Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600 cc üzeri 18000 tl bütçeye ne önerirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Forumda yeniyim. yaş 30 12 yıldır motor kullanıyorum. 150 cc scooter ile başlayan maceram bmw f650 gs ile durakladı.
    (f650 GS'de 100 le kaza yapıp dizimi kırmıştım. Şükür düzeldim. ALLAH kimseye böyle bir acı yaşatmasın)

En son dizimi kırıp vitesli kullanamaz hale (ortalama 1 yıl ara verdim) geldikten sonra 250 cc bir scooter aldım şimdilik idare ediyorum ama hazır sezon kapanmış fiyatlar yavaştan düşmeye başlamışken bir canavar çekeyim altıma diyorum.
    Canavar derken uçmamak kaydı ile rahat, deli gibi benzin içmeyen, ama bastımmı da gitsem mi gitmesem mi diye düşünmeyen bi alet arıyorum
    Başlıkta belirttiğim gibi 18 bin tl ile ne alabilirim ne önerirsiniz. ikinci el arıyorum tabi ki.
    Yorum ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tarz olarak bunları dışı olmazsa iyi olur ;) Touring-Sport Touring-Enduro-Naked-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Diğer dizini de gözden çıkardın galiba..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajımdan bunu mu anladınız?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    .........
    mustafa_325 bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    bende aynı arefedeyim aklıma yatan tek motor cbf600 şuanda 25bin gibi rakam cıkarabilirsem xj6-diversion f de olabilir tabi diğer türlü 20bin gibi olursa cbf600 2008 üstü alıcam

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı arefedeyim aklıma yatan tek motor cbf600 şuanda 25bin gibi rakam cıkarabilirsem xj6-diversion f de olabilir tabi diğer türlü 20bin gibi olursa cbf600 2008 üstü alıcam
    aslında ilk başta nc700 kafaya koymuştum ama motoru o kadar kötülediler ki vazgeçtim. Çok tasarruflu olması dışında bir artısı yok sanırım. Bu artının götürüsüde hızı olmuş sanırım.

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Z750s,gsr600

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Öncelikle geçmiş olsun. Tekrarını yaşamanız dileğiyle.

Touring modelde temiz CBF 600 bulursanız her türlü sizi tatmin edecektir. Çok uzun yol yapıyorsanız naked yorucu olabilir.

4 silindir makinalara bakiyorsaniz, 4,5 lt altını düşünmeyin yakıtta. Şehir içi zaten 5-6 lt den aşağı yakmaz.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı ercan0058 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajımdan bunu mu anladınız?
    Evet benim nacizhane önerim size biraz daha tecrübe edinip almanız istediğiniz makinayı .. 250 lik scooter ile istediğiniz makina arasında çok çok farklar var bu yüzden yazdım (500lük maxiscooter kullanıyorum yalan yok gözüm kesmez dediğiniz makinayı)... Daha öncede kaza yapmışsınız benzer motorla tekrar zor günler yaşamayın..

İyi dileklerimle..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Tekrarını yaşamanız dileğiyle.

Touring modelde temiz CBF 600 bulursanız her türlü sizi tatmin edecektir. Çok uzun yol yapıyorsanız naked yorucu olabilir.

4 silindir makinalara bakiyorsaniz, 4,5 lt altını düşünmeyin yakıtta. Şehir içi zaten 5-6 lt den aşağı yakmaz.
    İşe git gel toplam 18 km yolum var bunun dışında haftasonları kaçamak yapmak için düşünüyorum. En iyi seçenek cbf600 gibi görünüyor. Hayırlı orta yollu bişiy bulabilseydim bari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Evet benim nacizhane önerim size biraz daha tecrübe edinip almanız istediğiniz makinayı .. 250 lik scooter ile istediğiniz makina arasında çok çok farklar var bu yüzden yazdım (500lük maxiscooter kullanıyorum yalan yok gözüm kesmez dediğiniz makinayı)... Daha öncede kaza yapmışsınız benzer motorla tekrar zor günler yaşamayın..

İyi dileklerimle..
    Tecrübem var scooterı vitesli süremez halde olduğum için mecburi almıştım. Kısa sürelide olsa büyük makinaları kullanmışlığım var sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. F650 ilede 15 bin km yol yaptık. Yeterlimidir bilmiyorum ama. Benim öyle çekincelerim yok. Zamanla herşeye alışılır.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı ercan0058 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşe git gel toplam 18 km yolum var bunun dışında haftasonları kaçamak yapmak için düşünüyorum. En iyi seçenek cbf600 gibi görünüyor. Hayırlı orta yollu bişiy bulabilseydim bari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Tecrübem var scooterı vitesli süremez halde olduğum için mecburi almıştım. Kısa sürelide olsa büyük makinaları kullanmışlığım var sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. F650 ilede 15 bin km yol yaptık. Yeterlimidir bilmiyorum ama. Benim öyle çekincelerim yok. Zamanla herşeye alışılır.
    Temiz cbf 600 18,500 e falan bulabilirsin , tabi doluluğuna da bağlı.
    Çok dikkatli davranın ama, kazasız denilip ağır hasarlı motosikletlere de rastladım. Mutlaka expertiz yaptırın.

Bu arada cbf600 ile ilgili şunu söyleyeyim. 2008 ve sonrası enjeksiyonlu,öncesi karburatörlüdür. Kimisi yarı karbüratörlü der. Karbüratörler içerisinde enjektörle beslenir. Çok yaktığını söyleyenler oluyor ama, ben daha uzun yolda 6 lt yaktıramadım. 120 km sabit ,arada 160 lara çıkıp gazladığım halde.

Bu nedenle 2008 öncesinde öncelikle bujilere baktırmak gerekli. Yakıttan şikayet varsa

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    18000 e çok temiz zor bulunur

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Hocam o fiyatlara gsr 600 alabilirsin isteklerini karşılar sanırım
    geldikleri gibi giderler 1918

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Gsx650f hem 4 silindir hem de tanta seti icin uygun bir model.yine cbf600-1000 de bulunur o rakamlara. 2 silindirde kawasaki ern6 da iş görür. Canta vs takmam derseniz alternatifler çogalır.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6

İyi dileklerimle..
    Adamın konusunu tam okumamşsın galiba f650 gs kullanıyormuş önceden.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    2008-2009 Transalp. BMWkadar olmasada iyi motor.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    DL 650 cok aşırı yakmaz cok kaçar km düşük bulmak zor. Çünkü alan biniyor 😀 ama motor uzun km ler yapıyor. Oğlumda var 98k da şanzıman sorunundan dolayı (6.vites dişlisi kırıldı.hiç duyulmamış) motor inince ölçüm yapıldı. Motor çok iyi durumda idi) yani korkma yüksek km den
    2007 den sonra ABS var. Kalitesi bellidir

Hepinize yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Seçimimi ani bir karar değişimi ile cbf 1000 den yana kullanmış bulunmaktayım.
    Neden? Sabah kalktım ihtiyaçtan satılık bütçeme uygun canavarı görünce yapıştım direkt.
    Bi hayırlı olsun alırım tekrar teşekkürler. :D

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Hayırlı olsun... Resimde isteriz

Hayırlı olsun o zaman

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)