Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Üniversite öğrencisine tatlı bir scooter tavsiyesi verin abilerim ablalarım

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet başlıktada belli olduğu gibi üniversite öğrencisiyim bu günlerde babamı ikna etmeye çok yaklaştım motorsiklet almak için ama 5 bin vermem 2.500e bul bakarız belki alırız dedi���� Sevinçten havalara uçtum ama piyasaya bakınca Hayal kırıklığına uğradım ceblerimi (kredi kartlarını) yokladım baktım bi 1000 tl de sen koy mert dedim ama yine yok ���� gelelim asıl mevzuya Ordu Ünye deyim mükemmel bir sahili var Samsun'a ve Ordu merkeze çok yakın yani 1-1,5 saat sizden isteğim bana çok masraf açmayan açacak belli çünkü Japon alamayacağım ������bir scooter tavsiye etmeniz 3000 olursa daha iyi olur 500e güzel bir kask alırım������ şimdiden teşekkürler hepinizi çok seviyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    O paralara işin zor ya ikinci el alacaksın temiz yada sıfır çin malı alacaksın.Net para 3.5 liraysa hem kask hem satış sigorta masraflarını koydun mu senin elinde 2.5 lira para kalır.

Burda bir iki ilan var bi göz gezdir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89694205/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...69884950/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48613727/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...67497914/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...19610747/detay

Bana kalsa bu motorlar alınacak motor değil ama yinede sen bilirsin.Tavsiyem biraz para kasman en azından daha iyi kafan rahat motor alırsın.

İkinci el alacağım sıfırda gözüm yok ilk başta alırsam seneye yaza kadar 4 bin daha biriktirip 2 ye geri satarım motoru 6 civarı bişey alırım diye düşünüyorum

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e

İmla

Bazı beyaz eşya bayileri
    ✓Kuba-Rks
    ✓Yuki
    ✓Mondial
    ✓Arora
    ✓Hatta Hero satıyor (bu daha kaliteli diğerlerine göre)

Hero Hint Malı Tvs de Hint sıfır veya 2.el bulursan az km düşünme al veya bayiden taksitle al bence..
    Kısaca;
    Motor 4.500 TL
    sende nakit 2.500 TL var
    kalan 2000 TL ayda 200 TL 10 taksit ödersin

Kart ise kask plaka ruhsat için 500-800tl kullanırsın

Etrafa bak beyaz eşya satan Beko Bosch Profilo bayileri yapıyor hem Bursa hem Kütahya da var bu sistem sizin orda vardır muhakkak..

2.el alacaksınız dikkat edin..
    ✓Bakım kitapçığı
    ✓Kasada kırık değişim varmı diye..
    ✓Scooter da baskı balata kayış durumu ve debriyaj muhakkak servise gösterin..
    Arkadaş aldı adam sorunsuz dedi debriyaj bitikmiş scooter olduğu yerde kendini ileri salıyor rolantide beklemiyordu..
    Sonra gaz verince gitmedi kayış bitik dediler debriyaj+kayış+işçilik =300tl masraf çıktı

*Vitesli de ise
    ✓bakım kağıdı
    ✓debriyaj tek kontrolü
    ✓fren kontrolü
    ✓disk frende balata disk kontrolü
    ✓zincir gerginliği kontrol etmek veya en basiti o markanın servisine beraber gitmek mantıklı..adam debriyaj tam sıkmadan çat çut Vites değiştirmiş olabilir buda dişlilere zarar verir ilerde viteste iken aşağı vitese bile geçer!!

Motosikleti
    pulsar ns200
    İlk motorunuz ise sıfır km tavsiye ederim. Mondial 125 znu veya asya markasının nostaljisi her türlü işinizi görecektir. Saygılarımla.

Harika açıklayıcı ve güzel bilgiler dolu cevap için çok teşekkür ederim 2500+2000 olayını değerlendirmeye alacağım tekrar tekrar teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorunuz ise sıfır km tavsiye ederim. Mondial 125 znu veya asya markasının nostaljisi her türlü işinizi görecektir. Saygılarımla.
    Evet ilk motorum olacak yani umarım olur yazarken bile içimde bişeyler oluyor arkadaşta var aslında Asya nostalji 10.000 km de 3500tl diyor çok mu acaba bide satarken çok bekler miyim 2 bin tl ye satabilir miyim?dediğim gibi yazın 6 7 bine bişey olacağım yani 4 5 bin civarı biriktirmem gerekiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Z800 ABS
    Üniversite öğrencisiyim z800 tavsiye ederim çok tatmin etmesede gideri var

Motosikleti
    -
    Senetle hero dash satan yerlere bakın derim,yada 48 ay 130/150 lira civarı bir
    meblayi odeyebilecekseniz.5000 lira kredi çekin 0 km hero dash alın,kask alın , sigorta ve plaka masraflarıni halledin temiz temiz kafa rahatca binin

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    elindeki 2,5 - 3 lirayı kesinlikle çin malı makinaya yatırma bir kısmına borca girsende git japon olanın en ucuzunu al bin, sonrasında eline para geçip bir üst basamağa adım atacağın zaman elindeki mal hem para etsin, hemde kolay elden çıksın..baktın sıfır yok en ucuzu 4500-5000 diyorsan , ikinci el al ama kesin japon olsun...şimdi saçma sapan zıplar bi kaç kişi neden illa japon diye ama sen al kardeşim.. satıyorum dediğin zaman paran pul olmasın.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Alıntı caglar48' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üniversite öğrencisiyim z800 tavsiye ederim çok tatmin etmesede gideri var
    annen baban sana hangi yöntemnle terbiye vermeyi denedi de başarısız oldu acaba? sonuç zavallı bir trol
    alp010 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ehliyet'in var mı genç? o para ehliyete anca yeter belki.

uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    sıfır al seneye de binersin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Z800 ABS
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annen baban sana hangi yöntemnle terbiye vermeyi denedi de başarısız oldu acaba? sonuç zavallı bir trol
    troll olmadığımı burdaki herkes biliyor sen yenisin galiba :D

dasmehdix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R'15
    Sym fiddle'a ne dersin?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-sym-fiddle-ii-125-467202370/detay

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    3500 liraya sakın Nostalji falan alma parana yazık. O motora en fazla 2000 taş çatlasın 2500 verilir. Eski motorum olduğu için böyle konuşuyorum. Acele etme biraz daha biriktir Fiddle al. Aslına bakarsan Fiddle piyasası da yüksek ama en azından hem görünüşü güzel hem de çin malı olmayan scooter sahibi olursun.

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba, Ünye'de okudum bende. Motosikletimi de götürmüştüm oldukça işinizi görecektir.Şehir küçük zaten,park derdi vs olmayacaktır. Sym Fiddle bakabilirsin.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mert , motosıklet hayalını 1 sene daha ertele yarı zamanlı işler ayarla kendıne ve bolca birikim yap . Ben para kazanmaya basladım dıye o kazandıgın paraları ezme sag da sol da . hem ekıpmana hem de daha ıyı bır motora yatırım yap .
    o zaman hem daha guzel hem de kendı alın terınle aldıgın ıcın o motosıklet daha kıymetlı olur , hem iş hayatını da tecrube etmıs , o ortamları gormus olursun .

Cevap veren herkese kucak dolusu sevgiler iyiki varsınız ehliyet param ayrı abi b sınıfı ehliyetim var ve ünye de bir sürücü kursu ile konuştum a2 komple 900tl ye kapattık kayıt için bilgilerimi gönderdim şu anda hali hazırda 3 bin tl param var elektronik sigara limiti yapıp satıyorum yarı zamanlı bir iş yerine onu biraz daha geliştiririm o galde haftalık 10 15 adet arası satarsam aylık 400 500 tl arası para kazanıyorum dediğiniz gibi yapacağım 2018 mart ayına kadar erteledim ve şu anda bir birikim hesabı açıp para mı oraya attım artık 8 9 ay daha idare edip güzel bişey alacağım gibime geliyor teşekkürler Herekese iyiki varsınız

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MertDastan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veren herkese kucak dolusu sevgiler iyiki varsınız ehliyet param ayrı abi b sınıfı ehliyetim var ve ünye de bir sürücü kursu ile konuştum a2 komple 900tl ye kapattık kayıt için bilgilerimi gönderdim şu anda hali hazırda 3 bin tl param var elektronik sigara limiti yapıp satıyorum yarı zamanlı bir iş yerine onu biraz daha geliştiririm o galde haftalık 10 15 adet arası satarsam aylık 400 500 tl arası para kazanıyorum dediğiniz gibi yapacağım 2018 mart ayına kadar erteledim ve şu anda bir birikim hesabı açıp para mı oraya attım artık 8 9 ay daha idare edip güzel bişey alacağım gibime geliyor teşekkürler Herekese iyiki varsınız

en dogru kararı vermişsin , o motosıklet senın ıcın cok daha degerlı olacaktır ve daha ıyı bır makına alacagın ıcın ılk motorun da bu ıslerden sogumayaksın . işin gucun rast gelsın

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en dogru kararı vermişsin , o motosıklet senın ıcın cok daha degerlı olacaktır ve daha ıyı bır makına alacagın ıcın ılk motorun da bu ıslerden sogumayaksın . işin gucun rast gelsın
    Çok teşekkür ederim en mantıklısı o geldi çünkü Çinli alıp sanayiden çıkamamak var işin ucunda biraz daha dişimi sıkayım zaten önümüz kış değil mi ☺️

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)