Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SHOEİ GT AİR-NXR-QWEST

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Bu üç kaskı da araştırıyorum. sharp test sonuçlarına da baktım. tek kriter değil tabiki. herhangi birini ya da daha fazlasını kullanan, yorum yapabilecek olan var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aralarında yalnızca nxr iyidir. Gt-air aşırı gürültülü , qwest ise ekonomi bazli bir kasktir.
    Ref: kullanıcı yorumları

Nxr: kompozit fiber
    Gt-air: fiber
    Qwest : organik (ucuz) fiber

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    GT-Air kullanıyorum. Dahili vizörü çok işe yarıyor. Fakat hız yükseldikçe ses konusunda problem oluyor.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Qweste o para verilmez.NXR her türlü.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Eğer güvenlik standartları olarak düşünüyorsan NXR ve GT-AIR en üst seviye multi kompozit 5 kat organik fiberden oluşmakta.

Daha önce NXR ve GT-Air kullandım. NXR ve GT-Air arasındaki en büyük fark GT-Air modelinin daha dik konumlu oturuşa sahip enduro, naked gibi motosikletler için uygun olması ve dahili güneş vizörünün olması. NXR ise daha yatar pozisyonda kullanılan motosikletler için uygun. Onun dışında malzemeleri bire bir aynı. Son bir ufak fark daha şu ki NXR'da Double D-Ring bağlantı varken, GT-Air'da Micro Ratchet paslanmaz tokalı bağlantı kullanılıyor. İkisi de oldukça sessiz kasklar. Ben performans egzostlu bir cruiser sürücüsü olarak GT-Air için sessiz diyebiliyorum. NXR ile aralarında çok ses farkı hissetmedim. İki kaskta da sesi azaltmak için çıkarılabilir kulak pad'leri var ve bunları çıkarınca açılan alana intercom kulaklıkları yerleştirmek mümkün. Naked motor kullandığından GT-Air alman daha doğru bir tercih olur çünkü spoiler konumlarından dolayı rüzgar boynunu ters yönde harekete zorlar eğer tarzına uygun bir kask kullanmazsan.

Qwest artık bildiğim kadarıyla üretilmiyor. Yeni modeller içerisinde de GT-Air ve NXR'ın üzerinde malzeme kalitesi olarak zaten bir tek X-Spirit III üretiliyor. Yine yeni modellerden Ryd de NXR ve GT-Air ile aynı malzemelerden ve Double D-Ring bağlantı ile üretiliyor.

Hayırlı olsun şimdiden.

http://www.shoei-europe.com adresinden kask modelleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin.
    maktama bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer güvenlik standartları olarak düşünüyorsan NXR ve GT-AIR en üst seviye multi kompozit 5 kat organik fiberden oluşmakta.

Daha önce NXR ve GT-Air kullandım. NXR ve GT-Air arasındaki en büyük fark GT-Air modelinin daha dik konumlu oturuşa sahip enduro, naked gibi motosikletler için uygun olması ve dahili güneş vizörünün olması. NXR ise daha yatar pozisyonda kullanılan motosikletler için uygun. Onun dışında malzemeleri bire bir aynı. Son bir ufak fark daha şu ki NXR'da Double D-Ring bağlantı varken, GT-Air'da Micro Ratchet paslanmaz tokalı bağlantı kullanılıyor. İkisi de oldukça sessiz kasklar. Ben performans egzostlu bir cruiser sürücüsü olarak GT-Air için sessiz diyebiliyorum. NXR ile aralarında çok ses farkı hissetmedim. İki kaskta da sesi azaltmak için çıkarılabilir kulak pad'leri var ve bunları çıkarınca açılan alana intercom kulaklıkları yerleştirmek mümkün. Naked motor kullandığından GT-Air alman daha doğru bir tercih olur çünkü spoiler konumlarından dolayı rüzgar boynunu ters yönde harekete zorlar eğer tarzına uygun bir kask kullanmazsan.

Qwest artık bildiğim kadarıyla üretilmiyor. Yeni modeller içerisinde de GT-Air ve NXR'ın üzerinde malzeme kalitesi olarak zaten bir tek X-Spirit III üretiliyor. Yine yeni modellerden Ryd de NXR ve GT-Air ile aynı malzemelerden ve Double D-Ring bağlantı ile üretiliyor.

