarak görüyor veya görmek istiyorsan. Bu aleti ömrünün sonuna kadar kullanacağını söyleyebiliyorsan zaten bunu riske atman mantıksız olur.

Eğer 2 birada çakır keyif oluyorsan veya 20 bin km altında tecrüben varsa. İnan sorunlarının %90'ı seninle alakalı. Neden böyle söylediğime gelirsek. Ya alkole yeni başladın veya ayda yılda bir içiyordun şu anda arttırıyorsun, yada gerçekten tecrübesizsin ve trafikten veya motosikletten korkuyorsun. Bu sorunlarını halletmemen ilerde kişisel hayatınada zarar verir. Umarım yeni başlamamışsındır. Bir insan bir insana bunu nasıl söyler bilmiyorum ama temennim senelerdir içiyor olman. Çünkü alkolü bir kıstas, hava atma aracı, hayatını düzene sokan bir madde olarak görmeye başladığın anda kişisel hayatında birkaç sene içersinde motosikletten daha büyük sorunların olacak demektir.
    blue39 ve hasmet bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Haftada bir içen biriyim zaten normalde 4 bira içiyorsam 2 bira içiyorum duramıyorum motorada binme isteği geliyor dediğim gibi abartmadım hiç genelde gece yollar boşken yaptım bunu yüksek hızlarada çıkmıyorum ama dediğiniz gibi bi araca sürtsem filan bile başım ağrıycak neyse içmeden çıkıcaz artık

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)