MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS MOTOR

babamdan gizli motosiklet aldım nasıl saklaya bilirim

Mondial E-xtreme Max 150
    Kuba Motor Fighter 50
    Motosiklet Online

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona küçük süprizler yap
    Konu dışı olucak ama bugün meydandaki KTM sizin miydi : )

AVM Forum
    DRD Motorbikes Riders Serving Riders - Motorcudan Motorcuya Hizmet
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme max & Husqvarna TE250 (OFF)
    Abisi sen bana babanın numarasını ver, ben bu olayı tatlıya bağlarım.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x8
    Motordan inip babana durumu anlatırken üstündeki korumaları (Kask, Mont, Dizlik) çıkarma. Odaya öyle gir. (güvenliği elden bırakma)
    mavellen, hyanax100 ve tan90 bunu beğendiler.

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete binecek cesaretin varsa babana söyletecek cesaretinde olmalı.
    banada akıllıca geldi, lakin
    trabzon diyo, özel bi zon
    bir nisan bile kurtarmaz

Motosikleti
    pulsar rs 200 - kanuni hussar 125
    Bana elektrikli bisiklet bile kullandırtmıyorlardı bir de annem sağlıkçı olunca ne zaman konuyu açsam kopan bacaklar, kollar havada uçuşuyordu. 17 yaşımda bilgisayarımı satıp türlü bahaneler üretip ehliyete yazıldım işte okul bitecek üniversiteye gidersem biyerde felan çalışırım lazım olur motosiklet almam şart değil vs. uydurduk aldım ehliyeti. (bilgisayarımı da 2.el olarak kendi paramla toplamıştım) Yaşım dolunca ben motosiklet alacam dedim bizimkilerden çıt yok saçmalama vs, 1-2 ay geçti aradan yaz geldi ben yarın motor almaya gidecem dedim. Hoop, şşt, lann, noluyoo hayırdırlar başladı evde herkes bana hainmiş gibi bakıyordu . Elimde sağda solda çalışıp biriktirdiğim 3-3.5 civarı param vardı sabah motoru almaya çıktım arkamdan babam da gelmiş notere beraber girdik onun üstüne aldım sigorta düşük çıksın diye Tabi noterde söylenip duruyor, hele bi serseriliğini göreyim, motor tehlikeli vs.vs. (Aldığım motosiklet de discover 125 st.) 1 Ay önce de motorumu sattım yaklaşık 20 gün motorsuz gezdikten sonra aileden de ufak bir miktar para aldıktan sonra rs 200 aldım. Ben motoru aldıktan sonra babam da heveslendi gitti kendine bir tane çinli scooter aldı bugün de onun anahtarını yanlışlıkla ben almışım söylenip duruyor motora binemedim diye

Edit: soruyu unutup başka olaya girmişim bence saklama motor aldım aha da bu de koy evin önüne. 2-3 gün gürültü patırtı olur insan gibi kullanıyorsan alışırlar ama insan gibi kullanmıyorsan ne yapsalar yeridir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1198
    Saklamana gerek yok. Salonun ortasına koysan haberi olacağını sanmıyorum. Takıl kafana göre.
    Anlaşılan eviyle ailesiyle ilgilenen bir babaya sahip değilsin. Aranızda sevgi ve saygı da yok.
    Tersi olsa sen o motoru almaya cesaret edemezdin.
    Bu yüzden rahat ol keyfini çıkar.
    Ercument bunu beğendi.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada akıllıca geldi, lakin
    trabzon diyo, özel bi zon
    bir nisan bile kurtarmaz

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax&Crypton
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan inip babana durumu anlatırken üstündeki korumaları (Kask, Mont, Dizlik) çıkarma. Odaya öyle gir. (güvenliği elden bırakma)
    Dayak yese bile ekipman var diyorsun hee,sağlam korur..30km/h gelen tekme ve yumruktan

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor alan adamin cep telide vardir, şunun bi plakasi gorunur fotosunu yollasana, bende bir sorgulatayim bakalim neyin nesiymis. Kimin ustune kayitliymiş...

Ne ayaksin oğlum sen, kimden neyi sakliyacaksin. Böyle illegal konularin sorulacagi yer bu forum degildir. Ben temizim diyorsan ver plakayi bakalim trafik kaydina. Yoksa kaybol git.

Sonuç şu olur, ya baba dayagi yersin, ya anne darilmasi yasarsin yada devletin tokadini iliklerinde hissedersin ki ailene en buyuk haksizligi yapmis olursun.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve CBR 500 r
    Motora ailen izin vermiyosa ehliyetede izin vermemişlerdir, muhtemelen ehliyetin yok senin.
    18 yaşından küçüksün üzerine bişiy alamıyosun, motor kimin üzerine?
    Hadi motoru koyacak yer buldun ekipmanı nereye koyacaksın? Bence ekipmanda kullanmayacaksın tahminimce. Çünkü ekipmanı eve götürmeyeceksin ailen görür diye.

Ehliyetsiz, ruhsatsız, ekipmansız motor kullanmana yardım edecek değilim. Bunları yapıyosun demiyorum ama anlattığından benim anladığım bu.

motoru sıfır altım mondial bayisinden 100 UAG aldım pilakası yok

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Parayı nerden buldun

kuaför kalfasıyım

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saklamana gerek yok. Salonun ortasına koysan haberi olacağını sanmıyorum. Takıl kafana göre.
    Anlaşılan eviyle ailesiyle ilgilenen bir babaya sahip değilsin. Aranızda sevgi ve saygı da yok.
    Tersi olsa sen o motoru almaya cesaret edemezdin.
    Bu yüzden rahat ol keyfini çıkar.
    İyi neyseki parayı normal yollardan halletmişsin.
    Yukarıdaki mesaja kafa yor şimdi biraz.

Ben de bu aralar hanımdan habersiz motor alma planları yaptığım için konu dikkatimi çekti, girdim. Gerçekten ilginç ve eglenceli yorumlar yapılmış ama çoğu arkadaşımız bilinçli şekilde faydalı öğütlerde bulunmuş buna sevindim.
    Gelelim soruya; ben de bir babayım ve babalar çocuklarının dürüst şekilde davranmasını, açık sözlü olmasını, hatasını düzeltme çabasında olmasını sever. Bir de göründüklerinden daha Yufka yüreklidir babalar. (ama hatunlar öyle değil)
    Bu nedenle çoğunluğu dinleyip, konuyu babana fazla vakit geçirmeden söylemeni tavsiye ederim kardeşim.
    Bu arada, ben motoru işyerinde saklamayı düşünüyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano panther 100 :)
    aynı şeyleri ben yaşadım yaklışık 1 buçuk yıl haberi yoktu sonra öğrendi hiçbirşey olmadı
    şimdi beraber geziyoruz

b sınıfı ehliyetten sonra a sınıfı ehliyet alınca motor olayında pek ciddiye almamıştı babam beni. ama uyarısını da yaptı balyozla parçalalım diye. ben yine de aldım. annem ögrendi önce sonra babamın haberi oldu. biraz bagırdı çagırdı ama alıştı. o motoru iki sene kullandım. ve arıza yaptı. servisten çekici geldi kapının önüne. ben yükleme yaparken yanımıza gelmiş sesini duyunca anladım. oğlum sat bunu yenisini al dedi. balyozla kıracak olan babam yenisini al diyordu kaçar mı aldık hemen 6 ay oldu. şimdi ise 3. aldık daha dün ögrendi yeni makineyi ama ögrenmeden önce mangalını ve tatlısını yedirdim ardından verdim haberi. bana pek birşey demedi hayırlısı olsun dedi de anneme tüm detayları sormuş

ya arkadaşlar gerekirse 4 ay sabreder beklerim sonra plaka çıkarınca sürerim ama nerede saklayacam banana söyle demeyin gebertir varla trabzonluyuz evdeki pompalı ile vurur :D

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ankara ya gel bizim kapalı garaja bırak nerden bilelim nereye saklayabileceğini. biz trabzon da yaşamıyoruz.. madem bu işi yaptın onuda düşünecektin.. kuaföre sok akşamları madem bir işin var sabah çıkar dükkanın önüne koy akşam geri içeri al. anlattıklarından çıkan en basit sonuç bu..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Trol olma ihtimali %50.
    Değilse geçmiş olsun..

Bajaj Dominar 400
    Başlangıç için Motosiklet Modelleri

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)