Hayırlı olsun şimdiden.

http://www.shoei-europe.com adresinden kask modelleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin.
    çok teşekkür ederim bilgi için. mt25i satıyorum bir aya kadar honda nc X alacağım gt air de güneş vizörü olması güzel. ama anes motor çalışanı birisi mesela aynı modelde güneş vizörü olan kask diğerine göre daha fazla ses alır demişti. sessizlik önemli bir kriter benim için.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    nolan n87 kullanıyorum,
    geçenlerde nxr da aldım,

ses konusunda yetersiz geldi bana, (kullandığım motora uygun bir kask değil sanırım)
    diğer konularda ise şu ana kadar kullandığım en iyi kask.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim bilgi için. mt25i satıyorum bir aya kadar honda nc X alacağım gt air de güneş vizörü olması güzel. ama anes motor çalışanı birisi mesela aynı modelde güneş vizörü olan kask diğerine göre daha fazla ses alır demişti. sessizlik önemli bir kriter benim için.
    NC kullanacaksan ve daha az gürültülü bir kask arıyorsan, ses yalıtımı en başarılı kasklar Schuberth'ler. NXR zaten süreceğin motorda boynunu ağrıtacaktır. Yakın fiyatlardaki Schuberth modellerini incelemeni öneririm.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Nc kullanıyorum bende ve Gt-Air kaskım. Vizörü can kurtarıyor. Ses olayına takılmayın. Evet gürültülü yalnız bi kulak tıkacı ortamı dinlenme odasına çevirebiliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ben de bir NXR kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Ses izolasyonu bana göre gayet yeterli, havalandırma güzel ama benim en sevdiğim yanları hafifliği ve hacmi. Ben S beden kullanıyorum ve 1200g ağırlığı var, hacmi de ufacık o yüzden kafanız kocaman gözükmüyor.

Motosikleti
    Schuberth kaskları nedense beğenmiyorum hiç. tipleri garip geliyor nxr ya da gt-air alacağım biraz daha araştırayım. güneş vizörü güzel bir artı. daha önce güneş vizörü olmayan shark kaskım vardı güneş gözlüğü takıyordum ama vizör gibi rahat olmuyor tabi

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aralarında yalnızca nxr iyidir. Gt-air aşırı gürültülü , qwest ise ekonomi bazli bir kasktir.
    Ref: kullanıcı yorumları

Nxr: kompozit fiber
    Gt-air: fiber
    Qwest : organik (ucuz) fiber

Kasklar, sürüş pozisyonuna tasarlalanan ekipmanlardan birisidir. NXR, spor motosiklet sürücüleri için tasarlanmış bir üründür GT-Air ise tur ve naked motosiklet sürücüleri için. oturuş pozisyonuna bağlı değişen baş duruş açısının dikkate alınarak maruz bırakılan rüzgar tünellerinde kabuk yapıları ortaya çıkar.

NXR'yi tur motosikletinde ya da naked motosiklette kullanırsan, gürültü yapar.
    GT-Air'i supersport motosiklette kullanırsan, gürültü yapar.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her zaman her teori tutmuyor, nxr f800'de de konforlu , 1000rr'da da konforlu iken, gt-air her koşulda gürültü konforsuz bir kask.

dahili güneş vizörü her daim güvenlik açığı iken aynı zamanda incelen eps ve dış kabuk ciddi gürültüye sebep oluyor. GT-air'in gürültü açığını kapamak için motorun oturuş pozisyonu gibi bir yalan uyduruyor satıcılar amma velakin iş gerçeğe gelince öyle değil.

shoei alıncaksa en az nxr alınmalı, zira gt-air ve qwest pek shoei gibi değil. Aynı şey schubert r2 için de geçerli, sadece kutusu ve etiketi schuberth iken kullanım konforunun schubert ile alakası yok, nitro aikido, mt revenge konforunda bir kask. Zaten kalıpları sıkıntılı

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    nxr al geç

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasklar, sürüş pozisyonuna tasarlalanan ekipmanlardan birisidir. NXR, spor motosiklet sürücüleri için tasarlanmış bir üründür GT-Air ise tur ve naked motosiklet sürücüleri için. oturuş pozisyonuna bağlı değişen baş duruş açısının dikkate alınarak maruz bırakılan rüzgar tünellerinde kabuk yapıları ortaya çıkar.

