Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

ABS gereksiz diyen keko ları bu başlık altında toplayalım TARTIŞMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca abs kullanan t.ptur diye devam edeceksin sanırım
    Tabii ki hayır. Ama erkekliği sorgulanabilir belki
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

abs olmazsa olmaz bir şey tabiki amaç tekerin kilitlenmesini önlemek özellikle şehir içi kullanımda kampana lı modellerde çok sıkıntı yaşanılabılıyor o yüzden takıp mesafesini hızın yarısı olmak kaydıyla iyi ayarlayın

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Bu başlığa verilecek en kısa ve net cevap; ABS olmadan fren yapamıyorsan, git traktör kullan.

Sonuçta teknolojik gelişmeler, birincisi hayatı kolaylaştırmak, güvenliği artırmak için, ikincisi de beceriksizlerin de kendilerini becerikli zannedebilmeleri için yapılır. ABS hayat kurtaran bir teknoloji olduğu kadar, fren yapmayı beceremeyen, yol okuyamayan üstün becerikli " keko - olmayan " müthiş sürücüler için geliştirilmiştir.
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca abs kullanan t.ptur diye devam edeceksin sanırım
    konu içinde gezinen ve tartışma yaratıp saldırmak için hazır cengaver kardeşleri alevlendirip tutuşturmak için yazmıştım illa ki ciddiye alan olur aman diyim abs yeri geldiğinde hayat kurtarır. Güçlü frenlerle iyi çalışan bir abs bence olmazsa olmazlardan ama ona rağmen abssiz motosiklet kullanmaya ve satın almaya devam ediyoruz.
    Birde bunun tırt frenli ve abssi pek iyi çalışmayan versiyonu var. Bu aletler gerçekten fren mesafesini uzatıp başa iş açabilir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığa verilecek en kısa ve net cevap; ABS olmadan fren yapamıyorsan, git traktör kullan.

Sonuçta teknolojik gelişmeler, birincisi hayatı kolaylaştırmak, güvenliği artırmak için, ikincisi de beceriksizlerin de kendilerini becerikli zannedebilmeleri için yapılır. ABS hayat kurtaran bir teknoloji olduğu kadar, fren yapmayı beceremeyen, yol okuyamayan üstün becerikli " keko - olmayan " müthiş sürücüler için geliştirilmiştir.
    "Kripto ABS vurdumduymazi" ilan ediyorum sizi

"Evet guvenli yapar ama" deyip "ABS fren yapmayi beceremeyenler icindir" demissiniz.

Artik bu tip sacmaliklarin aciktan direk soylenememesi de guzel bir gelisme sayilabilir belki.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz "abs'siz kampana fren sevenler derneği" olarak sizi kınıyoruz. size laflar hazırladık.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Abs gereksiz diyenler
    Abs şart diyenler
    Abssiz duramayanlar
    Abs şart değil ama olsa güzel olur diyenler
    Kampanacılar
    Abs ne ola ki diyenler
    Var mı arttıran?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs gereksiz diyenler
    Abs şart diyenler
    Abssiz duramayanlar
    Abs şart değil ama olsa güzel olur diyenler
    Kampanacılar
    Abs ne ola ki diyenler
    Var mı arttıran?
    Servo frenleri unutma...

Lakin ben konuyu açan arkadaşa çok kızıyorum. Sürekli polemik yaratmak, sürekli eleştirmek için var sanki. Adım gibi eminim ne fazla tecrübesi var nede adam gibi eğitim aldı. Lakin her fırsatta bir kavga ortamı yaratıyor.

Sen deneyimini kazan, ekipmanlarını fulle, adam gibi trafiği okumasını öğren. ABS sonraya kalsın.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen deneyimini kazan, ekipmanlarını fulle, adam gibi trafiği okumasını öğren. ABS sonraya kalsın.
    Hepsi gerekli. Niye ABS sona kalsın? Sonuçta güvenlik sistemi. Trafikte tecrübe seviyesinden bağımsız herkese faydalı olabilir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servo frenleri unutma...

