Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Profesyonel Araç Takip Sistemleri Hkn. Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Herkese İyi günler.

Bu konuyla ilgili net bir bilgi bulamadığımız için Bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyoruz.

Başlıktada belirttiğimiz gibi "Profesyonel" Takip sistemi araştırıyoruz. Çinden veya sağdan soldan (Yanlış olmasın kötüleme manasında yazmıyorum.) alınma olmayan. Türk profesyonel şirketleri tarafından %100 destekli yazılımı olan en ihtiyaç anında bizi yarı yolda bırakmayacak ve bu şekilde müşteri hizmetleri olan takip sistemlerinden bahsediyoruz.

Şu sıralar Teknotakip diye bir sistem duyduk gayet özellikleri güzel olan bir sistem.
    Ve Arvento, Omsa vs vs şirketler mevcut.
    Bu sistemlerden en iyi olanları hakkında bilgisi olan ve Kullanan yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyoruz.
    Gerçekten önemli bir konu.

Genel olarak temel özelliklerde;
    -Gerçek zamanlı takip
    -Motor immobilize(uzaktan motor kapatma)
    -geçmişi buluta kaydetme
    -dahili batarya
    -sökme uyarısı
    -hareket ve sarsıntı uyarısı

Bunlar zaten standart olarak olması gerekenler. Bunlara ek olarak bazı markalarda gerçek zamanlı şöför izleme bile var.

Not olarak -akü biter bitmez - pahalı ucuz(zaten fiyatları birbirine yakın) - zincir al disk kilidi al (ki bunlar zaten bulunuyor kaliteli olarak) bu konularda polemik oluşturmak istemiyoruz. Artık bu sistemlerin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum o yüzden bu konulara değilde ana konu hakkında bilgi verecek olursak çok seviniriz.

Şimdiden Tüm Motor severlere Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Teknotakip kullanıyorum 1 seneye yakın süre olacak, tam puan veriyorum bahsettiğiniz bütün özellikler var. Ofisleri karakoy de imkanınız varsa gidin yuzyuze görüşün. Harun ve kamer isminde çok düzgün muhabbeti güzel 2 insan tarafından yönetiliyor. Destek ve altyapı rusya merkezli

Motosikleti
    R1
    Çok teşekkürler. Özellikle anlık canlı takipte ne kadar başarılı acaba?

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Direkt simultane olmasa da sorunsuz. Arkadaşım üzerindeyken ateslemeyi kesmeyi de denedim, çalıştı. Gidip ktm ci can in tavsiyesi ile geldik derseniz ekstra ilgi gösterirler

istediklerinizin bir çoğu profosyonel olmayanlarda da var

Ozelliklerin çoğu standart. Yazılım önemli ama ucuz yazilimlisida diğerine yakın özelliklerde. Asıl önemli olan donanım. Kaliteli donanım en fazla 3-5 mt sapma yaparken ucuz donanım 20-30 mt sapma yapabiliyor buda bazen bir kaç sokak mesafe demek. Teknotakip var bendede motor için 1 numara. Araba için düşünüyorsaniz gps takipli mobil dvr - kamera sistemi çözümleri sunabilirim.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknotakip bu isi gercekten ciddi yapanlardan. Bireysel muhendislikle kendi capinda girismis olan diger yerlilerimiz ve cinden Alibaba aliexpressle getirmis olanlarimiz da var ama tekrar edelim, Teknotakip bu isi cozmus.

Guven saglamis, belirli de bir kitlesi var. Oneririz

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sapma mesafesi gerçekten çok önemli bence, diğer önemli gördüğüm konu hareket veya darbe uyarısı...GPS tracker diye satılan cihazlar var bildiğiniz gibi, fakat sadece arayınca konum atıyor diye bildiğimden vazgeçtim almaktan, motoru götürseler haberi olmaz sanki insanın. .dakika başı mesaj veya arama yapmak mantıksız geldi..

Bu dogrultuda ben de takip sistemi arayisi icindeyim, bir de arkadaşlar firma olarak 'bitakip' var takip sistemi olarak, aramızda 'bitakip' kullanan varmı acaba memnuniyet durumu nedir?Ozellikle sapma payı yüksek mi? Nispeten uygun fiyatiyla aklıma yattı gibi muadilleri içinde. .

Fakat genel olarak ; bu takip sistemlerinin sinyal bozucular karşısında şansı ne olur? can sıkıcı bir soru benim için..Kullanıcılar f/p urunu olarak ne öneriyorsunuz bu konularda ya da neye dikkat edilmelidir..

Motosikleti
    R1
    Cevaplayan herkese Teşekkürler.
    Teknotakip çok cazip duruyor.
    Biraz daha araştırmadan sonra umarım güzel bir ürün alırız.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Aradığınız özellikler çindeki takip sistemlerinde zaten mevcut.
    Ben hiç 15 - 20 metre sapma yapanını görmedim. Ancak araç park halinde iken veri kayıtlarında 3 5 metrelik zigzaglar çizebiliyor.
    Veri gönderimi için zaman ayarları olan cihazlarda mevcut.
    Tavsiyem önce çinden 1 adet alıp deneyin. Çünkü Kurumsal firmalardan alacağınız cihazlarda size aylık abonelik verecekler. kışın 3 4 ay motoru süremediğiniz zamanlarda ( Eve,garaja kaldırdığınızda ) bile o ücreti ödeyeceksiniz.

İçlerindeki batarya küçük olur. 1 hafta sürmezseniz aküyü bitirir. bunun için cihazlarda uyku modu diye bir fonksiyonda var. Araç çalışmadığı zaman sadece sizin belirlediğiniz süre veri gönderir. Örn saatte 1 veya 10,12 saatte 1 olacak şekilde.
    Çinden alacağınız büyük bataryalı durdurmalı bir cihaz size maksimum 200 tl'ye mal olur. içine Türk Telekom ( Bimcell, pttcell, pocell,kızcell, lancell vb ... ) harici bir hat takmanızı şiddetle tavsiye ederim. Gsm operatörü ne kadar iyi ise sizin içinde veri aktarımı o kadar iyi olur.
    İster sms, ister uygulama, ister web üzerinden takip edeceğiniz sistemler mevcut. 1 yıl ücretsiz. sonraki yıllar için maksimum 8 dolar. Ama en kral siteden izlemek istiyorum derseniz 15 euro http://www.gps-server.net/ genelde bütün takip sistemleri bu server'i kullanır sadece bi arayüz atarlar olup biter. Artık hemen hemen hepsinde TÜRKÇE dil seçeneği mevcut

Genel olarak çinde bulunan takip sistemi özellikleri ;
    Arayarak konum alma, uygulama üzerinden takip, yol geçmişi, çalışır halde iken veri gönderim süresi, kontak kapalı ver gönderim süresi, titresim alarmı, güvenli bölge çiti, sökme uyarısı ( akü sökülünce de geçerli ) hız sınırı aşıldı uyarısı gibi...
    Bunlara opsiyon olarak eklenebilen özelliler ise şu şekilde ;
    Uzaktan durdurma,
    Acil durum butonu ,
    Araç içi dinleme özelliği,
    Kamera ile anlık fotoğraf alma,
    motor sıcaklığı, su sıcaklığı,
    Kapı açık kapalı sensörleri ..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

MTS diye bir şey duydum tamamen yerli ve tekno takipten daha ucuzmuş diye bir araştır derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:11 ----------

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç 15 - 20 metre sapma yapanını görmedim. Ancak araç park halinde iken veri kayıtlarında 3 5 metrelik zigzaglar çizebiliyor.
    Tavsiyem önce çinden 1 adet alıp deneyin. Çünkü Kurumsal firmalardan alacağınız cihazlarda size aylık abonelik verecekler. kışın 3 4 ay motoru süremediğiniz zamanlarda ( Eve,garaja kaldırdığınızda ) bile o ücreti ödeyeceksiniz.

