Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kavşaklara, yol ayrımlarına, sapaklara vs.vs.

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Dün sabah otomobille işe giderken 2.köprü yolunda trafik tıkandı.
    Yan yola geçmek için sinyalimi verdim.
    Aracımı sağa 15-20 cm doğru çıkarttım bekledim.
    Bir yandan aynayı kontrol ediyorum bir yandan kaplumbağa hızında yavaş yavaş yan yola geçmeye çalışıyorum.
    Çok yavaş çıkıyorum çünkü biliyorum sıkışık trafikte emniyet şeridinde giden
    motosiklet sürücülerinin büyük bir kısmı aşırı bir bilinçsizlik ve gösteriş halinde...
    Tam tahmin ettiğim gibi Arkadaşın biri geldi zar zor fren yaptı ne yapıyorsun diye el kol hareketi yaptı.
    Ben de yanına çektim gerekli uyarıları yaptım;
    ARKADAŞIM BU ALETİ KULLANIYORSAN KAVŞAĞA, SAPAĞA, YOL AYRIMINA, SİNYAL VERMİŞ AĞIR AĞIR ÇIKAN ARACA DİKKAT ETMEN VE
    BU TÜR YERLERDE YAVAŞLAMAN GEREKTİĞİNİ BİLMEN GEREKİR!
    Tabi hayatta kalmak istiyorsan.
    Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Kızıl pars ve Angrypower bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Uyarmakla iyi yapmışsıniz, fakat uyarilmaya gerek kalmadan insanların dikkat etmesi lazım. Maalesef bilinçsiz, dikkatsiz, umursamaz bir toplumuz, herkesde ego tavan yapmış.
    Türkiye 'de araç kullanan, özellikle biz motosiklet kullananlara allah sabır versin.
    İyi haftasonlari.
    Kızıl pars bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Maalesef aralardan ve emniyet şeridinden son sürat giden, tehlike yaşadıklarında da haklı olduklarını düşünen o kadar çok motosiklet sürücüsü varki. Bazen otomobil kullananlara bize gıcık olmaları konusunda hak veriyorum. En azından trafik akarken şu aleti şeritte sürün, emniyet şeridine girerseniz de çok yavaş gidin.
    Kızıl pars ve Fuatt39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Son derece güzel bir davranış öğrenği göstermişsin fakat ne yazıkki o motorlu bunu %90 anlamamıştır ve aynı şebekliklere devam edecektir.

Her post'um da yazıyorum. Aracı kaldırıp götürme işini becermek sizin araç kullandığınız anlamına gelmiyor. Bilmiyorsanız sürmesini;

1- Trafiğin içine girmeyi(Özellikle istanbul'da. Toplu taşıma diye bir nimet var. Kask takmadan berenin altında gözlerini kısarak gezenler. O gözleriniz yarın öbür gün size lazım olacak.).

2- O emniyet şeridini duran trafik dışında kullanmayın ve kavşaklara, çıkışlara, bir arabanın sığabilecek açıklığa gelmiş kısımlarına gelirken 2kat daha temkinli olun...

3- Hızınızı ayarlamasını öğrenin!!! O kullandığınız fren acil durumlarda VE motorunuzu durdurmanız gereken yerlerde kullanmak için var. Fırtınalı havalarda korkudan sarıldığınız peluş ayıcık değil o manet.

4- Arabalarla aynı hızda ve tempoda gidecekseniz, normal şeridinize girin ve normal trafik akışında gidin. Her zaman arabanın arka camından önünüzdeki trafiği kontrol edin. 1 değil 2-3 araba önünüze bakın. Baktınız araçlar duracak ona göre önleminizi alın.

5- Aynanızı kullanın. Emniyet şeridinde de normal şeritte de hatta ve hatta şerit değiştirirken de aynanızı kullanın. Onlar süs için değil. (Dün 2016 xmax kullanan arkadaş kafasına göre şebeklikler yapıyordu. 3 defa panik fren yaptım çünkü gidip gidip birden duruyordu. bir gaz bir fren. 3.sünde arkadan geçiriyordum motoru. Kardeşim sen ne yapıyorsun dediğimde farkında değildi olayın. İçinden geçecektim çünkü yola çamur bulaşmış ve benim tekerler yolu tutmadı. Selam olsun size acemiler.)

6- Bana göre motorcular, arabacılardan daha tehlikeliler. Kendi şahsıma münhasır. Ben bir grup arka arkaya gelmiş motorcu görürsem, E5 de derhal ve zinhar onları geçmek için motorumun tüm limitlerini zorlayıp oradan çıkmağa çalışıyorum.

7- Kafanıza aldığınız kask sizi korur ama o kaskın görevi esasen BEYNİNİZİ korumaktır. Bunun amacı da BEYNİNİZİN çalışması gerektiğindendir. Lütfen o BEYNİ çalıştırın ( Alınganlık yapmayın ve önce bir düşünün karşıt görüşlüler.).

NOT: İstanbul'da yaşamayıp konuya müdahil olan arkadaşlar, lütfen müdahil olmayın ve o rahat, ferah, stressiz yollarınızda keyfinizce sürün motorlarınızı.
    Kızıl pars ve jackonbir bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Motorcular arasında trafikte gerçekleşen o üstünlük mücadelesi çok garip.
    "Bak sen giremedin o araya ben girdim" veya "Senden daha hızlı gidiyorum" kafası çok garip bir kafa.

Eğer motorcu bulamazsa araba kullananlara sarıyor;
    "Aynanın dibinden geçerim" veya "egsozumu duyunca altına edeceksin, kenara kaçacaksın" ya da "sen duracaksın ben geçeceğim" gibi kafalar var.

İşte bunlar hep GDO'dan oluyor.
    Eskiden kara buğday yiyorduk, organik besleniyorduk, böyle bir rahatsızlıklar da olmuyordu.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Özellikle yol ayrımlarında bulunan boş alanlar, taralı bölgeler az kullanıldığından kaymaya daha müsait oluyor.
    Motosiklet kullanıyorsan bunu bilmen gerekir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)