Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikleti yıkamak ve elektronik aksamları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Motorlarımı şöyle güzel bi çekip tertemiz yıkamak istiyorum ama elektroniğine bişiy olacağından tırsıyorum. Bide 2 motor 2 sinide yaptıramam yani öğrenci adamım ben :D
    Silmek daha mantıklı geliyor ama ne kadar temiz olur diye düşünüyorum içinizde silenler varsa veya bilgisi olan nasıl siliyosunuz nasıl etkili bi şekilde aynen yıkamış gibi tertemiz edebilirim?
    İlacı felan var mıdır bu temizleme maddesi olarak?
    Yada ne kullanabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tazyikli su tutmadığın sürece problem olmaz, elektronik aksamın bulunduğu ön kısım ve akünün bulunduğu kısıma çok fazla su kaçırma bir problem olmaz.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tazyikli su tutmadığın sürece problem olmaz, elektronik aksamın bulunduğu ön kısım ve akünün bulunduğu kısıma çok fazla su kaçırma bir problem olmaz.
    Motorlarda alarm var ya yan karenajın içinde o aküden gelen fişlerin birleştiği nokta o yüzden su karenajın içine girince fiş bağlantıları ıslanırsa sıkıntı olmaz mı?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Ben prensip olarak yıkamam. Bezle silerim. 1 kilo gaz yağı alır beze döker silerim. Sonra kuru bezle kurularım.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlarda alarm var ya yan karenajın içinde o aküden gelen fişlerin birleştiği nokta o yüzden su karenajın içine girince fiş bağlantıları ıslanırsa sıkıntı olmaz mı?
    sonradan takılanları bilmem ama o bağlantılar ve soketler kolay kolay su alıp bozulacak cinsten olmuyor. Çok uzun süre aynı yere su tutarsanız belki su alır diyebilirim. kendi yaptığın bağlantılarıda güzel izole edersen yine problem yaşamazsın.

Motosikleti
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben prensip olarak yıkamam. Bezle silerim. 1 kilo gaz yağı alır beze döker silerim. Sonra kuru bezle kurularım.
    Boyayı sökmeyelim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonradan takılanları bilmem ama o bağlantılar ve soketler kolay kolay su alıp bozulacak cinsten olmuyor. Çok uzun süre aynı yere su tutarsanız belki su alır diyebilirim. kendi yaptığın bağlantılarıda güzel izole edersen yine problem yaşamazsın.
    Evet soketler klipsli, izole etme işlemini kablo bandıyla komple soketi sararak mı yapayım :D
    Bide müsait zamanda güzel bi yapıştırıcıyla alarmı ve hoparlörünü karenajın bombeli bi kısmının içine yapıştıracağım. Hem iyice iç kısımda kalmış olacak su girmesi zorlaşacak hemde ses daha fazla yankı yapacak :D

Zaten bağlantıda bi farklılık yok iki tane birbirine geçen soket vardı onları çıkardım stop kablosunu içinden çektim, iki soketide alarmın beynine bağladım bitti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)