İçlerindeki batarya küçük olur. 1 hafta sürmezseniz aküyü bitirir. bunun için cihazlarda uyku modu diye bir fonksiyonda var. Araç çalışmadığı zaman sadece sizin belirlediğiniz süre veri gönderir. Örn saatte 1 veya 10,12 saatte 1 olacak şekilde.
    Çinden alacağınız büyük bataryalı durdurmalı bir cihaz size maksimum 200 tl'ye mal olur. içine Türk Telekom ( Bimcell, pttcell, pocell,kızcell, lancell vb ... ) harici bir hat takmanızı şiddetle tavsiye ederim. Gsm operatörü ne kadar iyi ise sizin içinde veri aktarımı o kadar iyi olur.
    İster sms, ister uygulama, ister web üzerinden takip edeceğiniz sistemler mevcut. 1 yıl ücretsiz. sonraki yıllar için maksimum 8 dolar. Ama en kral siteden izlemek istiyorum derseniz 15 euro http://www.gps-server.net/ genelde bütün takip sistemleri bu server'i kullanır sadece bi arayüz atarlar olup biter. Artık hemen hemen hepsinde TÜRKÇE dil seçeneği mevcut

Arayarak konum alma, uygulama üzerinden takip, yol geçmişi, çalışır halde iken veri gönderim süresi, kontak kapalı ver gönderim süresi, titresim alarmı, güvenli bölge çiti, sökme uyarısı ( akü sökülünce de geçerli ) hız sınırı aşıldı uyarısı gibi...
    Uzaktan durdurma,
    Acil durum butonu ,
    İmei sıkıntısı mevcut satıcı bazıları ücretli veya ücretsiz girdiğini idda ediyor imei atarsanız fakat sağlıklı bir bilgi yok.

Çinden alınan bir aletin beyne bağlanması bana mantıklı gelmiyor sadece takip ve uyarı amaçlı kullanılmalı.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MTS diye bir şey duydum tamamen yerli ve tekno takipten daha ucuzmuş diye bir araştır derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:11 ----------

İmei sıkıntısı mevcut satıcı bazıları ücretli veya ücretsiz girdiğini idda ediyor imei atarsanız fakat sağlıklı bir bilgi yok.

Çinden alınan bir aletin beyne bağlanması bana mantıklı gelmiyor sadece takip ve uyarı amaçlı kullanılmalı.
    Çoğu cihazlara sms yolu ile imei atılabiliyor. Ve beyne derken hocam ? Hangi beyne bağlanıyormuş cihazlar ???
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Çoğu cihazlara sms yolu ile imei atılabiliyor. Ve beyne derken hocam ? Hangi beyne bağlanıyormuş cihazlar ???
    Telefoncular atıyor fakat bazıları çok para istiyor ve güvenilir değiller eski bir telefon tanıdık vs ucuza alınıp imei satıcıya atılabilir satıcı yapıyorsa çindeki satıcılara daha çok güvenirim.

Beyne derken uzaktan çalıştırma, immortalizer gibi işlemler için bağlanıyor motora garanti varsa bozulabilir (görürlerse).

Piranha daha ucuza yapıyor ve çoğu özellik var yalnız motorsiklete takılıyormu sormak lazım.

Motosikleti
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefoncular atıyor fakat bazıları çok para istiyor ve güvenilir değiller eski bir telefon tanıdık vs ucuza alınıp imei satıcıya atılabilir satıcı yapıyorsa çindeki satıcılara daha çok güvenirim.

Beyne derken uzaktan çalıştırma, immortalizer gibi işlemler için bağlanıyor motora garanti varsa bozulabilir (görürlerse).

Piranha daha ucuza yapıyor ve çoğu özellik var yalnız motorsiklete takılıyormu sormak lazım.
    Baglanilan durdurma sisteminin motorla yakindan uzaktan alakasi yok. Uzaktan durdurma ve calismasina izin verme. Uzaktan calistirilamaz. Konu benim meslegim ;)
    Cindeki firmaya göre degisir
    Ister satin alan sms ile yapar. Ister firma yapar. Modele gore degisir.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    ben de bir süre araştırdım bu konuyu. sonra GT250rAlanya 'dan satın aldım bi tane. çinden gelen takip cihazlarından. imei yi kendisi attı. imei numarası olarak evdeki bozuk telefonumun numarasını verdim. cihaz sorunsuz, satan arkadaş da ilgili ben bi hafta kadar baya soru sordum sıkılmadan cevap verir ama operatör kaynaklı sorunlar yaşadım ben. turk telekom doğru dürüst veri göndermiyor. hareket halindeyken 15 sn de bir konum vermesi gerekirken 5 6 dk da bir veriyor. yarı bodrum olan depomda hiç çekmiyor mesela. turkcell e geçecektim ama yeni hatlarda 3 ay boyunca başka operatöre geçiş yapılamıyormuş. şu an bahsettiğim gibi durum ama gelecek ay turkcell e geçince her şey netleşecek
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG

Uzaktan durdurma,
    Acil durum butonu ,
    Link verebilir misiniz? Kullandığınız bildiğiniz bir ürünün.

Motosikleti
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bir süre araştırdım bu konuyu. sonra GT250rAlanya 'dan satın aldım bi tane. çinden gelen takip cihazlarından. imei yi kendisi attı. imei numarası olarak evdeki bozuk telefonumun numarasını verdim. cihaz sorunsuz, satan arkadaş da ilgili ben bi hafta kadar baya soru sordum sıkılmadan cevap verir ama operatör kaynaklı sorunlar yaşadım ben. turk telekom doğru dürüst veri göndermiyor. hareket halindeyken 15 sn de bir konum vermesi gerekirken 5 6 dk da bir veriyor. yarı bodrum olan depomda hiç çekmiyor mesela. turkcell e geçecektim ama yeni hatlarda 3 ay boyunca başka operatöre geçiş yapılamıyormuş. şu an bahsettiğim gibi durum ama gelecek ay turkcell e geçince her şey netleşecek
    Sana seviyorum canim benim.

Motosikleti
    R1
    Cevap veren Tüm Arkadaşlara Teşekkürler.

Çinden alınabilecek veya eski bir telefondan yapılabilecek takip cihazları uzun süre araştırdık.

Evet basit işlemlerde gayet kullanışlı olabilirler fakat iş acil bir duruma gelince ne olacağı belli olmayabilir.
    Şöyle ki;
    -Sms sistemli cihazlarda yer tespiti siz istediğiniz zaman oluyor size konum bilgisi istediğiniz veya ayarladığınız kadar geliyor.
    Düşünün Allah Korusun Motorunuz 15 dakika önce çalındı diyelim siz gittiniz polise veya polisi çağırdınız olayı anlatma derken 15 dakika da ordan 30 dakika oldu. Siz bu arada sms mesajlarla yer tespiti yapmaya çalışıyorsunuz. Bir hayal edin ne kadar zor. ve Cihazın çekme limiti biraz soru işareti de bırakmıyor değil.(Sonuçta her GPS çip ve ona göre işlemcisi aynı kalitede ve hızda değil. Navigasyon kullananlar çoklu sokaklara girince ne demek istediğimizi daha net biliyorlardır. Tabi birde Cihazın Ülkemizdeki hatlara uyumluluğu derdi var.
    - Diğer mesele de canlı takip veren yabancı kökenli (Türkiye'den bağımsız) sistemlerin size ne kadar yardımcı olacağı. Kendimden örnek vermek istiyorum. Evde çinden alıp kullanmakta olduğum wireless röle yani sigortalar var. bunlarla evi uzaktan ısıtıp soğutabiliyorum ve diğer aletleri çalıştırabiliyorum. Bundan yaklaşık 1 Ay kadar önce Cihazımın internet ile bağlantısı kesildi hemde yaklaşık 4-5 saat gibi bir süre. Sonra öğrendik ki server da bakım çalışması yapılıyormuş Tabi başka bir mevzular da olabilir. Şimdi böyle bir durumun motorda olması ve sizin arayabileceğiniz kimsenizin olmaması gerçekten kötü olur.
    - ve son olarak Bulut depolama sistemi. Garantili size 7/24 destek veren konuştuğunuzda anlaşabileceğiniz bir müşteri hizmetleri en iyisi olacağını düşünüyorum. Çünkü cihaz sizin kontrolüzden çıkabilir. Her Türlü olasılığı değerlendirmek gerekir.

Amacım Reklam yapmak Kesinlikle Değil. Konuya destek verip bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara Teşekkür ederim.

Kendi Adıma Başlıktada belirttiğim gibi Türkiye destekli Profesyonel bir sistemin daha iyi olacağını düşünüyorum. Hergün sosyal medyada çalıntı haberleri okuyoruz Gerçekten çok üzülüyoruz. Allah kimsenin başına vermesin.

Herkese Teşekkürler. İyi Forumlar.

Motosikleti
    R1
    Yardımcı olan Tüm arkadaşlara Teşekkürler.

Teknotakip Siparişimizi verdik. İnşallah Tüm Motorseverler Ömürboyu hırsızlardan uzak güzel bir sürüşle hayatlarını sürdürürler.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)