Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok şükür kabusmuş,Motoru çalınan arkadaşları çok iyi anladım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Bir kaç dakika önce neyse ki uyanabildim...
    Ruyalarimi hemen unuttuğum için de yazmak istedim.

Umarım motorları çalınan arkadaşlarım bir an önce kavuşur. Allah yardımcıları olsun.

İki gün ugramadigim depoma sabah saatlerinde ürün yüklemeye gidiyorum , deponun önünde taş,sopa,demir parçalari var. Ulen millet te burayı çöpe çevirdi derken asma kilidin yerinde olmadığını görüyor ve irkiliyorum. Kısa bir ürpermeden sonra rahatliyorum. Kapı kapalı , hem burada kim çalacak motorları ? Anahtarla kapıyı aciyorum eyvah !

İçerisi perişan, her yer darmadağın. 1000rr yok,650F yok,R6 yok,Dominar yok. Beyninden sular iniyor, sendeliyorum ve bir yerlere tutunup dışarı atiyorum kendimi. Bir arkadaşımın şaka yaptığını düşünüp rahatliyorum tekrar. Hemen yan komşunun dükkana giriyorum ,
    - Abi...
    -Nerdesin lan sen iki gündür ? Adamlar kamyonla gelmiş...

[ Hani rüyalar 2-3 sn sürüyordu arkadaş :( yahu ]

(Buraya kadar görüntülerde hic bir eksik yok, her şey gerçekle aynı . Yer ,mekan, insanlar doğru )

Kendimi tekrar dışarı atiyorum , gözlerim dolmaya, yüzüm kizarmaya başlıyor. Birden diğer dükkanın kamerası olduğunu görüyorum .(Normalde boş dükkân ve burada rüya gordugumu farkediyorum sanırım)

İçeri girdiğimde hiç tanimadigim iki gençten birisi boş boş yüzüme bakıyor, hemen dışarı çıkıp polisi arıyorum.

- Alo kolay gelsin, Ben Koray , şu adresten motorlarimiz çalındı

-Ne motoru beyefendi?

-Abi motosiklet işte Kırmızı Honda ....

diye tarif ederken telefon kesiliyor ,kelimeler agzimda tikaniyor ve iki damla yaş düşüyor gözümden .

At hırsızı tipli çocuk içerden " Abi Isuzu kamyon" diye sesleniyor ve koşarak gidiyorum dükkâna. Bilgisayarda kamera kaydı açık ; 3 kişiler , ellerinde taş,sopa kilide yardiriyolar. Bu arada aklımdan kuzenime ve arkadaşlarıma bu haberi nasıl vereceğim geçiyor , daraliyorum. Adamlar kilidi kırdı ,kapı açıldı ve ikisi içeri girdi. 1000 rr i geri geri çıkardı kapıya surte sürte, r6 geldi hemen. İsuzunun plakayı görmeye çalışıyorum kapağı açtıklarında . O da ne plaka görünüyor ..

Dışarda bekleyen keko kapağı açarken plaka görünüyor, tam sevinirken plakanın her haliyle sahte olduğunu anlıyorum . İçeri kuzenim giriyor. "Motorlar çalındı" diyorum, şaka sanıp "iyi olmuş , motor işini birakacaktik " diyor ve gülüyor . "Olum valla,billa çalındı " dediğimde onun da yüzü taş gibi oluyor.

Tekrar bilgisayara bakıyorum, kamera kaydı adeta bir klip şeklini alıyor . Adamlar gelişini ,İsuzunun oraya yanaşmasını , kilidi kırma anını efektlerle video yapmış bilgisayardaki görüntü saçma bir hâl alıyor ve derken çok şükür ki uyaniyorum.

Hâla moralim bozuk, yüzüm asık . Şimdi depoya gidip her yeri zincirleyeceğim.

Gereksiz konular okumaktan biktim bu forumda ama demek ki insanlar bazen yazmak istiyor. Vaktinizi çaldimsa affola.

Motosikletleri çalınan bütün arkadaşlarım için çok üzülüyorum. 6 sene İstanbulda yaşadım . 24 saatim gece gündüz çalışıp aldığım motorlarimin çalınması korkusuyla geçti. Simdi uzakta küçücük bir şehirdeyim ama bu korku beni bırakmamış

Kazasız ,belasiz ,masrafsız sürüşler.
    MSMorkan, infernus ve Ekarademir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    dükkanın içi maaşallah galeri gibiymiş cidden biraz riskli olabilir

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    rüyada en azından uyanıyorsun gerçek hayatta krediyle çektiysen ödeme devam ederken her ay hatırlıyorsun sürekli sitelere satılık ilanlarına bakıyorsun kulağın her motor sesi duyduğunda omu acaba diye dikkatli bakıyorsun her plakasız motor süreni hırsız olarak görüyorsun vs vs 3 tane çaldılar farklı yerlerden 1 tanesini buldum sadece

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bunlar hep kıptiyöz yeni nesil yorganların eseri,
    halbuki bir babaanne yorganı bütün dertlere devadır.
    kımıldayamazsın ki bir yerin açıkta kalsın ...
    oggomoggo ve BatuhanK bunu beğendiler.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Sen bu hırsla uyursan bu gece rüyanda 3-5 tane ısuzu kundaklarsın :D
    oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    600rr
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüyada en azından uyanıyorsun gerçek hayatta krediyle çektiysen ödeme devam ederken her ay hatırlıyorsun sürekli sitelere satılık ilanlarına bakıyorsun kulağın her motor sesi duyduğunda omu acaba diye dikkatli bakıyorsun her plakasız motor süreni hırsız olarak görüyorsun vs vs 3 tane çaldılar farklı yerlerden 1 tanesini buldum sadece
    İstanbulda sağa sola, arkadaşların yanina falan gittiğimde neredeyse keyif alamaz hale gelmiştim. Buraya geleli 2 yıl oldu. Kaskı ,eldiveni yeni yeni motorun üzerinde bırakır oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bu hırsla uyursan bu gece rüyanda 3-5 tane ısuzu kundaklarsın :D
    Şimdi onlar düşünsün
    berk_cglr bunu beğendi.

Bi insan güvenlikli sitenin icindeki kapali garajinda olan motoruna 3 tane kilit atarmi ki garajinda kapi kilidine ek asma kilidi var. Ustune gps ten bakip oh duruyomus dermi guvenlikli isyerinde bu kilit sayisini 6 ya çıkarıp üstüne birde motoru koyduğu yere özel kamera takarmı. Bende goruyorum o ruyalardan motoru birakmazsam psikologa gidecegim sanirim

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    yaşanır mı istanbul da be...

ulen evin bahçesinde anahtarı üzerinde duruyor iki motosikletiminde. dış bahçe kapısı bile açık kalıyor bazen. o kadar sakin bi yer ki, her ev bahçeli ve sokaktan günde 30-40 araba geçiyordur en fazla.

istanbulda 4-5 bin tllik maaşlarla zar zor ve kalitesiz bir hayat yaşarken burda asgari ücretle mutlu olursun...

Motosikleti
    600rr
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi insan güvenlikli sitenin icindeki kapali garajinda olan motoruna 3 tane kilit atarmi ki garajinda kapi kilidine ek asma kilidi var. Ustune gps ten bakip oh duruyomus dermi guvenlikli isyerinde bu kilit sayisini 6 ya çıkarıp üstüne birde motoru koyduğu yere özel kamera takarmı. Bende goruyorum o ruyalardan motoru birakmazsam psikologa gidecegim sanirim
    Hocam seni bi emniyet müdürü falan yapsak zaten bizim kilit ihtiyacımız falan kalmaz

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Uuu garaja bak içerisi şampiyonlar ligi gibi.
    Remzidemir41 bunu beğendi.

Motosikleti
    600rr
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uuu garaja bak içerisi şampiyonlar ligi gibi.
    Ruya değil de gerçek olsa Uganda gençlik ligine dönerdi
    Stock Sever bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşanır mı istanbul da be...

ulen evin bahçesinde anahtarı üzerinde duruyor iki motosikletiminde. dış bahçe kapısı bile açık kalıyor bazen. o kadar sakin bi yer ki, her ev bahçeli ve sokaktan günde 30-40 araba geçiyordur en fazla.

istanbulda 4-5 bin tllik maaşlarla zar zor ve kalitesiz bir hayat yaşarken burda asgari ücretle mutlu olursun...
    Öyle olmuyor işte. Istanbula saya söve gittik başka şehre. 40 gobek attim oh kurtuldum, vayy bıkmıştım diye diye sonunda gittikkk veeeee 1 sene sonra Istanbula tipis tipis geri geldik. :'))
    berk_cglr bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruya değil de gerçek olsa Uganda gençlik ligine dönerdi
    Kasko falan yaptırın bari abi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    HONDA 500R
    Usta bende çalındığını gördüm Allah korusun aynı rüyayı aynı gün görmüşüz ne oluyor lan
    Kan ter içinde uyandım motorun yanına koştum

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ooo inception.

Motosikleti
    600rr
    Alıntı yağız05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bende çalındığını gördüm Allah korusun aynı rüyayı aynı gün görmüşüz ne oluyor lan
    Kan ter içinde uyandım motorun yanına koştum
    Yavaştan kafa gidiyor diye düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Senin yorumlara bitiyorum hocam :D

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben horoskop bakıyorum rüya tabircisi ve el falcısıyım aynı zamanda bakla falı da bakıyorum bunları bir yana bırakırsak artık yavaş yavaş kış geldiği ve motosikletlerimizle hergün haşır neşir olamadığımızdan içimizde biriken özlem, ayrıca sıklıkla görmüş olduğumuz hırsızlık haberleri bilinçaltımızı doldurup bize bu rüyaları gördürüyor imkanı olan-garaj-kolay kesilmez kilitler-kasko-kamera-gps yapsın mışıl mışıl uyusun Zzz

Motosikleti
    600rr
    Alıntı infernus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben horoskop bakıyorum rüya tabircisi ve el falcısıyım aynı zamanda bakla falı da bakıyorum bunları bir yana bırakırsak artık yavaş yavaş kış geldiği ve motosikletlerimizle hergün haşır neşir olamadığımızdan içimizde biriken özlem, ayrıca sıklıkla görmüş olduğumuz hırsızlık haberleri bilinçaltımızı doldurup bize bu rüyaları gördürüyor imkanı olan-garaj-kolay kesilmez kilitler-kasko-kamera-gps yapsın mışıl mışıl uyusun Zzz
    Falcı abi şu hırsızların yerine bi baksak işi kökten cözsek olmaz mi Parası neyse verelim gerekirse 3 'er 5'er toparlayıp sana bi Sepetli motor alalım şehir şehir gezelim

Bu arada Fala v.s inanmazdim ta ki hic tanimadigim bi kadın elime bakıp sulalemi sayana kadar
    infernus bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler