Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hırsızlık çok oluyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba yeni katıldım aranıza motorsikletim ybr 125.Bizim apartmanda bir kaç kez hırsızlık oldu ben de açıkçası korkuyorum çalınır diye : Zemin katta oturuyorum motoru balkon demirine bağlamayı düşünüyorum eğer çalarlarsa onlar uyanana kadar kalkarım herhalde iki tane kilit alacağım birisi alarmlı disk kilidi ikincisi zincir hangisini önerirsiniz bir de çalmamaları için ne önler alabilirim başka :

http://www.motosikletaksesuarlari.co...-2-_40102.html

http://www.motosikletaksesuarlari.co...TECTO_698.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Güvenli olsun dersen önü zincirle bağla, arkayı zincirle bağla, ayrıca öne alarmlı disk kilidi tak sesi yüksek olanlardan yani hırsıza kilit dayanmazmış ama o uğraştırır göz korkutur en azından.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alabiliyorsanız eve alın.
    Eğer imkanınız yoksa 2 adet zincir kilit daha güvenli olur zincirleride motor bloğundan bağlarsanız sökmeleri daha zor olur.Çünkü genelde jantan bağlananların tekerinin söküp götüre biliyorlar.
    Bir adette alarmlı disk kilidi ses çıkaracak şekilde güzel olur.Bunun üstüne tekno takip en son seviye olarak da kasko.

Hırsıza kilit olmaz.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Balkon demirine bağlayacaksan yaptığım bu icat işine yarayabilir. İncele, aklına yatarsa yardımcı olabilirim

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...it-yapimi.html

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Calaskarla hergun evin icine sokma, kapalı garaj niyetine panelvan araç alma, hatta dahiyane bi sekilde ilerleterek küçük zemin kat daire alma fikrine kadar ilerlettigimden olayı kafamda-mevcut motorum için degil - mis gibi evin içine sok işte var mı daha iyi kilit branda derim.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Hiç uğraşma. Aşağıdaki gibi bir adet Grade 80 zincir (10 mm) ve kayar pimli yale kilit alıyorsun.

Kayar pimli kilitin pim arası 22mm. Senin 10 mm zincirlerden 2 baklayı sokunca cuk oturuyor. Maymuncukla, makasla falan açılmaz. Spreyle girip çekiçle kırarlarsa muamma.

Bir adet de sağlam alarmlı disk kilidi al. Tercihen kaliteli olsun, ancak zincir kesildiğinde 3 kişinin motoru rahatlıkla götürebileceği göz önüne al.

Son olarak aşağıdaki parçayı tak. Uzaktan kumandalı alarmın olur. Motorun görünmeyen bir yerine koyarsan onlar bulana kadar girişmek istemezler motora. Şimdiden kolay gelsin.

https://tr.aliexpress.com/item/Home-Security-Wireless-Remote-Control-Vibration-Motorcycle-Bike-Door-Window-Detector-Burglar-Alarm/32559091991.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.taqdde

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Paranız varsa ilk önceliğinizi tekno takibe verin sonra kilit sonra disk kilidi bu arada kilidi motor bloğuna bağla.

uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    aç kal susuz kal motor al sonra aklın motorda kalsın başına bi iş geldimi diye kapımın önüne güvenle koyamayacaksam rahat olamayacaksam nasıl bir zamana gidiyoruz

fatihy1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z 250 sl
    Merhaba
    Ben branda da almanızı tavsiye ederim.Her defasında aç kapa zor oluyor ama desensiz gri renk motoru kamufle ediyor.Özellikle canlı renklerdeki motorlar hemen dikkat çekiyor.

Normalde insanın memleketin her tarafına aracını kapılarını bile kilitlemeden bırakabilmesi lazımdır. Nedir bu insanın insana çektirdiği.

Motosikleti
    maggi kilit incelemesi var 1000 küsür lira içime o sindi abus zinciri gözümden düştü youtube da ip gibi kestiler bahçe varsa kapılı bahçeye koyabilirsin

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    1000 liraya tekno takip alırım n'aptınız??

Tam kapsamlı bir kasko yaptır, bunların hiç biriyle uğraşma. Anahtarı üstünde bıraksan bile parasını ödüyorlar.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Ev zemin kat ama biraz yüksek iki tane tümsek var.Ailem evin içerisinde kalsın diyor ama ben çıkartırken çok zorlanıyorum.Her gün saat 8.30'ta üniversiteye gidiyorum ben durmadan bununla uğraşamam dedim.Aslında daha rahat ediyorum evde durunca ama beni gerçekten zorluyor. Kasko tahmini ne kadar tutar acaba ? Tekno takip cihazlarına pek güvenmiyorum ve içim sinmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Ailem kilit alma diyor içeri hep birlikte çıkartırız diyor (bende bir de kırmızı halı serip tören yapalım diyorum ağlıyacağım ) bu konu kafa mı kurcalıyor çıkartırken nasıl bir teknik kullanmalıyım 2 basamak merdiven var tekerlekleri döndererek çıkartıyorum şöyle mesela : İlk önce ön tekerleği kaldırıyorum sonra arka tarafa geçiyorum arka tekerleği kaldırıyorum bana zulüm gibi geliyor ne yapmalıyım ?

Motosikleti
    tek tekno takiple olmuyor zincir de lazım zinciri alacaksan adam gibi bir zincir almalıyız değil mi

Eve çıkarın yoksa çalınır pişman olursunuz

Motosikleti
    eve kadar çıkaralım dünya ne hale gelmiş evin içinde güvenlikçi tutmuyoruz allaha şükür hırsız eve de giriyor ne dicem bilmiyorum bu gidişatın sonu felaket
    MotoRR bunu beğendi.

Basamaklar için ahşap veya metalden ufak bir rampa yapabilirsiniz. Veya yöneticiden tekerlekli sandalye rampası yapilmasini isteyin mümkünse. Engellilere de yararınız dokunmuş olur

Eve hırsız girerse ve motosikletinizi salonun ortadan almak isterse sakın müdahale etmeyin. Yani adamı dövmeye veya yaralamaya kalkmayın. Aksi halde suçlu duruma düşersiniz. Hırsız sizden şikayetçi olur. "Ben hırsızlık için girdim, o benim canıma kast etti" der. Ve kesinlkle davayı kazanır. Bunu ben söylemiyorum, kanunlar söylüyor. Bırakın adam işini yapsın. Alsın ve gitsin. Para biriktirir ve yenisini alırsınız. Eğer motorunuzu yatak odanıza koyarsanız, o zaman müdahale şansınız var.
    Yani hırsızdan motorunuzu korumak için tek şansınız var, motoru yatak odanıza koyup , yatak odanıza güçlendirilmiş çelik kapı taktıracaksınız. Bir de kalın zincirlerle kalorifer peteğine bağlayacaksınız.
    MotoRR bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    motorum kapalı garajda ona ragmen 2 alarmlı disk kiliti ve 2 zincirle bağlıyorum.. spy5000 aldım ama daha taktırma imkanım olmadı.. eve yakınmış ne olsa alarmı kilit alın ve birde alarm taktırın.. kumandadan haber veren alarmlar var mesela.. kafan rahat uyursun bence motorda çok yakınındaymış..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)