Lakin ben konuyu açan arkadaşa çok kızıyorum. Sürekli polemik yaratmak, sürekli eleştirmek için var sanki. Adım gibi eminim ne fazla tecrübesi var nede adam gibi eğitim aldı. Lakin her fırsatta bir kavga ortamı yaratıyor.

yok la bu abs'li bi skuter almış, ondan bu delişmen halleri. duruşamadı iki gün.
    Angrypower bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    36 ay taksitle aldım altınızdaki motoru bile alırım 36 ay geçsin hey gibi hey

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi gerekli. Niye ABS sona kalsın? Sonuçta güvenlik sistemi. Trafikte tecrübe seviyesinden bağımsız herkese faydalı olabilir.
    Yahu ben ABS gereksiz demiyorum ama benim Motorumda yok die motor mu sürmeyeyim? Geçen de tekstil motor montları bir halta yaramaz, alacaksanız deri motor almanız gerekiyor falan diyordu. Kendisinin ne halt yapması umurumda değil ama burada gerçekten motora heves kişiler var ve akıllarını çeliyor dk başı gereksiz şeylerle.

Ha kullandığım otomobil ve mpv lerde abs devreye girerse hemen nerede yanlış yaptım die otokontrol sistemimi çalıştırıyorum. Bana göre Abs yi devreye sokmak hayırlı bir işe vesile olmak değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    36 ay taksitle aldım altınızdaki motoru bile alırım 36 ay geçsin hey gibi hey
    Tavırlara bak. Din ile imanın kimde olduğunu bilemezsin. Seni o 1800tl maaşın ve scooter'in ile birlikte alırlar diyeceğim. Sonra saldırı yapıyorsun die kınayacaklar beni. Tövbe Tövbe

Motosikleti
    SD 1290R
    Çok performansı olmadı bu ABS başlığının.

"1000cc motosiklet aldım" da çok tutmadı.

Yalama oldu bu konular sanki...

Ama "scooter veya düşük hacimli motosikletimi eziklediler" başlığı hâlâ prim yapar gibi geliyor bana...

Bu arada, Konya'lı bilim insanlarımız, tüm dünyayı kıskandıracak, renk değiştiren, borla çalışan tank yapmışlar, 6 günde, sarayda... O da gider bence, özellikle dalga geçenlerle "kendimizi küçük görüyos" tayfası uygun frekansı yakalarsa...

Bu da bi fikir.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS sarttir diyen kekolar fren yapmayi bilmeyen kekolardir.

ABS denilen fren sistem yardimi da bu kekolar yuzunden Euro4te tum motosikletler icin zorunlu kilinmistir. Anladiniz mi. Fren yapmayi bilen ABS diye bir sey motosikletlerde mevcut degilken de olmuyordu, simdi de olmuyor.

ABS sadece fren yapmayi beceremeyenler ve yagisli havalarda nasil surecegini bilmeyenler icin hayat kurtarici harika bir sey.

Motosikleti
    SD 1290R
    Aynen... Şahsen yağmurda fren yapiyorken saniyede 50 kez sıkıp bırakıyorum maneti. Bi kere bile kaymadım... Bunu da yapamıyosanız niye motosiklet sürüyosunuz, öyle değil mi ama?

Şaka bir yana, ABS konusunda az çok bilinç oluşmuş, ama ABS'nin işlevi ve beklentilerimizin ne olması gerektiği konusunda hâlâ çoğumuz zır cahiliz...
    oialdemir bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Yağmurda ABS gibi fren yapacak adamın heykeline beton yetişmez dün bizzat rampa aşağı yolda hemde su dökülmüş frenlere asıldı silkeleme bile olmadan motor durdu:D

kullanmasak bilmeyecez de kulandık maaşlı adamız

Zaten bu asıl keko abs zorunlu diyen AB ne saçma birşey dimi yukarıda pulsar kullanıcısı abs ile yoruma noktayı koymuş abs ilk kullandığımda aklım çıktı diye:D
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

Bu forumda ABS' den daha iyi fren yaptığını iddia eden varsa buyursun Peygamberliğini ilan etsin. Varsa öyle biri hafta sonları Kenny Roberts, Nicky Hayden, Mick Doohan ve Marq Marquez ile şile de gazlayıp gözleme yiyordur.

ABS' den daha iyi durabildiğini iddia edenin böyle fren yapması lazım çünkü !!!

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bence biraz zevk meselesi.

işi daha profesyonelce düşünenler için ( apaçiler veya hava atma sevdasına ego tatmin etme uğruna gaz çekenleri bu gruba tabiikide dahil etmiyoruz )
    non-abs modeller daha cazip geliyor. insan limitleri zorlamayı seven bir varlık sonuçta ve işin adrenaline bağlı heyecan kısmı var.

birde işe daha güvenli taraftan bakanlar var. bunlar abs'yi savunmakta haklılar sonuçta güvenlik odaklılar.

2 grubunda bir birine laf atması türk standardı oluyor burada sanırım.

he ayrıca. eski model abs'lere bakarsak gerçekten durma mesafeleri sorunluydu arabalar için özellikle. tabiiki gelişen teknolojik olaylar işleri farklı bir hale getiriyor.

hee son olarak. isteyen abs isteyen non-abs daha kısa durur desin istediği kadar.
    siz hiç daha 1 2 gün önce dökülmüş dişli asfaltta lastikleriniz sıcak iken kaydınız mı ?

her geçen gün daha boktan asfalt dökülüyor kaldıki 1 yıla bile kalmadan araba geçmese bile bozuluyorlar resmen.
    yani pisste iyi durabilirsiniz giderseniz ama yolda asla
    hele birde yağmurlu bir günde bostancı-küçükyalı arası e-5 güzergahına alalım siz abs diyenleri ( kendi motorunun hakimiyetinde gerçekten usta olanlar için non-abs girebilirler tabii ama diğerleri için tavsiye etmem hiç bir şekilde ) o zaman anlarsınız asfalt dediğim konuyu iyicene

cornering abs'de türkiyede pek işe yaramayacaktır bence

son olarak abs'li motor kullanmak güzel olabilir. lakin sistem yolda bir anda arızaya düşerse abs kontrol kendini iptal ediyor.
    abs'li motorunuzda ön tekerleğiniz 10sn'ye kadar havada gidince abs kendini kapatıyor mesela çoğu motorda ( ön ve arka tekerlek sayaçlarındaki veri farkından sistem arıza moduna geçiyor ve kontağı kapatıp yeniden çalıştırmanız gerekiyor düzelmesi için )

yani her zaman için abs yokmuş gibi sürmek iyidir

ayrıca yukarıdaki videolarda özellikle yağmurlu zemindeki fark motorun 3. bir tekerleğe daha kuvvet aktarmasından kaynaklıdır.
    kaydırmadan limit frenaj yapabilecek biri ortalama aynı mesafede duracaktır.

ayrıca abs daha uzun mesafede duruyor evet
    bir kaç cm'cik
    oialdemir bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

AYNI CAMİADAN OLAN İNSANLARIN BİRBİRİNE KEKO DİYE HİTAP ETMESİ O KADAR SEVİYESİZ , O KADAR EĞİTİMSİZCE O KADAR AHLAKSIZCA BİR HAREKET Kİ.fORUMUN ADMİNLERİDE BU BAŞLIĞA NASIL İZİN VERİYOR O DA AYRI BİR MUAMMA.HEPİMİZ AYNI YOLDA GİDİYORUZ,AYNI ÇATI ALTINDAYIZ.BU KONU BAŞLIĞINI AÇAN ARKADAŞ SEN MARKA YÖNETİCİSİ MİSİN MOTOSİKLET ÜRETİM MÜDÜRÜ MÜSÜN? SEN MOTOSİKLETİN MEKANİĞİNİ AYRODİNAMİĞİNİ ÇALIŞMA PRENSİBİNİ ÇOKMU İYİ BİLİYORSUNDA GELMİŞ BURDA VAAZ VERİYORSUN.BİLMİŞ OLSAN BİLE İNSANLARA KEKO DEME HAKKINI SANA KİM VERİYOR?

Motosikleti
    SD 1290R
    Bence kask biraz zevk meselesi.

Sonuçta motosiklet demek özgürlük demek. Kimileri kafasını Japon balığı akvaryumuna sokunca çok da özgür hissetmiyor demek ki. Rüzgarı saçlarında hissetmekten daha özgür ne olabilir?

Üstelik düşünce kaskın yüzde yüz koruma garantisi de yok. Kaskla hayatını kaybeden bir sürü arkadaş oldu...

---

Mantıklı mı? Kask nasıl zevk meselesiyle, ABS de öyle zevk meselesi.

ABS size akıl vermez, yerinize fren yapmaz, eğitim de vermez. ABS bir güvenlik sistemidir. Ola ki işiniz düşerse sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Kask gibi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)