Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklete Başlama Hazırlıkları

Motovento
    REKLAM ALANI
    DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Öncelikle herkese merhaba, 16 yaşıma girmeme 6 ay gibi bir zaman kaldı ama şimdiden birkaç bilgi alıp ekipman gibi konuları şimdiden halletmeyi planlıyorum.
    Ehliyeti aldıktan sonra kışın kullanacağımı sanmıyorum yağmurlu havalarda, bide yazın kullanacağım tabiki.
    Babamda motora fazla iyi bakmıyordu ilk başlarda ikna oldu umarım yakında sizler gibi motor kullanmaya başlayacağım.
    Birde şimdi eğitim şart demeden birisi yazayım, yamaha riding academy'e gitmeyi düşünüyorum, gidecem büyük ihtimalle.

Motorsiklet:
    Almayı düşündüğüm model Honda CB 125E

Kask:
    https://urun.n11.com/kask/mt-kask-mt...gri-P173892650

İlk olarak bu kaskı beğenmemin sebebi güneş vizörü olması böylelikle sabahları sıkıntı yaşamıyacağım. Siyah vizör olmasını isterdim ama gece görüşte sıkıntı çıkardığı için bu modeli tercih ettim fakat revenge 5 yıldız almışken, bu kask 3 yıldız almış yani 2 yıldız ne kadar fark yaratır onu merak ediyorum. Bu fiyatı geçmeyecek bir kask öneriniz varsa beklerim.

Mont:
    https://urun.n11.com/mont/motosiklet...ogue-P53194558

Bu montu çok beğendim 4 mevsim diye ama yazın terletirmi çokmu kalın olur gibi kuşkularım var. O yüzden bu modelide alabilirim :

https://urun.n11.com/mont/motosiklet...yah-P120404953
    İkisinide mağazada deneyip kararımı vereceğim.

Dizlik:
    https://urun.n11.com/dizlik/motosikl...lik-P202680176

Eldiven nerde diyenler için durt mont alınca yanında yazlık eldiven veriyorlarmış !

Neden n11'den alıyorsun diyenler içinde nedeni kasımda kullanılabilen büssürü kuponlarım var oyüzden tabi almadan önce mağazaya gidip deneyip hangisi oluyorsa internetten kupon kullanıp sipariş vereceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Gerçekten çok bilinçlisin. Tebrik ederim. Şimdiden kazasız belasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    Tricity
    Birkaç tane düzenleme daha yapacaktım ama süre dolmuş.
    CB 125E neden seçtin gibi bir soru gelirse :
    Benzin göstergesi olması, vites göstergesi olmasından dolayı seçtim çünkü bazı modellerde yok yeni başlayacağım için bunlar benim için önemliydi.
    Bide motoru sıfır almayacağım, 2.el alacağım ama aklım takılan bir soru var 2012 ve 2015 model CB 125E'ler çok var 2017 model grenajları 2012, 2015 modellere olurmu bunu merak ediyorum çünkü görünüşte hiçbir değişiklik yokta (illaki motor düşecek sonra parça konusunda sorun olmasın)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Saolun teşekkürler, bir motorsiklet sürücüsü olarak aranıza katılma günümü heycanla beklemekteyim

Uyar, uyduran biliyorum. Gerçi uğraştı mı, rötüş yapmak zorunda kaldı mı bilmiyorum. Parçası çok ucuz, bulunuyor.
    Ben bunu 2 sene kadar kullandım. 90km üzerine çıkmaz. Şehir dışına pek uygun değil. Onun haricinde canavar gibi alet.
    Şöyle söyleyeyim. Bu aletle 2 sene işe gittim geldim. Yağmur, çamur gık demedi. Finale doğru bir gün yoksa motor stop etti. "Hah sağlam bile olsa bu zamana kadar dayandı demek ki" diye düşündüm.
    İndim baktım. Pantolon takılıp yan sehpa kancasını çıkarmış. Ayaklık açılmış. Ondan stop etmiş motor.
    Beni 25,000 km taşıdı asla sorun çıkarmadı. Hor kullanmazsan sana da aynı hizmeti verecektir.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Motor siklet değil MOTO SİKLET soruna gelecek olursak Honda CB 125E parasına mondial veya bajaj almanı tavsıye ederım cunku o motor geregınden pahalı ve bos. Kask guzel secım bence fıyatına gore basarılır mt revenge ye falan da bak derım yada ls2 lee f/p urunlerı

