Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından ekipman alırken hangi masraflar var ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Merhaba yurtdışından ekipman alırken gümrük vergisi ve kargo dışında herhangi bir vergi var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    Yok. 10 Karakter

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Şuan yurtdışındayım kendime mont ve bot aldım kim ne diyecek koyacağım valize gideceğim

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Belli limitler içinde olursa gümrük vergisi de ödemezsiniz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli limitler içinde olursa gümrük vergisi de ödemezsiniz.
    30 € ile 1500 € arasındaki alışverişlerde vergi uygulanıyor.
    AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18
    Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 olarak uygulanmaktadır.

30 € altında vergi yok.

Kaynak:
    http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-...o-muafiyetleri

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    "paris'e arkadaşlarla turlamak için gittim, giderken kaskımı yanımda götürdüm, şimdi de dönüyorum"
    bu cümleye ne diyebilir valizi açtıran gümrük memuru? didik fatura mı arar sanıyorsunuz?

geçiniz efendim. rahat olun
    kimse bu tip basit işlerle uğraşmaz.

valizde 3 kask 4 mont taşıyorsan o başka tabi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ürünlerin teker teker vergisini de hesaplayın http://gumrukvergisi.hesaplamasistemi.com/ . Ptt ye ücret verirken vergiyi de veriyorsunuz çünkü. He bu arada hertürlü ucuza geliyor TR fiyatına göre merak etmeyin

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba önümüzdeki hafta Letonya, Estonya ve İsveç' i kapsayan bir gezim var. Özellikle bu üç ülkede tavsiye edebileceğiniz gidip canlı canlı görüp ekipman alabileceğimiz yerler var mı? Bide bizdeki gibi bu esnaflarda da pazarlık olayı oluyormu? Aslında basit araştırma ile nette bunları bulabiliriz ama belki şansıma bu üç ülkeden birinden ekipman alıp memnun kalmış gümrük prosedürüne hakim birileri vardır şansımı deneyeyim dedim.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıp yanında getirirsen yada gelen biri getirirse yok tabiki.Yoksa ürün fiyatı x3 gibi düşünmek lazım.Uğraşması cabası.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Letonya, Estonya ve İsveç. Ben bu ülkelere gitsem kadına kıza bakmaktan motosikletti ekipmandı aklıma gelmezdi.
    Motoseverrr, espresso, DickName ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba önümüzdeki hafta Letonya, Estonya ve İsveç' i kapsayan bir gezim var. Özellikle bu üç ülkede tavsiye edebileceğiniz gidip canlı canlı görüp ekipman alabileceğimiz yerler var mı? Bide bizdeki gibi bu esnaflarda da pazarlık olayı oluyormu? Aslında basit araştırma ile nette bunları bulabiliriz ama belki şansıma bu üç ülkeden birinden ekipman alıp memnun kalmış gümrük prosedürüne hakim birileri vardır şansımı deneyeyim dedim.
    o ülkeler soğuk motosiklet kltürü diğer ab ülkeleri akdar gelişmiş değil, ama illaki mağaza vardır ama fiyat bilemiyorum. netten araştırma yapsan daha iyi olur. ama pazarlık olayı ab de genelde hele ki ski doğu blkolu ülkelerde pek yok. ama ufak mağzalarda yine çingen pazarlığı yapabilirisn en kötü indirim yapmazlar ) ama son euro 30 tl ye dayandığı bir ortamda fiyatlar çok da uygun olmaycak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıp yanında getirirsen yada gelen biri getirirse yok tabiki.Yoksa ürün fiyatı x3 gibi düşünmek lazım.Uğraşması cabası.
    neden x3 dediğini anlamadım? 1500 euro altında ise kargo ile geldiğinde kargo ücreti varsa onu ödersin birde ab ülkeleri için %18 ab dışında %30 vergi ödersin o kadar.

hatta aliexpress ten satın alınca ürün gümrüe takılmıyor direk geliyor, çünkü vergiyi otomatik aliexpress alıyor alışveriş öncesi (ha o yerden motosiklet ekipmanı ne kadar alınır o ayrı)
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ülkeler soğuk motosiklet kltürü diğer ab ülkeleri akdar gelişmiş değil, ama illaki mağaza vardır ama fiyat bilemiyorum. netten araştırma yapsan daha iyi olur. ama pazarlık olayı ab de genelde hele ki ski doğu blkolu ülkelerde pek yok. ama ufak mağzalarda yine çingen pazarlığı yapabilirisn en kötü indirim yapmazlar ) ama son euro 30 tl ye dayandığı bir ortamda fiyatlar çok da uygun olmaycak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

neden x3 dediğini anlamadım? 1500 euro altında ise kargo ile geldiğinde kargo ücreti varsa onu ödersin birde ab ülkeleri için %18 ab dışında %30 vergi ödersin o kadar.

hatta aliexpress ten satın alınca ürün gümrüe takılmıyor direk geliyor, çünkü vergiyi otomatik aliexpress alıyor alışveriş öncesi (ha o yerden motosiklet ekipmanı ne kadar alınır o ayrı)

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Letonya, Estonya ve İsveç. Ben bu ülkelere gitsem kadına kıza bakmaktan motosikletti ekipmandı aklıma gelmezdi.
    Hanımlı gidince o dediğin pek olmuyor) İnternetten kabaca baktığımda bazı ekipmanlarda ülkemizle arada 7-8 bin TL ye varan farklar var, valize sığdırabilirsek hanıma bir kask kendime de eldiven düşünüyorum bakalım. Bide sanılanın aksine kuzey ülkelerinde motosiklet kültürü daha gelişmiş.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)