Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnterkom sistemleri için gidona takılan uzaktan kumanda kullanan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Selam,
    Schubert C4 kask için sc1 interkom modülü aldım.
    telefonla ve tom tom navigasyon cihazıyla eşleştirip kullanıyorum.
    Sena markanın gidona takılan uzaktan kumandaları olduğunu gördüm ama hiç bilgim yok.
    Bu veya benzeri ürün kullanan var mıdır ?
    İnterkom sistemi hem tlf, hem navigasyon hem de bu uzaktan kumandayla aynı anda eşleşir mi ?
    Kaç tane ayrı bluetooth bağlantısı sağlar bunlar.
    kullanmış olan bilgisi olan varsa sevinirim.
    Kazasız sürüşler herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben de bu gidondai kumandalar neden var onu çok merak ettim hep.
    Kasktaki düğmelere basmamak için mi? Başka bir işlevi var mı?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu gidondai kumandalar neden var onu çok merak ettim hep.
    Kasktaki düğmelere basmamak için mi? Başka bir işlevi var mı?
    Sena'nın sitesinde okuduğum kadarıyle başka bir işlevi yok. Sürüş esnasında elleri gidondan ayırmamak için diyor sadece.
    Çok elzem bişey değil ama belki de yıllardır ilk kez intercom kullandığım için modüldeki düğmelere ulaşmakta zorlanıyorum.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sena'nın sitesinde okuduğum kadarıyle başka bir işlevi yok. Sürüş esnasında elleri gidondan ayırmamak için diyor sadece.
    Çok elzem bişey değil ama belki de yıllardır ilk kez intercom kullandığım için modüldeki düğmelere ulaşmakta zorlanıyorum.
    Hangi model? TMSF mi TM5C mi ne vardı onun butonları ufak gelmişti bana gerçekten, kullanmadım da incelerken. Sport var bende, düğmeler baya baya kocaman, sadece 1-2 kere music yerine power tuşuna bastım. Bir de ses düğmeleri rahat olsa da bir önceki şarkıya geçme düğmesine biraz uzanmak gerekiyor, kablonun geçtiği yere yakın olduğu için, ama sıkıntı da yaşamadım hani. Bir kere dangır dungur bir yerde bırakmak istemedim gidonu, 6 kere çalınca da otomatik cevapladı.
    Acep merak ettim şimdi, "Hey Siri" yi aktif hale getirsem, kaskın içinde de dinler mi sürekli? Elleri bırakamadığın anda müziği kapat vs için işe yarayabilir.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi model? TMSF mi TM5C mi ne vardı onun butonları ufak gelmişti bana gerçekten, kullanmadım da incelerken. Sport var bende, düğmeler baya baya kocaman, sadece 1-2 kere music yerine power tuşuna bastım. Bir de ses düğmeleri rahat olsa da bir önceki şarkıya geçme düğmesine biraz uzanmak gerekiyor, kablonun geçtiği yere yakın olduğu için, ama sıkıntı da yaşamadım hani. Bir kere dangır dungur bir yerde bırakmak istemedim gidonu, 6 kere çalınca da otomatik cevapladı.
    Acep merak ettim şimdi, "Hey Siri" yi aktif hale getirsem, kaskın içinde de dinler mi sürekli? Elleri bırakamadığın anda müziği kapat vs için işe yarayabilir.
    Benim aldığım ürün şu :
    https://www.schuberth.com/en/product...-standard.html

modül direk kaskın içine giriyor iki tane de düğmesi var. kompakt bişey ama kışlık eldivenle çok da rahat değil tuşlara ulaşmak.
    Aslında "Hey Siri" komutunu denemek lazım valla iyi fikir.
    Ben kaskta müzik dinlemiyorum sırf telefon ve navi için kullanıyorum interkomu. ama yine de işe yarayabilir,
    Arama da yaptırılabilir böylece.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Gidon üzerinde kumandası olan bir intercom modeli kullanmaktayım. Uzun yolda pek elinizi uzatmıyorsunuz aslında. Ben intercomu kaskın sol tarafına kamerayı sağ tarafına takmayı tercih ettiğimden sıkışık trafikte ışıklarda beklerken vs sol el debriyajda iken gidonun sağ tarafına monte ettiğim kumandaya daha rahat erisim sağlamaktayım. Yada atıyorum kışlık eldiven kullanıyorsam intercom üzerindeki tuşları ayırt etmek zor oluyor. O zamanlar da da çok işe yaramakta.
    Sesli telefon kullanım asistanları ise evet intercom ile çok rahat kullanılabilmekte.

Motosikleti
    xsr 900
    edit: sc1 sena imis, ben schubert i gorunce scala nin schubert icin olan sistemini aldiniz sandim,
    is bu nedenle de yazdiklarimi sildim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)