Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletsiz günler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi akşamlar arkadaşlar.
    Kalan senelik iznimi bitirmek üzere hafta sonu izne ayrıldım, ilk gün akşam halı saha maçında düştüm, sol el bileğinde küçük bir kırık oluştu. Elim de atel alçı var, doktor 20 gün kadar kalsın dedi, motora ne zaman binerim dedim, net bişey söylemedi. Tutması falan sıkıntı değil de, debriyajı çekerken illaki bileğe yük binecek. Acaba ne zaman tam kullanabileceğim merak ediyorum. Ne planlar yapmıştım oysa, Allah daha kötüsünden korusun, hiç bir motorcu yu motorundan ayrı koymasın
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Geçmiş olsun, kötü bir durum.
    Tam iyileşmeden binmede daha kötü birşey olmasın.
    İki sene önce bende ayağımı çatlatmistim nasıl bir duygudur bilirim, üstelik haziran ayı idi ve yurt dışı sigortam yeniydi çok moralim bozulmuştu ama yapacak birşey yok başa gelen çekiliyor maalesef.
    Acil şifalar dilerim.

Çok sağolasın. İşte o tam iyileşmeyi merak ediyorum,ben 3 hafta tahmin ediyorum, şafak sayar gibi sayıyorum

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mete , damdan düşenin halini en iyi ben anlarım. Geçmiş olsun. Hani emanet falan gibi bir skooter olabilir mi? Ya da 15 gün sabır . Aklıma başka bir
    şey gelmiyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:26 ----------

Şu fakir 2 senede 3 büyük ameliyat geçirince toplam 7 ay ben motora, motor bana , karşılıklı hasretle bakışıp durduk.

Sağol Ali Abi, ama scooter sadece iş görür benim için, keyif vermez

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Çevrenizde sizi görenler hemen motor kazası mi diye sormuştur eminim. Motor kazası desen "motosiklet işte sakat alet" derler, halı sahada maçta oldu desen "olur böyle şeyler, geçer" derler...
    bursalıali bunu beğendi.

geçmiş olsun
    alçı hareket etmesin diye yapılır!
    alçıdan çıktıktan sonra biraz güçlendirip, kullanabilirsin

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.En azından kış döneminde olmuş.Yaz-kış motosiklete binilse de bu karlı soğuk havalarda yaz kadar zevkli olmuyor.Geçen yaz kıl dönmesi ameliyatı olmuştum yaklaşık 1,5-2 ay motosiklete binemedim.Kafayı yemiştim.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Abi gel benim todayi al iyileşene kadar bin

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Eklem yerlerindeki çatlak/kırıklar zordur bilirim. Küçükken bisikletten düşüp bileğimi kırmıştım. Alçı 20 günde çıksa da ağrısı bir süre daha devam eder. Debriyajı rahat çekemezsin freni sıkamazsın, çok zorlamamalısın bence toplam 1.5-2 ay motorsuz geçirmek gerekli. Zaten soğuk kış napıcan bir süre binmeyiver.
    infernus bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Ara tatil için memlekete geldim 6 gün oldu canım sıkılıyor resmen motorsuzluktan Uzun zaman motorsuz kalsam ölürüm sıkıntıdan sanırım araba zevk vermiyor

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Çevrenizde sizi görenler hemen motor kazası mi diye sormuştur eminim. Motor kazası desen "motosiklet işte sakat alet" derler, halı sahada maçta oldu desen "olur böyle şeyler, geçer" derler...
    Sağolasın.
    Aynen, herkes ilk önce motor kazası mı diyor, çok şükür en son 23 sene önce düştüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    alçı hareket etmesin diye yapılır!
    alçıdan çıktıktan sonra biraz güçlendirip, kullanabilirsin
    Eyvallah, bi çıksın hele fazla dayanamam gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.En azından kış döneminde olmuş.Yaz-kış motosiklete binilse de bu karlı soğuk havalarda yaz kadar zevkli olmuyor.Geçen yaz kıl dönmesi ameliyatı olmuştum yaklaşık 1,5-2 ay motosiklete binemedim.Kafayı yemiştim.
    Sağolasın, malum Antalya havası yılın rahat en az 300 günü binebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gel benim todayi al iyileşene kadar bin
    Eyvallah kardeşim daha var iznin bitmesine

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara tatil için memlekete geldim 6 gün oldu canım sıkılıyor resmen motorsuzluktan Uzun zaman motorsuz kalsam ölürüm sıkıntıdan sanırım araba zevk vermiyor
    Araba kullanabiliyorum, dün hatta bir akrabayı köyüne bıraktım, dönüşte şöyle bir yolu uzatıp gezeyim dedim, kesinlikle motosiklet ile gezmeyle uzaktan yakından alakası yok
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsunn. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz... Motorsuz günler diyince , bende aylardır binemmiyorum . Ayrı şehirlerdeyiz uzun zamandır . Ah bir kavuşsam...

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsunn. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz... Motorsuz günler diyince , bende aylardır binemmiyorum . Ayrı şehirlerdeyiz uzun zamandır . Ah bir kavuşsam...
    Çok teşekkürler. Ben uzun zaman farklı şehire gidecek olsam kesin götürürüm

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bilek tehlikeli hocam. Ben ikisini de kırdım motosiklet üstünde hala soğuk havalarda sızlar. Ağustos güneşini kaçırmayın. Bol bol güneşlenin. El ayak yüz kollar bile güneş görse yeterli.

22 günün sonunda hasret bitti, alçıyı (ateli) çıkarttım, motorumu güzelce yıkadım, yağladım, temizledim ve kısa bir sürede olsa binip hasret giderdim. Şimdilik pek bir sıkıntı yok, Allah kimseye vermesin böyle sakatlıklar.

Motosikleti
    Dominar 400
    kardeşim çok geçmiş olsun
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrar geçmiş olsun. Bir süre daha fazla zorlamazsanız sağlıklı olur

Motosiklet böyle birşey işte, bu bir anımı hatırlattı. İzninizle paylaşmak isterim.

Bundan yaklaşık 14 sene önce 4. Levent' in alt taraflarındaki bir motosiklet tamircisinde motosikletimin ıvır zıvır bakımlarını yaptırıp varyatör ağırlıklarıyla kayışını değiştirtiyorum. Kolunun biri tamamen olmak üzere iki kolu alçılı, bir bacağı komple alçılı ve platin takılıp köprü gibi birşeyler atılmış ( tıp bilgimin kıtlığı ortada biliyorum ) yaklaşık 22 yaşlarında bir adam, iki koltuk değneği ile geldi yanımda durup bakıyor.

"-Geçmiş olsun ne oldu? Motor kazası mı?" dedim, "-Evet" dedi. Biraz sohbet sonrası arkadaşın cross bir motosiklet ile arazide stres atarken düşmesi sonucu bacağına (kusura bakmayın tam hatırlamıyorum) vites veya kickstart pedalının girip diğer tarafından çıktığını, bir süredir yattığını ve şimdi dışarı çıkabildiğini, motosikletini özleyip görmek için tamirciye geldiğini anlattı.

Dedim ki "-İyi de bu halde dışarı çıkıp yürümen, ayağının üstüne basman iyi mi? Kaçtane platin takıldı dedin". Cevabını hiç unutmuyorum;

"Yürümedim ki, motosikletle geldim."
    Vatandaş scooter' ına atlamış, öyle gelmiş. Yürümemiş ki
    Onur34, bursalıali, mombohunter ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    honda cb500f
    Ayni sey benim de basima geldi hali sahada. Yeni yila bilegi kirip girdim.
    20 25gun sonra falan atel alciyi sokup bileklik al diyor doktor.
    Bileklikte 2 hafta falan kaliyor. yeni gecti gibi benim bilegim. 40 45 gun suruyr iylesmesi.
    Bileklik takildiktan 1 hafta sonra kisa mesafe surebilirsin ama agri yapiyor.
    Ayak paca corbasi ic iyi geliyormus bu arada.
    Kural [ Z ] ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Öncelikle geçmiş olsun.

Geçtiğimiz Ağustos ayında sabah işe gitmeden önce, sol elimle duvara yumruk atmıştım.
    Nasıl vurduysam artık...

Serçe ve yüzük parmağımın bileğe uzanan kısmındaki kemikler yerinden çıkmıştı.
    Elimin üzerindeki, iki adet yerinden çıkan kemikten kaynaklı kabarıklığı görünce elimi kırdım diye sinirden ağlamıştım.

Sonra elimi yere koyup o iki kemiğin üzerine bastırdım ve yerine tekrar oturttum.
    Sonrasında elimi sarıp motosikletle işe gittim. Akşama kadar çalışıp akşam ağrılar artınca iş çıkışı hastaneye gittim.

Doktora durumu anlattım ve röntgen çektiler.
    Çıkan parmaklarımı yerine oturtma konusunda "Helal olsun, iyi oturtmuşsun, bize gelsen biz de aynısını yapacaktık" dedi.
    Fakat bileğini çatlatmışsın, küçük bir çatlak var, atelleyip alçılamamız lazım dedi.

Kalsın böyle, solağım zaten, hem motosikletle geldim dedim ve alçı yaptırmadım.

Neticede alçıya alınıp 15-20 günde iyileşecek olan bileğimi kullanmaya devam ettim canım yana yana.
    Çünkü ben solak bir insanım. Sol elimin iptal edilmesi olayını kabullenemedim bir an.

Ha ne oldu canım yana yana motora binmeye ve diğer gündelik işlerimi yapmaya devam ettim.

Bileğiminin iyileşmesi dört aydan fazla sürdü.

Şu anda bile, bileğimi aşırı zorlarsam ağrı yapıyor yine.

Bu da böyle bir anım işte.

Umarım çabucak iyileşirsin...
    Kural [ Z ] ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)