Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

APRİLİA RS 125 Bence bi bakmalısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar rs 200
    ben de bunlardan alacak olmuştum fakat alet gidiyor gitmesine de bi yandan da canı gidiyor ömrü kısa diye biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı shadowofsun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mertcan araştırmadan konuşuyorlar. ağızları var heee diyorlar demekki bu ağzımız konuşmak için var diyip konuşuyorlar. beyinleriyle düşünmeden knouşuyorlar :D gülüp geçiyorum koptum yorumlara.
    Motoru bu kadar övüp ayni zamanda satışa sunmuşsanız insanlar niyetinizi sorgularlar, buna da engel olamazsanız.

Öyle olmamasını istiyorsanız, "keyfe keder koymuştum" gibi bahaneler öne sürmeyip ilanınızı kaldırın, sonra yazın.

Çünkü mesele niyetiniz değil. Niyetinizi hiç birimiz bilemeyiz, çünkü sizi tanımıyoruz. Ancak motorun popüleritesinin size maddi faydası olduğu bir gerçek. Bu durumda sizin her yazdığınıza nasıl güvensin insanlar?

Bu arada 2 zamanlı motordan 4 zamanlı motora geçiş rastgele olmadı. Yüksek performans, basit yapısı, ve hafifliğine rağmen boşuna terkefilmedi 2 zamanlı motorlar. Çim biçme makinaları bile 4 zamanlı uzun süredir. Ve hayır, 4 zamanlı motorlar 70-80 bin km'de ful rektifiye istemezler.
    serif abi, Mustaphalanx ve oxus bunu beğendiler.

Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühendis bey F=ma yazmışsınız bunu her lise öğrencisi biliyor ve güçten bahsetmişsiniz m sabit demişsiniz güç sabit demişsiniz de güç nerde formulde F güç mü oluyor aydınlatırsanız sevinirim. şanzımanın ve dişli oranlarının değişmesi hızı etkilememesi lazım o zaman güç aynı m aynı ee bu modifiyeler motoru nasıl hızlandırıyor :D
    Sorularına cevap vereyim;

24 Hp her aracın şanzıman dişlisini değiştirirsin ,
    Lise ögrencisi biliyor ama ezberliyor işin mantıgını anlamıyor sıkıntı orada,

Siz olayı çok farklı mecralara taşıyorsunuz , Ben Doktor olan elamana tepki verdiğimde ne dedi ilk mesajlara bak senin ihtiyacın var hem satışa koymuşsun hemde uçuyor kaçıyor demişsin diye, Sonra olay bu uçardı kaçardıya geldi bende ne dedim hadi uçtugunu ispatla bize dedim...sonra ilanlardan gerçekler yazılınca ilandan kaldırdı aleti..

Senin elinde ki güç belli (F) senin son hızın artmasını engleyen nedir ? Sürtünme direnci ..
    Eğer sürtünme direnci olmasa formülde ki (a) da ivme ,ivme şeklinde hızı ışık hızına kadar artar...

Uzayda sürütünmesiz ortamada ışıma ile araç hızlandırma testleri yapıldı ve başarı ile sonuçlandı , koca uzay gemisi ışıma ile hareket etirilebileceği (o kadar az enerji) Dünya o ışıma ile oyuncak araba hareket etiremezsin yerinden..

Neyse konuya dönersek güç belli , grenejlı motor oldugu içinde sürtünme kuvetine naked lara göre daha az direnç gösterecektir, Nispeten daha hızlı olacaktır.

İdda ortada arkadaşda PAzar çıkıp ispat edeceğim diyor bekleyelim görelim ..

Hilesiz ortam koşullarında ;
    **Rüzgar arkadan olmadığı ortamda ,(araçların hava tünellerinden faydalanmadan)
    **Egimsiz düz yolda
    **GPS ile ölçüm.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    SD 1290R
    Neden 4 zamanlı motor kazandı?

