Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt 07 limit güç versiyonu hakkında acil bilgi lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

35 kw ya limitlenmiş bir mt07 torku düşüyormu performansı azalıyorumu şimdi mt 07 mi a2 ehliyetim için 35kw ya limitlersem top speed yaparken bana yetişen bir r25 olursa ne anladım ben bu işten tecrübeli olanlar lütfen bilgi paylaşabilir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Limitleme işlemi yok diye biliyorum tr de.E ne anladim bu işten diyorsun adı üstünde limitleme.Fazla cc kw istiyorsan a alacaksın bu kadar basit.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem ekmek bütün kalsın hem karnım doysun diyorsun ama olmuyor işte
    -Black- bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bilim dünyasını çökertecek soru

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sercan_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Limitleme işlemi yok diye biliyorum tr de.E ne anladim bu işten diyorsun adı üstünde limitleme.Fazla cc kw istiyorsan a alacaksın bu kadar basit.
    Yanlış bilgi. Yamahanın kendi kataloğundaki birçok motorun 35 kW versiyonu halleri de var. Teknik özellik kısmında görebilirsiniz.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi. Yamahanın kendi kataloğundaki birçok motorun 35 kW versiyonu halleri de var. Teknik özellik kısmında görebilirsiniz.

Türkiyede hangi servis yapıyor hocam yazında millet öğrensin o zaman.
    maktama ve -Black- bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Limitli versiyon olup da, sizin gibi kullanıcılar için ruhsata da işleniyorsa süper.Pili haliyle biter.

Öyle bi durumda r25 tapagaz geçerken şansına küsüp, basmıyor gibi yapacaksın

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamahanın internet sitesinde yazıyor "35kw limitli versiyon" diye bazı motosikletlerinde. Bayi yapmasa bile ebayda mevcut. Getirtip taktırılabilir ama ruhsata işletilmesi nasıl olur bilemicem.

Türkiyede hangi servis yapıyor hocam yazında millet öğrensin o zaman.
    Arayıp sorabilirsiniz Yamaha'ya. Sadece Türkiye'de yok deyip geçmek kolaya geliyor. Benim araştırdığım bir olay değil. Fakat kataloglarda olduğunu siteye girip bakarsanız görebilirsiniz.

Amma boş muhabbet yapıyorsunuz ya a egliyetini alabilecek kapasitesinde olsam bukadar zahmete girmek yerne a alıp 55 ke. Normal mt alırdım değil mi

Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arayıp sorabilirsiniz Yamaha'ya. Sadece Türkiye'de yok deyip geçmek kolaya geliyor. Benim araştırdığım bir olay değil. Fakat kataloglarda olduğunu siteye girip bakarsanız görebilirsiniz.
    E senin var demende kolaya gelmek değil mi.Madem var ara sor buraya yaz.Birçok konuda bunun olmadığı söylendi.Hatta bir konuda arkadaş servisi aramış bizim yapamayacağımız bir işlem denmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı Yunuszan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amma boş muhabbet yapıyorsunuz ya a egliyetini alabilecek kapasitesinde olsam bukadar zahmete girmek yerne a alıp 55 ke. Normal mt alırdım değil mi
    Ayrıca sen bir yazmayı öğren dostum.Madem a alamıyorsun limitin belli basacağın gideceğin hız belli.Basit mantık aslında.
    maktama bunu beğendi.

Aynı konuyu açtın zaten. Ona da verilen cevaplara benzer cevaplar yazdın. Orada da aynı şeyi yaptın. Forum mantığını bilmiyor olma ihtimalin yüksek. İnsanlara fikirlerini sorup gelen cevaplara böyle bir muamele hoş değil.

E senin var demende kolaya gelmek değil mi.Madem var ara sor buraya yaz.Birçok konuda bunun olmadığı söylendi.Hatta bir konuda arkadaş servisi aramış bizim yapamayacağımız bir işlem denmiş.
    Resmî bilginin olduğu bir yer olan kendi sitelerindeki şeyi söylüyorum ben. Peki, bundan sonra öyle yaparım.

Hoş olmadı evet çünkü benim sorumun içinde ve konunun içinde A ehliyeti söz konusu değil benim 2 senelik a2 im yok ve 24 yaşında olmadığımı gösteriyo ki a2 ehliyeti ile 35 kw ya limitlenmiş mt07 hakkında başlık açtım eğer A ehliyeti ni alabilecek olsam zaten burda konu açmazdım onun için boş muhabbet dedim sorumun harici herşeyi konuşuyosunuz

35 kw ya limitlenmiş bir mt07 torku düşüyormu performansı azalıyorumu şimdi mt 07 mi a2 ehliyetim için 35kw ya limitlersem top speed yaparken bana yetişen bir r25 olursa ne anladım ben bu işten tecrübeli olanlar lütfen bilgi paylaşabilir mi
    Amma boş muhabbet yapıyorsun ya. R25, 35kW bir MT'ye nasıl yetişiyor?

Yok, torku/performansı düşmüyor, yalnızca beygir gücü düşüyor.
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Başka bir model al, a alınca da mt07 alırsın, kasma bu kadar.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    aman 299 cu arkadaşa r25 yetişmesin de...

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    merhaba istanbulda isen gez yaparlar sana o güzelligi

Bir çok arkadaş bilmediği daha dogrusu araştırmadıkları için sana bir yol gösterememişler.Şimdi öncelikle mt7 yi 35 kw ya limitlersen gaz kolunu maksimum 3/4 açabiliyosun.Kalan 1/4 lük kısım bir metal parça ile kısıtlanıyo.Bu farkta 180 km/h küsürleri görebilirsin.Tabi gazı açtıgın zaman mt7 r25 den daha çabuk 180 e ulaşacagindan seni yakalamasi mümkün olmayacak.Bunu bir kenara koy.Ruhsata nasıl işleteceginde şu şekilde.İlk olarak ebaydan kiti getirtip bir ustaya taktırıyosun.Daha sonra TMMOB makine mühendisleri odasından randevu alacaksın.Randevu ucreti 500 tl civarıydı 2016 da.Burada Motorun kaç beygir güç ürettigini ve kaç kw oldugunu ölçüp mühürlü bir belgeyi sana teslim ediyolar.Bu belgeyle trafik tescile gidip motorda değişiklik yapildıgını ve motor gücünün düsüruldugunu yeni güc degerlerinin ruhsata işletilmesini istiyosun.Yeni ruhsat kağıdı için para alıyorlar senden 88 tl idi 2016 da.En son ruhsatını alıyosun işin bitiyo.İşlettikten sonra istersen tekrar ustandan parçayı çikarttirip kullanabilirsin A2 ehliyetinle ruhsata işli oldugu icin sistemde a2 ye uygun gözüktüğünden polisler bişey diyemeyecekler.Ama A2 ehliyetini alalı 2 yıl olmamış sende pek sakin kullancak birine benzemiyosun r25 beni geçermi diye sorduguna gore.Sen limitli versiyonunu kullan parca da kalsın iyice alistiktan sonra çikart.Zaten 3/4 ünü açtıgında anliycaksin dogru karar oldugunu
    mavellen bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Helva tarifi verelim. R25 in sana yetişmesini düşünüyorsan bu kültür sana fazla be kardeş.

En hızlı kim, en manyak kim, şansa yaşıyorsunuz.
    mavellen, maktama ve weirdo1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)