Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sezon diye bişey olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Bi tutturmuşlar sezon sonu sezon başı... motosikletin sezonu olurmu arkadaslar... Sezon kastedilirken yağmur çamur olmadığı yaz bahar aylarımı kastediliyor? Yağmurda soğukta motosiklet kullanilmazmi? Nasıl bi motosiklet sevdası bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

olmasa iyi olur da

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Abi buyrun isterseniz bu havada çıkabilirsiniz gezmeye... Ben üşümeyeyim diye hızlı yürümüyorum bile...
    MSMorkan, kalidor, esbabsız ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hep masraf , vallahi masraf. Yazın file ceket , file eldivenler , kevlar kot , herşey güzel. Ama havalar soğudukça... Tekstil kışlık ceket , kışlık eldivenler , kışlık pantolon + alt-üst takım yağmurluk , yağmur ve soğukta sağlıklı sürüş için kış lastikleri...(Balaklava , içlikler saymıyorum bile...)
    mombohunter bunu beğendi.

Yağmur soğuk dert değil , ekipmanlar gayeet işlevsel , ancak buzlanma işte bütün mesele bu.

Bulunulan coğrafi iklimsel şartlardan dolayı , sezon'a imanım vardır/tamdır.(ancak , baa heryer dakar^^)
    pea ve yürekçe bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Az önce 15 km. Yoldan geldim ufaktan kar, ara sıra dolu eşliğinde.
    Pişman değilim
    yürekçe bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Buzda, karda sürmek mümkün fakat benim risk iştahının dışında. Araba olmasa, toplu taşıma olmasa mecburiyetten surulur.

ulaşım amaçlı kullanıyosanız ikamesi (araba, servis, toplu taşıma vs) yoksa elbetteki kışında binilir. ama başka ulaşım imkanı olup motora keyif için binen insan neden soğukta yağmurda çamurda motora binsin zaten keyfine biniyor.

kar içinse kar varken bence istanbulda asla motora binmeyin. ben karda arabaya bile binmiyorum millet çarpışan araba gibi geziyor. anadoluda falan tamam hem trafik az hem kışın hep kar olduğundan insanlar napacaklarını biliyor ama istanbuldaki şöförler felaket.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bugün 4 derecede bile motora bindim. Seviyorum bu hayatı abi. Millet bu soğukta motora binilir mi diyerek deli gözüyle bakıyor. Kafada balaklava ve kask, elde kışlık eldiven, üstümde 4 mevsim mont, kışlık motosiklet pantolonu var ama giyip çıkarması zor olduğu için kot altına rüzgar geçirmez pantolon, kotun üstüne dizlik taktım mı mis. Tek eksik bot. Spor ayakkabı bu soğukta fayda etmiyor. Yağmur yağmadığı sürece hava sıfırın altında olsa binerim. Sezoncu motorcular hava sıcakken binip hava soğuduğunda motoru garajda yatırır. Sezonu mayıs gibi açıp ekim-kasım gibi kapatır
    yürekçe bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana yağmur olmasın da, onun dışında sürüyorum çıkıp. Zaten Adana’da olduğumuzdan kar ve buz gibi problemlerimiz yok. Yağmur ihtimali %0 yazan gün kovalıyorum hava durumundan.

Ekipmanlar yeterli olduğu sürece sürülür. Ama kar ve buzda ben şahsen sürmezdim.
    yürekçe bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yağmursuz havada bende sürüyordum. Zaten ceket,eldiven,kask tamamdır. Bacaklarım normal pantolon+içlik ile üşümüyor zaten. Soğuk fazla dert değil de , yağmur , don ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla motor sezonu evet olur.iç anadoludaysan olur doğudada olur.ankarada gece 12 de motor sürdüğünü düşünmek istiyorum acaba nasıl bir his.benim için sezonu yok antalyadayım bugünde işe gittm geldim zerre üşümedim.zevkten ziyade artık sağlık meselesi haline dönebiliyor bazı şehirlerde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    İlk motosiklet almaya karar verdiğimde sadece güzel havalarda kullanırım diyordum. Motosikleti aldıktan sonra yazlık ekipmanlarla yağmura yakalandım. Islanmıştım ama korktuğum gibi değildi. Yağmur için ekipman almaya karar verdim ve aldım. Ama karda veya çok soğukta kullanmam diyordum asla. Çok soğuk havalar geldiğinde yine çark ettim ve gittim kışlık ekipman da aldım. Ama kar yağsa hayatta sürmem diyordum, bugüne kadar. Bugün evden çıktım şirkete varmadan hemen önce kar yağmaya başladı. Bu da korktuğum gibi değildi. Ama iş çıkışı kar bastırırsa motoru şirkette bırakıp dönecektim eve. İş çıkışı kar yağıyordu ama az, atladım motora tabii ki. Eve varana kadar tırsa tırsa sürdüm. Eve yaklaştıkça korkum azaldı.

Velhasılıkelam bu yolculuğun sonu enduro gibi gözüküyor, hayırlısı. Sezon diye bir şey yok.
    mombohunter, Kural [ Z ] ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sezon diye bişey oturmuş galiba, bakıyorsun yeni modeller bile ilkbaharda geliyor, grup sürüşleri falan yazın genelde,hadi bu havada kaç kişi Çanakkale Rize yapar mesela..
    Bana göreyse sezon yok gibi, daha doğrusu garibime gidiyor sezon lafı ve alışamadım. Motorlari da genelde kışa yakın aldım. Bugün derece -2 iken hava tam aydınlanmadan çıktım sabah 15 km fln kullandım, yazlık eldiven deri mont, bir içlik ve sweatshirtle, yazlık motosiklet botunun yerine kışlık bilekli normal bot ve çantaya yağmurlukla idare ediyorum. Garip bir şekilde üşümeme ve yazın da terlememe sorunum var.Fakat yağmur çamurdan nefret ediyorum bazen, haftasonu keyfi çıktım yağmur çamur fakat dönüşte motosikleti bi saat yikarken bütün keyfim kaçmıştı , belki de 'sezon' bu sebepten vardır biraz da..Yaz gibisi yok tabi, kışın hep tek suruyorum:(

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Var tabi. Yağmurda, çamurda binilir mi? Ben yazı bekliyorum şahsen motorlarım çalışmayı unuttu ki antalyadayım bide. Soğuk havada araba, yapcak bişey yok.

Seven insana o bike keyif verir falan edebiyatı dönmüyodur inşallah yorumları okumadım.

Mesela Ferhat'ın deldiği dağda tünel olsa ordan gidersi action aramazdı 😁

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    eziyet çekmenin manası yok ki. yağmur - kar - buzlanma varsa kullanmayan bence gayet mantıklı hareket ediyor.
    kendi görüşün değil diğer araçların da görüşü düşüyor , motorların hafifliğinden dolayı sulu- karlı buzlu yolda iki tekerin kızaklaması, kayması an meselesi . soğuk yeyip ciğerleri çürütmenin, gelecekte muhtelif eklemlerde romatizma olup hayat kaliteni düşürmenin mantıklı bir tarafı da yok.
    her şey zamanında güzel, hayatı fazla zorlamamak lazım.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    senenin 6 ayı kar altında olan illerde sezonu olur tabi ama ben istanbuldayım ve sadece kar yağdığı,yollarda motosiklet sürülemediği zaman motorumu kullanmıyorum,oda 3-5 gün bilemedin 1 hafta bile sürmüyor,yerdeki kar erir erimez anında motorumu çıkarıyorum,yani benim için yerde kar olmadığı sürece sezon mezon yok

Motosikleti
    Café Racer
    Benim için yok. 12 ay 4 mevsim motosiklet kullanıyorum.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    19 ocak 2018 cumartesi günü , iki tekerimle İst Ataşehir'den Eskihisar feribot Topçular ve Bursa'ya geldim. Yaş 63. Isı 8 - 10 dereceler arasıydı.
    Şükürler olsun ölmedik. Neredeyse her gün motor tepesindeyim. Yalnız bu gün hava + 2 ler civarıydı, gidiş geliş 25 km gibi , kendisiyle M.T. üzerinden
    görüştüğümüz Ferit Kardeşimle tanıştık . Güzel bir görüşme oldu. Dönüşte 0 lar gibiydi hava, biraz biraz gıdıklar gibi oldu. Yağışta kullanmayı pek
    sevmiyorum. Sanıyorum 2007 fuarıydı . Bursa Mudanya'dan Yenikapı . Sonra motorla fuar alanı. 5 - 6 saat fuarda dolaştık. Malzeme ,aksesuar gibi birşeyler
    aldık. Döndüm geldim Yenikapı'ya . Son Mudanya feribotunu da kaçırmışız. Dediler 15 dakika sonra son Yalova feribotu var . Hemen aldım bileti atladım
    feribota . Geldik Yalova'ya . Derken daha Yalova çıkışında ufaktan gibi başlayan bir yağmur daha 2 km olmadan sağanak ve fırtına . Göz gözü görmüyor.
    Kaskın camını eldivenle ,sol elimin işaret parmağıyla siliyorum , 100 metre sonra hiç silinmemiş gibi. Asl..ında yarım kilo gelmeyen derimont suyu
    yiyince oldu 5 kilo . Orhangazi ilçesinde motosiklet bayii bir arkadaşım var. Allahtan dükkanındaymış, elektrik sobasını açtı son ayara kadar. Elbiseleri sıkınca 3 kilo su akıyo . Gemlik ilçesinden hemen sonra bir daha girdim ısınmaya. Gece 23 gibi gelebildim Bursa'ya.
    Ömrümün en güzel fuar yolculuğuydu.
    aokuyumcu, mombohunter, natila ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Benim icin de yok yagmurda karda buzda kullaniyorum daha 3 bin km tecrubeyle. Kotu kosullarda kullanmak daha iyi kisin en kotusunu gorup yazin daha temkinli kullaniyorsun.
    Zamaninda araba kullanmayida boyle ogrendim durmayi kalkmayi bilmedigim ilk baslarda nasil bir cesaretse itoyola cikardi beni babam orda kivirdim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)