2 zamanli motorların gücü yüksek olsa bile özellikle düşük devirde torku çok azdır. O yüzden sürekli yüksek devir isterler. Sürekli yağ yakarlar. Verimsizdirler, yani ürettikleri güce göre çok yakarlar.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    turkishmusic.org da ki sezen aksu tartışmasına doğru gidiyor muhabbet. beyler ikiniz de haksızsınız ve size laflar hazırladım
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bu kadar övüp ayni zamanda satışa sunmuşsanız insanlar niyetinizi sorgularlar, buna da engel olamazsanız.

Öyle olmamasını istiyorsanız, "keyfe keder koymuştum" gibi bahaneler öne sürmeyip ilanınızı kaldırın, sonra yazın.

Çünkü mesele niyetiniz değil. Niyetinizi hiç birimiz bilemeyiz, çünkü sizi tanımıyoruz. Ancak motorun popüleritesinin size maddi faydası olduğu bir gerçek. Bu durumda sizin her yazdığınıza nasıl güvensin insanlar?

Bu arada 2 zamanlı motordan 4 zamanlı motora geçiş rastgele olmadı. Yüksek performans, basit yapısı, ve hafifliğine rağmen boşuna terkefilmedi 2 zamanlı motorlar. Çim biçme makinaları bile 4 zamanlı uzun süredir. Ve hayır, 4 zamanlı motorlar 70-80 bin km'de ful rektifiye istemezler.
    +1(aynen katılıyorum)

Şöylede bir durum var
    2 zamanlı motor iyidir 4 zamanlı kötüdür demek dogru değil bir birine göre avantaj ve dez avantajları var.
    Eskiden malzeme üretmek zor ve pahlı iken 2 zamanlı motor üretiliyordu daha basit daha ucuz oluyordu , Çin nin dünya üretim sahnesine katılması ile ucuz iş gücü.....hem teknolojik gelişmeler hemde ekonomik durum bunu gerektirdi.

4 zamanlı motor küçük,büyük motorlarda verimli olmasına rağmen çok çok çok çok büyük gemi motorlarında 2 zamanlı motor kulanılır, olay çok aşırı büyünce denklem değişiyor.
    Kocaman subaplar gergiler egzantirikler ,birde okyanusta subap kesti motor dağıt gibi dert olmaması için basit motor tercih ediliyor aynı zamanda motorlar o kadar büyünce ve devirsiz çalışınca iki zamanlı daha ekonomikde oluyor..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Yazdıklarınızı ve forumdaki yorumları okudum. Bu yorumları yazarken aynı zamanda motorunuz ilanda olmasaydı keşke. Odak yönü en fazla kaç km yapar, bu karbüratör o performansı verir mi gibi bir vektörde olabilirdi. Konu ne yazık ki vermek istediğiniz bilgilerden sapmış ve farklı bir bakış açısından bakılmış. 3 sayfa boyunca okuduğum yorumlar açıkçası üzücü. İki taraf oluşmuş ve ikisi de (kendince/kısmen) haklı. Görüş birliği sağlanamamış ve yer yer çirkin sözler sarf edilmiş, üzücü...

Malumunuz doktor olduğunuzu beyan etmişsiniz. Hayatın en zor işleri arasında üst sıralarda insanla uğraşmak gelir. İnsanlarla başa çıkabilmek de bir sanattır, hatta bazen erdem gerektirir. Benim işim de yoğun iletişim ve sabır gerektiriyor. Mesleği insanlarla uğraşmak olan tıp fakültesi bitirmiş bir kişden farklı tepkiler ve üslup beklenebilir. Üslubunuzu yargılamak haddim değil tamamen yanlış denilemez ama ithamda bulunan birisine hele ki sizin gördüklerinizi göremiyorsanız daha farklı yaklaşılabileceğini düşünüyorum.

İnsan demek aynı zamanda algı demektir. Çeşit çeşit insan var dünyada ve insanların algılama biçimleri elbette farklı. Mühim olan fiil sonrası yanlış anlaşılmanın önüne geçebilmek veya o algının hiç oluşmaması için fiilden önce bişiler yapmak/yapmamak.

Kimse bu ülkenin vatandaşından utanmasın gerçekten gerek yok. Halkımız yeterince iyi, çok dostumuz yok malesef diye düşünüyorum. Kültürümüz, değerlerimiz, belli. Evet deformasyon uğradık fakat yine de hala insanlık biryerlerde var. Ben zaman zaman denk geliyorum Kendinizi buraya ait hissetmiyorsanız da aranabilecek/uygulanabilecek çözümler belli. Şahsen ben istemediğim yerde durmam. Birileri gitsin diye beklemem. Huzurum kaçmışsa arkama bakmam, siz de böyle yapabilirsiniz demem. Fakat konumuz bu değil/bu noktaya gelmemeliydi.

Konunuza dönecek olursak italyanlara ne yazık ki fazlaca önyargı var. Evet bence bir kısmı haklı önyargılar tabi fakat hepsi doğru değil (6 ay satamazsın, son sahibi olursun gibi.).

Evet İtalyanın parçası bulunuyor. Önceki motorum X9 500ken parça sıkıntısı çekmedim. Tabi bekleme süresini saymazsak. Oldukça keyifli makineler ve anlattığınıza göre bence yerine koyabileceğiniz makineler gerçekten sınırlı. Bence İtalyanların yeri dolmuyor...

Kazasız belasız keyifle sürebilmeniz dileğiyle. Herşey gönlünüzce olsun. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 zamanlı motor küçük,büyük motorlarda verimli olmasına rağmen çok çok çok çok büyük gemi motorlarında 2 zamanlı motor kulanılır, olay çok aşırı büyünce denklem değişiyor.
    Kocaman subaplar gergiler egzantirikler ,birde okyanusta subap kesti motor dağıt gibi dert olmaması için basit motor tercih ediliyor aynı zamanda motorlar o kadar büyünce ve devirsiz çalışınca iki zamanlı daha ekonomikde oluyor..
    Evet öyleymiş. Ama bir ay önce acaip büyük bir gemiye bindim, 360m, 225000 gross ton. 4 zamanlı 3 dizel motoru vardı...

Sanırım motorun 2 veya 4 zamanlı olması işlevine (itme, jenerasyon), verim ve büyüklük şartlarına göre değişiyormuş.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farz edelim ki adam üçkağıtçı,
    Sırf motosikletini satmak için bu konuyu açtı.
    Millete motoru övüp , motorunu satacak.
    Rant sağlayacak. (Ben öyle olduğunu zannetmiyorum )
    Ki aklı olan bir konu okuyup motor almaz !
    Benim takıldığım ve kızdığım olaya gelirsek ;
    Bu durum ,Haberlerde gördüğün şiddet olayının içine su serpmesi için bir gerekçe mi ?
    Bu bakış açısına sahip bir bireyle aynı ülke vatandaşı olmak gerçekten katlanılabilir gibi değil.
    Çok yazık.
    İçime su serpmesi gayet doğal nedeni bu tür düşüncede olan doktor lara istanbulde özel veya devlet hastanelerinde çok deng gelince bu durumlara vakıf olunca bırak bu memlekete yaşamayı nefes almayı çok arzulamıyor insan fırsatım olsada s... olup gitsem diye düşünüyorum insanlar anlıyormusun anlamasın başına gelmeyince yaşamayınca

Senin çevrende hastayı yoluncak tavuk gibi yolan kaç tane doktora deng geldin senin çevrende hiç birşeyi yokken kaç kişiye kanser dendi bi doktorun sana s....git baş hekime sağlık bakanlığına cumhur başkanını derdini söyle diyen deng geldi şikayete bulundukmu baş hekime tenezür etmedi yüzümüze bakmaya ve yerindeyken şuan yok enildi gözümün önünde makamında olduğu halde ben burda yaşadıklarıma tecrübe ile sabih yazıyorum

Ben bu zihniyete olanların devlet eliyle ayıklanmıyor ama halkın kendisi ayıklamak ve tepkisi direk şahıslar üzerinden yürütüyor anlıyormusun hayır anlamıyorsun sıkıntı burda yaşarsan anlarsın veya araştırınca öğrenirsin googleye girde doktorlardan muzdarip olan insanların dertlerini oku bari

Ben doktorun insana hayvan gibi deyil insan gibi muamele gösterdiği zaman ılaç firmalarından ilaç başına pirim almadan hastaların menfatlerini yerine getirdikleri zaman doktorların medikal ürün tavsiye ederken şuraya git indirim yaparlar benim vasıtamla derken gidince halbuki bindirim yapıyorlar nedenmi doktor olan şahsiyet pirim alıyor duyunca hisedince nasıl bir duygu haline bürünüyor biliyormusun yok hastaları kobay gibi görüp iyleştirme yerine deneme yanılma diye en basit çözümlerde bile hayatından ediyorlar biliyormusun ben yapamadım benim alanım deyil ben çözemiyorum diye birşey bilmezler ölene kadar git gel nerde tırak orda bırak misali çok yazarımda yazmakla bitmez kısaca üzerimizden hem bir pirim söz konusu insan sağlığı rant meselesi kapiş

Doktorun düzgün işini yapmadığı yerde sen birde asistan ve hemşire havalarını aldınmı çiçek gibi olursun

Kısaca insan evladı vicdanlı dürüst işini hakıyla yapan sıfat ayırmaksızın her zaman saygım sevgim var onun dışındakileri salla çöpe

Lafım meclisten dışarı

Büyükler derki kurdun fikri neyse zikride odur bilirmisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet öyleymiş. Ama bir ay önce acaip büyük bir gemiye bindim, 360m, 225000 gross ton. 4 zamanlı 3 dizel motoru vardı...

Sanırım motorun 2 veya 4 zamanlı olması işlevine (itme, jenerasyon), verim ve büyüklük şartlarına göre değişiyormuş.
    Yaşadığın yerin kıymetini bil greencard çıksada kurtulsak bu kural tanımaz memleketen düzelince pek sanmıyorum ama dönerik

Macera dolu amerikaaa
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    turkishmusic.org da ki sezen aksu tartışmasına doğru gidiyor muhabbet. beyler ikiniz de haksızsınız ve size laflar hazırladım

o tartışma efsaneydi hocam yeni nesilden bilmeyenler olabilir link atarmısın hatırladıkça gülüyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Profilinde doktor diyor ,şu yazdıkarından sonra allah kimseyi senin eline düşürmesin ne deyim ..

Allah tüm hastaları vijdan,ahlak sahibi doktorların eline düşürsün ,Hipokrat yemini içden edenlerin eline düşürsün,
    Motorunu öven ergen olsan he he der geçerimde bu yaptıgın gerçekden doktır ise sana yakışıyor mu ?

Ben 15 senelik mühendisim hesap var kitap var 24HP motorun yapacagı sürat belli , Pulsar ne yapıyor ise buda grenajdan dolayı 5 bilemedin 15 Km fazlasını çok özel durumlarda(rüzgar arkadan eser v.s yapar) hepsi o ama iki zamanlı oldugu için pulsar ne yakıyor ise bu iki katını yakar , nisbedten perfomanlı motor oldugu için 150 saat civarı piston segman ister..

Yazıklar olsun diyorum gerçekden doktor isen ""MAL SATACAKSIN DİYE LİNKİ KOYDUM"" bu tip yanlış bilgiler yazmaya gerçekten ihtiyacın mı var ?

Ne diyeyim ülkenin çivisi çıkmış ,
    Hocam forumda mühendisin sözünün bir önemi yok. Atıp tutacaksın, fizik kurallarını sallayacaksın herkes inanır, mühendisim dersen sallamazlar. İnsanlar neyi bilmediklerinin farkında bile değiller.

İki zamanlı motor on para etmez bir motordur. Kralı gelse dönüp bakılmaz. Her turda bir kez ateşleme yaptığından verimi düşüktür. Çok yakar, yakıtına göre az kaçar. Burada efsane gibi anlatmanın gereği yok.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bu kadar genellemenin üzerine başka birşey diyemem.
    Genelleme yapıp sonra da sözüm meclisten dışarı demek ile olmuyor maalesef.
    Siz benim demek istediğimi anlamıyorsunuz, ön yargınızı atamıyorsunuz.
    Herkese iyi günler

Motosikleti
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar genellemenin üzerine başka birşey diyemem.
    Genelleme yapıp sonra da sözüm meclisten dışarı demek ile olmuyor maalesef.
    Siz benim demek istediğimi anlamıyorsunuz, ön yargınızı atamıyorsunuz.
    Herkese iyi günler
    Yaşadıklarımın bana bıraktığı tecrübeler bunlar size göre önyargı yaşarsanız anlarsınız yaşamadığın birşeyi anlatmaya çalışmakta kabahatli olan tabiki benim bari bir başka sı bi lokma anlar diye yazdım güle güle

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçime su serpmesi gayet doğal nedeni bu tür düşüncede olan doktor lara istanbulde özel veya devlet hastanelerinde çok deng gelince bu durumlara vakıf olunca bırak bu memlekete yaşamayı nefes almayı çok arzulamıyor insan fırsatım olsada s... olup gitsem diye düşünüyorum insanlar anlıyormusun anlamasın başına gelmeyince yaşamayınca

Senin çevrende hastayı yoluncak tavuk gibi yolan kaç tane doktora deng geldin senin çevrende hiç birşeyi yokken kaç kişiye kanser dendi bi doktorun sana s....git baş hekime sağlık bakanlığına cumhur başkanını derdini söyle diyen deng geldi şikayete bulundukmu baş hekime tenezür etmedi yüzümüze bakmaya ve yerindeyken şuan yok enildi gözümün önünde makamında olduğu halde ben burda yaşadıklarıma tecrübe ile sabih yazıyorum

Ben bu zihniyete olanların devlet eliyle ayıklanmıyor ama halkın kendisi ayıklamak ve tepkisi direk şahıslar üzerinden yürütüyor anlıyormusun hayır anlamıyorsun sıkıntı burda yaşarsan anlarsın veya araştırınca öğrenirsin googleye girde doktorlardan muzdarip olan insanların dertlerini oku bari

Ben doktorun insana hayvan gibi deyil insan gibi muamele gösterdiği zaman ılaç firmalarından ilaç başına pirim almadan hastaların menfatlerini yerine getirdikleri zaman doktorların medikal ürün tavsiye ederken şuraya git indirim yaparlar benim vasıtamla derken gidince halbuki bindirim yapıyorlar nedenmi doktor olan şahsiyet pirim alıyor duyunca hisedince nasıl bir duygu haline bürünüyor biliyormusun yok hastaları kobay gibi görüp iyleştirme yerine deneme yanılma diye en basit çözümlerde bile hayatından ediyorlar biliyormusun ben yapamadım benim alanım deyil ben çözemiyorum diye birşey bilmezler ölene kadar git gel nerde tırak orda bırak misali çok yazarımda yazmakla bitmez kısaca üzerimizden hem bir pirim söz konusu insan sağlığı rant meselesi kapiş

Doktorun düzgün işini yapmadığı yerde sen birde asistan ve hemşire havalarını aldınmı çiçek gibi olursun

Kısaca insan evladı vicdanlı dürüst işini hakıyla yapan sıfat ayırmaksızın her zaman saygım sevgim var onun dışındakileri salla çöpe

Lafım meclisten dışarı

Büyükler derki kurdun fikri neyse zikride odur bilirmisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Yaşadığın yerin kıymetini bil greencard çıksada kurtulsak bu kural tanımaz memleketen düzelince pek sanmıyorum ama dönerik

Macera dolu amerikaaa
    Doktorların eline verdiğiniz kitapları önce kendiniz okursanız deng gelmek yerine denk gelmek yazarsınız....

Motosikleti
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktorların eline verdiğiniz kitapları önce kendiniz okursanız deng gelmek yerine denk gelmek yazarsınız....
    Doktor ların daha okunaklı şekilde yazmayı bilmediği hatta eczacıların bile okuyamadığı reçeteler olduğu bir memlekete bir alanda denk gelmek yerine deng gelmek yazdım bak send ne güzel anlayıp bana şey etmişsin onların o kadarıda anlaşılmıyor söylediğinde sen anlamasın eczacı okur diyor eczacıya veriyorum ne yazmış ki bu diyor

Anlamadığım ortada bu yolsuzluk vijdan yoksunluğu dalavere insan zarüretini sivri sinek gibi kan emicilere çanak tutma isteği neden

1. Sizdemi onlardansınız

2. Neden avukatlık savunma nameleri diziyorsunuz

3. Yoksa çıkar ilişkisini gayet normal görüp vurdum duymaz olmak makbul mu geliyor

Daha çok sıralarım velhasıl neden bu durumu tersine ve olması gereken gibi olmasını istediğimiz gibi mucaledemiz yokken yanışların yanında durmak neden

Lafım meclisten dışarı

Büyükler derki insanlar ve hayvanlar arasındaki farkımız biz insanlar düşüne bilir ve sorgulaya biliriz ve doğruyu bulmaya çalışırız

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Hastanelerdeki şiddeti görüp içi soğuyan biriyle tartışmak değil niyetim. Yazdığımda avukatlık savunma nağmeleri nerede bilemedim. Demem o ki ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir... ömründe üç satır okumayanların komplekslerini her mecrada dökmeleridir rahatsızlığım. Son olarak insanla hayvan arasındaki fark bana sorarsan eğitimdir. Eğitimde sadece okulda verilmez aileden başlar...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Al işte doktorlara şiddet uygulama adayları da geldi.Güzel kavga.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Sorularına cevap vereyim;

24 Hp her aracın şanzıman dişlisini değiştirirsin ,
    Lise ögrencisi biliyor ama ezberliyor işin mantıgını anlamıyor sıkıntı orada,

Siz olayı çok farklı mecralara taşıyorsunuz , Ben Doktor olan elamana tepki verdiğimde ne dedi ilk mesajlara bak senin ihtiyacın var hem satışa koymuşsun hemde uçuyor kaçıyor demişsin diye, Sonra olay bu uçardı kaçardıya geldi bende ne dedim hadi uçtugunu ispatla bize dedim...sonra ilanlardan gerçekler yazılınca ilandan kaldırdı aleti..

Senin elinde ki güç belli (F) senin son hızın artmasını engleyen nedir ? Sürtünme direnci ..
    Eğer sürtünme direnci olmasa formülde ki (a) da ivme ,ivme şeklinde hızı ışık hızına kadar artar...

Uzayda sürütünmesiz ortamada ışıma ile araç hızlandırma testleri yapıldı ve başarı ile sonuçlandı , koca uzay gemisi ışıma ile hareket etirilebileceği (o kadar az enerji) Dünya o ışıma ile oyuncak araba hareket etiremezsin yerinden..

Neyse konuya dönersek güç belli , grenejlı motor oldugu içinde sürtünme kuvetine naked lara göre daha az direnç gösterecektir, Nispeten daha hızlı olacaktır.

İdda ortada arkadaşda PAzar çıkıp ispat edeceğim diyor bekleyelim görelim ..

Hilesiz ortam koşullarında ;
    **Rüzgar arkadan olmadığı ortamda ,(araçların hava tünellerinden faydalanmadan)
    **Egimsiz düz yolda
    **GPS ile ölçüm.
    F güç değil kuvvet birimi kg.m/s^2 (N)
    P ise güç kg.m^2/s^3 (F.V)

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Sahi ya konu neydi?

Motosikleti
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastanelerdeki şiddeti görüp içi soğuyan biriyle tartışmak değil niyetim. Yazdığımda avukatlık savunma nağmeleri nerede bilemedim. Demem o ki ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir... ömründe üç satır okumayanların komplekslerini her mecrada dökmeleridir rahatsızlığım. Son olarak insanla hayvan arasındaki fark bana sorarsan eğitimdir. Eğitimde sadece okulda verilmez aileden başlar...
    Hayvanın da doğal olarak ailesi var kendi kendine var olmuyor o zaman hayvanlarla aramızda bir fark yok

Ne içiyor ve ne okuyorsan bi duble almak isterim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al işte doktorlara şiddet uygulama adayları da geldi.Güzel kavga.
    Her alanda işini hakkıyla yapana saygı duyarım vellhasıl ali cengiz oyunları yapanın hakkıda kötektir kusuruma bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahi ya konu neydi?
    Reklam kokon hareketler malesef anlıyan sayısı az olunca konu farklı mecralar gitmiş bulunmakta
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)