Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 Yaşındaki çocuğa çarpan motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Ne diyeceğimi bilemiyorum yahu. Sorumsuz anne ve hızını alamayan dayı. Allahtan motosikleti kullanan eleman hızlı değilmiş. Yorum sizlerin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    az önce haberde izledim sürücü büyük ihtimalle ehliyeti olmadığı için kaçmıştır , ha ehliyeti olsada dayaktan kaçardı ülkenin cahil adamları linç ederdi.
    xterkan, zabuzaretta ve manofsteel bunu beğendiler.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En az 36 km hizla gidiyormus. bu tip sokak aralarinda max 30 gorus kisitlysa 10-20 ye kadar dusulmeli.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    o hanzoların yanından kaçmayıp da n'apsın? dağdan inme ayı bi de elemana vuruyor!

Çocuğun velisine kamu davası açılır diye düşünüyorum. Motosikletlinin o durumda yapabileceği pek bir şey yok. Çocuğun hayati tehlikesi olmamasına sevindim. İnşallah sakatlık da olmaz.
    Motorcu iyi ki kaçabilmiş. Adamı öldüreceklerdi oracıkta.
    birbilent ve xterkan bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben olsam ben de kaçardım, linç eder bunlar adamı. bir an önce karakola gidip durumu anlatır ve o hanzo ile çocuğun annesinden şikayetçi olurdum.

Adamda kask da yok. Biraz daha kötü düşseydi lince falan gerek kalmayacaktı.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Normal şartlarda olay yerinden kaçmanın doğru bir yanı olmasa da bizim ülke normal değil ki arkadaş !!

Çocuk yola aniden fırlamış, bir kaza olmuş, çocuk ve çarptığı motosikletli düşmüş. Dedesi olacak Ayı oğlu ayı, dağdan inme hanzonun verdiği ilk tepkiye bakar mısınız: motorcuya vurmak !!!

Ulan geri zekalı ihtiyar, torunun yerde yatıyor, ilk ona koş, durumuna bak, kanaması varsa müdahale et, ama nerdeee. Hanzonun ilk aklına gelen hemen birilerine zarar vermek!

Valla motorcu en doğrusunu yapmış kaçarak, kaçmasa ne olacak? çevreden gelen bu cahil sürüsü çocuğu bırakıp motorcuyu linç etmeye çalışacak.

Panik durumunda normal karar veremiyor bu toplum maalesef. Normalde kaza yerinden asla kaçılmamalı ama bu durumda motorcu kaçarak en doğru kararı vermiş. O durumda bu cahil sürüsüne laf da anlatılmaz, yardım da edilemez. İtiş kakış ve gereksiz arbede olacağına oradan ayrılarak doğru yapmış.
    bican33 bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sürücüsü hatalı. Her ne kadar çocuk yola fırlamış bile olsa yasalar karşısında suçlu. Orası otoban yada çevreyolu değil. Dikkatli olmak zorunda. Çocuğun anne babasının da aşırı ihmali var. Allahtan kötü birşey olmamış. Yol boş bile olsa dikkatli sürmekte fayda var. Çoluk çocuk yada bir kedi bile önümüze atlayabilir.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    50 günlük oğlum var.her an dikkatli olmakta fayda var.Arkadaş kaçarak en iyisini yapmış bence de.
    bican33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    1. hatalı annesi.. çocuğunu başıboş bırakmış yolun kenarında
    2. hatalı dedesi.. karşıda duruyor ve yola bakmadan çocuğu çağırıyor eliyle. Çocuk da dedesine koşuyor. Azıcık kafası çalışsa yola bakar, çocuk gelirken motor sürücüsünü uyarır "aman dikkat" diye. Zaten kendi hatası olduğu için ilk tepkisi motorcuya vurmak oluyor.
    3. hatalı motorcu.. ne olursa olsun aralardan bir şeylerin fırlama olasılığına karşın böyle yerlerde daha yavaş gitmek gerekiyor.

Neyse ki çocuğa bir şey olmamış. Büyük geçmiş olsun.
    bican33 bunu beğendi.

Geçenlerde annesinin yanından yola fırlayan bu yaşlardaki bir çocuğa araba çarptı ve maalesef çocuk öldü. Aile dikkatsizlikleri sebebiyle suçlu. Motorcunun profilini zaten tahmin edebiliyoruz.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok şükür çocuğa bir şey olmamış

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    izlerken "tüm müdahalelere rağmen" ile başlayan cümleyi duymaktan çok korktum neyse ki hayati tehlike yokmuş. Geçmiş olsun.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Motosiklet sürücüsü hızlı. Herkes her yerde bu sekilde motosiklet sürüyor görüyorum. Ara sokakta 60 ile gidiyor 50 ile gidiyor.
    Risk alıyor. 1000defa risk aliyor ve birsey olmuyor.
    1001. Seferde bir yere patlıyor.
    Ayni sekilde duran trafikte aralardan hizli geçerken, karsidan karsiya gecmeye çalışan yayalara carpmak da risk. 50 ile duran otobüsün yanindan geçersen, otobusun onunden karsiya gecen yayaya carpabilirsin.

Kacmakta hakli. Kesinlikle baskasi mantikli degil.

Özet :
    Bisey olmaz bas gaza.
    Turkiyemizden manzaralar.
    Errrrkekk adam risk aldı gaza bastı.
    Insan hayatina verilen degerin 5 cocuk yaptıkça azalmasi.
    mombohunter bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sokakta 1997 senesinde küçük bir kız çocuğuna hafifçe çarpmıştım, yanında arkadaşı ile yürürken aniden kaldırımdan inip karşıya geçmeye çalışmıştı, etraftan bu çocuğun dedesine benzer bir kaç hanzo üzerime doğru homurdanarak gelirken, aynı yerde esnaf olan ve kazayı gören çocuğun dayısı koşarak geldi ve; - tamam kardeş bişey yok sen devam et ben ilgilenirim dedi, birşey olursa beni nerede bulabileceğini söyledim ve hemen uzaklaştım oradan.
    Motorlu hızlı olabilir, o na diyecek bişeyim yokta, en çok dikkat etmesi gereken yer, o memlekette kimse kusura bakmasın millet yolda yürümeyi bilmez, heleki o ve yanındaki İnönü caddesinde. Haa kask mı, kim tikler len kaskı oralarda?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Yavrucağa geçmiş olsun, Allah büyüklerine ve o motor binicisine akıl ihsan etsin!!!

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar insan nereden çıktı öyle. Her dükkanda 10 adam mı bekliyormuş.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    bir de motorcuya saldırıyorlar. veledine sahip çıkamıyor suçlu motorcu. araba olsaydı o çocuk patates gibi ezilirdi

Bohemian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Kimi çocuğa, kimi aileye, kimi motorcuya suç buluyor fakat çocuktur yola atlar, ailedir dalar, kazadır olur...

Asıl odaklanması gereken nokta motorcunun çocuğu, çocuğun motoru neden göremediği.

Nedeni, yola çift sıra park etmiş arabalar. Yaşlı dayının ensesinin köküne tokadı asıl indirmesi gereken o siyah doblonun ve beyaz fiat'ın sahipleri.

Zaten bu iki marka da insandan çok sığırların tercihi. Bu bağlamda da şaşırtmadığını söylemeden geçemeyeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)