https://urun.n11.com/mont/prohel-colombia-mont-kirmizi-P154304459?BEDEN+SE%C3%87ENE%C4%9E%C4%B0=XXL&cid=6 04001&gclid=Cj0KCQjw95vPBRDVARIsAKvPd3J47I3avt6Hwb yt9bkRdqqUbvddoiIG9RE3cB_hRJAm4P3eGFkSfvYaAtMmEALw _wcB&gclsrc=aw.ds mont olarak horguclu oldugu ıcın bunu onerırım sahsen veya body armor ama uzerıne mutlaka mont yada yırtılmaya dayanıklı bıseyler eldıven

olarak 100 lıraya kadar guzel eldıvenler var ındırım yaparlar pesın verırse havale mı ne dıye gecıyor

ha bırde lutfen ama LUTFEN BOTU UNUTMA

https://urun.n11.com/bot-ve-ayakkabi/prosev-11005-kislik-uzun-bot-motosiklet-cizmesi-P156381697?BEDEN+SE%C3%87ENE%C4%9E%C4%B0=40&cid=60 4001&gclid=Cj0KCQjw95vPBRDVARIsAKvPd3JfzuYYKTxf9ga 3SI-QaklQ1uK1ee3e3vkmfJtLuaAHN6QH_BSoFzwaAnqpEALw_wcB& gclsrc=aw.ds

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yazın file mont harici her mont terletir ki file mont bile terletiyor zaman zaman

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şimdiden keyifli sürüşler.

1. MT bilindik bir kask üreticisi, ECE22 sertifikası da olmak zorunda zaten tüm kasklarında, dilediğini alabilirsin. İşin detaycılığına gireceksen, güneş vizörü kaskın darbe emiciliğini zayıflattığı şeklinde çokça tartışmaya sebep olmuş bir konu. SNELL güneş vizörlü kaskları sertifika vermiyor, Arai bu şekilde kask üretmiyor, bildiğim kadarıyla hiç bir supersport kaskında da vizör yok.
      SHARP testi de benzer şekilde tartışmalı bir konu, kimileri çok önemsiyor kimileri fazla ciddiye almıyor.
      Model spesifik bir şey söylemek zor, ancak bütçeni biraz daha artırabilirsen, hangi markada olursa olsun, biraz daha iyi olur.
    2. Montla ilgili hiç bilgim yok, markayı da duymadım. Genel olarak 4 mevsim olan montların hem dış kumaşı oldukça kalın olur hem de astar olur içlerinde ama kış koruması da çok çok iyi olmaz - iyi olanlar 3 mevsim olarak geçer, yazın kullanılması tavsiye edilmez. Örneğin ben kışın Revit Shield kullanıyorum, astarını çıkarsam bile yazın ciddi şekilde terletiyor, bu yüzden ayrı yazlık mont aldım. Ancak kışın da astarını giydikten sonra 0c havalarda işe giderken sorun yaşamadım. Ama dönemli detay, rotamda çıktığım en yüksek hız 50-60kmh idi o zamanlar. Sürat üşümeye çok büyük etken.

Bütçe anlamında seni zorlamak istemem ama biraz daha biriktirip, çalışıp edip birşeyler yapıp biraz daha ekle derim. Nedenine gelince;

* Dizlik tek başına iyi bir koruma değil. Dizini yere vurduğun anda koruyacaktır, ancak sonra tüm bacakların asfalta sürtünmeye başlayacak ve en sağlam kot pantolon bile bir kaç saniye içerisinde erime riskine sahip. Tech90, Riderdenim gibi bir firmadan motosiklet pantolonu alırsan sürtünmeden kaynaklı tatsız hasarlara karşı kendini korumuş olursun.
    * 400TL'ye satılan montun yanındaki eldiven elini pek bişeyden korumaz. Sana demiyorum ki 1500TL'ye Alpinestars GP Tech falan al, ama misal Motovento'da indirim vardı, arka tarafta bir sepete yazlık Alpinestars eldivenleri koymuşlar, 250TL civarlarında falan. Yine yazlık az korumalı eldivenler olsa da en azından kullanılan malzeme falan konusunda daha güvenli bir seçim olacaktır.

