Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk motor hakkında düşünüyorum Vespa mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba arkadaşlar,

Bir kaç gün önce A2 ehliyetimi alarak ilk motosikletimi almak için hazırlığımı tamamladım. Uzun zamandır almayı düşündüğüm gibi bir Vespa almak istiyorum, üniversite öğrencisiyim ve çocukluğumdan beri Vespa hayali kuruyorum.

Araştırdığımda Vespa Lx150'nin bütçeme uygun olduğuna karar verdim 10K'ya kadar bir bütçem bulunuyor. Fakat Vespa piyasasının şu anda olması gerekenden yüksek olduğunun farkına vardım en ucuz Vespa Lx150 10.000 TL'den başlıyor. Aynı zamanda yeni modeli Primavera da 12.5K'lara bulunabiliyor.
    Bir yanda 7-10 senelik motoru 10K'ya satıyorlar hemen yanında bir yıllık yeni model 12-13 K'larda bulunabiliyor, bu durumu anlayamıyorum. Ben Vespa'ları çok beğeniyorum ancak babam da Honda Spacy Alpha alalım sıfır olsun diyor, ikisi arasında karar zorluğu yaşıyorum.

İlk motorum olarak Vespa LX150 almam hakkında öneri, görüş düşüncelerinizi bekliyorum üstadların fikirlerine güveniyorum. Şimdi ben en mantıklısı ne alsam yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Spacy alpha kullandim memnundum fakat tip tam bir pizzaci. Bence nmax veya pcx alin. Teknolojik ikisi de az yakar tip duzgun nmax te abs de var. Alpha ve nmax uzun sureli kullanmis biri olarak kesinlikle nmax derim.
    baranos bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baba sözü dinle derim.
    Baba bey haklı.

Dağılabiliriz.

Teşekkürler arkadaşlar, diğer konuya katılan arkadaşların da yorumlarını bekliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    az önceki mesajım madem silindi. agility 16+ öneriyorum. su soğutmalı abs li.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hayalin vespaysa vespa al derim. Ayrıca vespalar gerçekten sağlamlığıyla ünlü. Bakımlarını aksatmaz ve hor kullanmazsan yıllarca keyifle kullanırsın.

Madem düşük cc scooter istiyorsun, hiç değilse hayalindeki scootere bin derim

Dipnot: 2. el alacaksın büyük ihtimalle, motoru mutlaka iyi bir serviste ekspertize sok, işini garantiye al.
    baranos bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    Bakımlarını aksatmaz ve hor kullanmazsan her motor götürür seni. algıya gelme. gelme bu oyuna necati....

Motosikleti
    MT-07
    Bence de hayalin vespa ise git vespa al. Bana scooter hitap etmese de sym fiddle 2-3 aynı vespa'ya benziyor gözümde. Lakin şunu bilirim. Hayalin varsa kovala ve yakala. Asla geriye dönüp keşke deme. İstanbul'da isen tamirhane die bir tamirci var. Malum sitede vespa ilanları da var. Baya da ünlü bir vespa tamircisi. Balmumcu'da darphane'nin karşısında pet shop'un olduğu yokuştan aşağıda. Hiç yoktan malum siteden ilanlarına bak. Az çok fikir bilgi edin.

Motosikleti
    xmax250
    zamanında vespa kullanmıs biri olarak (lx 150) yorum yapiyim... eger gonlunde vespa varsa şakın şaşma... diger scooterlardan yavastır belki performansı daha kotudur ama hepsinden fazla dikkat ceker ve kalitelidir.... vurup kırmadıgın sürece paslanmaz, bakımını yaptıgın sürece bir sıkıntı cıkarmaz..
    yılların efsanesi vespa ile kıyaslanmaz hic bir scooter... (özellikle tarzı ve saglamlıgı konusunda)

ama ulasım icin kullanıcam cokta umrumda degil diyorsan git ucuz birsey al

bir de vespa eskidikce degerlenir bunu da unutmamak lazım...

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tekerler olabildiğince büyük olsun
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31931052/detay

Hoşbulduk, teşekkürler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vespa dan uygun fiyatlıdir, bence uyacak motor bu, 6500-7000 civarı alır memnun kalırsın paran cebinde kalır.

Yükleme problem oldu, Yamaha Delight.

Motoru göremiyorum, link verir misiniz rica etsem?

Az önce yüklerken sıkıntı oldu, altın elbiseli incelemesi de var. hızlanması da iyidir.

Teşekkürler, şimdi izliyorum. @kefkes Vespa lx 150 ile piyasa fiyatları aynı, neden bunu almalıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Ayrıca kimse Fiddle 2'den bahsetmedi ben genelde lx 150 ye alternatif bu söylenir sanıyordum, Fiddle 2 hakkında neler düşünüyorsunuz?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben vespa'nın israf olduğunu düşünüyorum. Fuarda gördük 50cc scooter 16.500 lira. 10bini gözden çıkarıp ikinci el alacaksan da önce ucuz bir çinliyle acemiliğini atmanı tavsiye ederim. En azından düşer edersen motora üzülmezsin.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    MT-07
    Fiddle 2 elektrik tesisatında sorun çıkarıyormuş ama fiddle 3 de bunu düzelttiler die duymuştum. Fiddle'yi ben seviyorum görünüş olarak. Lakin Piaggio Medley'de güzel alettir.

Alıntı baranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, şimdi izliyorum. @kefkes Vespa lx 150 ile piyasa fiyatları aynı, neden bunu almalıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Ayrıca kimse Fiddle 2'den bahsetmedi ben genelde lx 150 ye alternatif bu söylenir sanıyordum, Fiddle 2 hakkında neler düşünüyorsunuz?
    Biraz yanlış kişiye soruldu bu tavsiye etsem de Motosiklet hiçbir zaman zor ve güvensiz gelmedi bana.
    Fakat ; '' scootera binince, gidonu yalama olmuş gibi oynuyor, giderken diyorum ayaklarım olmadı, bacak bacak üstüne mi atsam, ileriye mi koysam bilemedim, zaten 30 km hiza kadar iki yana aciyorum, frene dokunsam dizlerim gidona çarpıp üstünden uçacakmisim hissi, ayağa kalksam olmuyor, uzerine yatsam ne depo ne bişey. 50-60 km üstüne çıkınca korkuyorum.Birde viraja girecegim bununla 40 la ! Scooter dediğim de cygnusL, pcx ve yamaha deligt falan ha.Hele sele de yuksekse bar taburesine gaz fren falan konmuş gibi direk kafa gider bende denge yonunden, fakat yüksek seleli olanları denemedim bile...''

tırnak içindeki yazı da bana ait çünkü başka mesajlarımdan, scooter pek bana göre değil yani.

100 km kadar deligt kullandım ve beğendim alıştım da, scooterlar konusunda fazla bilgim yok.Vespa 10000 civarı yazdigindan, İtalyan diye yedek parçası pahali olabileceğini düşunduğumden,senin de beğendiğin retro tarza uygun ve makul fiyatli olarak bu geldi aklima tanıdıklarım da var ve sorunsuz çok memnunlar, selesi yeni modellerde biraz daha yükseltildi galiba..fiddle ile kiyaslayamam bilmiyorum..Öte yandan spacy alacağıma bunu alırım ben olsam, tipi yonunden ve piyasada daha az var diye tabii..

Ciddi anlamda delight düşünmeye ve araştırmaya başladım, beğendim. Tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    verpa iyi motor ama türkiyede pek piyasası yok,satarken çok zorlanırsın,hastasını bulman lazım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler