Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba. L3 Araç tipi B ehliyet ile ilgili sorunum var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar.
    Motorum sıfır orbit II 50cc. Ruhsatı yeni çıktı Araç tipi L3 yazıyor. Bu biraz kafamı karıştırdı. B ehliyeti ile kullanacağım. Polis L3 yazıyor bunda diyerek bana ceza keser mi. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba motorlu bisiklet yazıyor benim motorun ruhsatında 50 cc ki bu L1 sınıfı oluyor

ama L3 ü tanımı bu L3 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i geçen yolcu sepetsiz iki tekerlekli araçtır.
    Tescil birimi ile görüşmeniz mantıklı gibi duruyo benim bildiğim L 1 olması gerek

Motorunuz hayırlı olsun. Ruhsatta bazen hata yapabiliyorlar. Ruhsatı bastırdıktan sonra ilk kontrol edilmesi gereken yer araç sınıfı. Ayrıca hata ihtimali çok çok az da olsa şase numarasını da mutlaka kontrol edin. Ehliyette sorun çıkar mı bilemiyorum fakat muayenede büyük ihtimalle sorun çıkacaktır. Ruhsatı değiştirmeniz gerekli. Ne yazık ki değişiklik için tekrar ücret alıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ruhsatı siz çıkartmadıysanız bayi aracı vs çıkarttıysa gidin onlara düzelttirin, değişiklik parası da onlara aittir.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun. Ruhsatta bazen hata yapabiliyorlar. Ruhsatı bastırdıktan sonra ilk kontrol edilmesi gereken yer araç sınıfı. Ayrıca hata ihtimali çok çok az da olsa şase numarasını da mutlaka kontrol edin. Ehliyette sorun çıkar mı bilemiyorum fakat muayenede büyük ihtimalle sorun çıkacaktır. Ruhsatı değiştirmeniz gerekli. Ne yazık ki değişiklik için tekrar ücret alıyorlar.
    Ücret almıyorlar benim cub motorumda 1 kişilik yazıyordu muayeneden kaldım.
    İki kişilik yaptırdım tescilden, ruhsat değişmedi ancak sistemden değiştirdiler. Hiç bir yere para vermedim.

Hepinize cevaplariniz için çok teşekkür ederim umarım ceza filan yemem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)