Tabi bu dediğim n11 kuponları konusuna ters düşüyor, o detaya bir şey diyemeyeceğim.
    Tebrikler bilinçli yaklaşımın için. YDA'daki eğtimden sonra da bir Honda'dan GS2 patlat derim.
    Botu unutma, hiç gereği olmayan ufak kazalardaki tatsız yaralanmaların ilki gerekli ayak koruma ekipmanı olmamasından kaynaklanıyor.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyar, uyduran biliyorum. Gerçi uğraştı mı, rötüş yapmak zorunda kaldı mı bilmiyorum. Parçası çok ucuz, bulunuyor.
    Ben bunu 2 sene kadar kullandım. 90km üzerine çıkmaz. Şehir dışına pek uygun değil. Onun haricinde canavar gibi alet.
    Şöyle söyleyeyim. Bu aletle 2 sene işe gittim geldim. Yağmur, çamur gık demedi. Finale doğru bir gün yoksa motor stop etti. "Hah sağlam bile olsa bu zamana kadar dayandı demek ki" diye düşündüm.
    İndim baktım. Pantolon takılıp yan sehpa kancasını çıkarmış. Ayaklık açılmış. Ondan stop etmiş motor.
    Beni 25,000 km taşıdı asla sorun çıkarmadı. Hor kullanmazsan sana da aynı hizmeti verecektir.
    Saolun bende fazla hız meraklısı değilim 90 yeterde artar benim için şuanlık. Şehir içi kullanım yapacağım. Benim aklımda 2 sene böyle kullanıp tam öğrenip 18'de yeni ehliyet alıp yeni motora geçmek var çünkü a1 ehliyeti ile fazla çeşit yok olsa bile güzel olanlar pahalı onun yerine daha yüksek cc'lerde daha iyisi, daha konforlusu aynı fiyat var.

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor siklet değil MOTO SİKLET soruna gelecek olursak Honda CB 125E parasına mondial veya bajaj almanı tavsıye ederım cunku o motor geregınden pahalı ve bos. Kask guzel secım bence fıyatına gore basarılır mt revenge ye falan da bak derım yada ls2 lee f/p urunlerı

https://urun.n11.com/mont/prohel-col...B&gclsrc=aw.ds mont olarak horguclu oldugu ıcın bunu onerırım sahsen veya body armor ama uzerıne mutlaka mont yada yırtılmaya dayanıklı bıseyler eldıven

olarak 100 lıraya kadar guzel eldıvenler var ındırım yaparlar pesın verırse havale mı ne dıye gecıyor

ha bırde lutfen ama LUTFEN BOTU UNUTMA

https://urun.n11.com/bot-ve-ayakkabi...B&gclsrc=aw.ds
    yazım yanlışı olmuştur kusura bakmayın. Sıfır almayacağım 2.el alacağım bajajlar pahalı, mondial drift 135cc yeni çıkan mh minörün ikinci elide piyasada yok sıfırıda 4.350TL.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın file mont harici her mont terletir ki file mont bile terletiyor zaman zaman
    Aynen o yüzden 2. olanı alabilirim.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden keyifli sürüşler.

1. MT bilindik bir kask üreticisi, ECE22 sertifikası da olmak zorunda zaten tüm kasklarında, dilediğini alabilirsin. İşin detaycılığına gireceksen, güneş vizörü kaskın darbe emiciliğini zayıflattığı şeklinde çokça tartışmaya sebep olmuş bir konu. SNELL güneş vizörlü kaskları sertifika vermiyor, Arai bu şekilde kask üretmiyor, bildiğim kadarıyla hiç bir supersport kaskında da vizör yok.
      SHARP testi de benzer şekilde tartışmalı bir konu, kimileri çok önemsiyor kimileri fazla ciddiye almıyor.
      Model spesifik bir şey söylemek zor, ancak bütçeni biraz daha artırabilirsen, hangi markada olursa olsun, biraz daha iyi olur.
    2. Montla ilgili hiç bilgim yok, markayı da duymadım. Genel olarak 4 mevsim olan montların hem dış kumaşı oldukça kalın olur hem de astar olur içlerinde ama kış koruması da çok çok iyi olmaz - iyi olanlar 3 mevsim olarak geçer, yazın kullanılması tavsiye edilmez. Örneğin ben kışın Revit Shield kullanıyorum, astarını çıkarsam bile yazın ciddi şekilde terletiyor, bu yüzden ayrı yazlık mont aldım. Ancak kışın da astarını giydikten sonra 0c havalarda işe giderken sorun yaşamadım. Ama dönemli detay, rotamda çıktığım en yüksek hız 50-60kmh idi o zamanlar. Sürat üşümeye çok büyük etken.

