Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kedi,kopek, ya$LiLar ve cocukLar.. Lutfen biraz dikkat..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evde iki tane kedim var.. Birini ben yavruyken kiyamadim getirdim $u an 1.5 ya$inda. Digerini vaLide copte öLmek uzereyken buLmu$, gozLeri kör oLdugu icin acLiktan baygin du$mu$ vaziyette eve getirdi.. O da 6 ayLik ama fazLa hareket edemediginden tosuncuk oLdu
    Evde kedi besLedigim ve hayvanLari sevdigimden doLayi yoLda insanLara zarar vermemek icin gosterdigim caba kadar hayvanLar icinde gosteririm..
    Az once onume cikan bir kediye maaLesef carptim.! HizLi gidiyordum ama biLiyorum ki yoL kenarindaki kediLer araba yada motorsikLet gordukLerinde kenara dogru kacmak yerine hizLa kar$iya gecmeye caLi$irLar.. Bu yuzden kendimi tehLikeye atmayacak kadar on ve arka frene asiLdim.. Direksiyonu tam kedinin onune geLdigimde hafif saga cevirdim, boyLece en azindan aLtima girmesini engeLLemeyi amacLadim ve zira oyLe de oLdu.. Hemen saga cektim yarim saate yakin kediyi aradim.. BuLsaydim eminim evde 3.bir kedim daha oLacakti.. Kisaca ukaLaLik etmek istemem ama motorsikLet kuLLanmaya yeni ba$Layan, ve insanLari seven (insanLari sevenLerin hayvanLarida sevdigini du$undugumden) herkes;
    1- YoLda giderken baktiginiz bir noktaya 2 saniyeden fazLa bakmayin..
    2- YoL kenarinda ufak bir cocuk, ya$Li bir amca yada teyze, yada bir hayvan gordugunuzde yava$Layin.. Cunku hepsi biLincsiz ve dikkatsiz oLurLar.
    3- OzeLLikLe cocukLar motorsikLet gordukLerinde ebevenyLerinin eLLerinden kurtuLduysa iLgi cekici buLdukLari icin motorsikLetin onune atLarLar..
    4- BisikLetLi cocukLar saga soLa donerken asLa arkaLarina bakmadikLari icin yanLarindan mumkun oLdugunca yava$ gecin.
    5- Ya$LiLar duyu kayipLarina ugradikLari icin iyi goremezLer, duyamazLar yada daLgindirLar.. Birden onunuze firLayabiLirLer..
    6- KediLerin cogunLugu yoL kenarinda giderken urktukLeri icin ters yone kacmak yerine capraz ko$u hamLesiyLe onunuzden gecmeye caLi$irLar ve maaLesef geneLde eziLirLer..
    7- Bu saydigim faktorLerin hepsinde verdiginiz karari hemen uyguLayin cunku fazLa vaktiniz oLmayacaktir.. Gaza basip kediden yada ya$Li teyzeden once gecmek yada frene basip durmak gibi..
    8- Once kendi guvenLiginizi sagLayin, siz sagLam kaLin ki etrafinizdaki insanLara da zarar geLmesin (Tuhaf bi cumLe oLdu ama anLadiginizi umuyorum)
    9- Duramayacaginizi anLadiysaniz hizinizi azaLtip zarari en aza indirin.. Bunu yaparken panige kapiLmayin, frene abanmayin, kaymayin, du$meyin, hem kendinize hem yoLdaki diger canLiya daha fazLa zarar vermeyin..
    10- Tum bu saydikLarim $ehir icindeki a$iri hizLardan kaynakLanacagindan, kendinize cok guvensenizde, 3-5 ya$indaki cocukLara 70-80 ya$indaki teyze ve amcaLara, ve icguduLeriyLe hareket eden hayvanLara guvenmeyin..
    Sevgi, saygi, ho$goru vs.vs. Hepinize keyifLi RuzgarLar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Verdiğin bilgiler , gerçekten çok önemli , TEŞEKKÜRLER...

Ayrıca ikaz ve uyarı için , motosikletlere korna dediğimiz klakson veya düdük denen sinyal cihazını da kullanmaktan kaçınmamalıyız......

Her köşe başında , yaşlı - çocuk ve uygunsuz gördüğümüz ortamlarda mutlaka korna kullanmalıyız...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    teşekkürler paylaşım için...
    May the Force be with McLaren Mercedes

serdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F/05
    Güzel yazı... teşekkürler

Vurguladığın noktalar gerçekten önemli ve her an herkesin yaşayabileceği tehlikelerin habercisi gibi...

Ayrıca herhangi bir çocuğa çarpmayı bırakın dokunsanız bile, o psikoloji elimizi ayağımızı bir anda keser motordan... Vicdanını sızlatacak hiçbir olumsuz durum yaşamaz kimse inşallah...

Unutmayalım ki herşey 1-2 saniyede olup bitiyor !!! Düşünecek, durumu tartacak vakit yok yani kaza anında...

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı
    Her köşe başında , yaşlı - çocuk ve uygunsuz gördüğümüz ortamlarda mutlaka korna kullanmalıyız...[/COLOR][/B]
    Kesinlikle dikkat etmemiz gereken bir noktada bu..
    [B]34 TK 2701 / A(RH)+ / 2005 CBR600F [/B]

Gundem.. Cunku bence cidden cok onemLi bi konu..

ghostrideremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşımın için teşekkürler gerçekten önemli konular sağol
    herkese kazasız belasız sürüşler
    [COLOR="Red"]MOTORCU OLMAK SADECE HIZ YAPMAK DEĞİLDİR-[/COLOR][COLOR="Blue"]ÖNÜNDEKİ ARACINDA NE YAPACAĞINIDA BİLMEKTİR[/COLOR]

Motor kullanan dostlarin cogaldigi, yeni arkada$larimizin aramiza katildigi ve nufusun surekli arttigi bir ulkede ya$adigimizdan tekrar guncellesek mi konuyu
    Daha oncede guncellemi$iz ama oyle kalmi$ ne hikmetse..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    güzel bilgiler ama keşke biraz daha düzgün yazsaydın.

şu $ işareti yerine ş yazsan olmuyormu?

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ne kadar güzel yazmışsın ...
    keyifli rüzgarların sürekliliği için en çok görev bizde
    DİKKAT DİKKAT DİKKAT
    50-100m. ilerdeki bir motora baş parmağının arkasından baktığında göreceğiniz tek şey bi parmak
    trafikte hızla beraber nokta oluyoruz.
    yayalar ve hayvanlar trafikteki araçlardan daha tehlikeli
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bilgiler ama keşke biraz daha düzgün yazsaydın.

şu $ işareti yerine ş yazsan olmuyormu?

şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
    Senin klavyede ş harfi varmıydı?

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Gerçekten haklısın . Bu kedilerin kaçmak için tam ters istikamete koşma olayı bide tavuk ve horozlarda var. ilk başlarda çok tehlike atlattım ama artık temkinliyim biliyorumki ben geçene kadar hareket etmeyecek,tam ben geçerken karşıya geçmeye çalışacak
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    dollars $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ !

Lucas sen yalowa nın neresinden din özelden cewap atarsın artık
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel başlıkmış kedi köpek yaşlılar ve çocuklar

sapık bir geyik olarak uzatayım, kedi köpek yaşlılar çocuklar zenciler yahudiler çingeneler haydi toplanın gaz odasına haydii

yani burda yaşlı ve çocuklara da köpekler kadar saygı mı deniyor , durun kafam karıştı

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel başlıkmış kedi köpek yaşlılar ve çocuklar

sapık bir geyik olarak uzatayım, kedi köpek yaşlılar çocuklar zenciler yahudiler çingeneler haydi toplanın gaz odasına haydii

yani burda yaşlı ve çocuklara da köpekler kadar saygı mı deniyor , durun kafam karıştı

Şşşt geyiklik yok burda.....

Valla gereğinden fazla dikkat edilmeli bence.....Bil hassa yaşlılara....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alp_tunay abi tamam özür geyik için , ama başlık olmamış

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Evet sanki kedilerle köpekleri uyarıyormuş gibi anlaşılıyor....

'' Dikkat edin sayın kedi ve köpekler...Bu motorcular size zarar verebilir haa'' gibi bi anlam çıkmış....

Aslında keşke onlarıda uyarabilsek...Anlasalar da yapabilsek...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yahu kedi , köpeğin yanına bide kaplumbağaları eklesek fena olmucak hani...çünkü bazen diğer akrabalarını ziyaret için otobanda karşıdan karşıya geçmek durumunda olabiliyolar... daha geçen birini son anda farkedip son hamlede kurtardım üstünden geçmekten...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Bilooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu kedi , köpeğin yanına bide kaplumbağaları eklesek fena olmucak hani...çünkü bazen diğer akrabalarını ziyaret için otobanda karşıdan karşıya geçmek durumunda olabiliyolar... daha geçen birini son anda farkedip son hamlede kurtardım üstünden geçmekten...
    Onlar için alt geçitler yaptıralım....Hatta yürüyen bant....Hayrımız dokunur garibanlara....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler