Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet kaskosu yapan ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    hodacrbr110xx ten bi fırsat buldum ve sorumu yazıyorum

motosikletimi kasko yapırmak istiyorum. hangi şirketler yapıyo?
    hangi şirketler işiniz düştüğünde yardımcı oluyor hangisi başından kovuyor. bi de 8 milyar civarındaki bi motorun kaskosunu ne kadara yaparlar(tahmini)?

yanıtlarınızı bekliyorum!!!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    hodacrbr110xx ten bi fırsat buldum ve sorumu yazıyorum

Bu soruna guzel bi cevap verecek birini tanıyorum

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    maalesef benede
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Selam danger0
    Sigorta şirketleri genelde motosikletleri sigorta yapmıyorlar, yapmamak içinde ya çok yüksek fiyat veriyorlar, yada başka bahaneler uyduruyorlar.
    Motosiklet fuarında gördüğüm isvicre sigorta var, bu işi ciddi şekilde yapıyorlar, yaptıran kişilerde pek bir problem yaşamadıklarını söylüyorlar.
    Birde sitemizde leto nick'li arkadaşımız sigorta acentesi, o yapabiliyormu diye onada sorabilirsin.
    Fiyatlar konusuna gelince, motorun üzerine koruma taktıgın zaman fiyatta %10 indirim yapıyorlar, aynı şekilde sigorta kapsamındaki bazı şeyleri cıkartabilirsin, mesela motorum çalınmaz kapalı yerde bırakıyorum dersen çalınmayı çıkarıyorlar bundanda belli bir miktar düşüyorlar.Fiyatları 5.750.000.000TL motor için 500 milyana yakın bir ücret soylediler, Kendi motorum için sordum 11 milyar üzerinden 980 milyon lira fiyat cıkarmışlardı.Sana özelden telefon numaralarını yollarım.

hmmm evet bende duydum bu konuda bir kaç bilgi bende ugrasmıstım bir aralar genelde diğer sigorta acenteları bu işi sallıyorlar bize zararı olur diye motoru kaskolamak tarafında değiller ama benım duyuntularıma göre isviçre sigorta ile çalışan müşterilerine hiç bir problem cıkartmıyorlarmıs

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    bakın arkadaşlar ben sigortacılık yapıyorum. ve daha yeni motor aldım kendi motorumu bile şirketle konuşmadan sigorta edemiyorum çünkü sigorta şirketleri bu işten zarar ediyorlar genelde. ben bi le bu sabah kaza servisinin müdürü ile konuşup kendi motorumu kasko yapabilirmisiniz diye rica ettim tamam yaparız dedi ama normalde bizim araba kaskolarında kendi adıma araba alıp kasko yaptıracak olsam %25 indirip yapıyorlar ama bunuda konuştum kendime ait dedim oda aynen şöyle dedi biliyorsunuz ki motosiklet kaskolamıyoruz ama size ait olduğu için vede fiyatını göz önünde bulundurarak yaparız ama indirim yapamayız dedi kendi sigorta şirketim olsa dahi tamamını ödemem gerekecek. ben bunada şükür ediyorum. birde isviçre sigorta ilede konuştum şartları iyi gercekten.
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    bu arada danger nasıl yani benden fırsat buldun ve yazdın. seni mi engelliyordum yoksa. anlamadım. hem erhan abi sende nasıl arkamdan vuruyorsun beni. nede olsa karadenizli düşmanısın. tamam bundan sonra az konuşacağım. forumda açmıcam küstüm
    arkamızdan neler dönüyor haberımızde yokmuş yaw.
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    tenis motosiklet
    Küstüüüüüüüm küstüüüüüüüüüüm küstüm

küsme be honda bi espiri yaptık işte

ehueheu hmmm millet amma korkuyor yawsa kaskolamaktan sanki tek teker arif gibi hareketler yapacz ehuehu [ yaparık demi ]

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    ben fuarda bi kaç yere sormuştum 250cc'nin altını kasko yapmadıklarını sölemişlerdi, 100cc'lik Speedfight'ım var die kaskosuz mu dolaşmam gerek?

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    kısaca motosiklet iki teker ver düşme riski hemen hemen %80 o yüzden kasko yaparlar ama adamın ocağını söndürürler.
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Alıntı danger adlı üyeden alıntı
    Küstüüüüüüüm küstüüüüüüüüüüm küstüm

küsme be honda bi espiri yaptık işte
    yok abi küsmem
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A

kasko yaptırmam gerek..

arkadaşlar biliyorum biraz hortlatmak gibi olduda... babam kasko yaptır diyor.. bu işi yaptırmam gerek.. isviçre sigorta tahmini kaça yapabilir bu işi aranızda bileniniz varmı.. veya yaptırıpta tavsiye etmek isteyen varmı.. ben bi yere sordum normal de sigortalar yapmıyor..
    KIRMIZI BOĞA..

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    bildiğim kadarıyla motorlara kaskoyu filo yani 9 motorlu araç üstü yapıyorlar buda tabii ki şirketlere oluyor kişisel olarak ise bazı şirketler özel kasko yapıyorlar fiyatları uçuk ve sanıyorum kapsamı az bir poliçe oluyor çalınma,yanma,arıza,gibi şeyler güvence içine alınmıyor sonuç alırsan bizide bilgilendirmeyi unutma
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bakalım yarın bi sormayı düşünüyorum fırsatını bulabilirsem..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    İsviçre sigorta bana cbf 600 2006 model için koruma demiri + yaş (35 üstü) 1300 ytl full kasko için fiyat verdi. Koç Allianz 3000 ytl fiyat verdi. Kızıltoprakda Honda Ali Esengül usta var, bana İsviçre sigortayı tavsiye etmişti...(Amma devrik cümle kullanmışım be)
    Hız tutku olmamalı...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    http://www.sairsigorta.com/modules.p...=article&sid=4

tam olarak fiyat belirtmemişler ama çeşitli indirimler mevcut
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    konu açılmışken söylemek istedim acaba 50cc motorada yaparlarmı kasko yada 125 cc ye??

nizamo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX250 IRONMAX
    arkadaşlar konu açılalı baya bi zaman olmuş ama güncellenmesi açısından şu anda edindiğim bir bilgiyi aktarmak istiyorum.

Arkadaşlarımızdan bir tanesinin adresini vermiş olduğu şair sigorta acenteliğini demin aradım ve 250 cc mondial chopper makinem için fiyat talep ettim.

2000 ytl değer biçilen makinem için, tam olarak 895,00 ytl kasko bedeli çıktı.

Bu noktada diğer bilgileri de vermek isterim. Normal şartlar altında, 250 cc üstündeki bir makine için hırsızlık olayında herhangi bir kapalı garaj ve kilit altında olması gerekliliği aranmazken, 250 cc ve altındakiler için bu gereklilik aranıyor.

Ayrıca, 250 cc ve altındaki makinelerin, kasko bedelleri, 600 cc bir racing makine ile aynı. Ayrıca hırsızlık kapsamında, kilit altında ve kapalı garajda olması şartı da aranmıyor.

Almış olduğum bir başka bilgi de, şair sigortanın sahibinin, emok başkanı olduğu ve isviçre sigortadan motosiklet kaskosu yapılması için etkin rol oynadığı.

Ne diyelim, bizim için kasko bedeli çok yüksek olsa da, büyük makinesi olanlar için makul sayılabilecek rakamlar olduğundan düşünülebilecek bir seçenektir.

Ayrıca, şair sigortadaki bilgileri veren bayanın nezaketi ve yaklaşımı da, üzerine bir artı puan. )

----------------------------------------------------

Düzeltmesini yapacaktım ama ikinci bir mesaj atmak daha mantıklı geldi bana.

Önceki mesajımda yazmış olduğum bilgilerin hemen akabinde, aradan daha onbeş dakika geçmemişti ki, yukarıdaki mesajda yazmış olduğum nezaketi ve yaklaşımı bende pozitif etki bırakmış olan şair sigorta çalışanı hanımefendinin (isim vererek reklam yapmaya gerek yok sanırım. ) foruma yazmış olduğum bilgilerde bir yanlışlık olduğunu söylemesi ve düzeltmem için ricada bulunması beni gerçekten şaşırttı.

Bu, işlerini ciddiye alıyorlar demektir. Ayrıca, düzeltme yapmak gerekirse, şair sigortanın sahibi olan beyefendi, emok başkanı değil, aktif üyelerinden birisiymiş.

Ne diyelim, umarım bir gün başkanlık görevini yerine getirir.
    HAYATTA; YAPABİLEN YAPAR, YAPAMAYAN ELEŞTİRMEN OLUR...

dombay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 1000 VStrom (2010)
    Bilgiler için teşekkürler, gelişmeler oldukça burada paylaşalım lütfen...
    Hayat 3,5 ile 4 arasıdır;
    ya üçbuçuk atar, ya da dört dörtlük olursunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler