Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Üstün japon teknolojisi patladı :) Yamaha nmax sorunlu kontak anahtarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TurboTastic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model honda forza sahibiyim. gerçi ben pek nazik davranmadım ama bendeki durumda bu. bu arada hiçbir problem yaşamadım ve yaşamıyorum
    arka topcase de yine bu anahtarla açmaktayım..

https://i.hizliresim.com/WGJG8m.jpg
    https://i.hizliresim.com/3pypW0.jpg
    https://i.hizliresim.com/ROdO87.jpg
    https://i.hizliresim.com/6y3yp0.jpg

Sayın yöneticilere; Daha gelişmiş ve güzel bir WYSIWYG editör şu foruma yakışırdı doğrusu. yüksek çözünürlüklü resimler çoğu kişiyi rahatsız edebiliyor. resimlerde autosize varmı bilmiyorum ama simg bulamadım editörde.riske girmeyerek url olarak ekledim.
    Sizdeki anahtarda belirtiğim yer ince değil Haliyle daha sağlamdır. Ama buna rağmen hafif bir yamulma olmuş. Muhtemelen bendeki anahtar gibi o kısım ince olsaydı yamulma problem oluşturacak radde gelirdi. İlginiz için teşekkür ederim.
    Sizden ricam anahtarın dişlerinin tamamını çektiğiniz bu fotoğrafı editleyin. Yukarıda bi arkadaş fotoğraftan anahtar yaptırabildiğini söylemişti. Etrafımız hırsız kaynıyor, aman ha... Lütfen dikkatli olun bu konuda...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Arkadaşlar;
    Olumlu yada olumsuz daha birşey yazılmasını istemiyorum. Çünkü nihayetinde son sözü yamaha söyleyecek. Birbirimizi kırmaya, gücendirmeye gerek yok.
    Sonuç alınca size buradan yazacağım.
    Birkaç mesaj öncesi belirttiğim üzere kontak problemimi wd40 ile çözdüm. Umarım mekanik birşey yoktur, şu an için anahtar kolay girip çıkıyor. Yamulan anahtarı kullanmıyorum, diğer yedek anahtarı pamuklara sararak kullanıyorum. Servise yakın zamanda gidemeyeceğim malesef. Yılsonu ve işler arttı, stok sayımları vs. hasta olma lüxümüz yok malaesef. Ama işte seneye gideceğim inş. Bu iğrenç espriyi de forumda ilk ben yapmış oldum
    TurboTastic bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha sert bir malzeme
    otomobilde daha sert bir malzeme olanından yaptırdım
    kapıyı açtı, kontağa girmedi. manyetik şifre varmış. malzeme sert değil özel miş

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Dostum, kontağı çeviren, şifreli bölümün üstünde kalan etli kısımdır. Adı üzerinde"şifreli kısım"da şifreyi çözmek içindir. İnsanlık hali sabah erken saatte ya da akşam karanlığında kontağa tam sokulmadan çevrilmiş olabilir. Sizin söyleminiz de doğru olabilir elbette. Burada birbirini kırıp rencide etmek isteyen değil aksine birbirine destek olmak isteyenler katılımda bulunuyor çoğunlukla. Hiç kimse üzülmesin ve birbirimizi kırmayalım. katılanlar fikirlerini paylaşmış, Yamaha Servisi de sizi davet etmiş sorunla ilgili. Tesbit ve sonucu paylaşmanızı da bekliyoruz. Herkesin kazasız belasız kullanmasını dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ee yamaha fan boylar olay neye bağlandı , nmax ını satan varmı

bundan sonra anahtarı eğilen nmax olarak anıcam :D

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öuhahaha istanbu-gezg

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee yamaha fan boylar olay neye bağlandı , nmax ını satan varmı

bundan sonra anahtarı eğilen nmax olarak anıcam :D
    Vallahi ben yamahaya düşmanlık etmekle suçlandım ama tam aksine fanıyım Bu anahtar problemi haricinde fevkalade memnunum. Rodaj sürecinde titreşim fazlaydı ve aynadan arkayı görmede sorun yaşıyordum ama 1000 bakımdan sonra bayağı azaldı. Bi süre sonra tamamen azalacağını düşünüyorum. Konforsuz, amortisörleri sert diyenler çoğunlukta oysa ben gayet memnunum. Virajlarda sert amortisör farkını hissettiriyor. Daha önceki motorlarımda far gidondaydı. Farkında değildim bayağı kötüymüş bu durum aslında. Nmax geçince hidrolik direksiyonlu araca geçmiş gibi hissettim, bayağı rahatlık oldu. Kısa mesafede özellikle soğukta biraz fazla yakıyor ama uzun mesafede hiç yakmıyor diyebilirim. Sonuç olarak bi sonraki motorum olsa olsa xmax olur. Ki oda yamaha... Kısacası yamahadan vazgeçmem...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bence yamahdan vaz geçme ama çok kan aktı bu konuda först blood oldu konu artık nmax dan vazgeçmenin vakti geldi geçiyor

bak anahtarı eğri genede 6500 param var subahanallah ne mübarek para

ne biliyim olmadı kardeş olmadı bu iş baksana 4 sayfa küfür kıyamet bak istop eden bajaj bu kadar konu olmadı xmax al tmax al

hayırlı uğurlu olsun

Hocam hiç uğraşma bu forumdaki kullanıcıların çoğu öyle ki japon motora laf söyleyeni 9 köyden kovuyorlar . japonlara böyle yapa yapa japonların tekeline verdiler bu işi sonra piyasa ortada. yanlış üretim olabilirtabii ki neden bunu kabullenmek zor geliyorki ? insan neden böyle bir sorun olmasa tutup kendi motorunun anahtarını zorla kanırtıp bu hale getirip uğraşsın ki ama yoook japon da sorun olamaz olsa bile kullanıcı bok atmak için kendi yapmıştır .
    tövbee haşaa zinhar japonda sorun olur mu olmaaaz.

Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hiç uğraşma bu forumdaki kullanıcıların çoğu öyle ki japon motora laf söyleyeni 9 köyden kovuyorlar . japonlara böyle yapa yapa japonların tekeline verdiler bu işi sonra piyasa ortada. yanlış üretim olabilirtabii ki neden bunu kabullenmek zor geliyorki ? insan neden böyle bir sorun olmasa tutup kendi motorunun anahtarını zorla kanırtıp bu hale getirip uğraşsın ki ama yoook japon da sorun olamaz olsa bile kullanıcı bok atmak için kendi yapmıştır .
    tövbee haşaa zinhar japonda sorun olur mu olmaaaz.
    Öyle tabii. Yukarıda da yazmıştım zaten, kul yapısı bunlar. Gökten inmediler ya... Hata illaki olacak mühim olan malının arkasında durmaktır. Bakınız dünyanın en büyük otomobil üreticileri de hata yapıyor ve araçlarını geri çağırıyor. Neden, bu küçük detay farkedilememiş olamaz mı?
    Üstelik bu konuyu açmadan 1 ay önce yamaha Türkiye’ye bildirdim ama dönüş yapmadılar. Bunun üzerine burada konu açtım ve aynı gün çağrı merkezlerini arayıp ilgilenmedikleri için sitem ettim. Bu sabah aradılar ama ben bu konuyu açtım diye mi aradılar yoksa çağrı merkezlerini aradım diye mi dönüş yaptılar bilemiyorum.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Anahtarinizi (saglam olanini) solidworks gibi programlardan cizim yaptirin ve hassas dokum yapan bir yere gidip resmi verin ve aluminyum bronz alasiminda yaptirin sorun cozulecektir alasim kodu ha25
    twisten bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle tabii. Yukarıda da yazmıştım zaten, kul yapısı bunlar. Gökten inmediler ya... Hata illaki olacak mühim olan malının arkasında durmaktır. Bakınız dünyanın en büyük otomobil üreticileri de hata yapıyor ve araçlarını geri çağırıyor. Neden, bu küçük detay farkedilememiş olamaz mı?
    Üstelik bu konuyu açmadan 1 ay önce yamaha Türkiye’ye bildirdim ama dönüş yapmadılar. Bunun üzerine burada konu açtım ve aynı gün çağrı merkezlerini arayıp ilgilenmedikleri için sitem ettim. Bu sabah aradılar ama ben bu konuyu açtım diye mi aradılar yoksa çağrı merkezlerini aradım diye mi dönüş yaptılar bilemiyorum.
    Bence yamaha seni takibe aldi cia mossad kgb takipte gittin her yere seni izliyorlar buyuk ihtimal 51. Bolgede onlar

Buyuk resmi gormelisin yamaha motoruna kusur buldun fanboy lar seni her yerde ispitler

twisten bunu beğendi.

Merhaba.. yamaha nmax imin iki anahtarindan birini kaybettim. Digeri ise biraz yamuldu. Anahtar biraz ince ve zayif.. hadi anahtarin yamulmasi benim hatam olsun. Ama kaybettigim anahtarin yenisini cogalttirmak icin servise basvurdugumda bana nmax lerde yedek anahtar basımı olmadigini kontagin komple degistirmem gerektigini soylediler.. sebebini sorunca guvenlik nedeniyleymis.... istersen anahtarcilara sor belki yaparlar dediler servisten.. bende neredeyse butun istanbuldaki anahtarcilari arastirmama ragmen bu anahtardan elinde olan anahtarci bulamadim.. hepsi sen getir abi yapariz.. demelerine ragmen sonraki cevap abi bu anahtarda bizde yok oldu.. yanlis anlasilmasin anahtarin metal kismini hepsi yapiyor ama asil olan miknatisli kismini yapamiyorlar.. yani anliyacaginiz nmaxlerde anahtar cogaltimi diye birsey yok..bilen varsa bana anlatsin.. demem o ki nmaxiniz varsa ya anahtarinizi arkadasin dedigi gibi boynunuza asin.. yada kaybeder veya kirarsaniz servise bolca para bayilip yeni kontakla degistirin....
    twisten bunu beğendi.

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Son bir ihtimal daha var.Çift kademeli yani elektriği kesmek ilk hareket kilitlemek 2.hareket eğerki iki üç mm basarak çevirmeye çalışılırsa kesinlikle dönmüyor anahtar birde buna dikkat edin.
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    5000 e satan varsa alirim ne sikintili malmis oda sizi kurtarmak icin

Suraya mezar birakiyorum

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    hani sonuca bağlanınca açıklayacaktı bu adam ? :D aradan 1 ay geçti hala sonuç çıkmamış mı ?
    twisten bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani sonuca bağlanınca açıklayacaktı bu adam ? :D aradan 1 ay geçti hala sonuç çıkmamış mı ?
    mahmut abi dur şimdi mal kıymete biner mezar atıyorum verirse alırım

boş adam dolu bence. bu kadar ciddiyetsiz yorumlar... sanırsan seda sayan programı...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yenisini yaptır geç. Milimetrk hatayı kontak anlamaz

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahmut abi dur şimdi mal kıymete biner mezar atıyorum verirse alırım
    ya yok okadar adam adam konuştu girip yazdı etti bu tip hani nerde sonucu ... Her yazdığı mesajda sonucu söyliyecem dedi yok aradan kaç ay geçti. Bu tip sadece sorunu olunca yazan sorunu çözülünce yazamayan karakterleri sevmiyorum.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yok okadar adam adam konuştu girip yazdı etti bu tip hani nerde sonucu ... Her yazdığı mesajda sonucu söyliyecem dedi yok aradan kaç ay geçti. Bu tip sadece sorunu olunca yazan sorunu çözülünce yazamayan karakterleri sevmiyorum.
    Sonuca bağlanmadı. Yamaha servisi çağırmıştı incelemek için ama ben gitmedim. Sürekli yamulan anahtarı yedek olarak kullanıyorum. Yedek olanı da asıl anahtar yapıp pamuklara sararak kullanıyorum. Gitmedim işte, üşendim gitmedim yada olumsuz yanıt alacağımı düşündüğüm için gitmedim. Sonuçta problem çözülmedi. Çözülseydi buraya yazardım. Ayrıca benim gibi karakteri sevmek zorunda değilsiniz ki zaten hislerimiz karşılıklı emin olun ...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)