Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Chopper nee, Cruiser ne?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    Chopper Türkçe kelime değildir. Türkçe'yi zenginleştirmez, olsa olsa kirletir.
    İnanmıyorummmmmmm!!!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Devam et inanmamaya
    May the Force be with McLaren Mercedes

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Tanımlamayla ilgili bir önerim var

Cruiser: Büyük motor hacimli, yüksek torklu, selesi yere yakın, kromaj süslü motosiklet
    Chopper: Varolan bir motosikletin kesilip biçilerek yeniden şekillendirilmiş hali olan motosiklet
    Custom: Sıfırdan, sipariş üzerine yapılan motosiklet ya da motorun orijinal haline eklenen aksesuarlar sonrasında anılan hali (Custom Harley Softail gibin)

Nasıl?? Naçizane önerimdir
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Motosikleti
    speederbike
    Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Neyin ne olduğu belli zaten. Burada neyin ne olduğunu birbirimize değil, dışarıya anlatmamız gerekirken şu halimize bakın

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya tüm site bu model cruiser desede ben demem bu kadar basit ...çünki doğrusu budur diye bir kaynakyok ...DD yazmıştı onada sormuştum kaynak nedir diye ..benim demişti...

diyorumki çepırdır ..kaynak benim
    hadi ispatlasana bana aksini
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    speederbike
    Sen deme, ben diyorum.

Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    O zaman bu konuyu burada kapatalım

Benden şahane Indian resimleri daha

Girder tipi ön süspansiyonun lezizliğine bir bakın!

P.S.:Neyse bu akşam da polemiksiz kalmadık çok şükür
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Arkadaşlar hani derler ya 'insanın adı çıkacağına canı çıksın' diye hakikaten Tdk nın durumu aynen budur. Takılmışsınız bir ittirgeli götürgeçe her daim aynı örnekler, aynı mazeretler yapmayın beyler bakın aşağıda adres girin bakın sözlüğümüzde ne kadar saçma kelime var. Ben pek bulamadım. Ayrıca biz ne güne duruyoruz neden kelimeler üretmiyoruz? Neden teknolojiyi üretmekten daha kolay değil mi? Yoksa birbirimizi giderek daha az anladığımız için mi teknoloji de üretemiyoruz? Yoksa hepsi birbiriyle bağlantılı mı? Benden hepsine koca bir ''EVET''

Yanlışları savunan değil, değiştiren olalım. Türkçe konuşalım, üretimimize sahip çıkalım.

http://tdk.org.tr/yazim/default.asp?...B1=++++Ara++++
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

ha bak bu güzel fikir bu modele chopper diyeceğimize şopar diyelim de anlarım ...ama cruiser doğrusudur diyeni anlamıyorum bunun böle olduğuna dair bir kaynak yok çünki
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    ha bak bu güzel fikir bu modele chopper diyeceğimize şopar diyelim de anlarım ...ama cruiser doğrusudur diyeni anlamıyorum bunun böle olduğuna dair bir kaynak yok çünki
    Yav adaş amma inatçısın be. Bize göre değil bu işi, motorları ilk üretenlere göre doğrusu nedir? Özel yapım motosikletlere bu adamlar chopper demiyorlar mı? Aynı tip fabrika işi olanlara ne diyorlar? Olay budur yav yoksa bizim ne dediğimizi çok mu takıyorlar, şu tartışmayı tercüme etsek hepimize bir güzel gülerler sadece. Türkçe olmadıktan sonra ha copcop ha crucru hepsi aynı bize ne
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Amannnn noolcak yahu
    Takılın

Ahanda Kawasaki Vulcan 1500 Drifter 1999 model (Indian nostaljisi) Gözler bayram etsin!

Motosikleti
    speederbike
    Kaç para bu?

Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    2006 Kawasaki Vulcan 800 Drifter
    U.S.A.'da 7.399$

(Kawasaki.com'da "Cruisers" başlığı altında bulunuyor )

BIYIKLI

motor üreticileri bile ortak bişi diyemiyo diye ilk mesajımda demişim zaten ....şimdi hangisi ne diyo bakmadım ama chopper , classic, cruiser diyolar web sayfalarında ..hepside modeli cruiser diye adlandırsa sorun yok naked a hepsi naked diyo mesela ...scootere scooter diyolar ama iş çepıra gelince ortak bişi yok ...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    chopper in ne olduğu belli değilmi.el yapımı ve bir ikincisi olmayan özel atölye üretimi motorlara denmiyomu.eğer chopper in ne olduğu belliyse sorun kalmıyo bence.geri kalanına custom mu denir cruisermi denir bilmem ama chopper dememek lazım.
    markaların sitelerine bakacak olursak zaten süper spor ve scooter hariç diğer tüm modellerin türleri konusundada karışıklık var zaten.touring,enduro,kross,naked ......birbirine rakip gösterilen motorları farklı sınıflarda görebiliyosun.bu siteleri doğru kabul etmeye kalkarsak zaten işin içinden çıkılmaz hal alır.bunların yanlışlarınıda bahane edip türü belli olan bişeyi yanlış kullanmak olmaz.

Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Uluslarası internet sitelerinde
    Kawasaki > Cruiser
    Suzuki > Cruiser
    Honda > Cruiser
    Yamaha > Star Motorcycles (Beldeyama.com.tr'de Cruiser)
    Harley Davidson > Ayrıştırma yok, ekstra özellikler için > Custom Vehicle Operations
    Victory > Touring Cruiser

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    BIYIKLI

motor üreticileri bile ortak bişi diyemiyo diye ilk mesajımda demişim zaten ....şimdi hangisi ne diyo bakmadım ama chopper , classic, cruiser diyolar web sayfalarında ..hepside modeli cruiser diye adlandırsa sorun yok naked a hepsi naked diyo mesela ...scootere scooter diyolar ama iş çepıra gelince ortak bişi yok ...

BBRR

Kim chopper diyor sitesinde ben göremedim. Hepsi cruiser diyor şu chopper diyeni bir göstersene sana zahmet.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı G-Strider adlı üyeden alıntı
    Uluslarası internet sitelerinde
    Kawasaki > Cruiser
    Suzuki > Cruiser
    Honda > Cruiser
    Yamaha > Star Motorcycles (Beldeyama.com.tr'de Cruiser)
    ...
    türkiye sitelerindede
    kawasaki-chopper
    suzuki-cruiser
    yamaha-cruiser
    honda -custom

Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Eh problem gene buradan kaynaklanıyor, yurtdışı kaynaklar tutarlı görüldüğü üzere...

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bıyıklı sözlük süper, aldım kopyasını. Ellerine sağlık.

Bu arada benim bildiğim kadar, kısaca; Chopper: kesmek, parçalamak anlamından çıkarak yalnızca bir adet olmak üzere el yapımı olarak üretilen motolara deniyor. Genellikle Harley Davidson'un güçlü motorları takılı oluyor bu aletlerin üstünde ve herbiri kendine has atölyelerin ürünü olarak yapılıyor bir benzeri daha olmuyor yani.

Cruiser ise, seri üretim olarak fabrikadan çıkan cadde motorlarına deniyor. Gidip bir motosiklet bayiinden alınabiliyor.

Ülkemizde çoğunlukla, motosiklet satıcıları dahil bu ayrımı bilmiyorlar (ki bunlar genelde Çin Malı motor satanlar) ve Cruiser motorlara Chopper deniyor.
    Dile pelesenk olmuş, bütün arazi araçlarına jeep(cip) denmesi gibi bir hal almış. Oysaki Chopper sadece modelin adı markanın değil.

Benim anladığım ve de algıladığım budur naçizane.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler