Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rodaj olayını sonradan öğrendim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motora yeni başladım rodaj rodaj diyorlardı ama ben hiç tınlamıyordum." acaba bu rodaj olayı ne ? "Çok mu önemli acaba diyordum.
    Beş yüz kilometredeyim ama ben bu beş yüz kilometreyi hep 3. Viteste 70 ile giderek yaptım, hep trafikte kullandım, eğitimlerimi bu motosikletle aldım. 7000 devirde kullandım hep , bu benim suçum biliyorum ama bir kişi bile hocalarımda dahil bahsetmedi belkide biliyorum diye düşünmüşlerdir bilmiyorum...

Birinci sorum bunun motosiklete ne gibi zararı olur ? Bu saatten sonra çok mu geç, geç değilse nelere dikkat etmem lazım?
    Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Motosiklet ne?
    Emree05 bunu beğendi.

Yamaha r25 ile başladım

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O zaman geçmiş olsun. İnşallah zarar vermemişsindir pistona silindire.

Çinli motor olaydı iyiydi. 300 liraya sıfırını taktırıp devam ederdin. Piston silindir set halinde.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman geçmiş olsun. İnşallah zarar vermemişsindir pistona silindire.

Çinli motor olaydı iyiydi. 300 liraya sıfırını taktırıp devam ederdin. Piston silindir set halinde.
    Off ya iyice moralim bozuldu o kadar olur mu ya bence olmaz bir yuksek devirde kullandığım için :( kaça patlar bana acaba ? Motosiklette son zamanlarda bir tuhaflık hissediyordum önceki gibi verim alamıyorum ve çok titreme hissediyorum acaba ondan mı ? en çok kendime kızıyorum keşke araştırsaydım hep ihmalkarlıktan oluyor..

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Dur bi sakin ol. O kadarda kötü değil durum :D

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    1000 km'de yağ değiştikten sonra o titreşim bayağı azalır. Merak etme r25'te düzgün rodaj yapan pek kimse yok apaçi arkadaşlar rodajda canını alıyor genelde. tapa gaz yapıp zorlamadıysan sürekli fazla şaapmana gerek yok
    Emree05 bunu beğendi.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    rodaj konusu uçsuz bucaksuz dipsiz uçurum. İçine düşüpte boğulma, kafana takma. Motorunun keyfini çıkar.
    Emree05 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km'de yağ değiştikten sonra o titreşim bayağı azalır. Merak etme r25'te düzgün rodaj yapan pek kimse yok apaçi arkadaşlar rodajda canını alıyor genelde. tapa gaz yapıp zorlamadıysan sürekli fazla şaapmana gerek yok
    Yok usta zaten çok hızlı gitmedim, uzun yol eğitim sürüşlerine katıldım birde trafikte kullandım işte o kadar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj konusu uçsuz bucaksuz dipsiz uçurum. İçine düşüpte boğulma, kafana takma. Motorunun keyfini çıkar.
    Eyvallah usta ya sağol içimi rahatlattın valla

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Eğer şu an gidişinde devirlenmesinde sorun yoksa, motorundan garip sesler gelmiyorsa zarar vermemiştir zaten boşuna dertlenmenin anlamı yok.
    Emree05 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen dertlenme büyük ihtimal 10000 km civarlarında satarsın. Senden sonraki sahibine patlar. Rodaj döneminde yaptıkların meyvesini uzun dönemde toplarsın.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Merak edip baktım, motorun 13 bin devir çeviriyormuş.

Dediğin gibi ortalama 7000 devir kullandıysan, uzun süreler deviri sona dayayıp zorlamadıysan bir şey olmaz. Korkma.
    Emree05 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    bas gitsin bişey olmaz asıl basmazsan sağır kalır yapıştır gitsin otobanda tapa gaz rayzing motor sürüp basmadan olur mu japon basın diye yapıyor aleti
    Emree05 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen motoru alırken muhakkak rodajdan bahsetmişlerdir.

Haberin olmaması mümkün değil.

Ağır bir trolleme ile karşı karşıyayız. Adam bizle maytap geçiyor.
    yeditepely bunu beğendi.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motoru alırken muhakkak rodajdan bahsetmişlerdir.

Haberin olmaması mümkün değil.

Ağır bir trolleme ile karşı karşıyayız. Adam bizle maytap geçiyor.
    Bende sana katılıyorum. Arkadasın motor hakkında bilgisi var ki sürüş eğitimine gitmiş ama gel gör ki rodaj mevzusunu bılmıyor.R25 almadan önce bile arastırmadan almamıstır emınım.Birde 500 km boyunca kulllanmıs.Ve uyelık tarıhı 21 Ocak 2018.GErcekte olabılır ama bende senın gıbı dusunjyorum

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl olurda cağğnım motoru bu şekilde kullanırsın aklım hayalim almıyor . Şu an cağnım motorlubisikletin ne oldu biliyor musun ? Sağır kaldı , çolak kaldı . Daha da randıman vermez o makina .

Üzgünüm dostum aryirmibeşi sen bu hale getirdin sorumlusu sensin :(
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Allah iyligibi versin bunlari ilana yazicaktin buraya konu acmis

Hic zorlanmamis vs rodaj duzenli yapilmistir

Benim tum bakimlari eksiksiz yapildi dedikleri motor on arka balata bitik ciktigindan beri 2. El almak istemiyorum kymco agility alicam sifir olucak kismetse

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ula uzun yol eğitimlerine 3000 km tecrübesiz almıyorlar.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Ağam eğleniyor bizimlen .Bence de troll 5 liralık motor alsan bile sana anlatıyorlar rodaj şöyle böyle cart curt.

Alıntı yeditepely adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sana katılıyorum. Arkadasın motor hakkında bilgisi var ki sürüş eğitimine gitmiş ama gel gör ki rodaj mevzusunu bılmıyor.R25 almadan önce bile arastırmadan almamıstır emınım.Birde 500 km boyunca kulllanmıs.Ve uyelık tarıhı 21 Ocak 2018.GErcekte olabılır ama bende senın gıbı dusunjyorum
    Motosikleti alırken serviste çalışanlar sadece rodajına dikkat et dedi herhalde bildiğimi düşündü bende zaten rodaj olayını duyuyordum ama ben olaya hızlı gitmemek apaçilik yapmamak diye biliyordum ama olayın öyle olmadığını gördüm.Çok ön yargılısınız, dediğiniz gibi olsa ben niye burada boşuna vakit kaybedeyim sizide kendimide boş yere oyalayayım.Eğer trol olarak görüyorsan cevap verme kardeşim ben seni zorluyor muyum? Çattık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ula uzun yol eğitimlerine 3000 km tecrübesiz almıyorlar.
    Özel hoca tuttum belirli bir seviyeye 125cc motosikletle geldikten sonra motosikletimi daha iyi tanımam için kendi motorumla uzun yola çıkmamın daha doğru olacağını söyledi, yeni başladım ama 125 cclik motosikletle ehliyet aldım öğrendim kardeşim, başka bir sizin aklınızda çelişkili bir şey varsa sorun.Millet tutturmuş trol diye gülüyorum yani sadece ben niye burada boş yere zaman harcayayım, benimde isim gücüm yok sizi trolleyim diye uğraşıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağam eğleniyor bizimlen .Bence de troll 5 liralık motor alsan bile sana anlatıyorlar rodaj şöyle böyle cart curt.
    Lan oğlum illa ağzımı bozduracaksınız, benimde işim gücüm yok senin gibi gerizekalıları trollemek için uğraşacağım.Eger trolleyecek olsaydım bu zekayla sen onu anlayamazdın.Şurada düzgünce soru sordum cevaplamak istemiyorsan, trol olarak görüyorsan s**tir git cevaplama a.q ne adamlarsınız ya...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edip baktım, motorun 13 bin devir çeviriyormuş.

Dediğin gibi ortalama 7000 devir kullandıysan, uzun süreler deviri sona dayayıp zorlamadıysan bir şey olmaz. Korkma.
    Teşekkürler kardeşim ciddiye alıp yorum yapanların sayısı çok yok.Herkes tutturmuş bir trol diye neymiş foruma yeni üye olmuşum yeni keşfettim siteyi, yeni üye oldum ne saçmalamıyorlar anlamadım.Çok garip üyeler var bu forumda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler