Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked 250cc ve Üstü Tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,konuyu nerede açacağımı bilemedim.Motosiklet tavsiyesi adında bir bölüm bulamadığım için en uygun burası olur diye düşündüm.

250cc veya daha yukarısı,maksimum 16 bin TL civarında (maksimuma çok yaklaşmazsak sevinirim ) 170 boyunda 60kg,20 yaşındaki birine en uygun naked motor nedir sizce?
    Motoru kampüse giderken (10km gidiş-10 dönüş) ve genel olarak şehir içinde kullanmayı planlıyorum,ancak yazın 180 200 kmlik yollara çıkabilirim.

Düşündüğüm modeller hakkında görüşlerim;

KTM DUKE 250 ABS --> Düşük devirlerde güçlü olması ve nispeten az yakması güzel fakat uzun yol motoru değil :( ( ABS unutmuşum )
    YAMAHA MT25 --> Gücünü hissettirmesi ve konforlu bir sürüşü olması bence çok iyi ayrıyetten 2. el piyasası çok güçlü - olarak herkes gibi bende yakıtı diyorum son benzin fiyatlarından sonra
    Benelli tnt 250 --> Motorun sesi ve heybeti tartışılmaz fakat bu motor benim yaklaşık 3.5 katım kadar ağır olduğu için beni caydırıyor

Bu arada motoru 2018 ilkbahar-yaz aylarına geçişte almayı planlıyorum ancak o zamana tamam ederim parayı,tavsiyelerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içinde yoğun trafikte kullanacaksan Duke250 ancak uzun yol yapma planların var ise TNT250. Ağırlığı yorabilir sizi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Paranı cebine koyunca otomatikman kararını verirsin zaten çokta şaapmamak lazım kardeşim Maddi durumunu bilmiyorum tabi ki ama öğrenci adamsın yamahanın parçası çok pahalı, onu düşünerek hareket et. Yoksa seçenekler içinde tartışmasız MT-25'i tek geçerim.

Düşünüyorum öğrenci olsam, 16 bin liram olsa, parada önemli olsa, bide üstüne 60 km olsam. Okula gidicem gelicem 10-10 20 km hesabı motoru aldıktan sonra günlük ortalama 50 lere çıkacak bunuda düşünüp gider bi MT 125 alırdım. 10 lira oraya verirdim, Sonra güzel bi ekipman dizerdim, bu motoru aldığımda, illa ki bi gönül rahatlığı için bakıma sokup yağını bujisini ıvırını zıvırını değiştirim 300 gider derdim. 400 sigorta öderim derdim, noter masrafları, bi de depoyu fulle senin bin lira yalan oldu bile. Bilemedim başımda ağrıyo saçmalamış olabilirim cümlelerde ama demek istediğimi anlarsın umarım kardeşim. Allah gönlüne versin.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    neden maxiscooter düşünmüyorsun , ben hem vitesli hemde maxiscooter kullanmış biri olarak net tavsiyem ; maxiscooter...
    *şehir içinde bagaj derdin yok ; kask bile taşımıyorsun ,
    *kışın ayakkabılar ıslanmıyor , üzerin kirlenmiyor ,
    scooter tarz olarak istemem dersen , tabiki duke 250 abs ....

Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden maxiscooter düşünmüyorsun , ben hem vitesli hemde maxiscooter kullanmış biri olarak net tavsiyem ; maxiscooter...
    *şehir içinde bagaj derdin yok ; kask bile taşımıyorsun ,
    *kışın ayakkabılar ıslanmıyor , üzerin kirlenmiyor ,
    scooter tarz olarak istemem dersen , tabiki duke 250 abs ....
    Scooter tarzı hiç düşünmüyorum ya,rahatlık konusunda haklısınız fakat o depoyu kavramak istiyorum bilmem anlatabildim mi o hissiyatı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranı cebine koyunca otomatikman kararını verirsin zaten çokta şaapmamak lazım kardeşim Maddi durumunu bilmiyorum tabi ki ama öğrenci adamsın yamahanın parçası çok pahalı, onu düşünerek hareket et. Yoksa seçenekler içinde tartışmasız MT-25'i tek geçerim.

Düşünüyorum öğrenci olsam, 16 bin liram olsa, parada önemli olsa, bide üstüne 60 km olsam. Okula gidicem gelicem 10-10 20 km hesabı motoru aldıktan sonra günlük ortalama 50 lere çıkacak bunuda düşünüp gider bi MT 125 alırdım. 10 lira oraya verirdim, Sonra güzel bi ekipman dizerdim, bu motoru aldığımda, illa ki bi gönül rahatlığı için bakıma sokup yağını bujisini ıvırını zıvırını değiştirim 300 gider derdim. 400 sigorta öderim derdim, noter masrafları, bi de depoyu fulle senin bin lira yalan oldu bile. Bilemedim başımda ağrıyo saçmalamış olabilirim cümlelerde ama demek istediğimi anlarsın umarım kardeşim. Allah gönlüne versin.

Öncelikle dikkate alıp yorum yaptığınız için çok teşekkürler.Belki kullanma şansınız olmuştur şuanda babamın MZ251 ETZ model motorunu kullanıyorum köye vs. giderken,gerçekten çok seri bir motor.Bu şekilde sürüşe alıştığımdan 125cc hiç aklıma dahi gelmedi açıkçası motor düşünürken.
    Parça fiyatları konusunda haklısınız ayrıyetten yakıt konusuda var bu işin nasıl yapsam bilemiyorum vallaha bakalım motoexpo fuarına gidip hepsini yakından incelemem gerek

Kardeşim benimde 16 bin max verebiliceğim para var ve düşüncem şu şekilde / Ktm 250 Duke-Az yakıyor,abs var kaydırmalı debriyaj +lastik vs şeklide var ve güçlü/ MT-25 yakıyor-o yok bu yok-özel hissettirmez her gittiğin yerde denk gelir ve (bence) şeklide güzel değil.MT-125 daha şekil. bende çok araştırdım baktım ktm sürdüm mt 25 sürdüm r25 de sürdüm ktm daha çekici geldi her konuda ve bi yere çekince aleti görünüş olarakta çok dikkat çekiyor.(hem boyunda uzun değil tam olursun,benim boyumda 1.73 tam geldim )Bu arada yakıt konusunda MT-25 adamı yorar hocam kullanıcısıylada görüştüm
    az basarsan az yakar diyor bence motor sürerken habire kendine basmıcam basmamalıyım basarsam çok yakar aman 7 bin deviri geçmeyim cebimde son 20 tl var dur bi bakıyim ne kadar yakmısım dicen 5.7 hay ben senin motor gibi dememen için.(bu arada kullanıcısı 7.5 görmüş) Kısacası tercih senin, tarafını sen seç

Alıntı beyazsaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim benimde 16 bin max verebiliceğim para var ve düşüncem şu şekilde / Ktm 250 Duke-Az yakıyor,abs var kaydırmalı debriyaj +lastik vs şeklide var ve güçlü/ MT-25 yakıyor-o yok bu yok-özel hissettirmez her gittiğin yerde denk gelir ve (bence) şeklide güzel değil.MT-125 daha şekil. bende çok araştırdım baktım ktm sürdüm mt 25 sürdüm r25 de sürdüm ktm daha çekici geldi her konuda ve bi yere çekince aleti görünüş olarakta çok dikkat çekiyor.(hem boyunda uzun değil tam olursun,benim boyumda 1.73 tam geldim )Bu arada yakıt konusunda MT-25 adamı yorar hocam kullanıcısıylada görüştüm
    az basarsan az yakar diyor bence motor sürerken habire kendine basmıcam basmamalıyım basarsam çok yakar aman 7 bin deviri geçmeyim cebimde son 20 tl var dur bi bakıyim ne kadar yakmısım dicen 5.7 hay ben senin motor gibi dememen için.(bu arada kullanıcısı 7.5 görmüş) Kısacası tercih senin, tarafını sen seç
    Aynen dediğin gibi,şahsen bana göre de ktm daha şekil görünüyor.Öğrenci adamız ben her motora binmek istediğimde benzin göstergesine bakmak istemiyorum sonuçta.
    Kendime şöyle bir sıkıntı yapıyorum,şimdi ben Edirne'de oturuyorum.Burada 2. el ktm satan birisi yok,Edirne'de bu güne kadar 2 tane KTM görmüşümdür zaten en fazla onlarda RC
    Ben bu motoru mecbur şehir dışından alacağım e sonra ben bunu nasıl getireceğim buraya
    Yani İstanbulda bulup iyice incelemem felan lazım,motoexpo'da bir inceleme yapacağım ben bu duke'e.Yorum için teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bütçe varsa duke250abs , yoksa kendi kullandığım düz duke200 veya pulsar ns200 senin sıkıntını giderir .

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki z300 'de düşünebilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    o paralara çok bayılmasamda alıcağım tek motor suzuki inazuma olur.16 17 bin tl ye 2016 model 0km alabiliyorsun.bence değerlendir dayanıklı kaliteli motordur.daha ucuza daha güzeli yok varsa 2. el alırsın oda artık zor neydi belirsiz motorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Dostum öncelikle seçeceğin motosiklet şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Köye gideceğim demişsin de dikkatimi o çekti. Şimdi bir Duke 250 kullanıcısı olarak sana belirtmek isterim ki Duke'un süspansiyonları baya sert, öyle engebeli yollarda böbrek taşı düşürürsün ben sana söyleyeyim. Tabii bu sert süspansiyonlar düzgün asfaltta sana baya güven verecektir, yol tutuşu harika. Benimki yeni kasa olduğundan biraz daha ağır metal depo, egzoz derken ağırlaştı motor, ama eski kasası baya farkedilir derecede hafif, bu yakıta da yansır. Benimki ortalama 2.8 - 3.3 civarı yakıyor eski kasa daha da az yakacaktır. Kaydırmalı debriyaj, ABS, Metzeller lastik hep artı. Tek silindir olduğundan ayaklarda titreşim hissediliyor ama elde yok. Torklu olduğundan gazı kapadığında motosikletin akmasını bekleme direkt yığılıyor, ama bu bence güzel bir şey. Bakımları Yamaha'ya nazaran daha pahalı olacaktır. Geçen gün 8500 bakımına girdim çıkan fatura 496 TL. :) Bakım aralıkları fena değildir ama 7500 km'de bir bakıma giriyor. MT25'in süspansiyonları çok daha yumuşak ve çift silindir, bu bakımdan çok daha komforlu. Yakıtı da daha fazla. Görüntüsü vs. zevk işi sen bineceksin o senin kararın. Ama MT25'in supersport'dan (R25) devşirme bir motor olduğunu aklından çıkarma. Vites aralıkları, devirlenmesi, tork eğrisi vs. hiçbiri naked motosiklet ruhuna uygun değil. Aynı şey KTM RC250 için geçerli, nakeddan bozma supersport.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Abs’li kaydırmalı debriyajlı 400 cc ve yakıtı az olan dominar 400 öneriyorum.Sıfır 16 bin küsürlere satılıyor şu an.Kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.Söylediğin motorları tnt hariç kullandım ve uzun yola çıkacaksan aralarında en konforlusu yine dominar derim.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Z1000 al sugomi edition.Kızlar malum olay için sıraya girer

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Troilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Honda CBR250R Neon Sarı
    Edirne'de nerede oturuyorsunuz.Bende Edirne'liyim gerçi Istanbul'da oturuyorumda.
    Cevap olarak bencede KTM Duke 250 ABS. ABS bence en önemli artısı. MT-25 kullandım çok keyifli motor ama ABS olmaması çok büyük eksi yakıtıda cabası.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakın zaman once aşağı yukarı hepsini inceledim z250 aldım ve fiyat önceliğim pek yoktu.Fakat birbirine benziyor gibi gorunseler de kullanımları cok farkediyor, bu aşamada motosikletten tam olarak ne beklediğini belirleyip mümkünse kullanarak almak faydalı olacaktır, Bütçe şu piyasa için düşük gorunuyor yazdığın motorlar icin(sıfır varsayıyorum), öte yandan 2018de bikaç ay beklersen farklı alternatifler de çıkabilir karşına..Maksadin ulaşım ve işimi görsünse eğer daha düşük bütçe ile de halledebilirsin bence, şöyleki 200 cc farklı motosikletler gelebilir, ya da 2.el duke 200 işini görür gibi duruyor.

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle seçeceğin motosiklet şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Köye gideceğim demişsin de dikkatimi o çekti. Şimdi bir Duke 250 kullanıcısı olarak sana belirtmek isterim ki Duke'un süspansiyonları baya sert, öyle engebeli yollarda böbrek taşı düşürürsün ben sana söyleyeyim. Tabii bu sert süspansiyonlar düzgün asfaltta sana baya güven verecektir, yol tutuşu harika. Benimki yeni kasa olduğundan biraz daha ağır metal depo, egzoz derken ağırlaştı motor, ama eski kasası baya farkedilir derecede hafif, bu yakıta da yansır. Benimki ortalama 2.8 - 3.3 civarı yakıyor eski kasa daha da az yakacaktır. Kaydırmalı debriyaj, ABS, Metzeller lastik hep artı. Tek silindir olduğundan ayaklarda titreşim hissediliyor ama elde yok. Torklu olduğundan gazı kapadığında motosikletin akmasını bekleme direkt yığılıyor, ama bu bence güzel bir şey. Bakımları Yamaha'ya nazaran daha pahalı olacaktır. Geçen gün 8500 bakımına girdim çıkan fatura 496 TL. Bakım aralıkları fena değildir ama 7500 km'de bir bakıma giriyor. MT25'in süspansiyonları çok daha yumuşak ve çift silindir, bu bakımdan çok daha komforlu. Yakıtı da daha fazla. Görüntüsü vs. zevk işi sen bineceksin o senin kararın. Ama MT25'in supersport'dan (R25) devşirme bir motor olduğunu aklından çıkarma. Vites aralıkları, devirlenmesi, tork eğrisi vs. hiçbiri naked motosiklet ruhuna uygun değil. Aynı şey KTM RC250 için geçerli, nakeddan bozma supersport.
    Titreşim benim için sıkıntı değil,hatta iyi bile olabilir şehir içinde gürültüde motorun devrini hissetmek adına.Senin boy kaçtı hocam,acaba 170 boya nasıl gider sele yüksekliği? Yorum için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şekil şemal on numara motorun ama bütçe 15-16 bin maksimum,bu motor kaça gelecek belli değil :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Alıntı Troilem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirne'de nerede oturuyorsunuz.Bende Edirne'liyim gerçi Istanbul'da oturuyorumda.
    Cevap olarak bencede KTM Duke 250 ABS. ABS bence en önemli artısı. MT-25 kullandım çok keyifli motor ama ABS olmaması çok büyük eksi yakıtıda cabası.
    Edirne/merkezdeyim,mt25 yakıtı sıkıntı ya :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zaman once aşağı yukarı hepsini inceledim z250 aldım ve fiyat önceliğim pek yoktu.Fakat birbirine benziyor gibi gorunseler de kullanımları cok farkediyor, bu aşamada motosikletten tam olarak ne beklediğini belirleyip mümkünse kullanarak almak faydalı olacaktır, Bütçe şu piyasa için düşük gorunuyor yazdığın motorlar icin(sıfır varsayıyorum), öte yandan 2018de bikaç ay beklersen farklı alternatifler de çıkabilir karşına..Maksadin ulaşım ve işimi görsünse eğer daha düşük bütçe ile de halledebilirsin bence, şöyleki 200 cc farklı motosikletler gelebilir, ya da 2.el duke 200 işini görür gibi duruyor.
    Benim asıl maksadım motosiklet kullanmak,ben 250cc bir motor alıp 3-4 sene kullanma taraftarıyım şuanda,bakalım.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Hocam bende de gerek yakıt gerek işletme maliyeti gerekse konfor olarak dominar 400 düşünebilirsin. Ayrıca uzun süre de kullanabilirsin.
    Keoma bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ktm 690 duke
    +1 KTM DUKE 250

Bence bu isteklerine göre değişiyor ben mt25 düşünüyorum yakıtı pek önemsemiyorum ulaşım aracı olarak değil hobi ve zevk için aliyorum bazen gazı açıp haylazlık yapmak istiyorum bana uyuyor.

Sen sürekli kullanıcaksin riskli durumlara girme olasılığın çok abs 1 kazadan kurtarsa o bakım maliyetini çok kolay kurtarırsın yakıt zaten az sende tipini beğeniyorsun al duke 250 rahat et.

Dominar 400 kronik sorunları var mı bilmiyorum o yüzden bir şey söyleyemicem.

Yakınında hangi markanın servisleri var ona bence çok dikkat etmen gerek konu dominar alırsın servis uzakta kalır gitmesen garanti yanar gibi durumları unutma.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)