Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Biz böyle olmamalıyız (Arabayı yumruklayan motorcu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Merhaba forumdaşlar.

Hepimiz trafikteyiz. Hepimiz motosikleti bir yerlere park ediyoruz. Durduğu yerde motosiklete zarar geldiğinde, küfürün biri bin para. Yapanı bulsak hareketsiz kalana kadar döveriz. Zararımızı karşılatmaya çalışırız.
    Bunların hepsi malımıza, sevdiğimiz bir cihaza zarar geldiği için.
    Peki aynı şeyi bizim karşı tarafa yapma hakkımız var mı. Sırf yanlış yere park ettiği için. (yanlış olduğu bilinmez. Oraya arabanın girip çıkmayacağını düşünmüş olabilir adam.)
    Herkes emek verip çalışıp, bir şeyleri kazıyıp araç veya başka bir şey alma peşinde. Bizim bunu yapmaya hakkımız yok. Kimsenin hakkı yok.
    Üzüldüm açıkcası.
    Adamın bunu yapması; video'ya çekmesi ve yayınlaması. En acısı da altına gelen yorumlar.

19.saniyede olay başlıyor.
    20. saniyede tekme atıyor arka tampona.
    1.15'te kapıya yumruk atıyor ve kaporta göçüyor.
    1.35'te de göçüğü görebilirsiniz. Ve bununla aptalca övünmesini.

Yazık be. Böyle olmamalıyız. Üzüldüm bunlara.
    Arabanın plakasını yazmak isterdim ama, satılır matılır adam internette arar burayı bulur. Gerek yok şimdi.

Çarpıp kaçmalar. Keyfine zarar vermeler. Ayna kırmalar. Haksız kazançlar. Yalan üstüne kurulan ticaretler.

Ya ne yapsaydı derseniz. Araba gitmeden her türlü çıkardı değil mi motosikleti. Boşuna zarar vermiş oldu. Kapıya yumruk attı'da araba yok mu oldu. Pilotajın zayıf, gücün yeterli değil, motosikleti oradan çıkaramıyorsan o senin sorunun.

Kalın sağlıcakla.

edit:
    Açıklama yapmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Boşuna tukaka ilan edilmedi motosiklet kullanıcıları, işte bu gibi davranışlar yüzünden. İki şerit arasına girip kendi suçlu olduğu halde araç sürücülerine kızanlara, emniyet şeridinden giderken kaza yapıp haklı olduğunu sananlara, ayna kırıp kaçmalara hiç girmiyorum zaten. Kuralsızlık kural olmuş malesef bu camiada.
    TimFx ve birbilent bunu beğendiler.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    No comment

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Edit eklemeye yetiştiremedim.
    Açıklama yapmış vatandaş.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Son zamanların Apaçi motovlog itemleri Cbr250R, tek teker, introdaki şarkı,Onu kırdım şuna atarlandım.
    RoofRoof ve birbilent bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Bu arkadaş normal değil bence.
    Yazık. Çok rahat olmasada oradan çıkabilir ve çıktı.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Arabanın sahibi bu görüntülerle savcılığa gitsin, oldu bitti.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Önceden bu tarz davranışlar sergileyen insanlara "cahil, boşver" falan denirdi. Durum öyle bi hale geldi ki, artık cahil olmayan bile böyle. Tahammül yok. Sıfır. Yani bugün adamla oturup konuşuyorsun. Aa bilgili, kültürlü, gayet güzel bi insan. Yarın kalkıp bu görüntülerdeki benzeri davranışları sergiliyor. Yaşım öyle çok değil, 26 yaşındayım. Ama gerçekten eskiden daha iyiydi hayat. En azından kimin mal olduğu belliydi. Şimdi her yerden bi mal çıkıyor ve tahmin bile edemiyorsun.
    birbilent, blk_pasa, MrMud ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Kimsenin malına zarar verilmemeli bilin ki sadece o kişiye zarar vermiyosunuz o arabaya zarar verirken onun çoluğunun çocuğunun yani ailesinin de boğazından kesiyosunuz maddi zararlar vererek.
    Bunu düşünerek hareket edin.
    gibigibi1985 bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Olayın haklı haksız boyutunu geçecek olursak bu eleman motor kullanmayı bilmiyor.
    Çok daha zorlu yerlerden GV250 hatta Shadow-750 gibi motorlarla çok daha rahat şekilde geçmişliğim var.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bide kızları görünce kesiciye sokmuyo mu tam keko.Diğer olaya gelirsek hem haklı hem haksız ama yaptığı hareketle kendini tamamen haksız duruma düşürmüş.Orası için binanın garajı'nın çıkışı falan demiş.Orada herhangi bir tabela uyarı levhası bilmemne yok.Adam'a da orası garaj girişi diye vahiy gelmeyeceğine göre.Boksörüm herkesi döverim falan laflarıda Ankara'da adamanın biyerine monte ederler.Öyle birine denk gelir ki tek mermiye bakar.
    gibigibi1985 bunu beğendi.

keşke motosikletliye, yumrukladım kısmına, odaklanmayı başarıp. ambianstan kaçınabilseydim
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Muhtemelen hayatı boyunca hiç dayak yememiş bir arkadaş.
    blk_pasa bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Sonra motorcuların imajı kötü vs vs... olur tabi böyle cahil ,tahalmülsüz ,motorculuk felsefesini bilmeyen insanlar mal mal hareketler videolar yaparlarsa daha çookkk bozulur motorculuk imajı

Motosikleti
    Artık Yok...
    izlemedim video yu gerekde yok o kadar çok benzerlerini izledimki.. Belki arkadaş haklıdır ama haklıda olsan Mala zarar verdiğin an haksız konuma düşersin nokta...

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    "Adam boksör beyler"
    Savunmasız bir aracı nakavt ederek bunu ispatlamış..
    Dayak yememiş ergen

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    o değilde arkadaşın nefes alışı benim dikkatimi çekti tanıyan varsa bi kardiyoloğa görünmesini söylesin. iki taş itti başka yerlerden solumaya başladı günde 7 paket sigara içiyorsa o ayrı tabi
    zekeriyaimam ve TimFx bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Stop a Douchebag diye bir kanal var Rus kanalı ama İngilizce altyazıları mevcut izlemek isteyen için. Arabaya zarar vermek kesinlikle büyük hata ve suç bunu savunmanın manası yok. Ama çare olarak arkadaş bu bahsettiğim Youtube kanalındaki aktivistler gibi sökmeye çalışınca sökülmeyen ve parçalanan dandik stickerlardan kullanabilirdi, ben öyle yapardım. Üzerine de aynı kanaldaki stickerda yazanın Türkçe'sini yazardım "İstediğim yere parkederim herkesin hakkına tüküreyim!" gibisinden. Yapıştırırdım ön camına sökmeden hareket edemezdi sökmek için de epey uğraşırdı.
    blk_pasa bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu motovloggerlardan iyicene tiksinti geldi.Barkın öldükten sonra zaten Youtube'ta motosiklet ile ilgili hiç bir şey izlemiyordum dolayısı ile bu tipleri de görmüyordum.Baştan dedim herhalde trafikte ters hareket oldu ondan vurdu arabaya.Ama arkadaş duran arabaya vurmak nedir?Ben benim GV 250 yi normal bir iç kapıdan geçiriyorum(ki marifet değil motosiklet kullanan herkesin geçirmesi gerekir) bu arkadaş benim geçirdiğim yerin neredeyse 1,5-2 katı yerden sinek gibi SS i geçiremiyor.Adamın acemi olduğu geçirmeye çalışırken aynaları kapatmamasından belli.Yorumlarda da yazmış 50.000 km deneyimim var.Senin 500.000 km deneyimin olsa ne olacak.Demek ki o 50.000 km de hiç bir şey öğrenmemişsin.Hem ayıp,terbiyesizlik hem de TCK Madde 151'e göre cezası hapis ve para olan suç.

Videoların geneline bakıyorum sürekli her şeye sinir olmalar,gereksiz kendine güven,herkese küfür,kızlara hava atmak için gaz vermeler...Bir de millet yorumlarda bunu pohpohlayıp duruyor.Pohpohlayanlar çoğunlukla 0-13 yaş arası motosiklete başlamayı özenen tipler.Başlamayın kardeşim siz başlamayın..20 yıldan beri motosiklet kullanıyorum beni tiksindirdiniz motosikletten.Sizin yüzünüzden bizim adımız kötüye çıkıyor.Bir de utanmadan "Adam boksör beyler" yazmış oraya.Sen bir gün manyağın birine denk gel,o manyak o motosikletin aynaları söküp makatına monte etsin görürsün o zaman boksörü.
    bikerboi, RamonRojo, ogzcngdk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden bu tarz davranışlar sergileyen insanlara "cahil, boşver" falan denirdi. Durum öyle bi hale geldi ki, artık cahil olmayan bile böyle. Tahammül yok. Sıfır. Yani bugün adamla oturup konuşuyorsun. Aa bilgili, kültürlü, gayet güzel bi insan. Yarın kalkıp bu görüntülerdeki benzeri davranışları sergiliyor. Yaşım öyle çok değil, 26 yaşındayım. Ama gerçekten eskiden daha iyiydi hayat. En azından kimin mal olduğu belliydi. Şimdi her yerden bi mal çıkıyor ve tahmin bile edemiyorsun.
    Yaşım 60'a yakın. Yazdığınız gibi eskiden de cahil insanlar vardı. Büyük çoğunluğu bunu bilir kabul eder ona göre hareket ederdi. Fark şurada; şimdikiler bilmiyor, kabul etmiyor. Bu da yetmezmiş gibi kişisel gelişimde çok daha ileri olan insanlara akıl vermeyi, ahkam kesmeyi çok seviyorlar...
    Yapacak bir şey yok. Başa gelen çekilir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler