Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz değişimi ve oksijen(lambda) sensörü iptali hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar selamlar , r25 motorumda önceki sahibi tiger egzost takmış , orjinal egzozu almıştım yanında fakat alttaki katalizör yok , katalizörün üzerinde oksijen sensörüde yok doğal olarak. Yani motorun bloğundan egzos çıkıyor ve direk tiger egzosta giriyor arada boş boru.
    Motoru devirli kullandığımda 8.5lt gösteriyor yol bilgisayarı , sakin kullanımda 4.5 lt civarında gösteriyor. Tüketim biraz fazla.
    Gelelim asıl soruna , yaza muayenem var , orjinal egzostla direk muayeneden geçermiyim katalizör olmadan ?
    diğer sorum hadi katalizörü aldık , sensör yok , hadi onuda aldık ya sensörün kablosunu kestilerse ne yapacağım nasıl bir yol izlemeliyim tavsiye verirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sensörün yeri yoksa egzozcu sensör için bir yer açıcak ve sensörü oraya takıcan, kablolarıda bağlican

Motosikleti
    Sensörün fiyatını 750 tl görünce şimdi depoya inip motora baktım , şükür ki oksijen sensörü takılıymış egzosta. O zaman şuan tek sorum kalıyor motorun katalizörü olmadan direk düz boru ile muayeneden geçer mi geçmez mi diyeyim bari

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ya muayene deyince benimde şasi numarasında bi Z harfi var alt tarafı biraz gitmiş pastan dolayı inşallah geçer ya 1 ay sonra götürücem muayeneye.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sensörün fiyatını 750 tl görünce şimdi depoya inip motora baktım , şükür ki oksijen sensörü takılıymış egzosta. O zaman şuan tek sorum kalıyor motorun katalizörü olmadan direk düz boru ile muayeneden geçer mi geçmez mi diyeyim bari
    2 yay önce cam filmi serbest yapıldı. 1 ay önce de yasak edildi. şimdi yeniden serbest yapıldı. Orijinal 1000RR egzozundan ceza yazıldı gözümün önünde. Motorcu çılgına döndü orijinal abi dedi dinlemediler. Plakadaki B harfinin içinde vida olduğu için ceza yazıldı yine gözümün önünde. Kask vizörü siyah diye ceza yazıldı yine gözümün önünde. Tüm bunları bir düşünürsek, egzoz neden alttan geçiyor diyerek muayeneden geçirmeme ihtimaline sahipler bence.

Alıntı DraggerSups adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yay önce cam filmi serbest yapıldı. 1 ay önce de yasak edildi. şimdi yeniden serbest yapıldı. Orijinal 1000RR egzozundan ceza yazıldı gözümün önünde. Motorcu çılgına döndü orijinal abi dedi dinlemediler. Plakadaki B harfinin içinde vida olduğu için ceza yazıldı yine gözümün önünde. Kask vizörü siyah diye ceza yazıldı yine gözümün önünde. Tüm bunları bir düşünürsek, egzoz neden alttan geçiyor diyerek muayeneden geçirmeme ihtimaline sahipler bence.
    yanii arkadaş diyorki herkez kafasına göre

Motosikleti
    Alıntı DraggerSups adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende plaka rakamlarının hiç birinde vida yoktu aracımda , geçen hafta gittim nolur nolmaz köşelerden vidalı diye yeni plaka aldım emniyetten , plakalıklarla taktım vidasız monte etim .Şimdi sabah yeni motorun ruhsat işleri için gidicem , motorun plakasının durumu iyi değil onuda değiştirip vidasız monte edicem, muayenede felan geçmez derler o gün strese gerek yok 5 6 ay var ama hazır olsun elimde neden koşturayım o gün boşuna

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)