NXR'yi tur motosikletinde ya da naked motosiklette kullanırsan, gürültü yapar.
    GT-Air'i supersport motosiklette kullanırsan, gürültü yapar.
    bu yorumu da mutlaka dikkate al.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Senin motorda NXR yerine gtair seçersen daha sessiz olabilir. Bir de kesimleri önemli, kafa yapına göre kask markası seç. Oval, yumurta, ters yumurta oluyor kafalar. Balaklava ile farklı markalar denemeni öneririm, kafanın belli bölgelerine fazla baskı yapmamalı.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    naked motorda NXR kullanıyorum, bana hiç de yatar pozisyonda kullanılacak bir kask gibi gelmiyor. kafam hafif öne eğikken bayağı ses yapıyor; ama tam aksine çenemi biraz yukarı kaldırınca ses kesiliyor. motorun yapısı ve benim rahat ettiğim vücut pozisyonuna göre NXR benim kullımımda ses yapan bir kask.

NXR'da Snell sertifikası var, o yüzden içim rahat. kullanımım esnasında kafam da rahat. Hani "kalitelisi olsun Shoi olsun" deyip de alma. git önce bi dene, senin kafa yapına uyacak mı. Sheoi'ler genelde "yumurta tipi" kafa kalıbına uygun; yuvarlak ya da uzun bir kafa yapın varsa başka markalara bak.

qwest kullanıyorum f/p olarak oldukça başarılı bir kask. Gürültü kısmına gelince başka hiçbir kask kullanmadığım için yorum yapamacağım ama gayet ses alıyor yani öyle sessiz bir kask değil. Ağırlık olarak hafif sayılır oldukça rahat.

Benim bu kaskı almamdaki sebepler hem fiyatının diğerlerine göre daha uygun olması hem de sharp testinde 5 yıldız almış olmasıydı.

GT-Air Sharp testi 3 yıldız
    NXR Sharp testi 4 yıldız
    QWEST Sharp testi 5 yıldız

yani en çok parayı verince en güvenli kaskı almıyorsunuz. Kaskın parasını yükselten bir çok faktör var. Çene açılır olması, dahili güneş vizörü, daha hafif olması, daha sessiz olması, iç pedlerinin çıkabiliyor olması, üstündeki desen gibi bir çok şeye de para veriyorsunuz.

Sharp testi linklerinide vereyim hatta

NXR: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-nxr/

GT-Air: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-gt-air/

QWEST: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-qwest/

GT-Air yandan gelen darbelerde oldukça kötü sonuçlar almış.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    nxr almıştım bende araştırmalar sonucunda.. çok memnunum.. konforlu ve çok hafif..

Motosikleti
    nxr bi tık önde şu an. bir iki haftaya alırım sanırım. fuarda indirimli olur mu ki? geçen yıl yoktu hiç denk gelmedim ya da. fuarı beklemenin anlamı olur mu bilemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    qwest kullanıyorum f/p olarak oldukça başarılı bir kask. Gürültü kısmına gelince başka hiçbir kask kullanmadığım için yorum yapamacağım ama gayet ses alıyor yani öyle sessiz bir kask değil. Ağırlık olarak hafif sayılır oldukça rahat.

Benim bu kaskı almamdaki sebepler hem fiyatının diğerlerine göre daha uygun olması hem de sharp testinde 5 yıldız almış olmasıydı.

GT-Air Sharp testi 3 yıldız
    NXR Sharp testi 4 yıldız
    QWEST Sharp testi 5 yıldız

yani en çok parayı verince en güvenli kaskı almıyorsunuz. Kaskın parasını yükselten bir çok faktör var. Çene açılır olması, dahili güneş vizörü, daha hafif olması, daha sessiz olması, iç pedlerinin çıkabiliyor olması, üstündeki desen gibi bir çok şeye de para veriyorsunuz.

Sharp testi linklerinide vereyim hatta

NXR: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-nxr/

GT-Air: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-gt-air/

QWEST: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-qwest/

GT-Air yandan gelen darbelerde oldukça kötü sonuçlar almış.
    Sharp testlerinde verilen yıldızlar yalnızca güvenlikle alakalı değil, fiyat ve özellikleri de derecelendirmeye giriyor. Yani Sharp'tan 5 yıldız almış 250 liralık LS2 kaskın, Sharp'tan 4 yıldız almış Shoei veya Arai kasktan daha güvenli olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nxr bi tık önde şu an. bir iki haftaya alırım sanırım. fuarda indirimli olur mu ki? geçen yıl yoktu hiç denk gelmedim ya da. fuarı beklemenin anlamı olur mu bilemiyorum
    Ben geçen sene fuardan almıştım nakite ortalama 400 lira indirim yapılmıştı. Ben bekleyin derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)