Bütçe anlamında seni zorlamak istemem ama biraz daha biriktirip, çalışıp edip birşeyler yapıp biraz daha ekle derim. Nedenine gelince;

* Dizlik tek başına iyi bir koruma değil. Dizini yere vurduğun anda koruyacaktır, ancak sonra tüm bacakların asfalta sürtünmeye başlayacak ve en sağlam kot pantolon bile bir kaç saniye içerisinde erime riskine sahip. Tech90, Riderdenim gibi bir firmadan motosiklet pantolonu alırsan sürtünmeden kaynaklı tatsız hasarlara karşı kendini korumuş olursun.
    * 400TL'ye satılan montun yanındaki eldiven elini pek bişeyden korumaz. Sana demiyorum ki 1500TL'ye Alpinestars GP Tech falan al, ama misal Motovento'da indirim vardı, arka tarafta bir sepete yazlık Alpinestars eldivenleri koymuşlar, 250TL civarlarında falan. Yine yazlık az korumalı eldivenler olsa da en azından kullanılan malzeme falan konusunda daha güvenli bir seçim olacaktır.

Tabi bu dediğim n11 kuponları konusuna ters düşüyor, o detaya bir şey diyemeyeceğim.
    Tebrikler bilinçli yaklaşımın için. YDA'daki eğtimden sonra da bir Honda'dan GS2 patlat derim.
    Botu unutma, hiç gereği olmayan ufak kazalardaki tatsız yaralanmaların ilki gerekli ayak koruma ekipmanı olmamasından kaynaklanıyor.
    Bot ve pantolon konusunu bende isterim ama giy çıkar, giy çıkar yapmak istemediğimden biraz daha pratik olsun diye dizlik seçtim ama haklısınız. Giy çıkar niye yapasın dersenizde motorla okula gitme planım var pantolon konusunda biraz sıkıntılar

Bende cb125 e düşünüyorum ancak biraz araştırınca bu motordan vazgeçtim.
    2.El Ybr bakmanı tavsiye ederim onun yerine. Yada mondial falan sıfır.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı jantibeyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cb125 e düşünüyorum ancak biraz araştırınca bu motordan vazgeçtim.
    2.El Ybr bakmanı tavsiye ederim onun yerine. Yada mondial falan sıfır.
    Neden acaba (ne eksisi var) ?
    Mondial drift 135cc a1 ile yetersiz kalıyor, yeni çıkan mh minöründe 2.el'i yok.
    CB 125E ile aynı fiyat olan 2.el ybr'ler ölü makine resmen 60.000 km civarında.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Öncelikle araştırma yapman ve bilinçli olmandan dolayı tebrik etmek isterim

Ben de aynı senin gibi her şeyi okur ederim öncesinde, fakat şunu hiç unutma teorideki bilgi pratikte bambaşka olabilir.

Özet olarak, denedikçe kullandıkça cevapları kendin öğreniyorsun

Ekipman olarak ise, Durt marka aynı montu geçtiğimiz aylarda satın aldım ve yanında kışlık eldiven gönderdiler. Bu havalarda oldukça memnunum, hatta Ekim ortasında terletiyor bile. Montu 3 mevsim giyebilirsin ama yazın mümkün değil kesinlikle file mont alman gerekecek. Yanında verilen eldivenler ise kaliteli değil o yüzden hediye olarak verilen ekipmana çok güvenme derim.

Dizlik konusunda herkes gibi tavsiyem kesinlikle pantolon alman, giy çıkar yapmana gerek yok çünkü kot ve gayet şık kesimli olan pantolonların korumaları rahatça çıkarıp takılabiliyor. Çantanda taşıyabilirsin çıkardıktan sonra okula gittiğinde. Ek olarak, dizlik motoru çizebilir dikkat!

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Sedotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle araştırma yapman ve bilinçli olmandan dolayı tebrik etmek isterim

Ben de aynı senin gibi her şeyi okur ederim öncesinde, fakat şunu hiç unutma teorideki bilgi pratikte bambaşka olabilir.

Özet olarak, denedikçe kullandıkça cevapları kendin öğreniyorsun

Ekipman olarak ise, Durt marka aynı montu geçtiğimiz aylarda satın aldım ve yanında kışlık eldiven gönderdiler. Bu havalarda oldukça memnunum, hatta Ekim ortasında terletiyor bile. Montu 3 mevsim giyebilirsin ama yazın mümkün değil kesinlikle file mont alman gerekecek. Yanında verilen eldivenler ise kaliteli değil o yüzden hediye olarak verilen ekipmana çok güvenme derim.

Dizlik konusunda herkes gibi tavsiyem kesinlikle pantolon alman, giy çıkar yapmana gerek yok çünkü kot ve gayet şık kesimli olan pantolonların korumaları rahatça çıkarıp takılabiliyor. Çantanda taşıyabilirsin çıkardıktan sonra okula gittiğinde. Ek olarak, dizlik motoru çizebilir dikkat!
    Teşekkürler, ben büyük ihtimalle dURT HIGHWAY olanı alacağım iç astarları çıkınca %100 yazlık olduğu yazıyo, 3 mevsimlikmiş (suya karşı dayanıklı astar olduğu yazıyor yani yağmurlu havalarda giyebileceğim zaten bir yazın, birde yağmurlu havalarda sürerim. Kışın hiç sürmem)

''Bide motoru sıfır almayacağım, 2.el alacağım ama aklım takılan bir soru var 2012 ve 2015 model CB 125E'ler çok var 2017 model grenajları 2012, 2015 modellere olurmu bunu merak ediyorum çünkü görünüşte hiçbir değişiklik yokta (illaki motor düşecek sonra parça konusunda sorun olmasın)''
    Bu sorunun cevabını bilen varmı eğer grenaj olmuyorsa :
    2012, 2015 model grenajları zor bulunurmu ?

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Mondiallere de bak bence,

mh minör çıktı a1 e uyuyor, zaten kasa driftle aynı.
    superboy alabilirsin 100 lük olanını hem vergisi yok.

Bence ilk motorunu sıfır al, zevki bi başka oluyor ilk sen biniyosun koltuklarındaki naylonları sen yırtıyosun.
    Bütçen yoksa superboy alabilirsin 3290 liraydı yanlış hatırlamıyorsam fiyatı mondialin sitesinden bakabilirsin.

Mesela ben cbr 500 r aldım ama hala mondialden vazgeçemedim satmadım halen duruyor ve kullanıyorum
    Alışamadım 500 e demeyimde :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden acaba (ne eksisi var) ?
    Mondial drift 135cc a1 ile yetersiz kalıyor, yeni çıkan mh minöründe 2.el'i yok.
    CB 125E ile aynı fiyat olan 2.el ybr'ler ölü makine resmen 60.000 km civarında.
    Hocam superboy gibi bi seçenek var hem 100 cc aslında 97 cc vergisi yok ikinci elini de rahat bulur 2500 tl civarında temizleri var 3290 tl zaten sıfırı, sıfırda alabilir yani.

Motosikleti
    Pcx
    Her gün işe gidip gelirken veya gezmeye gittiğimde üşenmeden ayakkabılarımı çıkarıp pantolonumu çıkarıyorum ve tekrar giyiyorum motordan soğumak derecesine geldim ama gene de her gün yapıyorum bence pantolon almalısın hiç çekilir değil ama ufak bir çizikden korusa bile kazanan sen olursun.

Motosikleti
    Alıntı okankalaycı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün işe gidip gelirken veya gezmeye gittiğimde üşenmeden ayakkabılarımı çıkarıp pantolonumu çıkarıyorum ve tekrar giyiyorum motordan soğumak derecesine geldim ama gene de her gün yapıyorum bence pantolon almalısın hiç çekilir değil ama ufak bir çizikden korusa bile kazanan sen olursun.
    Dizlik kullanabilirsin, bu yüzden motordan soğumak bence saçma çünkü senin hayatını kurtaracak şeyler bunlar. Yıllarca takarsın belki hiç kaza geçirmezsin, üşenip bir gün takmazsın başına gelmeyen kalmaz. Bunu düşün her gün tak
    okankalaycı bunu beğendi.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiallere de bak bence,

mh minör çıktı a1 e uyuyor, zaten kasa driftle aynı.
    superboy alabilirsin 100 lük olanını hem vergisi yok.

Bence ilk motorunu sıfır al, zevki bi başka oluyor ilk sen biniyosun koltuklarındaki naylonları sen yırtıyosun.
    Bütçen yoksa superboy alabilirsin 3290 liraydı yanlış hatırlamıyorsam fiyatı mondialin sitesinden bakabilirsin.

Mesela ben cbr 500 r aldım ama hala mondialden vazgeçemedim satmadım halen duruyor ve kullanıyorum
    Alışamadım 500 e demeyimde :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Hocam superboy gibi bi seçenek var hem 100 cc aslında 97 cc vergisi yok ikinci elini de rahat bulur 2500 tl civarında temizleri var 3290 tl zaten sıfırı, sıfırda alabilir yani.
    Baktım superboy'a ama vites göstergesi yok tek boş göstergesi var yani yeni başlayacağım ve hiç motor bilgimin olmamasından dolayı sıkıntı çıkarır diye korkuyorum ama bir yandan daha ucuza gelir çinli alırsam sonradan değiştirim diye düşünüyorum artık ehliyet ve ekipmanlardan geriye ne kadar bütçe kalırsa ona göre bir motor alacağım.

Dizlik kullanabilirsin, bu yüzden motordan soğumak bence saçma çünkü senin hayatını kurtaracak şeyler bunlar. Yıllarca takarsın belki hiç kaza geçirmezsin, üşenip bir gün takmazsın başına gelmeyen kalmaz. Bunu düşün her gün tak
    İşte pantolon konusu iyi ama üşenmek :(

Motosikleti
    Baktım superboy'a ama vites göstergesi yok tek boş göstergesi var yani yeni başlayacağım ve hiç motor bilgimin olmamasından dolayı sıkıntı çıkarır diye korkuyorum ama bir yandan daha ucuza gelir çinli alırsam sonradan değiştirim diye düşünüyorum artık ehliyet ve ekipmanlardan geriye ne kadar bütçe kalırsa ona göre bir motor alacağım.
    Superboyda dijital vites göstergesi var, özelliklerini okursan vites göstergesi yazdığını görürsün.
    Gösterge resimlerine bakarsan devir saatinin içinde alt kısımda var :D

Motosikleti
    Tricity
    Superboyda dijital vites göstergesi var, özelliklerini okursan vites göstergesi yazdığını görürsün.
    kontak kapalı olduğundan gözümden kaçmış evet varmış kusura bakmayın fotoğraflardan direk bakıp geçtim :(
    Aslında çinli almakta mantıklı motor illa düşecek bir şey olacak sonradan motor yükseltince daha iyisine geçerim artık ehliyet + ekipmanlardan ne kalırsa.
    Razore 100'ün far yapısı superboyda olsa süper olur kafası kötü ama napalım bir ehliyet günümüz gelsin bakıcaz (mh minörün 2. el piyasasına daha düşmemiş onun kafa yapısı güzel).

Motosikleti
    kontak kapalı olduğundan gözümden kaçmış evet varmış kusura bakmayın fotoğraflardan direk bakıp geçtim :(
    :D Sorun değil
    Superboya bak bence güzel bi seçim olabilir senin için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Aslında çinli almakta mantıklı motor illa düşecek bir şey olacak sonradan motor yükseltince daha iyisine geçerim artık ehliyet + ekipmanlardan ne kalırsa.
    Bu arada pantolon yerine dizlik kullanabilirsin, soğuk havalarda da rüzgar geçirmez içlik kullanabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler