Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kore den yedek parça getirtmek yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Arkadaşlar herkese merhaba hyosung gt650 motosikletime koreden yedek parçalar getittirmem lazım ama prosedürü bilmiyorum koreanbikeparts sitesinden daha önce ürün getirten varmı kaç günde gelir gümrüğe takılırmı sıkıntı yaşarmıyım konuya vakıf olan arkadaşlar bi yardımcı olabilirse çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi o site tr'ye mal gönderiyor mu?
    eğer gönderiyorsa mutlaka gümrüğü takılır. ilave gümrük vergisi ödemek dışında, gümrüğün bir sürü prosedürü var. senden bir sürü belge isteyebilirler.

eğer o siteden dolandırılmadan malının gönderttirebileceksen (kelimeyle bak lan) en yakın gümrük müdürlüğüne git, ben şu şu şu malları sipariş edeceğim, burada bir sorun meydana gelir mi diye sor. net cevabı almadan sipariş verme.

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Siz hiç yurtdışı sipariş verdiniz mi peki.inanın kafam karmakarışık oldu en son motoru hurdaya vericem heralde bu prosedürler yüzünden altı üstü yedek parça alıcaz oysa.hyosung source güvenlimi peki yada hangi site önerebilirsiniz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o dediğiniz şeyler hakkında bilgim yok.

geçen burada biri yazmıştı. yurtdışından mont getirtmiş. gümrükte bir sürü belge istemişler. 600 lira da gümrük vergisi ödemiş.

gümrük müşavirleri var. onlara da danışabilirsiniz.

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Bakalım artık araştırmaya devam ozaman.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Prosedür falan yok. Hyosungsource'tan daha önce GV250 için sipariş ettim. Kartla ve PayPal ile ödeme kabul ediyor. Direk hesaba swift de geçilebiliyor sanırım. Bana parçalar 17 günde ulaşmıştı.

Hiçbir parça gümrüğe takılmıyor. Takılacak veya hasar görecek olanlar için zaten shipping yok diyor.

Kargo takibinizi PTT Kargo üzerinden yapabilirsiniz. 2 seçeneğiniz oluyor kargo kısmında. Birincisi uçakla. Pahalı ama 1 hafta civarında size ulaşır parçalar. İkincisi gemi ile. Daha uygun ama 10-30 gün arasında elinizde olur siparişiniz.

Sipariş vereceğiniz parçalar ülkeye giriş yaptıktan sonra eğer gümrük limitini aşıyorsa bile PTT Kargo tarafından kapınıza getirilir. Artı olarak damga pulu vergisi ve %18 KDV ödersiniz. Sadece nakit olarak kabul eder PTT Kargo. Kargo geleceği zaman hazırlıklı olmanız lazım.

Daha önce FC-Moto (Almanya), Cruiser Customizing (USA), Hyosung Source (G. Kore) gibi yerlerden defalarca sipariş verdim. Hepsi de gümrük limitini aşıyordu. Hiçbir sorun yaşamadım. Vergisini ödeyip kapımda teslim aldım. Gümrük yetkililerinin şüpheleneceği bir ürün yoksa ne gümrüğe ne de postaneye gidersiniz.

Hyosung Source; Hyosung ve Daelim'in resmi OEM yedek parça ithalatçısıdır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keza koreanbikeparts da öyle ama oradan ben hiç sipariş vermedim.
    Salih_T ve ümit peker bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hyosung satış tarihinden sonra 10 yıl yedek parça tedarik garantisi vermek zorunda. Almak istediğiniz şeyler orjinal yedek parça ise firma bunları tedarik etmek zorunda. Tedarik etmiyorsa ptt den şu parçaların temin edilmesini istiyorum aksi halde kanuni yollara baş vuracağım diye en yakınınızdaki yetkili servise iadeli taahhütlü ihtar çekin. Tedarik etmezse ilçenizde ki tüketici hakem heyetine şikayet edin onlar gerekeni yapar.

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Çok aydınlatıcı bir cevap olmuş çok teşekkür ederim gerçekten eğer bi sakıncası yok ise numaranızı alabilirmiyim takıldığım yer olursa danışmak için ( hazzılhar)

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Arkadaşlar hazır konu açılmışken bir soruda ben sormak istiyorum. Konu açtım fakat kimse ilgilenmedi.Yurtdışı alışverişte nakliye özel şirket dahi olsa vergisini almak için ptt mi getiriyor kapıya?

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hazır konu açılmışken bir soruda ben sormak istiyorum. Konu açtım fakat kimse ilgilenmedi.Yurtdışı alışverişte nakliye özel şirket dahi olsa vergisini almak için ptt mi getiriyor kapıya?
    Tek ve net: Hayır!

Örneğin DHL express ile gelen kargonun gümrük ödemesini DHL hesabına havale/EFT yaparsınız, sonra yine firma kapınıza kadar getirir.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prosedür falan yok. Hyosungsource'tan daha önce GV250 için sipariş ettim. Kartla ve PayPal ile ödeme kabul ediyor. Direk hesaba swift de geçilebiliyor sanırım. Bana parçalar 17 günde ulaşmıştı.

Hiçbir parça gümrüğe takılmıyor. Takılacak veya hasar görecek olanlar için zaten shipping yok diyor.

Kargo takibinizi PTT Kargo üzerinden yapabilirsiniz. 2 seçeneğiniz oluyor kargo kısmında. Birincisi uçakla. Pahalı ama 1 hafta civarında size ulaşır parçalar. İkincisi gemi ile. Daha uygun ama 10-30 gün arasında elinizde olur siparişiniz.

Sipariş vereceğiniz parçalar ülkeye giriş yaptıktan sonra eğer gümrük limitini aşıyorsa bile PTT Kargo tarafından kapınıza getirilir. Artı olarak damga pulu vergisi ve %18 KDV ödersiniz. Sadece nakit olarak kabul eder PTT Kargo. Kargo geleceği zaman hazırlıklı olmanız lazım.

Daha önce FC-Moto (Almanya), Cruiser Customizing (USA), Hyosung Source (G. Kore) gibi yerlerden defalarca sipariş verdim. Hepsi de gümrük limitini aşıyordu. Hiçbir sorun yaşamadım. Vergisini ödeyip kapımda teslim aldım. Gümrük yetkililerinin şüpheleneceği bir ürün yoksa ne gümrüğe ne de postaneye gidersiniz.

Hyosung Source; Hyosung ve Daelim'in resmi OEM yedek parça ithalatçısıdır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keza koreanbikeparts da öyle ama oradan ben hiç sipariş vermedim.
    peki gümrük vergisi fiyata göre belirleniyor değilmi yoksa ağırlık da ekstra bir ücret yansıyacakmı? firma ile görüşüp fiyatı düşük yazdırsak ne olur?

Motosikleti
    Alıntı ümit peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok aydınlatıcı bir cevap olmuş çok teşekkür ederim gerçekten eğer bi sakıncası yok ise numaranızı alabilirmiyim takıldığım yer olursa danışmak için ( hazzılhar)
    Rica ederim. Üstte paylaşılan bilgiler yanlıştı, sizi yanlış yönlendirsinler istemedim.

Telefon paylaşmıyorum maalesef. Bir sorunuz olduğunda bu mesajdan alıntı yaparsanız bana da bildirim gelir ve aynı gün içinde yanıtlarım. Zaten çok zor bir şey yok. Normal internetten satın alma prosedürü ile aynı.

Bu arada PTT Kargo ile kargo takip yapabilmeniz için Hyosung Source tarafından size verilen Domestic Tracking Number'ı PTT sayfasında girmelisiniz. O da ürün Türkiye'ye ulaştığında görünür. Siparişi verir vermez ya da sipariş ülkeye ulaşmadan bu numarayı girip kargo durumuna bakarsanız gözükmez, bu sizi tedirgin etmesin. Önceden söyleyeyim de, dolandırılmış hissetmeyin.

Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, vergi meblağını size ürünü ulaştıran firmaya ödersiniz. TNT ise TNT'ye, DHL ise DHL'e, PTT Kargo ise PTT Kargo'ya.

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Rica ederim. Üstte paylaşılan bilgiler yanlıştı, sizi yanlış yönlendirsinler istemedim.

Telefon paylaşmıyorum maalesef. Bir sorunuz olduğunda bu mesajdan alıntı yaparsanız bana da bildirim gelir ve aynı gün içinde yanıtlarım. Zaten çok zor bir şey yok. Normal internetten satın alma prosedürü ile aynı.

Bu arada PTT Kargo ile kargo takip yapabilmeniz için Hyosung Source tarafından size verilen Domestic Tracking Number'ı PTT sayfasında girmelisiniz. O da ürün Türkiye'ye ulaştığında görünür. Siparişi verir vermez ya da sipariş ülkeye ulaşmadan bu numarayı girip kargo durumuna bakarsanız gözükmez, bu sizi tedirgin etmesin. Önceden söyleyeyim de, dolandırılmış hissetmeyin.

Hayır, vergi meblağını size ürünü ulaştıran firmaya ödersiniz. TNT ise TNT'ye, DHL ise DHL'e, PTT Kargo ise PTT Kargo'ya.
    evet herkes birşeyler söylüyor bilende bşlmeyende ne yazıkkı az kaldı vazgeçecektim ki siz yazdınız ve içim rahatladı tekrardan çok teşekkür ederim ilginiz için

Motosikleti
    peki gümrük vergisi fiyata göre belirleniyor değilmi yoksa ağırlık da ekstra bir ücret yansıyacakmı? firma ile görüşüp fiyatı düşük yazdırsak ne olur?
    Vergi fiyat üzerinden hesaplanıyor. Eskiden vergisiz limit 100 $ veya 75 € idi. Sonra 50 $ veya 35 € 'ya düşürüldü. Şimdi daha da düşük galiba : ) Aldığınız ürünlerin tutarı bu miktarı geçiyorsa, bu tutarın kabaca 5'te 1'ini vergi olarak kapınızda ödersiniz. Ağırlık ve kargo boyutları taşıma hizmeti ücretini belirler. Onu da alışverişi yaparken ödersiniz. Firma ile görüşüp fiyatı düşük göstertebilirsiniz ancak Hyosung Source buna yanaşır mı onu bilmiyorum. Aliexpress gibi Çin menşeili sitelerden yaptığınız alışverişlerde satıcı ile görüşüp bu şekilde göndermelerini isteyebiliyorsunuz. Ancak kutu ağırlıkları ve fiyat orantısız gözükürse gümrük memurları şüphelenip ürünlerinizi gümrükte tutabilir. Bu sefer kimliğiniz ile bizzat gidip orada vergi ödemesi ve evrak işlerini halledip alabilirsiniz. Bence zorunlu kalmadıkça o topa hiç girmeyin ki işlemleriniz sekteye uğramasın.
    ümit peker bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Önce www.deltamotorluaraclar.com adresine gir bak istediğin şey orada varmı diye. İlk distribütör olan global'in yedek parçalarını satıyor.
    Sonra www.motopit.com.tr adresinden bak varmı diye. Yeni distribütör ve ara distribütörün stoğunu satıyor.
    İki site de güvenilir ve dürüst yerlerdir.
    ümit peker bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Adam tüketici yedek parça almaktan bahsediyor. Prosedür falan yok. Hazzılhar reisin dediği gibi. En kötü gider gümrüğe, gümrük vergisi öder alır gelirsin.
    Belki 20 sefer alışveriş yaptım, ne çinlisi ne korelisi madik attı. Kimi 15 günde kimi 30 günde geldi. Ama geldi, eksiksiz ve arızasız. Kamera tablet dvr çok şey aldım. Benim hiç gümrüğe takılmadı mesela. O zamanlar sınır 70€ydu.
    Dolandırılmaktan falan korkma, hyosungsource kocaman şirket. Aliexpresste ki gibi ufak adam değiller, kazık atsa onlar atardı. Onlara da bir olumsuz yorum diz çöktürür. Çin’e gittiğim de. Adamın sadece paypal ismine para atıp ürün istemiştim, otele göndermişti kargoyu intercom’u.
    ümit peker bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Vergi fiyat üzerinden hesaplanıyor. Eskiden vergisiz limit 100 $ veya 75 € idi. Sonra 50 $ veya 35 € 'ya düşürüldü. Şimdi daha da düşük galiba : ) Aldığınız ürünlerin tutarı bu miktarı geçiyorsa, bu tutarın kabaca 5'te 1'ini vergi olarak kapınızda ödersiniz. Ağırlık ve kargo boyutları taşıma hizmeti ücretini belirler. Onu da alışverişi yaparken ödersiniz. Firma ile görüşüp fiyatı düşük göstertebilirsiniz ancak Hyosung Source buna yanaşır mı onu bilmiyorum. Aliexpress gibi Çin menşeili sitelerden yaptığınız alışverişlerde satıcı ile görüşüp bu şekilde göndermelerini isteyebiliyorsunuz. Ancak kutu ağırlıkları ve fiyat orantısız gözükürse gümrük memurları şüphelenip ürünlerinizi gümrükte tutabilir. Bu sefer kimliğiniz ile bizzat gidip orada vergi ödemesi ve evrak işlerini halledip alabilirsiniz. Bence zorunlu kalmadıkça o topa hiç girmeyin ki işlemleriniz sekteye uğramasın.
    AKLIMDA TAKILI KALAN TÜM SORULARA YANIT OLDUNUZ NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR OZAMAN DEDİĞİNİZ GİBİ YAPIYORUM ARTIK YÜZDE 20 ÖDEYECEĞİZ YAPACAK BİRŞEY KALMADI

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce www.deltamotorluaraclar.com adresine gir bak istediğin şey orada varmı diye. İlk distribütör olan global'in yedek parçalarını satıyor.
    Sonra www.motopit.com.tr adresinden bak varmı diye. Yeni distribütör ve ara distribütörün stoğunu satıyor.
    İki site de güvenilir ve dürüst yerlerdir.
    DELTA DA İSTEDİĞİM ÜRÜNLER YOKTU MOTOPİTE DE İNANIN GÜÇ YETMEZ MADDİ ANLAMDA Kİ ZATEN ONLARDA KORE DEN GETİRTİYOR BİLDİĞİM KADARI İLE HEM SÜRE ZARFI 45-60 GÜN SÜRÜYOR HEM FİYAT 2,5 KATINA ÇIKIYOR YANİ BU SEBEPTEN DOLAYI BENDE KORE DEN KENDİM GETİRME KARARI ALDIM VE SAĞOLSUN SORULARIMA KAYITSIZ KALINMADI OYUZDEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    45 60 gün olanlar şuanki distribütör üzerinden koreden getirtildiği doğru. Fakat bazı parçalar koreden daha ucuz olabiliyor.
    Her zaman kore ucuzdur diye düşünmeyin.
    Size neler lazım ?

Motosikleti
    hyosung gt 650 (2005)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45 60 gün olanlar şuanki distribütör üzerinden koreden getirtildiği doğru. Fakat bazı parçalar koreden daha ucuz olabiliyor.
    Her zaman kore ucuzdur diye düşünmeyin.
    Size neler lazım ?
    MARŞ RUBLE VE DİŞLİSİ YAĞ POMPASI KRANK KOMPLE VE BİKAÇ BİŞEY DAHA ÇIKACAK MOTOR DAHA AÇILMADI AMA BU SAYDIKLARIM GARANTİ DEĞİŞECEK YİNEDE MOTOPİT E Bİ BAKARIM TABİKİ AMA GENEL ANLAMDA FİYAT ÇOK FARKEDİYOR

Motosikleti
    AKLIMDA TAKILI KALAN TÜM SORULARA YANIT OLDUNUZ NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR OZAMAN DEDİĞİNİZ GİBİ YAPIYORUM ARTIK YÜZDE 20 ÖDEYECEĞİZ YAPACAK BİRŞEY KALMADI
    Estafurullah maksat bilgi alış verişi. Bu arada Hyosung ile ilgili UNdocab nickli arkadaşın söylediklerine de önem vermenizi tavsiye ederim. Hyosung ile en çok haşır neşir olan adamdır bu sitede. Motorunuz da aynı. Teknik sorularınıza en iyi cevabı da ondan alırsınız.
    ümit peker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler