Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkeşe Benden Çaaaay ..(Bugün Motorla Çektiğim Çile)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar bu benim piaggo aldığımdan beri oldum olası saçma sapan arızalar çıkarır , suzuki öylemi 3 sene tepesinde gezdim bir kere öksürmemiştir..Herneyse bu bir zaman önce marşı basmıyordu ,aküyü değiştirdim düzeldi iki gündür yine marş basmamaya , ön far yanmamaya yolda ibreler aşşağı yukarı oynayıp gaz yememeye başladı , suzukiden biliyorum aküsünün kablosu boşlayınca aynısını yapardı , emme velakin bugün kadıköye çıktım yola sağnak yağış bir taraftan bu maltepede yine gaz yememeye başladı , kadran sürekli oynuyor bazen sona çıkıyor bazen dibe vuruyor , öksürüp tıskırıyor bir kaç kere yolda stop etti , emniyet şeridine çektim kablolardan herhalde dedim oynattım elimle düzeldi vs kadıköye böyle öksür tıskır vardım..Gelirken yine stop etti olduk olmadık yerlerde , sonra düzeldi çayırovaya kadar gitti en son stop etti tam etti tüm tesisat gitti yolda kaldım.. Artık minibüse bindim vardım işyerine kamyonet aramaya eşi dostu dolandım eee hayır gelmedi tabe.. Artık aradım pederi elimize aldık alet çantasını 1 saat önce motorun başına vardım , akü başlarını yeniledim olmadı sigortalara baktım olmadı , sonra iyice açtım grenajını tesisata baktım sorun gözükmüyor bir kaç tozlanan yer hariç onları da temizledim , derken bir role buldum baktım 4 kablo gidiyor oksitlenmiş onu temizler iken geldi motorun elektriği baktım yanında bir sigorta var yanmış yatağıda yanmış (geçen zaman bunun akü kabloları birbirine değmiş nasılsa demek o zaman zarar gördü) yatağı elimden geldiğince düzelttim (sigortanın oturduğu bacaklardan birinin iki yanağından birisi yanmış tamamen sigorta oturmuyor) idareten kablo taktım oldu ..Şu an çalışıyor ama orayı bi elden geçirmeli böyle bir işi ilk defa yaptım kendimle gurur duyuyorum kamyonet ücretinden de kurtuldum.. İyi ki varım..
    gaddarnahra, MSMorkan, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun. Benim ki açık olsun . Hakikatten geçmiş olsun hocam :D .

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sat kurtul

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arızayı tespit etmek işin %80 ini bitirmek demektir, gerisi kolay.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    getir bakalım çayları, tek şeker lütfen!

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Sat üstüne az daha koy ybr al. Şaka bir yana neden bu kadar arıza çıkaran bi motosikletle devam ediyorsun ki. Tam da yağmurda yapmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)