Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

spacy alpha ile boğaz köprüsünü geçmek

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar,
    nasip ise spacy alpha almayı düğünüyorum.

Daha önce motosiklet tecrübem yok.
    Ehliyet sınavını yeni geçtim.

İş - ev arası gidip geleceğim.

Sizce bu scooter ile köprüyü yaz - kış geçebilir miyim?

Aranızda sürekli olarak köprüleri spacy ile geçen var mı ?

PCX yerine spacy düşünmemin sebebi, bunun ortası boş PCX'in dolu imiş ve rüzgarda sorun oluşturuyormuş (bildigimden degil, forumdan araştırıp okuduklarımı yazıyorum)

tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Tşkler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Eğik gidersin yavaş gidersin ama gidersin bi şekilde.Rüzgar var diye sonsuza kadar bi yakada kalmaya gerek yok.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

siz bu motoru kullandınız mı? yoksa tecrübelerinize dayanarak mı söylüyorsunuz?

bu motoru sürekli kullanan, özellikle paketçi - kuryeci arkadaşlar, tecrübelerini yazabilirse çok makbule geçer.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    90 bin küsür spacy kullandım alpha ile fark yok.
    24 bin küsür km de yeni kasa pcx kullandım.

Yahu nerden duyuyorsunuz bu tarz şeyleri.?
    Yok rüzgar yermişsin.
    Spacy ticari ağarlıklı, gidiş, süspansiyon, hızlanmaları cok farklı.

Hayatının hatasını yaparsın git pcx al.

24 bin km yi nişanlımla sakarya, İstanbul, Çanakkale arası geze geze kar kış kıyamet demeden yaptım.

Ek olarak çok rüzgar takıntınız varsa spacyde cam olayı dert.
    Al pcx tak camını.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı moto20177 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz bu motoru kullandınız mı? yoksa tecrübelerinize dayanarak mı söylüyorsunuz?

bu motoru sürekli kullanan, özellikle paketçi - kuryeci arkadaşlar, tecrübelerini yazabilirse çok makbule geçer.
    Hocam çok kötü rüzgarlarda 100-120 ile gittim.Zor oluyor yamuk yumuk gidiyorsun ama gidiyorsun.Çok korkarsan yavaş yavaş gidersin.Öyle rüzgarın sizi alıp uçuracak hali yok.

merhaba, cevabın için teşekkür ederim. Bir yanlış anlaşılma olmasın diye konuya biraz netlik getirmek istedim. Benim korktuğum rüzgar, köprüyü geçerken yanlardan gelecek olan rüzgar. PCX 'ler ortası dolu olduğu için daha çok savruluyormuş yandan rüzgar yediklerinde.

Siz çok rüzgarlı bir havada spacy ile köprüyü geçtiniz mi? Rahat geçiyor mu ?

Yeni kasa PCX ile boğaziçi köprüsünü rüzgarlı bir havada geçiyor musunuz sürekli olarak? Tavsiye edermisiniz?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu kadar dert edilecek bir konu yok ortada, PCX'in ortası dolu, enduro ya bişi olmaz, racing yarar geçer gibi söylenen şeyler bir yerden sonra safsata.

Her türlü her motor ile köprüden geçilir,ama öyle ama böyle.. Siz şuan hiç tecrübe sahibi olmadığınız için konuyu kendi içinizde büyütüyorsunuz, bir iki geçiş denemesinden sonra kendi yolunuzu bulursunuz.

İlaveten köprüden geçişin zorlu olduğu gün sayısı bir kış boyunca 2 elin parmaklarını geçmez.. En azından bu güne kadar geçmedi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Yani öyle bir soru sordunuz ki cevabını nasıl versem bilemedim.
    Boğazdan her ikisiylede geçtim çok farklı cihazlarla da geçtim aradığınız sorunun cevabı bende yok. Yani çok takıldığım bir konu olmadığı için açtım gazı geçtim.
    Bence sizde öyle yapın çünkü boğaza göre motor alanı ben hayatımda ne gördüm ne duydum.

Yani 160 girip de aman rüzgar var dediğim de oldu, tekerde geçen arkadaşlarımız da oldu.

Diyorum ya takılmayın.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Bence size rüzgardan çok kabartmalı trafik çizgileri rahatsızlık verecek.
    : /

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben spacy ile pakaetçilik yaptım spach gerçekten çok kullanışlı ortası boş müthiş çanta vs koyabilrisin giderken çok büyük bir + pcx de bu opsiyon malesef yok bu sebeplten hangisi kafana yatarsa onu al pcx uzun gezilerde bir çıt avantajlı olur su soğutma sebebi ile bunun dışında ben bir + göremedim eğer ufak telek alet çantası vs vs taşıyacaksan pcx sorun çıakrtır bana çıkartıoyr ....

merhaba,

hiç bir şey taşımayacagım, hatta arka çantam bile olmayacak. evin garajından - iş yerinin garajına gidip geleceğim.

ama yol şu şekilde: gidiş 25km - dönüş 25km olmak üzere toplam günde 50 km yol. ve bu yolun üzerinde iki viyadük ve bir adet boğaz köprüsü var.

viyadük ve köprülerden geçerken, yandan gelen rüzgar ile bir anda şerit degiştirmesin, tekeri yere saglam bassın, kazasız belasız gideyim istiyorum. Hız yapmayı düşünmüyorum, zaten trafiğin en yoğun oldugu saatlerde binecegim.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Pcx ortası boş değil ama depo o kadar yüksektede değil. Ben gayette sırt çantasını o ortaya sıkıştırıyorum ayaklarımı da koyunca çanta hareket etmiyor. Köprüdeki rüzgar spacy,pcx,xmax falan ayırt etmez bazen topluca metrobüslerin yanına geçip korunarak geçiyoruz bazen öyle fırtına oluyor ki motosiklet geçişi durduruluyor. Soru çok saçma..

neden sacma olsun ki?

ben motosiklet almak istiyorum ama karar verirken en onemli kriterlerimden biri de bu konu.

eminim benim gibi bir cok kisi bunu merak ediyordur veya zaman icerisinde merak edecektir.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı moto20177 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden sacma olsun ki?

ben motosiklet almak istiyorum ama karar verirken en onemli kriterlerimden biri de bu konu.

eminim benim gibi bir cok kisi bunu merak ediyordur veya zaman icerisinde merak edecektir.
    Hocam motorun frenlerini sor,son hızını sor,torkunu sor,egzozun 6500 devirdeki kokusunu sor ama boğaz köprüsünden geçerken nasıl olur onu sorma.Tamamen tecrübeyle alakalı bişi o.

motorun teknik ozelliklerini ve kullanici yorumlarini okudum forumdan, yeniden sormama gerek yok bolca cevaplanmis : )

sadece surekli spacy alpha kullanan ve surekli kopruyu gecen arkadas var mi onu merak ettim, eger varsa tecrubelerini paylasmasini rica ediyorum.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bizim Jemand var köprüde tekerde geçiyor fazla takılma rüzgara.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Daha bugün activamla rüzgarda köprü geçtim. Köprü ayaklarında bi an rüzgar kesilince anlık sapıtma oluyor. Bunun dışında bi şekilde köprüyü geçiyorsunuz. Activa spacy yakın diye yazdım ama spacy tabi daha iyi de olabilir. Özetle hepsiyle geçilir hocam Gönlünüz neye yatarsa onu alın. Tabi ben pcx derim...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    köprü tem e5 trafiği acemi için tehlikeli. Tecrübe kazanana kadar köprüyü geçmeyin derim. Mesele sadece rüzgar değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)