Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Nolan markasını nasıl bilirsiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugüne kadar kullandığım 5 kaskın 3'ü Nolan. Gürültülü konforu sıfır. Özellikle de uzun yolda. Başka bir sıkıntısı yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    İlk denediğim ve severk almak istediğim ls2ff323 dü . Mağazada bedenimi giydim ve 4-5 dakika sonra kafamın sol arka kısmına baskı yaptıgı için vazgeçtim. Bu sorun ls2ff396 kaskımda da oluyordu . Büyük ihtimal ls2 nin şekil yapısı benim kafaya uymuyor. Önerebileceginiz başka kask marka-model varmıdır ?

Nolan işini görür ama ses alıyor söyleyeyim n87 modelini kullanıyorum ses harici memnunum biraz ağır bide

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Nolan N87 60 km ile yaptığım bir kazada çenemi elime almamı engelledi. Biraz rüzgar sesi alıyor. Ferah bir kask. :D

Bir arkadaş yazmış, "1 ay sonra fabrika çıkışlı pinlock'un orta tarafında silikon yapışkan yerinden çıktı. Bölgesel buğu yapıyor." diye. Aynısı benim de başıma geldi. Pinlock hiç oldu.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    3 yıl oldu halen n64 kullanıyorum. Kask çok güzel ancak çok ses alıyor. Uzun yolda tıkaç kullanıyorum.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    1 yıldır N87 kullanıyorum. Genel kalitesinden memnunum. Rahat bir kask. Güvenliğinin de iyi oluğunu düşünüyorum. Ama çok rüzgar sesi yapıyor. Uzun yolda gerçekten başım ağrıyor. Benim pinlock da kendini yavaştan bıraktı ama iş görüyor. Neticede pişman değilim. Tecrübe oldu ve fiyatına göre iyi bir kask.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende N64 almayı düşünüyorum. Kafada duruşu çok güzel. Güneş vizörü yok daha güvenli. Bir tek kilit mekanizması beni tedirginlendiriyor o kadar Bu arada kulaklık takmak için boşluk var mıydı acaba n64 de ?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    3 aydır LS2 ff397 vector kullanıyorum. memnunum. ses konusunda 5/10. Ağırlıkta 8/10 veririm. Geri kalan özellikleri gayet güzel ve eline aldığında kaliteli olduğunu hissettiriyor. Tabi kaza anında korumasına kaç puan vereceğimi test etmem umarım

F/P ürünü MT ler var. POLYCARBON galiba
    https://urun.n11.com/kask/mt-kask-mt...diz-P127249736

Böyle de bir termoplastik agv var

https://urun.n11.com/kask/agv-k-3-sv...ask-P119585153
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mt kasklara güvenmiyorum . Ls2'nin de o kaskı sharp'dan 3 yıldız almış . Agv'nin de kaskları termoplastik ( polikarbonat'dan daha dayanıksız). N64 hakkında yorumu olan olursa sevinirim...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende N64 almayı düşünüyorum. Kafada duruşu çok güzel. Güneş vizörü yok daha güvenli. Bir tek kilit mekanizması beni tedirginlendiriyor o kadar Bu arada kulaklık takmak için boşluk var mıydı acaba n64 de ?
    Evet kulak kısmında boşluk var. Hatta fazla uğultu ve sese bırakılan o boşluğun da neden olduğunu düşünmüşlüğüm vardır (:

Konforunu ve kafama uyumunu çok seviyorum aslında ancak uzun turlarda mecburen diğer kakımı kullanıyorum,N64ü sadece şehir içinde kullanıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim için yeterli . Uzun yolda da kulaklık takarım büyük ihtimal. Beni koruması ve kafama oturması benim için yeterlidir Ayrıca kafada çok güzel duruyor kereta

Motosikleti
    Kaskın şekli ve tasarımı on numara bence de. Hele birde siyah vizörünü takarsan baya baya gösterişli duruyor ve güneşli havalarda mükemmel konfor sunuyor.
    Siyah vizörünü de imkanın varsa almanı öneririm. Ayrıca vizör değiştirmek çok kolay, tek tuşa basarak değiştiriliyor, alışınca 5 sn de değiştirebiliyorsun vizörleri. Gayet pratik bir sistem yapmış nolan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Evet siyah vizörü de alırım büyük ihtimal . Fakat beden kaldı mı bilmiyorum nolan kask da Kaskımı motosiklet ekipman magazasından degilde honda dan alacagım da Üstünde siyah vizör varsa daha güzel olur... Bu arada çoğu magazada stokları eritmişler. Üretimi mi durdu acaba ?

Motosikleti
    Olabilir, şimdi Nolanın sitesine baktım (www.nolan.it) orada N64 gözükmüyor modeller arasında. Sanırım N64 yerine N60-5 diye bir model gelmiş.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Nolan N86 kullanıyorum. Yüksek hızda gürültü dışında sorun yok. Bir de güneş vizörü biraz kısa. Bir kaç defa içini çıkarıp yıkadım. Kafama mükemmel uyan bir kask. Bunu almadan önce AGV LS2 Givi ve Caberg denemiştim hiçbirini beğenmedim rahatsız geldiler. Vizör mekanizması kırıldı yedek parçasını kaskı aldığım yerden bulabildim. Pinlocku 2 yıldır kullanıyorum. takarken saç kurutma makinesi ile vizörü ısıtın biraz yanlardaki pinleri de çevirerek sıkıştırabiliyorsunuz hiç buğu yapmıyor düzgün takılırsa.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    BENDE Bİ TANE NOLAN KASK VAR SATILIK İLGİLENİYORSANIZ

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-kask-kiyafet-ekipman-nolan-n91-evo-kask-504000435/detay

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    8 yıldır nolan çeneden acılor kullanıyorum.
    Cox dan da bundan da aynı derecede konfor aldım.
    İçeri ses alması konusunda basarılı degil.
    Genel anlamda 10 üzerinden 6-8 diyebilirim.
    Lakin, ixs bulabilirsen dene derim.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Ls2 kaskımın görevini yitirmesi üzerine yeni bir kask alma arifesindeyim.Kaskta maksimum bütçem 600 TL.Gözüme nolan n64 çarptı. Malzemesi polikarbonat :/. Konforunu bilemiyorum , kitleme mekanizması micro lock :/ . Sizin o fiyat aralığında önerebileceğiniz kasklar varsa söyler misiniz ? Ayrıca bugün mağaza da ls2 ff323 denedim. Kafamın sol arka kısmını sıktığı için almamaya karar verdim. Sanırım kafa şeklim ls2'ye uygun değil. Çünkü eski kaskım ls2 ff396 dada bir süre kafamın sol arkasını sıkıyordu. Lafı çok uzattım.
    Önerilerinizi bekliyorum
    nolan polikarbon yani termoplastik bir kask. Tüm modelleri plastik. Fiber bir kask almanızı tavsiye ederim. LS2 de hem fiber hem carbon kasklar mevcut illa bu iki marka olmasına gerek yok. Ama tavsiyem karbon yada fiber almanız. Nolan isim yaptıktan sonda kalitesini çok bozdu. Yeni nolan kaskı olan arkadaşlar kaskın süngerini çıkarıp iç köpüğünde kullanılan mazemenin kalitesine bakarsa anlayabilirler kalitesini. Diğer markaların iç köpükleri çok daha başarılı
    pea bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Güvenliğine bişey diyemem ama, iç pedleri biyerden sonra salıyor kendini ve inanılmaz ses ve rüzgar geçiriyor.
    Hayatta tavsiye etmem!
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    kuryelik yaparken çeneden açılır modelini kullandım yıllarca.. n92 olabilir tam hatırlamıyorum.. çok kazam oldu ama küçük kazalar sayılır.. işini gayet güzel yerine getiriyordu.. ama diğer emsalleriyle kıyaslamak için onlarıda kullanmak gerek.. belkide aynı paraya daha konfolu kask vardır.. ama genel görüşüm nolan iyi ve kalitelidir, düşük cc motor kullananlar için uygundur..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)