Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gözlük ve kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Merhaba yeni bir kask alacağım özellikle kış kullanımı için. Vizörün ısıtılabildiği bir kask bakıyordum aynı bunun gibi https://www.revzilla.com/motorcycle/...lmet-dual-lens

Ama gözlükle beraber kullanılabilecek bir şey tavsiye edebilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Takip.....

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Vizorun isitilabildigi ne demek?
    Nolan kask modellerinde gunes gozlugu icin yer var
    Denemekte fayda var tabi, bende shoei var gozluk pek girmiyor hatta agv de hic girmiodu..

Shubesrt s2 modellerinde icerde koyu vizor mevcut
    Shoei gt airde de var..
    Hani agv shark gibi markalarda da kesin vardir

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizorun isitilabildigi ne demek?
    Nolan kask modellerinde gunes gozlugu icin yer var
    Denemekte fayda var tabi, bende shoei var gozluk pek girmiyor hatta agv de hic girmiodu..

Shubesrt s2 modellerinde icerde koyu vizor mevcut
    Shoei gt airde de var..
    Hani agv shark gibi markalarda da kesin vardir
    Hocam güneşten korunmak için istemiyorum ben. Gözlerim bozuk olduğu için istiyorum. Gözlüksüz yola çıkabilmem imkansız ilk virajdan toplarlar beni.

Vizörün kenarlarındaki zımbırtılar kaskın vizörünün buğulanmasını önlüyor. Ayrıca satılıyor bu modele ek olarak electric shield diye geçiyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı N4O1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güneşten korunmak için istemiyorum ben. Gözlerim bozuk olduğu için istiyorum. Gözlüksüz yola çıkabilmem imkansız ilk virajdan toplarlar beni.

Vizörün kenarlarındaki zımbırtılar kaskın vizörünün buğulanmasını önlüyor. Ayrıca satılıyor bu modele ek olarak electric shield diye geçiyor.
    Sen yanlış anlamışsın ısıtma diye bir şey yok. Bahsettiğiniz modelde Led ışık var diyor, diğer sürücüler tarafından farkedilmeye yarar. Amaç gözlükle kask kullanmak ise buna uygun kasklar var zaten, yukarıda belirtilmiş.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı N4O1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaskin bugulanmasini onleyen sisteme pinlock denir...
    Pinlock kaskin iki yaninda olan dugme tarzi yerlerdir, bu iki yere vizor icinden bir ek cam takilir cift cam sistemi ile icerdeki bugu onlenir.
    Once bunda bi okeyleselim..

Sonra da gozunuz bozuk ise gozluk yanlari normal numarali gozluklerde incedir genelde. Once kaskini takiosun sonra gozlugunu...
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    vizör ısıtmalı kaskmı varmış? o yandakiler kaskı ısıtmak için değil. pinlock yani buğu önleyici camı takmak için.. gözlükle kullanabileceğin kaskı gidip bayiiden denesen mesela burdan senin bütçen nedir yada kafa yapına hangisi uyar bunu nasıl bilebiliriz? kafaya takmadan marka istiyosan gidip shoei yada arai almanı tavsiye ederim..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Şöyle anlatayım eğer gözlük kullanıyorsanız işiniz zor(benim gibi)
    Hepsi bir arada olmuyor. Vizör ün bugulanmamasi için pinlock yeterli. Ama gözlük kullanıyorsanız çok birşey ifade etmiyor eğer kaskiniz hava almıyor ise bu sefer gözlük buğu yapıyor. Ve bunun çaresi yok. (Bildiğim kadarıyla)
    Zeus marka kaskim vardı. Buğu oluyordu ve vizör ü aciyordum. Şimdi gayet sessiz ve pinlock olan BMW sistem 6 kask aldım vizör buğu yapmıyor ama gözlük buğu yapıyor.
    Onun için çok kasma rahat edebileceğiniz bir kask alin

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    lens tak, "dünya varmış" dersin
    LiseliMotorc bunu beğendi.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskin bugulanmasini onleyen sisteme pinlock denir...
    Pinlock kaskin iki yaninda olan dugme tarzi yerlerdir, bu iki yere vizor icinden bir ek cam takilir cift cam sistemi ile icerdeki bugu onlenir.
    Once bunda bi okeyleselim..

Sonra da gozunuz bozuk ise gozluk yanlari normal numarali gozluklerde incedir genelde. Once kaskini takiosun sonra gozlugunu...
    Kask takip cikarmadan once gozlugu cikarinca gozluk nereye konacak sorunu var.

Dogrudan ceneden acilir kask almanizi oneriyorum. Gozluklerim gozumdeyken cok rahat bir sekilde takip cikarabiliyorum kaski.

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Ben lens kullanmadığım zamanlarda gözlükle kask takıyorum gayet de oluyor. Ayrıca gözlük nereye konacak diye bir soru yersiz, yakana asarsın, cebine asarsın, motorun üstüne koyarsın, alt tarafı 5sn. Hiç olmadı yere koyarsın. Kaskı alırken denemek lazım sadece gözlük giriyor mu diye, hepsi uygun değil zira.

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Gözlük camlarının buğu yapmayanları var. Gözlük alırken onu söylemek gerekli. Ekstra maliyeti olan camlar. buğuyu tamamen önelemiyor ama buğu olduğunda çok hızlı geçiyor.

Kapalı kask ile gözlük kullanıyorum. Pinlook buğulandığı zaman bile gözlük camlarım açık kalıyor. Gözlük camı özelliği ile ilgili bir durum.

