Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kanada'da motor kazasına ramak kala..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Hepsi aynı değil. Ama vurun abalıya niye bu kadar severiz kendimizi kötülemeyi anlamıyorum

https://youtu.be/M3ebt430DL0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Adam arabadan çıkarken bir an elinde beyzbol sopası görür gibi oldum ama beynim bana oyun oynamış.
    Mevzu çıkacak diye beklerken sorry' lerin havada uçuşması çok ilginç geldi bana🤔🤔
    Sanki başka bir galaksiden kayda alınıp dünyaya gönderilmiş

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Hiç samimi değil motorcunun arabanın aynasını kırıp videoyu youtubea yüklemesi gerekirdi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Napalım, Kanada'ya mı taşınalım? Bence de taşınalım.
    Weak are prey

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde yolda kapı açan beyaz mercedes videosu vardı. Kapıyı açan amca da aşırı iyi niyetli ve insanî bir şekilde davranmıştı motorcuya...
    Ülkemizde de böyle güzel olaylar olmuyor değil yani.

Yabancı devletlerde motorcuya sinirlenip kasten araba ile ezen videolar, hatta motosikletiyle ilerlerken yolda gasp edilip motosikleti gaspçılar tarafından elinden alınan videolar da gördük. Durup durup kendi ülkemizi vatandaşımızı kötülüyoruz her konuda.
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi aynı değil. Ama vurun abalıya niye bu kadar severiz kendimizi kötülemeyi anlamıyorum

Kesinlikle. Bizde de aynısı yaşanıyor. Üstelik bizden çok daha kötüleri de var. Dolayısıyla biz gayet iyiyiz. Sorun yok... Aynen böyle devam.

Malesef düzelmemiz için önce kabullenmemiz gerekiyor. Daha birinci basamakta tıkanmışız.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    - Im sorry
    - Sorryine sorry gardaaaşşş

Yok ya, baize göre değil o kadar sorry demek Ağız tadıyla kavga bile edilmeyen ülkeyi napak?

Şöyle ağız dolusu küfür edip rahatlama imkanı da yok ki, cık cık cık...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Diğer başlığa yazmıştım buraya da yazayım.

Gelecekte Kanada’da yaşama gibi bir isteğim var lakin onların medeniyet seviyesine ulaşabilmem için baya ders çalışmam lazım. Türkiye’de pratik yapacak insan da pek olmadığı için ders çalışmak da mümkün olmuyor önce bir Avrupa ülkesinde alıştırma mı yapmak lazım acaba?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer başlığa yazmıştım buraya da yazayım.

Gelecekte Kanada’da yaşama gibi bir isteğim var lakin onların medeniyet seviyesine ulaşabilmem için baya ders çalışmam lazım. Türkiye’de pratik yapacak insan da pek olmadığı için ders çalışmak da mümkün olmuyor önce bir Avrupa ülkesinde alıştırma mı yapmak lazım acaba?
    Hocam bu antreman bizim ülkede olmuyor Yaşadığım şehrin standartları üzerinde kibar ve saygılı biriyimdir trafikte. Bir gün tophaneye gideceğim hemen yolun alt kısmında dönüşte yaya geçidi vardır ışık falan da yok, laf olsun diye yapılmış, ama kimse sallamaz, çok işlek bir yoldur. Önümdeki jip durdu. Yayalar geçti. Hala gitmiyor. Bekledim sabırla, meğer alt taraftan yaya yoluna doğru gelenler varmış onları beklemiş. Onlar da geçti hala gitmiyor bu. Baktım yolun diğer tarafından yaya geçidine yaklaşanlar var, baya da mesafeleri var geçmeye, onları bekliyor bu sefer de. Sonra plakaya dikkat ettim NL plaka. (o yoldan da yaya geçmeyen vakit yoktur aşırı işlek bir yer.

Adam sıkılmadan akşama kadar bekleyecek kapasitede bizim yayaları. Bi abandım kornaya, verim selektörü verdim selektörü , adam bu sefer ikilemde kaldı bi dikizden bana bakıyor gaza dokunuyor, bi yol kenarındaki yayaları görüp fren yapıyor. Aklı gitti lavuğun

Ben kornaya daha şiddetli abanınca adam bu sefer korka korka geçti sanki bir günah işlemiş, büyük bir hata yapmış gibi

Sonra dedim ki ulan en medenimiz bu kadar sabrediyor işte, en fazla 15sn. İnanmayan denesin, önünüzdeki araba yolda giderken sebepsiz durursa ve 15sn hareket etmezse ve siz tepkisiz kalabiliyorsanız, kaldırımdan yola adımını atan her bir yaya için zınk diye fren yapıyorsanız, evet siz avrupa trafiğine hazırsınız demektir

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu antreman bizim ülkede olmuyor Yaşadığım şehrin standartları üzerinde kibar ve saygılı biriyimdir trafikte. Bir gün tophaneye gideceğim hemen yolun alt kısmında dönüşte yaya geçidi vardır ışık falan da yok, laf olsun diye yapılmış, ama kimse sallamaz, çok işlek bir yoldur. Önümdeki jip durdu. Yayalar geçti. Hala gitmiyor. Bekledim sabırla, meğer alt taraftan yaya yoluna doğru gelenler varmış onları beklemiş. Onlar da geçti hala gitmiyor bu. Baktım yolun diğer tarafından yaya geçidine yaklaşanlar var, baya da mesafeleri var geçmeye, onları bekliyor bu sefer de. Sonra plakaya dikkat ettim NL plaka.

Adam sıkılmadan akşama kadar bekleyecek kapasitede bizim yayaları. Bi abandım kornaya, verim selektörü verdim selektörü , adam bu sefer ikilemde kaldı bi dikizden bana bakıyor gaza dokunuyor, bi yol kenarındaki yayaları görüp fren yapıyor. Aklı gitti lavuğun

Ben kornaya daha şiddetli abanınca adam bu sefer korka korka geçti sanki bir günah işlemiş, büyük bir hata yapmış gibi

Sonra dedim ki ulan en medenimiz bu kadar sabrediyor işte, en fazla 15sn. İnanmayan denesin, önünüzdeki araba sebepsiz durunca ve 15sn hareket etmeyince siz tepkisiz kalabiliyorsanız, oflayıp puflamıyorsanız, kaldırımdan yola adımını atan bir yaya gördüğünüz an zınk diye fren yapıyorsanız, evet siz avrupa trafiğine hazırsınız demektir
    geçen okul çıkışı yaya geçidinde öğrencileri bekledim. otomobil ile. çok zevkli lan. avrupali gibi oluyor beybi. uuu seviyorum bunu yapmayı. yayalar da üzerlerine hayvan gibi gelinmediği için hayli mutlu oluyorlar. onlar mutlu ben mutlu derken yiğenim "hadisene abi yaa" diye bi çemkirdi. medeni bir şekilde dövdüm yiğenimi..
    SuleymanE bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Geçen gün okul girişinde 5-10 km hız ile giderken shuttle dan inen arkadaşa çarptım daha doğrusu acelesi vardı galiba sağına bakmadan önüme atladı. Sinirli şekilde sağına baksana ya derken çocuk baya mülayim şekilde kusura bakma dedi. Ben de birden yumuşadım, iyi misin diye sordum. Tokalaşıp ikimiz de yolumuza gittik. O da sinirli olsaydı kavga çıkardı herhalde Ders aldım bu küçük hadiseden aslında.
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Doğup büyüdüğüm yer olan Bağdat Caddesi'nde ülke insanına nazaran medeni insanlar yaşıyor bunu sokakta yürürken ve trafikte hissedebiliyorsunuz. Eskisi gibi olmasa da yine de İstanbul'da yaşanabilecek en medeni bölge olduğu kanaatindeyim. Burada yaya geçidi olsun olmasın yayalara geçiş üstünlüğü tanınıyor, istisnaları ve kentsel dönüşüm kamyonlarını saymazsak. Avrupa kıtasına geçtiğim anda kendimi cehennemde gibi hissediyorum. Bırakın araçların yayalara olan saygısını, yayaların yayalara bile saygısı yok. Trafik resmen kaos, saygısız ve medeniyetten yoksun insan dolu. Bir an önce Anadolu yakasına canlı bir şekilde kendimi atmaya çabalıyorum hal böyle olunca. Avrupa yakasında hiçbir yaya araçların kendisine yol vermesini beklemiyor, ya direkt yola atlıyorlar ve arabaların fren yapmasını umuyorlar, ya da yol verildiğinde şaşkın bir surat ifadesiyle karşıya geçiyorlar.

Kısacası İstanbul genelinde yayaya yol vermek, yayaya olan saygıdan değil de bir lütufmuş gibi algılanıyor. Üzücü.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi burası Rusya yalnız onlar bazı konularda bizden de beter

Bu arada motorcu da özür diliyor ben de çok hızlı gidiyordum diye, herkes araba şöförüne dikkat etmişken onu da kaçırmamak lazım, biraz da iğneyi kendimize batıralım ;)

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olta iyiymiş. Hemen bir tane geldi.
    :D Başka türlü düşünmedim anladığım gibi yorumladım direk :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)