Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet alma arefesinde başıma gelenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ataartuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Öncelikle herkese merhabalar iyi forumlar.Uzun bir yazı olacak şimdiden belirteyim.
    2015'in Haziran ayında motosiklet almaya karar verdim.Fazla bütçem olmadığı için YBR almayı düşünüyordum.2016'da ehliyeti alıp motosikleti almayı planladım ama param çok eski YBR'lere yetiyordu ve ben de 2017'ye kadar sabretmeye karar verdim.Geldik 2017'ye Temmuz'da derslerim başladı Ağustos'ta bitti.Halen direksiyon dersleri almaktayım,önümüzdeki haftalarda sınava girip ehliyetimi alacağım.Alacağım motor ise bütçemin sık sık değişmesiyle 12bin liralara kadar geldi.7 bin lirayken bile YBR almayı düşünüyordum ama son zam ile 9300 lira olan YBR gözümde tamamen bitti.Şimdi 4 motor arasında gidip geliyorum bu motorlar ise; Bajaj V12 ( Tabi gelirse bana kalırsa gelmeyecek.) Cbr 125R MSX125 DUKE 125 ABS 2016 ( Eğer bunu alırsam ailemden 2000 lira destek alacağım.)Sizce ne yapmalıyım çok kararsız kaldım motosikleti her gün kullanacağım.Ankara'da yaşayanlar bilir Atakule'den Cebeci İnönü Stadyum'una gideceğim.Onun haricinde şehir içi kullanım yapacağım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Uzun bir yazı demişim uzun yazmamışım Neyse böyle daha iyi olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Cbr derim. Ama bu ilk istediğin motor ybr olduğu için dik oturuyorsun. Kol ve bel ağrısı yapmaz. Cbr in oturuşu dik değil. Özellikle boyun 1.80 nin altındaysa rahatsız eder. Ama tercih senin. Motorun üstüne otur kararını öyle ver

Motosikleti
    WR125R
    Eğer sadece bu listeden birisini istiyorum diyorsan tabiki ABS olan Duke derim ben. Fakat ben sana WR125X/R öneririm. Kendi motosikletim olduğu için söylemiyorum en zevkli 125lik kendisi. 125 lik motosiklet ile zaten hız yapamazsın. Msxi tamamen kafandan sil, trafikte oyuncak sanıyor millet. Cbr desen ss görünümlü commuter, bana kalırsa alanların %80'inin amacı millete artistlik yapmak. Tabi ki Duke güvenlik için tercih edilebilir fakat parçaları pahalı. Al bir wr125 10 numara başlangıç yapmış olursun. Ama dikkat et bir kere araziye girdiğin zaman çıkmak istemeyeceksin Huzur enduroda gel dostum bu camiaya. Ben cbr de ybr de (ilk motosikletim ybr125, 1000 km yaptıktan sonra satıp wr125r'a geçtim) kullandım. Ybr den sonra cbr biraz daha seri gelmişti. Oturuşu biraz daha rahatsızdı. Cbr'den sonra wr ye oturunca da dedim ki "AGA BU NEYMİŞ YA". Yüksekte oturma avantaji bile enduro aldırır adama, bu kadar söylüyorum. Bindin mi inesin gelmiyor Seçim senin güzel kardeşim, hangisini gönlün istiyorsa onu seç.

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Hocam 600 cc altında ss oturuş pozisyonunda yada o oturuş tarzına yakın bir motosiklet seçmek saçmalıktan başka bir şey değil.Çektiğin eziyete değmez.Cbr125 alıp iki büklüm 110km hızlara çıkmak emin ol bi zamandan sonra canını sıkmaya başlayacaktır. Zaten sehircinde süreceksin senin yerinde olsam gözüm kapalı ktm alırdım abs özelliğide cabası.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr derim. Ama bu ilk istediğin motor ybr olduğu için dik oturuyorsun. Kol ve bel ağrısı yapmaz. Cbr in oturuşu dik değil. Özellikle boyun 1.80 nin altındaysa rahatsız eder. Ama tercih senin. Motorun üstüne otur kararını öyle ver
    Boyum ne yazık ki 170 ve sporcuyum yani haftada 5 gün antrenmanım var.Rahatsız etmemesi lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Alıntı ragnarokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 600 cc altında ss oturuş pozisyonunda yada o oturuş tarzına yakın bir motosiklet seçmek saçmalıktan başka bir şey değil.Çektiğin eziyete değmez.Cbr125 alıp iki büklüm 110km hızlara çıkmak emin ol bi zamandan sonra canını sıkmaya başlayacaktır. Zaten sehircinde süreceksin senin yerinde olsam gözüm kapalı ktm alırdım abs özelliğide cabası.
    Diğer modellerde de ABS var hocam.CBR'ye MSX ve DUKE'den daha uzağım açıkcası. Duke çok istiyorum ama para sıkıntısı var 14bin nakit alacağım biraz düşürtebilme şansım olursa gözüm kapalı Duke alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sadece bu listeden birisini istiyorum diyorsan tabiki ABS olan Duke derim ben. Fakat ben sana WR125X/R öneririm. Kendi motosikletim olduğu için söylemiyorum en zevkli 125lik kendisi. 125 lik motosiklet ile zaten hız yapamazsın. Msxi tamamen kafandan sil, trafikte oyuncak sanıyor millet. Cbr desen ss görünümlü commuter, bana kalırsa alanların %80'inin amacı millete artistlik yapmak. Tabi ki Duke güvenlik için tercih edilebilir fakat parçaları pahalı. Al bir wr125 10 numara başlangıç yapmış olursun. Ama dikkat et bir kere araziye girdiğin zaman çıkmak istemeyeceksin Huzur enduroda gel dostum bu camiaya. Ben cbr de ybr de (ilk motosikletim ybr125, 1000 km yaptıktan sonra satıp wr125r'a geçtim) kullandım. Ybr den sonra cbr biraz daha seri gelmişti. Oturuşu biraz daha rahatsızdı. Cbr'den sonra wr ye oturunca da dedim ki "AGA BU NEYMİŞ YA". Yüksekte oturma avantaji bile enduro aldırır adama, bu kadar söylüyorum. Bindin mi inesin gelmiyor Seçim senin güzel kardeşim, hangisini gönlün istiyorsa onu seç.
    Hocam ben de enduro almak isterdim ama ailemde 0 takıntısı var.2. el motor kesinlikle düşünmüyorum WR125'in de 0ı yok ne yazık ki :(

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı Ataartuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum ne yazık ki 170 ve sporcuyum yani haftada 5 gün antrenmanım var.Rahatsız etmemesi lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Diğer modellerde de ABS var hocam.CBR'ye MSX ve DUKE'den daha uzağım açıkcası. Duke çok istiyorum ama para sıkıntısı var 14bin nakit alacağım biraz düşürtebilme şansım olursa gözüm kapalı Duke alacağım.
    O zaman racing tarzı motor alma. Çünkü şehir içi de kullansan uzun yolda kullansan bir süre sonra kola ve bele yük bindiği için ağrı yapıyor. Rahat olayım dersen kesinlikle chopper tarzı motoru tavsiye ederim. Yada commuter, touring tarzlarda var ama fiyatları değişkenlik gösteriyor
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Rs200 abs bulabilirsin tertemiz 2016 model düşük kmli. Oturusu rahat, şekli güzel parçası ucuz tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ybr'yi o listeden silerim asla asla 6000 liranın üstünü etmez.(ne vergisi olursa olsun).
    Ben olsam zam gelmeden CBF150 alırdım.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    125CC üzeri motosiklet önerenler ehliyetim ne yazık ki A1 :(.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba;
    Ybr olmaz zaten. Başlangıç olduğundan(yatarsa karenaj masrafı) ve araçlar artistlik yapacağından cbr125 olmaz, duke 125+ abs yazdıklarından en uygunu olur. Sonra msx125 gelebilir sıralamada.. Bu markaların dışına çıkarsan uygun fiyatlı sorunsuz çinli-hintli de bulabilirsin,böylece hem filtre temizliği, yağ değişimi, zincirdi bakımdı el alışkanlıgı edinirsin güzel de olabilir.

(Buraya yazmak pek içime sinmiyor sakın kimse yanlış anlamasın ama, olur da bu karar aşamasında yolun msx125'e düşerse eğer, kelli felli bi arkadaşın meraktan alıp kullanmadığı kapalı garajda bekleyen toz görmemiş 500km'de motosikleti var bi ara satıcam falan diyordu, sorabilirim.)

Hayırlısı olsun senin için.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    125 Duke en mantıklısı ABS büyük nimet
    kefkes bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    MSX 125 daha çok hobi motoru diyorlar.Büyükşehirde yere sıfır motor adamı yorar.Süspansiyonlarından dolayı eleştiren çok kişi gördüm.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke al geç kardesim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bırak ya; şu "ktm yedek parça pahalı" hurafesini bi geçin. yamahaya biniyon, ktm'nin parasına laf ediyon. meraktan bi bakayım dedim parça fiyatına. misal: yamaha wr125'in ön çamurluk 367 lira, ktm 125 duke ön çamurluk 258 lira. yamaha ön fren (master silindir falan) 1040 lira, ktm 340 lira...

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    kullanacağın mesafe kısa olduğu için ss model alma demiyorum.. atakule cebeci sanırım 10-12km arasıdır. yani ne istiyorsan al ama absli alma ihtimalin varsa onu tercih et..

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    GSX-S 125 ABS modeli hoşuma gitti ama fiyatı ne olur tahminen ?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet alabilmek için ev araba ve bir adet çadır sahibi olabilmeniz lazım

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Bu saydıkların arasında ben Duke alıp geçerdim.

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    GSX-S 125 ABS modeli hoşuma gitti ama fiyatı ne olur tahminen ?
    Suzuki olduğu için baya çok olur tahminen

ozgurOdun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 390
    Boyum ne yazık ki 170 ve sporcuyum yani haftada 5 gün antrenmanım var.Rahatsız etmemesi lazım.[COLOR="Silver"]

hentbolcu musun hocam ?
    e^iπ+1=0
    @ozgurOdun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler