Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletseverler Mehmetçikler İçin Caddelere Çıkıyor..11Şubat 2018 Pazar Günü 16.00

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan askerler için motosikletliler bir anma etkinliği düzenliyor. Türkiye Motosiklet Platformu çağrısına kulak veren motosikletliler yarın 16.00’da Türkiye’nin 32 ilinde bir araya gelerek sürüş yapacak.

Türkiye’nin terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik askeri operasyonu sırasında şehit olanlar ve Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan askerlere destek olmak için Türkiye Motosiklet Platformu bir çağrı yapmıştı. Şehit olanları anmak ve askerlere moral vermek isteyen iki teker tutkunları kısa süre içinde organize olurken, 32 ilde toplanma kararı alındı. İstanbul’un yanı sıra Çanakkale, İzmir, Ankara, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne gibi 32 ilden 25-30 bin iki teker tutkunu destek sürüşüne katılma kararı aldı. Ayrıca Irak-Kerkük, Almanya ve Hollanda’da yaşayan Türk motosikletliler de eş zamanlı olarak sürüş yaparak Zeytin Dalı Operasyonu’na katılma kararı aldı.

Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Özsoy, “ Askerlerimiz için bir şeyler yapmak ve yanlarında olduğumu bilmelerini istedik. Şehitlerimizi anmak ve askerlerimize moral vermek için çok geniş katılımlı bir ortak sürüş hazırladık. Yurtdışından da destek gördük. Toplam 136 motosiklet kulübünden binlerce motosikletli bizimle olacak. “ dedi. İstanbul’da ki destek sürüşü Kadıköy-Suadiye Otel önünde 16.00’da başlarken Kadıköy İskele Meydanı’nda istiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile son bulacak.

Milliyet..
    ahmetunuver ve tommygun bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Hava durumu iyi olur İnşaAllah...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ben çok saçma buluyorum. Motorla bir kaç tur atarak nasıl destek olabilirsin ki? O sırada harcanacak benzin parasını TSK'ya bağışlasalar daha yararlı olur... Motorla gezmek için bir bahane aramışlar resmen.
    Stock Sever, esbabsız, kalidor ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul Suadiye'de başlayacak olan korteje ben de katılacağım. Hava yağmurlu olacak ama kim takar böyle zamanlarda yağmuru.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok saçma buluyorum. Motorla bir kaç tur atarak nasıl destek olabilirsin ki? O sırada harcanacak benzin parasını TSK'ya bağışlasalar daha yararlı olur... Motorla gezmek için bir bahane aramışlar resmen.
    Sana oksijen veren ağacın yaprağı bu memleketin topraklarında yetişiyor olmasa sana öyle birşey derdim ki... O mantıklı, gerçekçil, objektif, sözde entellektüel düşünce biçimini alır, kendine sığınacak bir yer aradın ki, o yer gene bu memleketin toprağı olacaktır.

Ne münasebet benzin parasını bağışlasak daha iyi olur demek. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ bağışlar ile değil Yüce Türk Milletinin vatanseverliği, namusu onuru ve şerefi ile kalkınan bir yapıdır.

Dediğin lafı ve haddini bil.

Çok kızdım söylediğine, kusura bakma. Belki latifeydi ama bu konuda oldukça hassasım. Bende dobra dobra saydım. Kaldırabilirmisin bilmem ama durum bu...
    hachiko, tommygun ve fearlesboyy bunu beğendiler.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    8 10 nöbetim var gidiyorum rahat uyuyun sıra bizde.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Ankara'da tam olarak nerde başlıyo kortej?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana oksijen veren ağacın yaprağı bu memleketin topraklarında yetişiyor olmasa sana öyle birşey derdim ki... O mantıklı, gerçekçil, objektif, sözde entellektüel düşünce biçimini alır, kendine sığınacak bir yer aradın ki, o yer gene bu memleketin toprağı olacaktır.

Ne münasebet benzin parasını bağışlasak daha iyi olur demek. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ bağışlar ile değil Yüce Türk Milletinin vatanseverliği, namusu onuru ve şerefi ile kalkınan bir yapıdır.

Çok kızdım söylediğine, kusura bakma. Belki latifeydi ama bu konuda oldukça hassasım. Bende dobra dobra saydım. Kaldırabilirmisin bilmem ama durum bu...
    Vatan İçin
    Neler yapmadık şu vatan için!
    Kimimiz öldük;
    Kimimiz nutuk söyledik.

(Kimimizde motosikletle tur attık)

Bende gereksiz hamaseti hiç samimi bulmuyorum , mecbur kalınan durumda genelde üstteki arkadaş gibilere daha çok güvenilir , senin gibi esip gürleyenler genelde ilk arazi olanlar olur.
    zaferce bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan

Sevgili kardeşim, öncelikle sakin ol ki, iletişim kurabilelim.

Galiba entelektüel falan derken milliyetçi duygulardan uzak olduğumu düşündün. Bilemiyorum lâkin çoğu milliyetçiyim diyen herif bugün Şırnak'a, Diyarbakır'a bilmem nereye 'gezmeye' bile gitmezken, babam başçavuş olduğundan dolayı Van, Şırnak, Tunceli'yi tayinlerle dolaştık. Yıllarca kaldık. Sevdiklerimizden, arkadaşlarımızdan uzak kaldık, egeliyiz. Günlerce eve babamın gelmediği günler oldu. Günlerce haber alamadığımız zamanlar... Lojmandan çıkamadığımız zamanlar da oldu.

Şimdi diğer meseleye gelelim; bir genç için, babasının eve dönemediği o saatler, günler nasıl geçiyor biliyor musun? Ne motorla tur atman önemli, ne destekliyoruz mesajları. Öyle ağır psikoloji ki.

Bu yüzden o olayın içinde olan kişi için gayet gereksiz böyle işler. Belki duymuyor, görmüyor bile. Bu yüzden o benzin parasını GATA'ya, TSK'ya bağışlasan çok daha yararlı olur. Bunda kötü bir şey yok, kötü bir şey demiyorum. Duyarlı olmak güzel, desteklemek güzel. Ama asker ve ailesi için bu yaptığın cidden somut olarak anlamsız bir şey. Haberi bile yok adamın ne yaptığından...

Babam 1 sene GATA'da tedavi oldu. Şırnak'ta çatışmada bir askeri gözünün önünde şehit olduğu için. Şimdi gel de bana de ki, "motorla tur atmak, GATA'ya bağış yapmaktan daha yararlı". "Hadi ordan" derim. Bağış yapmak kötü bir şey değil. Bağış yapılması gerekmiyor diye bir şey de yok. Tabii ki bu kurumlara para gerekiyor ve gereksiz harcanacak bir parayı GATA vs. bağışlamak somut olarak, gerçek olarak daha iyi.

Herhangi bir şüphen varsa, mesaj atarsan kendi askeri kartımı, babamın askeri sicil numarasını senin ile paylaşabilirim, şırnak çakırsöğütte çekilmiş fotoğraflarımıza kadar. sevgiler.
    esbabsız, mgora, birbilent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Çakırsöğütmü , şırnakta çok meşhur biryerdir bu forumda duymak bile sevindirici.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Sevgili kardeşim, öncelikle sakin ol ki, iletişim kurabilelim.

Galiba entelektüel falan derken milliyetçi duygulardan uzak olduğumu düşündün. Bilemiyorum lâkin çoğu milliyetçiyim diyen herif bugün Şırnak'a, Diyarbakır'a bilmem nereye 'gezmeye' bile gitmezken, babam başçavuş olduğundan dolayı Van, Şırnak, Tunceli'yi tayinlerle dolaştık. Yıllarca kaldık. Sevdiklerimizden, arkadaşlarımızdan uzak kaldık, egeliyiz. Günlerce eve babamın gelmediği günler oldu. Günlerce haber alamadığımız zamanlar... Lojmandan çıkamadığımız zamanlar da oldu.

Şimdi diğer meseleye gelelim; bir genç için, babasının eve dönemediği o saatler, günler nasıl geçiyor biliyor musun? Ne motorla tur atman önemli, ne destekliyoruz mesajları. Öyle ağır psikoloji ki.

Bu yüzden o olayın içinde olan kişi için gayet gereksiz böyle işler. Belki duymuyor, görmüyor bile. Bu yüzden o benzin parasını GATA'ya, TSK'ya bağışlasan çok daha yararlı olur. Bunda kötü bir şey yok, kötü bir şey demiyorum. Duyarlı olmak güzel, desteklemek güzel. Ama asker ve ailesi için bu yaptığın cidden somut olarak anlamsız bir şey. Haberi bile yok adamın ne yaptığından...

Babam 1 sene GATA'da tedavi oldu. Şırnak'ta çatışmada bir askeri gözünün önünde şehit olduğu için. Şimdi gel de bana de ki, "motorla tur atmak, GATA'ya bağış yapmaktan daha yararlı". "Hadi ordan" derim. Bağış yapmak kötü bir şey değil. Bağış yapılması gerekmiyor diye bir şey de yok. Tabii ki bu kurumlara para gerekiyor ve gereksiz harcanacak bir parayı GATA vs. bağışlamak somut olarak, gerçek olarak daha iyi.

Herhangi bir şüphen varsa, mesaj atarsan kendi askeri kartımı, babamın askeri sicil numarasını senin ile paylaşabilirim, şırnak çakırsöğütte çekilmiş fotoğraflarımıza kadar. sevgiler.
    Güzel kardeşim seni gayet iyi anlıyorum. Benim babam da TSK mensubu. Piyade Komando Albay. 1992 yılında adını bile duymadığımız bir vatan toprağının parçasında şehit oldu. Benim de yıllarca TSK ya hizmetim var ve güneydoğu gazisiyim. Konuyu fazla açmanın bir anlamı yok. Beni anlamışsındır.

Konu TSK da görev yapan kimselerin haberinin olup olmaması değildir. Milletin tek yürek bilinci ile o sevda ile kenetlenmesidir. Bu Türk Milleti için aslına bakarsan gayet olağan normal bir durumdur. Ulu Önderimizin dediği üzere Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir sözü bunun bir işaretidir.

Lütfen bırakınız, kim hangi şart içerisinde ve hangi imkan dahilinde ise Türkiye Cumhuriyeti nin ilelebet var olması için gerekeni yapsın, birşeyler yapsın, susmasın.. durmasın... onurunu şerefini vatanın istiklalini gönlünde yaşasın ve yaşattırsın. Yaşamayanın aklına getirsin. Bu duygu çığ gibi büyür emin olunuz. Türk olmanın verdiği itici güç karşısında bu güne kadar hainlikten başka hiç birşey duramamıştır. Tek durduran hainliktir. Hainlere fırsat vermeyiniz. Bu gibi etkinlikleri destekleyiniz.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Manisa ses ver

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kusura bakma ama bende sana katılmıyorum.Mehter takımlarının zamanında görevlerinden en büyüğü ordunun moralini yükseltmek yüksek tutmaktı.Herşeyi maddiyata bağlamanın anlamı yok çünkü o günden gelecek paraya ihitiyacı olan bir kurum değil TSK.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 10 nöbetim var gidiyorum rahat uyuyun sıra bizde.
    Resim at la müdür :D allah yardımcın olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Bu arada bugün 11 şehidimiz var umarım yarın o etkinlikte katılım hayli fazla olur..Allah askerimizi korusun..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Bu tarz etkinlikleri yakıt israfı vs. olarak düşünmemek gerekiyor. Çok zor zamanlardan geçiyoruz milletimizin içinde ümitsizliğe kapılan abilerimiz ablalarımız kardeşlerimiz oluyor. Bu tarz birliktelikler topluma güven kazandırır. Hanginiz özel bir günde yapılan geçit törenlerini izlerken tüyleriniz diken diken olmadı o Türk bayraklarını gördüğünüzde. O yüzden bu tarz etkinlikleri desteklememiz gerekiyor. Bizi dünyadaki çoğu toplumdan ayırdığını düşündüğüm şey içte birbirimizi yesek de mesele vatan olunca gözümüzü kırpmadan gider savaşırız. Bu bilinci toplumda diri tutmak için de bu tarz etkinlikleri yapmalıyız. 29 Ekim geçit töreninde binlerce motosiklet geçerken yolda bizleri görüp ağlayan teyzeler mutluluktan deliye dönen çocuklar gördüm. O duygunun tarifi yok. Bu duyguyu kaybetmemek için de birlikte etkinlikler yapmalıyız. Bizim ortak noktamız motosikletse motosiklet sürülür , başka bir şey olsa o yapılır önemli olan konu farklı siyasi görüşte ve maddi seviyede olduğu halde ay yıldız için yanyana gelebilecek milyonların olduğunu göstermek. Bence yargılarken iki kere düşünülmesi gerekiyor.
    DusenAdam ve hachiko bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    http://www.milliyet.com.tr/cukurca-s...undem-2607517/

Buradada şehidimiz vardı bugün..Hakkını helal etsin..

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa ses ver
    Manisada nerde toplanıyorlar?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı alasehirli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisada nerde toplanıyorlar?
    Onu merak ediyorum bende

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Arkadaşlar, bu konuda tartışmanın anlamı var veya yok. Şu anda asıl önemli olan Her Tür Desteği vermektir.

Kimimiz imkanı olduğu, gönlünden kopanı bağışlar verir. Kimimiz x marka yerine Opet' den yakıt almayı seçer. Kimimiz motosikletinle sesini duyurmaya konuya ilgi çekmeye çalışır. Birbirimizin desteklerini eleştirmektense sırt çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Bazılarımız Asker, bazımız asker çocuğu, içimizde gaziler dahi vardır eminim. Her tür desteğe ihtiyaç olan bu zamanlarda tek yapmamız gereken elimizden ne tür gelirse gelsin destek olmaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

Mamba09 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)