Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Km düşürülmüş motosiklet almışım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MRT-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz kişi Ekram Ata sanırım. Forum üzerinden öm attım konu linkini gönderdim ama son girişi 21 Ağustos gözüküyor. Forum dışında nasıl irtibat kurabilirim ?
    BU arada kuralkana bilgi verdim. Az önce müşteri hizmetleri geri dönüş yapıp garanti dışı kalmayacağını başka bir konu hakkında bilgisi olmadığını söyledi. Yetkili bir kişi ile görüşemedim :(
    Bence değer kaybı da isteyin... Sonuçta haklısınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Firma yapabileceğini yapmış.Garanti içine almış motorunuzu.Belki servise yaptırım uygular servis yetkisini alabilir.Ama bu sizin kayıplarınızı gidermez.

Madem olay pisleşmiş,

1,5 milyar deger kaybını kabul et , haklısın de ..

Sonra sana verdiğim paranın deger kaybı oldu de ordan sen bana 1,5 milyar borçlusun de ,oradan fitleştik dersin.

Şimdi üzerine vergi geldi%20 de ordan bana borcun var de yoksa mahkemeden söke söke senden fazlası ile alacagım dersin.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu yetkili servisliğin alınmasına kadar gitmeli bence.
    Ekrem bey muhakkak ikna edici bir çözüm getirecektir.
    Bu satıcılar neden doğru konuşmazlar.Kar edeceğim diye yalan yanlış konuşurlar...
    Mahkemelere bende çok güvenmiyorum Maalesef.Başka konularda Açılmış iki davamız var. Yüzde yüz haklıyız. Bir tanesi bir buçuk yıl oldu .Diğeri Dört ay.
    Bakalım daha ne kadar sürecek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Ben senin yerinde olsam, servisten motorunun bu bilgileri yazılı olarak dökmesini isteyip daha sonrasında dolandırıcılıktan dava açardım firmaya. Biz türk milleti olarak hakkımızı aramak yerine, susturulmaya alıştık. Onlara bence git ve de ki; Sizi son kez ikaz ediyorum. Alış-Satış masraflarımı ve motoru aldığım değerini bana (..) güne kadar geri ödemenizi öneriyorum. Aksi taktirde ilgili bilgileri yazılı olarak servisten alıp dava açacağım. Bence bu adımı atmalısın. Tabi ki yinede sen bilirsin

Motosikleti
    Ns200
    Ekrem beye nasıl ulaşıcam bilgisi olan var mı ?

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diyelim benim motorun 5000 km bakımı var, yağ değişecek. Ben salladım, gitmedim. 8000 Km'de yağ değişimi için gittim. Servis bana diyecek ki 3000 km önce yağ değişim vardı ama yaptırmamışsın, o nedenle motorun garanti dışı. Bende diyeceğim ki neden??? O da muhtemelen 3000 km yağsız yada özelliğini kaybetmiş yağ ile yol yapmışsın. bu nedenle motorun metal parçaları aşınmış. Ben bu motora artık garanti vermem diyecek...HAKLI MI BENCE HAKLI...

Şimdi bu durumu arkadaşın durumuna bi güncelleyelim. Hatalı tanıtım yada kasti eksik bilgilendirerek 8000 km aracı 5000 km diye satmışlar...
    Aradaki 3000 km'nin elbette bir değeri var, bu telafi edilmeli ama işin başka tarafına dikkat çekmek istiyorum. Bu arkadaş sizin yalanınızla son 3000 km'dir özelliğini yitirmiş yağ ile kullandım motoru. Elbette motorda aşınma sözkonusu olmuştur, telafisini istiyorum. Ya bana yeni motor verin yada şu kadar para istiyorum diyebilir. HAKLI MIDIR BENCE HAKLIDIR ???

İkinci el motor satın alıyorsunuz satıcı arkadaş size dedi ki '' hocam 5000 km'de yağ değişmesi gerekiyordu ama ben salladım değiştirmedim " Şimdi siz bu motoru alır mısınız yada eğer alırsanız istediği fiyattan değer düşümü yapmasını ister misiniz?

Bence mahkemeye verse kesin kazanır. Bayi denen sahtekarlar ise hem maddi kayıp yaşar hem de bayiiliğini kaybeder.

Not: Motor yağından örnekleyerek anlattım durumu ama ya bu fren hidroliği olsaydı ???

Bla bla bla ... Her türlü anasını ağlatırsın arkadaş, git mahkemeye ver, uğraşşş. İlla ki sana anlaşmak için para vs. teklif edecekler ... Mahkemeyi göze alamazlar ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Örnekler çoğaltılabilir.
    Örneğin motorun 5000 km'de fren hidroliği değişmesi gerekiyordu. Ama motor aslında 8000 olduğu bilinmediğinden bakıma gidilmedi.
    Ve fren tutmadı, hoop kaza... KİM ALACAK BUNUN SORUMLULUĞUNU !!!
    Böyle bayii olamaz ... Motor işi ciddi iştir, biz hayatımızı koyuyoruz ortaya. Biri çıkacak bu işi gayriciddi yapacak bizim hayatımızla oynayacak, yok öyle yağma...
    MRT-35 bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Motosikletin ruhsat sahibi, satın aldığın işletme miydi yoksa işletme sahibinin şahsı mıydı?

Neden sordum? Şahsi ise oradan sıyrılabilir belki kanunen.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dava acarsan km dusuruldugunu size belirttigini iddia ederse. Satista bi evrak imzalandi mi su km'de su paraya aliyorum kabul ediyorum vs.. diye?

Emrah M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar400
    Savcılığa bir şikayet dilekçesine bakar.Mahkeme aşamasında tel kayıtlarını ister zaten kabul etmişse hiçbir şekilde inkar edemez.Etse dahi bir anlamı olmaz.Bu motoru sana satan ve tel görüşmesini yapan servis ise çok temiz bi yaptırım uygulanır merak etme.Yok servis aracı ise yırtma payı yüksek.Ama dediğim gibi tel ile açıkça itiraf eden yüzsüz neticesini tutarak gezer.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı MRT-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem beye nasıl ulaşıcam bilgisi olan var mı ?
    Başlığı "BAJAJ YETKİLİ SERVİSİ Km'si düşürülmüş BAJAJ KAKALADI" diye değiştir, birazdan damlar.
    akindir bunu beğendi.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Hemen gidip şikayette bulunuyosun onun yaptığı suç ve cezasını çekmeli ki bir daha böyle şeylere kalkışılmasın.
    Sonuçta sana bi malumat vermemiş konu hakkında ve biliyordu bunu.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avukata noterden vekalet çıkar.Avukat davayı açsın gerisi çorap söküğü gibi gelir.Mahkeme cerbini gören karşı taraf üç buçuk atacaktır.Sen motorun km düşürüldüğünü kanıtla yeter avukatın pek bir efor sarfetmedine bile gerek yok.Birde şöyle bir durum var.Motoru satın aldığınızda km bakımlarını gösteren evrak olur her bakımda ona kaşe tarih imza atılır.3 tane pulsar değiştirdim hepsinde vardı.Sattıklarımınkinide yeni alıcınına verdim.Siz motoru aldığınızda o evrağı vermedilermi?

Benim param pulum yok bu işe masraf edemem diyorsanız.Adliyeye gidin gerekli evrakları temin edip davayı kendiniz açın.Avukat olmadan dava açmanın zorluğu hak mahrumiyeti yaşama olasılığınız vardır.Hatta bulunduğunuz ilin barosuna gidin durumunuzu izah edin adli yadım almak istiyorum deyin.Böylede bir hakkınız var.

Davanızı açın diğer adımlar otomatikmen kendiliğinden gelecektir.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Konu baya eski ama bunun cezası epey ağır diye biliyorum ben.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)