Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Deri ceket üşütür mü? ilk kez alıcam

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    arkadaşlar deri ceket alıcam üşütür mü bu ürün bizi? dainese pelle tipi birşey 1000 e satan varsa almak isterim

yağmurda giyilirmi ? tekstil istemiyorum artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Gerçek deriyse üşüteceğini sanmıyorum + gerçek deriyse kendisi yağmur geçirmez ancak dikişlerinden sızdırabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben Difi'nin deri montunu kullanıyorum, denedim zerre su ve soğuk geçirmiyor ama bakımı zor olduğundan ve de ıslaklık derinin düşmanı olduğundan yağmurda kullanmamaya özen gösteriyorum. Ben de alternatif tekstil mont arayışındayım.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Kışlık deri mont alırsan üşütmez. Bende vardı arkadaşa sattım. İçinde içliği vardı, bu yazlıklarda olmuyor. Hava ısındı mı çıkar, soğudu mu giy, yazında kullanabilirsin..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Soğuk ve yağışlı hava için tekstil mont daha iyidir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yaklaşık 1,5 senedir dainese d1 pelle kullanıyorum. Ben alırkende söylerlerdi deriyi napıcan yazın terletir kışın üşütür. Yazın yakıcı sıcakta içliğini çıkartır giyersen kışın da içine güzel bi polarla giyersen ne yazın terletir ne kışın üşütür. Bakımı ve temizliğinin iyi yapılması gerekiyor sadece. Özellikle beyaz renk varsa kirlenmesi kolay temizliği zor oluyor. Ve arkadaşın söylediği gibi yağmur deriyi yavaş yavaş yıpratır. Kışın mümkünse üstüne yarışçıların giydiği tarzda bir yağmurluk bulun ki montunuzun ömrü uzun olsun. Saygılar.

bir ara motorda çakma deri giyiyordum şuan tekstil giyiyorum yanii hatırlamıyorum öyle bir fark olduğunu o yüzden bence kullanılabilir hatta deri olduğu için daha ince ve şekil olucaktır

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    deri mont ya da içlikli mont esinti geçirmez. tekstil/içlikli mont deriye nazaran daha iyi hava giriş çıkışı sağlar. montun içi dışı arasında ne kadar az hava akışı olursa o kadar çok terlersin. bu sıcak terlemesi de değil, soğukta da olsa havasızlıktan ter salgılar vücut.
    ona göre, deri alacaksan da hava giriş-çıkışı olan bi şey al.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    4 mevsim(hava kanallı, egzozlu vs) tekstil bir ceket alın keyfinize bakın. Kışlık deri ceket alsan yazın giyilmez, önünü açsan koltuk altı vs terden havasızlıktan bakteri yuvasına döner, yıkasan yıkanmaz vs. Kışlık almasan da üşütür adamı. Mümkün olduğunce fabrik ürünler kullanın.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bende var bufalo derisimidir artık bizon derisimidir meşin gibi.

dez avantajlarını yazayım

1- Normal montun 2 katı ağırlında
    2- Suyu yerse boyası gidiyor
    3- Suyu yerse kronik kırışmalar meydana geliyor ( ütüyle falan düzeltiyor derici )
    4- Kokuyor

avantajları

1- Kendimi çok güvende hissediyorum bir kaç sefer düştüm asvaltta sürtündüm korumasız yerleri dahi koruyor.
    2- Yazın hiç bunaltmıyor.
    3- Kışın içine orta katman giyersem hiç üşütmüyor.
    4- Kendimi içinde karizmatik hissediyorum

Deri montumu çok seviyorum.

Bakımını yaparsan evladiyelik. Astar değiştirip boyatıp kullanmaya devam ediyorum.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Dainese in deri ceketini kullaniyorum. Modelin tam adini bilmiyorum ama kullandigim model bu. Soğuk havada, yağmurda ve azda olsa karda kullanıldı. Normalden fazla üşümedim zaten içine tisort giyecek değilsindir sende.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar deri ceket alıcam üşütür mü bu ürün bizi? dainese pelle tipi birşey 1000 e satan varsa almak isterim
    yağmurda giyilirmi ? tekstil istemiyorum artık
    sonbaharda üşümezsin ama kışın binicem diyorsan üstüne birde rüzgar geçirmeyen bir yagmurluk giymek zorundasın.

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    Yazın terletir, kışın üşütür ama asfalttan en iyi koruyanda deridir.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam adam akıllı deri 1200 1300 den aşağıda yok, hudsondan aldım astarlı kışında giydim on numara... yağmurda işmonttan bi yağmurluk alırsın 40,50 tl onu giyersin üstüne...ben geçen kış üşümedim birkere çok soğuk olmuştu yağmurluk giydim üzerine ondada ter içinde kaldım... sakın ucuza kaçıp replika, çakma alma bi halta yaramıyorlar...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İçlikli değilse bal gibi üşütür, hangi marka olursa olsun.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese in deri ceketini kullaniyorum. Modelin tam adini bilmiyorum ama kullandigim model bu. Soğuk havada, yağmurda ve azda olsa karda kullanıldı. Normalden fazla üşümedim zaten içine tisort giyecek değilsindir sende.

https://i.hizliresim.com/LOE5Go.jpg
    Deri ceketin utanmış sanki sen onu çekerken.
    Şaka maka güzelmiş
    EldekiDebryj ve berk_cglr bunu beğendiler.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Motosikleti
    Tracer 900
    Yazın tekstil mont kullanıyorum,sonbahar-kış-ilkbahar döneminde Spidi RR termal içlikli mont kullanıyorum 22 derece ve altı havalarda ve 2 derecede kullandım en az,

Üşütmesin diye yapılıyor zaten üşütmez,gündelik giyilen deri mont farklı,yağmur ve su geçirmezlik konusunda bişey diyemem yağmurda yağmurluk kullanıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Arkadaşlar gene her kafadan bir ses çıktı ben gene alayımmı almayammı karar veremdim, fukara değilimde 1000 tl en fazla vereceğim curcit 4 riders alsam nasıl olur? beyaz yerleri var deforme olmasını istemiyorum ne yapacağım lütfen akıl verin

curcit e param yeter tekstil al diyorsunuz da tekstil mont da iysi ucuz değilki

ben dainese file montu giyip te üzerime zınk diye olduğundan beri ucuz ürün almak isteğim gitti markalı olsun azıcık pahalı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

böyle bir mont 1000 tl ye bulamazmıyız 2. el ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gene her kafadan bir ses çıktı ben gene alayımmı almayammı karar veremdim, fukara değilimde 1000 tl en fazla vereceğim curcit 4 riders alsam nasıl olur? beyaz yerleri var deforme olmasını istemiyorum ne yapacağım lütfen akıl verin

curcit e param yeter tekstil al diyorsunuz da tekstil mont da iysi ucuz değilki

ben dainese file montu giyip te üzerime zınk diye olduğundan beri ucuz ürün almak isteğim gitti markalı olsun azıcık pahalı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

2. El fiyatlarını hiç bilmiyorum. Verdikleri fiyatlar yipranmisligina gore degisiyordur herhalde. Ama ben olsam 2.el almazdım düşmesen bile yipranmis oluyor, deformeler oluyor. Ben bu montla dusmedim, çok kötü kullanmadım( kotu kullanmadim derken oturup bakimini yapmadim, yagmurda filanda giydim ama bence okadardakotu kullanmadim :D )
    biraz yipranmadi değil. Sifira yakin temizlikte olanlar zaten aldigi fiyata yakin satmak ister.

4riders monta da baktim biraz beyazligi var. Beyaz kisimlar feci kir topluyor. Surekli silmen, temizlemen gerekiyor beyaz kalmasi icin. Zaten pek magazadan ciktigi gibi olmuyor silsende o beyazlar griye kaçiyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    kışın deri üşütmez diyenler , bence kafayı üşütmüş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)