Yüksek numara camınız varsa ve camda inceltme yaptırırsanız buğu önlenemiyor diye biliyorum.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı ÜmitS. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük camlarının buğu yapmayanları var. Gözlük alırken onu söylemek gerekli. Ekstra maliyeti olan camlar. buğuyu tamamen önelemiyor ama buğu olduğunda çok hızlı geçiyor.

Kapalı kask ile gözlük kullanıyorum. Pinlook buğulandığı zaman bile gözlük camlarım açık kalıyor. Gözlük camı özelliği ile ilgili bir durum.

Yüksek numara camınız varsa ve camda inceltme yaptırırsanız buğu önlenemiyor diye biliyorum.
    Bu sorunu yaşıyorum ve yeni camları değiştirdim. Gözlükçü henüz öyle bir teknoloji olmadığını söyledi. Ben onun yalancisiyim 😂

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Burada açıklamada yazıyor benim dediğim şey. Nasıl öyle bir şey yok diyorsunuz?

http://www.motosport.com/gmax-dual-lens-electric-faceshield

Bütçem 200 dolar

Gözlük kanallı kasklar hangileri acaba

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı goztepeli__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük kanallı kasklar hangileri acaba
    Ben Shoei Qwest kullaniyorum, gozluk kanallari var, gunes gozluksuz yasayamam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Yaninda gozluk kabi tasimalisin.once kaski takiyorsun daha sonra yavasca gozlugun saplarini ittirip kaskin icine sokuyorsun.ancak saplar esneyebilir plastikten olmali.ben mt thunder 3 ve mt revenge kaskima rahatlikla takiyorum gozluk

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözlük için eski gözlüğümün ölçüsü aynı olunca onu motor kullanıma ayırdım. Her sabah çıkmadan önce gözlüğü temizledikten sonra 1 er damla traş köpüğü yayıp yola çıktım. Ankara'nın en soğuk kış günlerinde maske ile kullanırken buğulanma sorunu yaşamadım. Yapabilirsem güneş vizörlü bir kask alıp. vizörü numaralı yapacağım. Mesafe olarak gözlükle aynı olmadığı için numaralar değişecektir. Yapabilirsem baya kullanışlı olacak.

Motosikleti
    cıks
    kask kullananlar için oakley gözlük modelleri önerilmekte , yazalım buraya da birine faydası dokunsun

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlük için eski gözlüğümün ölçüsü aynı olunca onu motor kullanıma ayırdım. Her sabah çıkmadan önce gözlüğü temizledikten sonra 1 er damla traş köpüğü yayıp yola çıktım. Ankara'nın en soğuk kış günlerinde maske ile kullanırken buğulanma sorunu yaşamadım. Yapabilirsem güneş vizörlü bir kask alıp. vizörü numaralı yapacağım. Mesafe olarak gözlükle aynı olmadığı için numaralar değişecektir. Yapabilirsem baya kullanışlı olacak.
    Hocam sürekli farklı model gözlükler kullanmanız gözü yorar, göz onlara alışmak için bir çaba sarf ediyor. Fark etmeseniz de odak noktaları farklı onların. Ben hep 2 gözlük yaptırırdım 2 3 ayda bir değiştirmek için, taktığım gün denge kaybolur başım dönerdi.

Isıtmalı vizör sistemi var. HJC cs15 için satıyor diye biliyorum. Bildiğimiz rezistanslar geçiyor, powerbank gibi bir şeye bağlanıyor ısıtarak önlüyor buğuyu. Ama gözlük kullanan adamda işe yaramaz. Vizör buğulanmasa gözlük buğulanıyor.

Ya lens takacaksınız ki önermiyorum ya da güzel bir doktor bulup lazer operasyonu ile en az 10 yıl rahat edeceksiniz. Artık bazı excimer lazerlerle aynı kişiye 3 4 operasyon bile yapılabiliyor. Numaram tekrar yükselirse ne yapacağım derdi çözüldü sayılır artık. O kadar uzun yaşamıyor insanoğlu zaten.

Normal insanlarda kornea kalınlığı 500-550 arasında oluyor, genel göz bozuklukları kornanının çukur tepe, testere ağzı gibi bozularak ışığı doğru kıramamasından kaynaklanıyor. Bu adamlar 550'nin 50 60'ını kazıyarak boyadaki portakal kabuğu kıvamını zımparalayarak yok etme mantığıyla o testere gibi girinti çıkıntı olan korneayı düzlüyorlar. Kaybınız 50 100 mikron olmuyor bile yeni teknik lazerlerle. Ama lens kullanırsanız her sene 10 20 inceliyor o kornea. Bir süre sonra hem ameliyat yaptıramıyorsunuz hem de lens kullanamıyorsunuz.

Hayat kalitesini baya arttıran bir operasyon, eski tip bıçaklı ameliyatların ağrısı 2 gün oluyor, 2 gün sonra işinize dönersiniz çok yoğun bilgisayar kullanımı yoksa. Yeni tip ameliyatlarda ağrı daha düşük ama daha uzun süreli oluyor. Bir 10 gün ayırır ve sonraki 6 ay damlaları düzenli kullanırsanız çok uzun süreler problem yaşamazsınız büyük ihtimalle.

Motosiklet, dövüş sporları, fiziki sporlar, yüzme gibi alanlara ilgi duyanlar için gözlük de lens de lanet okuma sebebi. İkisinin de çok fazla eksisi var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)